Rozvody po úspešných ketoch

alex5896
18. júl 2023

Neviem ci je to navrh na diskusiu ale skor som znechutena vsetkym a nechapem co sa deje ...mna sa to netyka dufam ze nikdy nebude som stastna mame dcerku a dalsie deticky na ceste...tyka sa okolia...nejedna sa o jeden par ale aj viac....preco sa rozchadzaju/rozvadzaju pary ktory si presli dlhou cestou IVFkami ketami potratmi....maju krasne rodinky maju dve tri deti dokonca aj viac z uspesnych pokusov a po par rokoch sa len tak rozvedu rozidu? 🤔🙄 Je mi nejak z toho zle a smutno preco sa to deje to uz zabudli na vsetky trapenia cim si preskakali ako stali vtedy jeden pri druhom pri sebe tesili sa na prve babatko a ako dostali tento dar...potom dufali v dalsie v dalsie babo opat si prejdu injekciami doktormi liekmi vsetkym...opat a opat ... a po x rokoch zbohom ....och 😟 nechapem to nie je to moja vec ale....

babovka2321
18. júl 2023

@alex5896 vacsinou si tym preskacu zeny, ci sa mylim? A je mozne, ze ked sa im to konecne podari, tak su na tie deti upnute a muz ide bokom. Ludia sa proste rozchadzaju, bez ohladu na to, akym sposobom pocali dieta. Nepride mi to o nic vacsia tragedia ani viac prekvapujuce, ako ked skonci vztah ludom, ktori pocali prirodzene🤷

lucylaw
18. júl 2023

@alex5896 Ono sa to nedeje iba po umelých oplodneniach,vždy záleží na ľuďoch..Ja mám za sebou 2 potraty,tretie tehotenstvo vysoko rizikové,celé som ho prelezala s vyloženými nohami,posledné 3 týždne v nemocnici,napriek tomu som porodila predčasne - o 7 týždňov skôr,syn mi deň po pôrode skoro zomrel,skolabovali mu pľúca,museli ho oživovať,zaintubovat a uviesť do umelého spánku,týždeň tak bol,našťastie sa z toho dostal,mesiac bol v nemocnici..Vramci možností je zdravý,ale odmalička škúlil,keď mal 2 roky,museli ho operovať..Dúfala som,že už bude konečne kľud,no namiesto toho ma môj exmanžel mesiac po synovej operácii opustil a nechal ma na všetko samú,syn mal vtedy 2,5 roka..Pre mňa to bola taká facka,že som to len veľmi ťažko predychavala..A tiež by si človek povedal,že po tom všetkom,čo sme preskákali,by sa niečo také stať nemalo,ale bohužiaľ,život vie byť krutý a ľudia tiež..

h2
18. júl 2023

@alex5896 Lebo spôsob počatia dieťaťa nemá vplyv na to, ako sa vyvinie vzťah dvoch ľudí po rokoch. A keď aj má, tak skôr negatívny. Veľa párov sa rozchádza, veľa manželstiev rozvádza, bez ohľadu na spôsob počatia detí. Vzťahy sa často pokazia príchodom detí a je jedno, či sa dieťa poradilo prirodzene, alebo nie. Alebo majú tí ľudia zostať spolu len preto, že spolu toto preskákali?

trgypadl
18. júl 2023

@alex5896 cim som starsia, tak tym som pochopila, ze zivot druhych ludi by sme mali nech na nich... A hlavne sa nehrat na radcov, lebo viem vsetko najlepsie,..... lebo nevieme... Nikto nevie... Ale teraz je taka doba, ze vsetci vieme vsetko najlepsie, nazor druheho neakceptujeme.... Toto je len moj uhol pohladu: zena si tehotenstvom prejde, s babom je spojená 9 mesiacov,po porode ma vacsinou uz nejkau vazbu vytvorenu... muz sa to vacsinou uci az po porode. zial mnohych prefacka realita, ze to nie je ako v telke, ze babo iba papa, spinka, kaka. S babom prichadzaju naozaj radosti, ale aj starosti mnoho prebdenych noci, plac, ked mu naozaj nerozumieme, obdobie vzdoru, vychova-to je naozaj davka trpezlivosti

