Skúsenosti s láskou

modrykonik33
28. feb 2022

Ahojte, poslednú dobu sa tak zamýšľam, že vlastne moje skúsenosti s láskou nie sú najšťastnejšie. Vždy keď som niekoho extrémne milovala tak to nevyšlo alebo trvalo iba pár mesiacov, zatiaľ čo lásky, ktoré boli síce úprimné, ale nebola som z nich tak paf boli stabilné a trvácne 🙈

Ako to vnímate vy? Zobrali ste si muža, s ktorým to vždy iskrilo a aj vám to vydržalo? Prestávam v to totiž veriť a uchyľujem sa k láske z rozumu...

bolarazjedna
28. feb 2022

vydala som sa za muža, pri ktorom som bezpochýb cítila, že chcem byť jeho manželkou na celý život. Náš vzťah z mojej strany nebola láska na prvý pohľad /vášeň tam bol hneď, ale kým som mu začala dôverovať, to trvalo/, postupne sa to prehlbovalo a stále viac ho milujem.

miadi
28. feb 2022

Ty si pleties zalubenost s laskou. A si paf z takych z ktorych by si nemala byt. My sme boli velmi zalubeni s mm ten prvy rok. Sme spolu 10rokov. A Keby to malo byt z rozumu.. tak to nevydrzi.

travelllerka
28. feb 2022

Ja mám pocit, že skutočnú lásku som pocítila až nedávno a to sme s mužom svoji skoro 6 rokov 🙂 je to iné, ako len to poblaznenie na začiatku. Neviem to ani popísať, ale zrazu citim taký nežný čistý úprimný cit, niečo, do čoho sme dospeli postupne, aj cez ťažké chvíle, aj cez nedorozumenia. Ani u nás to nebola vyslovene láska na prvý pohľad, ale nieco na tom chlapovi bolo, niečo ma k nemu ťahalo, že chcem ho spoznať. Potom sme zistili, že máme veela toho spoločného, spájali nás záľuby, záujmy.. aj to iskrilo medzi nami, ale zas nie až tak extrémne, že by sme sa na seba vrhali. Tak nejak nesmelo sa to vyvíjalo. Mám pocit, že ešte aj v budúcnosti zistím, aké je to milovať ešte viac, že toto určite nie je konečná (myslím vo vzťahu k môjmu mužovi samozrejme) 🙂

elizabet173
1. mar 2022

@modrykonik33 tá šialená zamilovanosť trvá pár mesiacov, keď vzťah dozreje a láska je obojstranná, cítiš ju aj po rokoch. Neuchyľovala by som sa k láske z rozumu, ak chceš, aby to iskrilo aj po rokoch

janickacrazy
1. mar 2022

@modrykonik33 u nás to bola láska na prvý pohľad z oboch strán a vášeň a iskrenie stále pretrváva z oboch strán aj po 13 rokoch. Niekedy sa oplatí počkať na to najlepšie. Predtým som mala dlhší náročný vzťah, takže tiež to nebolo hneď všetko ideálne u mňa. Držím palce, aby si stretla toho pravého.

evita11223
1. mar 2022

lenze vsetko, kazdy ten vztah, to stretnutie s clovekom ti nieco dalo do zivota, ja som na to postupne prisla, ze vlastne vdaka predoslym vztahom aj ked nevysli tak vdaka tomu som tym kym som 🙂

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
1. mar 2022

@athom neviem, či vždy poradia rodičia, či starí rodičia to najlepšie, často žijú spolu preto, lebo žena by to sama ekonomicky nezvládla, alebo sú silne veriaci, tak aj keď sa roky žerú, spolu zostali a pod. Neviem, či si dal najlepší príklad so ženou, ktorá tu ospevovala svoj vzťah, ktorý len ona možno takým videla a v skutočnosti taký nebol, navyše už tu ani nie je. Nie som odborník na rodinné vzťahy, napriek tomu som si dovolila prospieť, môj vzťah trvá oveľa dlhšie ako desať rokov, mohla som?

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hulica
1. mar 2022

uff, tak jasné, keď som bola mladšia, tiež mi napadli kadejaké myšlienky, že si už hádam ani normálneho chlapa nenájdem a teraz keď vidím akého mám doma skvelého, tak som rada že som nezanevrela 🙂

anita6666
1. mar 2022

Ozajstnu lásku si musíš porodiť,iná neexistuje 😉

elizabet173
1. mar 2022

@athom ďakujem, určite sa nerozvedieme, nie preto, že nám je spolu takmer dvadsať rokov fajn, ale aj preto, že spolu žijeme bez svadby 😎.
@anita6666 to si myslíš len ty a možno ešte zopár ľudí, ktorý skutočnú lásku nezažili. Láska dieťaťa a láska muža sa nedá porovnávať, je to niečo úplne iné, aj keď oboje krásne

h2
1. mar 2022

@athom 🤔 8 rokov jeden vzťah, pauza, 9 rokov druhý vzťah, koniec... Veď tak dlho modrý koník ani nefunguje. Ale to je jedno, veľmi dúfam, že to nie je Tvoja skúsenosť.
K tým vzťahom našich rodičov a starých rodičov: voľakedy rozvody neboli také bežné, ako dnes. Ale nie preto, že sa ľudia viac ľúbili, alebo vedeli spolu lepšie spolunažívať. Rozviesť sa totiž voľakedy znamenalo pohromu: bola to hanba, hriech, proste niečo odsúdeniahodné. Rozvedený často nenašiel podporu ani u vlastných rodičov. Takže máš úplnú pravdu, že tí ľudia spolu žili v dobrom, ale bohužiaľ, veľmi často aj v zlom. A možno, keby žili v inej dobe, boli by od seba a šťastní.

athom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz