S manželkou sme sa stali skôr súrodenci ako partneri

15. feb 2022

Dobrý deň dámy!

Viem, že mnohé ma pošlete kade ľahšie, lebo je to mamičkovské fórum, ale vidím, keď som si to tak zbežne prebehol, že sa tu riešia aj iné rodinné problémy, a tak by ma zaujímal Váš názor na našu situáciou s manželkou. Sme manželia vyše 15 rokov, máme deti už v školskom veku, proste samé sa krásne už zabavia, majú svoje hobby, krúžky, aktivity, svoj detský svet, často chodia k babke, k sesternicám a bratrancom na prespávčky, máme pri nich čas aj na seba. So ženou máme niečo po 40tke, ale už nefunguje takmer vôbec intímne. Pripadám si, akoby sme boli súrodenci, nie manželia, pár. Cítim, že mi sex a zdravá intimita so ženou chýba, ale jej akoby nič, nechce ani počuť. Možno raz-dvakrát do mesiaca, niekedy ani to nie. Už sme boli rok od seba, vrátil som sa k rodine, ale v tomto sa nič nezmenilo. Bavili sme sa o tom, ona mi povie, že ona je spokojná, miluje ma a rovnako aj našu rodinu.

V čom to podľa vás môže byť? Mohla manželka prísť do skoršej menopauzy?
Stalo sa niekomu niečo podobné, čo vám prípadne pomohlo?

Ďakujem za slušné názory, nechcem tu rozpútať žiadnu hádku ani nikoho nahnevať.

petricka22
15. feb 2022

Uff tazka tema, mozno skusit manzelsku poradnu, sexuologa. V manzelstve by sa mali naplnat potreby oboch partnerov a treba sa obcas aj premoct kvoli tomu druhemu. Toto je najhorsie na vztahoch, ked jeden sa snazi a druhy sa len vezie a nepohne s nim nic…
Ja som to mala podobne, ale bola som skor ako jeho mama, bohuzial to skoncilo rozvodom. Ja som sa cez to nedokazala preniest a z jeho strany nebol zaujem s tym nieco robit…

cyberk
15. feb 2022

tak vela zien straca chut na sex... a nepotrebuje ho k zivotu...
mozete ist do partnerskej poradni... ale ak vazne nebude mat zaujem, a nevie sa prekonat ani kvoli tebe.... tak sa jej rovno spytaj, ci by jej vadilo, ak by si si nasiel niekoho cisto na sex... ak ma rozum tak ti to dovoli, predsa nemoze obmedzovat tvoje potreby. (jasne, ze radsej by si ho mal s manzelkou, ale tak hadam ju nechces znasilnit, nutit ju nema cenu)

roja01
15. feb 2022

Podla mna menopauza ma malo spolocneho so sexualitou. Predpokladam, ze manzelka neprekonala urcite kratke obdobie po narodeni dieťaťa, kedy dost casto zena nema potrebu sexu. Asi je to z hladiska prirody prirodzene. Pokial sa potom stane iba matkou a zabudne byt aj zenou, moze to dopadnut tak ako pises.

autor
15. feb 2022

@petricka22 vďaka za tvoj názor. Snažil som sa doteraz na tom pracovať s ňou, bavíme sa otvorene, svoju ženu si vážim, je matkou mojich detí, stále ma aj fyzicky priťahuje, ale už som premýšľal aj nad definitívnym rozchodom, hoci som sa k ním po roku vrátil.

autor
15. feb 2022

@roja01 S tou menopauzou som len dedukoval, nie som odborník, ale skôr mi príde, že s ňou nič nepohne. Kúpil som jej veľakrát sexi prádlo, nič. Ideme sami niekam napr. na deň do Viedne, aj sme prespali jednu noc v hoteli, vybral som jej obľúbený, večer sme prišli z večere, chcel som mať pekný večer so svojou ženou a ona sa okúpala a išla spať. A takých príkladov by sa našlo, pritom predtým sme mali krásny deň za sebou.