janetinka27
18. júl 2023

ahoj, ano, aj ja to pozorujem - aspon, co viem, ktore pary boli na IVF, sa vsetky rozisli - rozviedli, aj v mojej rodine. urcite su pary, ktore spolu stastne ziju dalej, alebo napriklad su pary, o ktorych neviem, ze boli na IVF a ziju stastne dalej. ale vsetky, co poznam a je ich vela, hlavne v mojej vekovej kategorii, kde uz je problem s pocatim velmi casty, nezostal spolu ani jeden par. vacsinou sa rozisli kratko po narodeni dietata, max do dvoch rokov. jeden par sa rozisiel este pocas tehotenstva. vacsinou pary mali toto jedine dieta z IVF, jeden par mal dve deti z IVF po sebe, tiez su rozideni.
podla mna k rozvodom prispelo aj to trapenie skrz neplodnost, velky doraz na snazenie sa o tehotenstvo a tym padom zasah do prirodzenej intimity, dlhodobe vztahy, ktore boli mozno uz stereotypne a prichod dietata ich narusil.
konkretne vacsina parov, ktore sama poznam a boli na IVF, isla na IVF uz v case vztahovych problemov - niektori spolu uz intimne vobec nezili, priznali, ze v CAR uviedli pocet stykov 0 a napriek tomu isli do IVF a napriek nefunkcnej intimite im IVF urobili.
podla mna k rozchodom po IVF "prispieva" aj dalsi faktor, ale ten nebudem pisat v tejto diskusii.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hendikep
18. júl 2023

@janetinka27 fuha tak to ma dorazilo, akoze spolu nespavali a preto si dali dieta urobit “ umelo” ? 😮 ze akoze mozno ani neboli neplodni ci zle to chapem?

janetinka27
18. júl 2023

@hendikep dieta sa im nepodarilo pocat, takze problemy s plodnostou mali, ale vztah uz postupne nefungoval, nespavali spolu (casom) a aj tak isli na IVF. mozno cakali, ze dieta ich spoji, neviem, tazko povedat, clovek nechce sudit, ze to muselo byt preto. ale vsetci sme vnimali dlhodobo, ze su to vztahy s problemami.

hendikep
18. júl 2023

@janetinka27 ja poznam par kde manzelia mali problemy pocat, zena sa s muzom rozisla z umeleho s inym ma dvojcata, muz si nasiel inu, snazili sa o dieta, priatelka dala ultimatum muzovi ze si ho nevezme kym nepocne resp kym bude vediet ze dieta moze mat.. zobrali sa ale aj tak viac krat potratila kym sa podarilo….nakoniec maju polrocne dievcatko.. aj tak mi to pride zvratene taketo ultimata, tak bud toho cloveka milujem a chcem s nim prezit zivot alebo si povymyslam zoznam veci ktore ked si odfajknem mozme sa zobrat .. ja neviem mozno som staromodna ale ja sa nestacim cudovat na aku lahku vahu sa berie v dnesnej dobe aj manzelstvo aj deti aj vsetko .. tiez nechcem sudit, nezazila som to nikdy som chvala bohu problemy s pocatim nemala ale neviem ci takto funguju zdrave vztahy. U svokrovcov susedia zas mladi manzelia jedno dieta, zena ho podviedla s inym - ich spolocnym kamaratom ktory ma tiez uz 2 deti, teraz je s nim tehotna a sedia si vsetci spolu na terase … ako stari kamosi 🤯 hlava mi to neberie chudak deti

janetinka27
18. júl 2023

@hendikep ano, tiez to neviem pochopit. akoby uz na vzajomnom vztahu nezalezalo, ved je take jednoduche niekoho opustit a ist za svojim stastim. horsie je, ked su vo vztahu deti a vyrastaju v nestalosti.

