Sex pred menštruáciou

eminaaaa
13. sep 2021

Ahojte. Chcem sa opýtať. S priateľom chceme mať sex ale mám mať menštruáciu o 4 dní mali by sme s kondómom ale bojím že môžem otehotnieť. Neberiem HAK.
Ďakujem.

janai1
13. sep 2021

@eminaaaa a aký je problém si dat kondóm?

sapetka
13. sep 2021

Kolko mas rokov ?

dskjhfdlkdjhl
13. sep 2021

@eminaaaa A aky vyznam informacia, ze o 4 dni budes mat menstruaciu?

simca06022011
13. sep 2021

Nerozumiem, bojis sa ze otehotnies s kondomom? 4 dni pred menstraciou, alebo bez kondomu.. alebo co je vlastne problem?

eminaaaa
autor
13. sep 2021

No toto písala moja kamarátka požičala si môj účet no neviem ako to myslela.

nika23t
13. sep 2021

@eminaaaa radšej ten sex ešte úplne odložiť. Ci už Ty, alebo kamarátka, očividne na sex ešte máte čas.

thereisabear
13. sep 2021

Podľa mňa myslela prvý sex, inak to veľmi zmysel nedáva.

spadnutaslivka
13. sep 2021

Fámy ako "pri prvom sexe sa nedá otehotnieť", chlapská veta "vytiahnem ho včas" a podobné kraviny si rýchlo vyhoď z hlavy. A určite odporúčam sex ešte na pár rokov odložiť, kým budeš ty (alebo kamoška) vedieť, čo a ako. Treba sa narovinu porozprávať s mamou, pretože síce to teraz určite ešte neschváli, ale práve mama by mala dievča poučiť. Netreba sa hanbiť. A ak sa mame do rozhovoru nebude chcieť, treba jej pripomenúť, že dievča to proste zaujíma a ak nevysvetlí ona, vysvetlí niekto iný. Ale s tým už mama asi spokojná nebude. Preto je lepšie, aby vysvetlila ona.

malia18
13. sep 2021

Ja som to pochopila tak že s ním chceš spať bez kondómu ale bojíš sa že môžeš otehotnieť keď máš štyri dni do menštruácie je to mala pravdepodobnosť ale z toho ako si to napísala mám pocit že na to máte ešte naozaj čas a keď už tak radšej použite ten kondómom

eminaaaa
autor
13. sep 2021

Kamarátka mi poslala foto svojích plodných dní a chce vediet či fakt neotehotnie.

nika23t
13. sep 2021

@eminaaaa žiadna antikoncepcia nie je úplne 100percentna... Zlyhať môže v podstate všetko. Ale ak použijú kondóm (co bráni aj prenosu chorôb), a má naozaj neplodné dní, tak neotehotnie. Avšak zopakujem prvú vetu, žiadna ochrana nie je 100%na.

nika23t
13. sep 2021

@eminaaaa ale na aplikáciu v mobile by som sa určite nespoliehala. Tam je výpočet plodných dní len orientačný.

eminaaaa
autor
13. sep 2021

@nika23t a keď ona neberie HAK

nika23t
13. sep 2021

@eminaaaa dobre, takto. Aby si to pochopila. AK BUDE MAŤ SEX, MÔŽE OTEHOTNIEŤ. Takže jej povedz, nech to radšej nerobí. Vieš, pre istotu.

spadnutaslivka
13. sep 2021

@eminaaaa ty asi nemáš tých 23 rokov, ako máš uvedené v profile, že? Na sex má tá kamarátka ešte fúru času. Nič nezmešká. Najprv nech si nechá od mamy vysvetliť, čo a ako funguje. Snáď jej aj vysvetlí, o čom to je a že je to síce krásna vec, ale patrí do inej telesnej a psychickej zrelosti. Niet sa kam ponáhľať. A ak je šuhaj ten pravý, tak si ešte nejaký ten rôčik počká. Ak nie, škoda s ním zabíjať nevinnosť a čas.

spadnutaslivka
13. sep 2021

a ako píše nika, vždy sa môže stať, že niečo zlyhá a aj keď neplánovanie, môže žena/dievča otehotnieť. Kľudne si prelistuj túto stránku, je tu kopa dievčat, ktoré otehotneli, aj keď mal ochranu/mala asi neplodné dni/brala tabletky/dával si pozor/... Čo potom bude kamoška robiť?

simca06022011
13. sep 2021

@eminaaaa tak ked chce sexovat, nech pouzije kondom. Vybavene.

janai1
13. sep 2021

@eminaaaa Antikoncepcia je aj kondóm 😉 odkáž "kamarátke"

eminaaaa
autor
13. sep 2021

@janai1 dobre ďakujem

nika23t
13. sep 2021

@spadnutaslivka márna naša snaha vysvetliť 🤷‍♀️