petricka22
15. feb 2022

Nuz, musis si len sam na to odpovedat, ci ti to za to stoji, alebo nie 🤷‍♀️ Zit do konca zivota v celibate so zenou, ktoru mas rad a vlastne vam to asi aj klape okrem tohto…
a mysliet na nejake bokovky, to sa mozes rovno rozviest, to je zaciatok konca a to si nezasluzi ziadny partner, byt podvadzany

autor
15. feb 2022

@petricka22 Podvádzať ju nechcem a ani žiadnu inú partnerku. Skôr ma trápi, že to ozaj skôr smeruje k defintívnemu rozchodu ako k nejakému zlepšeniu.

banderaska29
15. feb 2022

ach.. toto je presne to - píšem to všade, hovorím to všade - môže mať človek s partnerom vytvorené nebo na zemi, ak sa oddialia fyzicky a nestýkajú sa intimne, začne problém.. ak v tom nieje zdrvená psychika, zdravotný problém atď - beriem to ako sebectvo voči tebe z jej strany.

ak ste si prešli sexuológom, rozhovormi, snahou z jej strany a napriek tomu Ťa odmieta- dovidenia. odznelo že si partner nezaslúži byť podvedený - to je pravda, ale ani ukrátený o to, čo je pre človeka prirodzené.. držím palce :( ♥

kiwi3
15. feb 2022

a predtym to bolo ok? nezmenil si sa fyzicky? dost mozne, ze ju uz nepritahujes

autor
15. feb 2022

@banderaska29 Díky! u sexuológa sme neboli, ale možno to ešte vyskúšame. Zdravotný problém manželka nemá, zdrvená psychika tiež nemyslím, má dobrú prácu, deti už sú v super veku, domov nám chodí pani na upratovanie, má svoje kamarátky, máme možnosti, že si môže kúpiť, po čom túži ( samozrejme normálne to myslím ), nesťažuje sa mi na nič.

autor
15. feb 2022

@kiwi3 My sa poznáme roky, kedže sme z jednej dediny, potom sme sa ocitli na rovnakej výške, začali spolu chodiť. Jasné, že som za ten čas zostarol, ale pravidelne cvičím, pribrať som nepribral, snažím sa byť pre ňu príťažlivý, veľakrát mi ona vyberie parfém, novú košeľu...A predtým, áno, bolo to lepšie, tak 1-2krát do týždňa, na výletoch, na dovolenkách..teraz hocikam ideme, ona večer nechce, ráno nechce...

the_tajnicka
15. feb 2022

A čím to odôvodňuje ona keď sa jej nato opýtaš? Prečo nemá záujem? A ked už sa k sexu dostanete prebieha prirodzene? Je aj ona iniciatívna či si to len odtrpí aby mala pokoj?

lala123
15. feb 2022

Píšeš, že rok si s rodinou nežil. Predtým to bolo take iste alebo sa to zmenilo až po tvojom návrate k rodine?

jumama
15. feb 2022

A ta rocna pauza vo vasom vztahu - vtedy si nieko ineho mal?

autor
15. feb 2022

@lala123 Viacero vecí nám ako partnerom neklapalo. Nielen sex. Tak sme sa dohodli, že si dáme čas pauzu, ja som odišiel do bytu, ktorý už roky prenajímame, ja som si deti bral na víkendy, výlety, volali sme a komunikovali len ohľadom ich. Dlho a veľa som premýšľal, aj ona si myslím a povedali sme si, že to skúsime ešte spolu...

autor
15. feb 2022

@the_tajnicka že jej to tak stačí, že ma miluje stále, keď už máme sex, tak je to v poriadku, ale vytratila sa z nej taká tá spontánnosť. Minule sme mali deti u babky, išli sme večer do kina, po ceste sme chvíľu zastavili pri takom lesíku a chcel som sex ako kedysi v aute ( pardon za tie detaily ), taká spontánná vec ako na výške kedysi a ona, že čo robím, či nám takéto treba a vyslovene bola odutá...

autor
15. feb 2022

@jumama áno, randil som s výrazne mladšou ženou...priznávam

yoxinka
15. feb 2022

A čo iné Vám ešte neklapalo? Lebo my sme s mužom 15 rokov, 12 rokov manželia a tri deti a sex je každý rok lepší a lepší, ale mne príde ako odraz nášho vzťahu a ten je stále hlbší a intenzívnejší. Zrejeme my, zreje náš vzťah a sex je toho odrazom. Ja si neviem predstaviť, že by sme sa odsudzili po intímnej stránke, pre nás je to jeden z pilierov zdravého vzťahu 🤷‍♀️.