zooeynka
18. júl 2023

Nikdy do nijakeho vztahu nevidis, co sa tebe moze zdat pekne manzelstvo moze byt vo vnutri cista katastrofa. Cize neriesit cudzie vztahy, cudzie rozchody, nic do toho nikoho nie je. Postaci riesit seba a svoj vztah, lebo stava sa aj take, ze zena/muz si myslia ake maju fasa manzelstvo a partber ich prekvapi necakanym rozchodom...

babulkomale
18. júl 2023

@alex5896 pretoze to, ze spolu zazili zle casy vobec neznamena, ze ich to stmelilo.
Mam v okoli par, viacero cyklov umelych oplodneni, prisli o styri deti v stadiu tehotenstva, maju jedno po liecbe prirodzene pocate a druhe po tych stratach z posledneho embrya...a spravaju sa k nim z mojho pohladu akoby si ich az tak nevazili.
Nechali rocne v opatere susedy a sli sa bavit, kojeny nacucok zavisly na matke...mne by to nedalo.
Alebo si kupili sedacku na bike dopredu, kde dietatu zlomis vazy ked ta prehodi pri naraze...nechaju ich robit niektore veci co mi pridu vzhladom k veku nebezpecne. Kazdy mame ten pohlad iny na tieto veci ale myslela som ze ludia co su tak na prachy, si budu "kupene" deti vazit viac 🤷

hendikep
18. júl 2023

@babulkomale to s tou sedackou mi pride trochu mimo - ja taku mam aby som dieta videla a aby sme spolu travili cas a nie aby som kontrolovala ci vzadu este vobec je a co tam robi … a pri naraze o ktorom hovoris - zlomene vazy - to by musela byt taka rana ze aj na zadnej sedacke by nebolo v bezpeci … a zavisi to aj od toho kam na ten bike chodis, keby si sa na vsetko takto pozerala tak by si s detmi nikde nesla lebo stat sa moze cokolvek kdekolvek , a nechat rocne dieta niekde- tiez by som nenechala ale vela ludi s tym problem nema a nemyslim si ze to je znak ze si deti nevazia.. cakala som ze povies ze ich nejak ponizuju a chovaju sa k nim zle

kvetinka75
18. júl 2023

rozchody nie sú iba v prípadoch týchto párov ale aj u tých, ktorí počali dieťa prirodzene. No čo, dnešná doba internetu, neviazanej zábavy, možnosti zoznamovania sa. Ak sú problémy, tak je trend neriešiť a radšečj sa rozísť

babulkomale
18. júl 2023

@hendikep preto pisem, ze kazdy rodic ma na tieto veci iny pohlad.
Ja povazujem za normalne ze 9 rocne dieta jazdi busom po kruzkoch a do skoly, niekto este 11 rocne odprevadza az do satne 🤷

hendikep
18. júl 2023

@babulkomale no vidis a pritom pri oboch aj pri busoch a bikoch sa da byt riadne paranoidny ..ze sa nieco stane a to nikto nechce, na druhu stranu treba mat pokoru ze nie je vsetko v nasich rukach lebo dieta inak neziska zodpovednost a sebavedomie ze sa vie o seba postarat ako tak ze tie deti nechame na vzdory strachu “ vykrocit do sveta “ .. co sa tyka biku bicyklovala som az do terminu dokonca so starsou “ na palube “ a tiez kamoska zhrozene pozerala ze ved predsa v tehotenstve sa nebicykluje lebo mozes spadnut … naposledy som spadla ked som mala asi 10 rokov aka je pravdepodobnost ze sa to stane? kamosku minule zachytilo auto spatnym zrkadlom ked kocikovala.. stat sa moze fakt vsetko a deti sa to inak nenaucia nez “ treningom “ ze si musia davat pozor.