ada309
15. feb 2022

Mna skôr zaujíma prečo ste boli odlúčení rok?
Možno ju to natoľko poznačilo, že sa nevie vrátiť späť do starých koľají resp nechce sa posunúť vpred..možno cíti voči tebe veľkú krivdu a nevie odpustiť(neublížil si nejako, neurazil,.. a pod?) .. Možno je to nejaký psychicky blok.. Možno si nie je istá, ze spravila spravne, keď ste sa k sebe vrátili... Možno je mysľou niekde inde.. Tých dôvodov môže veľa... Žena, ktorá miluje túži po neznostiach, byt milovaná a aj pomilovana..
Nechcem byť zlým prorokom, ale napadá mi, že má ten sex inde..

autor
15. feb 2022

@yoxinka žena sa sťažovala, že som málo doma, do toho ona sa správala ku mne ako dieaťaťu, pripadal som si pri nej, že na mňa uplatňuje to, čo aj na naše deti...plus málo intimity...a ona bola schopná mi povedať, že ja jej dávam málo lásky...

autor
15. feb 2022

@ada309 Tá pauza bola spoločná dohoda, to, že chcela aby som sa vrátil mi navrhla ona, často mi písala, že jej chýbam, že ja som muž jej života a také pekné veci...ja som tomu tiež chcel dať šancu a nie len zahodiť dlhoročný vzťah

andrejka1974
15. feb 2022

Musíš viacej fobiedzat a skús niečo čo má rada my sme s manželom už skoro 30 rokov a funguje nám to stále a to je o do mňa o 6 rokov starší mňa poteší maličkosť ako sú kvety tie mi dáva veľmi zriedkavo ,alebo skús to čo má rada a uvidíš pôjde to

kittykat22
15. feb 2022

A spytal si sa jej uplne otvorene, preco spolu nespite? Jednoducha veta .. preco spolu mame tak malo sexu ... a pockaj co ti povie.

autor
15. feb 2022

@andrejka1974 uff, toto robím často...kvety má rada, kyticu ruží dostáva často aj len tak...často ju zoberiem do jej obľúbených butikov vo Viedne a poviem, že láska vyber si čo chceš...aj sám jej hocikedy hocičo objednám, rád jej doprajem

lala123
15. feb 2022

A nemá zo seba komplex? Keď vie , že si mal predtým mladšiu?

katkati
15. feb 2022

Keď už dôjde k sexu, je uvoľnená, vzrušená? Keď áno, tak len to potrebuje menej a dáva prednosť iným príjemným zážitkom s tebou. Ak nie, tak ju nepriťahuješ a musí to byť pre ňu veľmi nepríjemné, preto sa tomu vyhýba.

0silvia0
15. feb 2022

myslim, ze @andrejka1974 ma pravdu. Dobiedzat mysla asi sexualne. Prehovarat, obchytavat, tahat do postele. Nie ze ona sa oduje a ty nechas tak, ze dobre. Pekne ju otravuj, nedaj jej pokoj, tu sa neda ine poradit.

autor
15. feb 2022

@0silvia0 Dámy, ja sa snažím, koľkokrát jej napíšem aj z roboty, že mám na ňu chuť, že sa teším na ňu, večer pri telke/filme sa bozkávame, maznáme, ale nič viac potom nechce. A ja by som si tiež niekedy prial aj z jej strany vidieť, že po mne túži...keď rozumiete, ako to myslím

zuzana212722
15. feb 2022

Ja nerozumiem prečo ženy prestanú spávať so svojimi mužmi.. My spolu vyse11 r mame 3 deti ale stále mam na svojho chuť.. A potom tu vyplakavaju ze si našli inde.. A rozvádzajú sa..

autor
15. feb 2022

@lala123 Vie o tom, že slečna mala o 20 rokov menej. Nikdy som však pred ňou viac nerozoberal, nechválil, neporovnával...myslíte, že to by ju mohlo obmedzovať v našom vzťahu?