babulkomale
18. júl 2023

@hendikep ano ale pokial ma dieta samostatnost a schopnosti na samostatny pohyb po meste, mobil, volacie hodinky, aplikaciu na MHD, je poucene co ano a co nie, neda sa to porovnat s nehodou, pri ktorej nemusim byt vobec na vine, niekto do mna narazi, ja preletim ponad dieta a dolamem ho.
To iste ked niekto neda autosedacku, vozi deti volne pohodene v aute. Ked sedacku dam, a spresuje ma kamion, tak uz je to sice jedno, ale ja som urobila vsetko pre bezpecnost.
Pri menej zavaznych nehodach vie sedacka zachranit zivot.
V tom vidim rozdiel.

lienka.7
18. júl 2023

@alex5896 pretože je to zásah do vzťahu 2 ľudí. Keď je ešte neplodny muz, o to horšie. Ja som mala 3 kamosky po ivf, či už úspech alebo neúspech, neostali spolu. Tie stresy a všetko okolo toho im proste "zabili" vztah.

mikadooo
18. júl 2023

@alex5896 lebo to, či si navzájom dvaja rozumejú, nezávisí od úspešnosti KETov... 🤷 Garantujem ti, že sa rozchádzajú aj ľudia bez KETov, či s neúspešnými KET. Ľudia, ktorí majú za sebou úspešné KET, nie sú jednoducho žiadna "vyvolená" skupina, kde je zaručené, že budú spolu na veky vekov.

zmrzlinka2021
18. júl 2023

@alex5896
V mojom okoli je minimum rozvodov, ale čo pises, ja si myslím, ze dovodov tam moze byt spusta.
Napr. aj to, ze dieta dali na piedestal a podriadovali mu celu svoju existneciu, zivot, spravili si z neho modlu, nastopali sa hormonmi... proste zabudli na svoje manzelstvo, na svojho partnera, vzajomny vztah, ktory si treba pestovat stale, aj ked pride na svet babatko.

Vzdy plati, ze ak spolu nie sme, netravime spolu cas, nedebatujeme, nebudujeme vztah...ten vztah rapidne zoslabne.

hendikep
18. júl 2023

@babulkomale ok tak si predstav nehodu ides s dietatom v sedacke vzadu na bicykli, oproti do Teba ide auto Ty zabrzdis preletis a bicykel s dietatom do auta… a teraz nebudem proste s dietatom travit cas na biku v prirode lebo sa nieco take moze stat? pre mna auto = bicykel, uplne bezpecne nie je nic z toho a zavisi to hlavne od toho aka nehoda konkretne by sa udiala… Preletenie cez riaditka a zlomenie vazov je asi tak jedna verzia z tisicov ktore sa mozu stat, a urcite su aj nehody pri ktorych je stastie mat sedacku vpredu a nie vzadu. Ja osobne napriklad ked ideme s muzom a detmi na dlhsiu trasu autom mam z toho omnoho blbsi pocit ako ked chodim denne s nimi na biku.

sofinkasofinka
18. júl 2023

@alex5896 Tak ja sa teda "pochválim". Máme s manželom dcéru z IVF (na druhý pokus). Najťažšie obdobie v manželstve sme mali, keď sme sa dozvedeli, že prirodzenou cestou to nebude. Chyba bola na manželovej strane, on to bral hrozne. Vraj sa máme rozviesť a ja mám šancu nájsť si zdravého muža a mať s ním deti, bol z toho neskutočne nešťastný. Samozrejme, ja som nad takým niečím ani nerozmýšľala, milovala som ho a môžem povedať, že sa stále aj veľmi milujeme. Vzťah určite nezáleží od toho, ako bolo dieťa počaté. Síce neviem povedať, ako by to dopadlo, keby nám to ani na druhý krát nevyšlo, už by som do ďalšieho pokusu pravdepodobne nešla, bolo to pre mňa veľmi ťažké na psychiku. Ale našťastie vyšlo, máme milovanú dcéru a sme šťastne svoji už 20 rokov. ❤️

maciatkoe
18. júl 2023

Aj my mame dieta z IVF. Maly ma 2,5 roka a stastne svoji sme uz 12 rokov. My sme stastni 🙂.

babulkomale
18. júl 2023

@hendikep vsak v poriadku a co teraz? Hned v prvom komente som pisala ze kazdy to mame inak.
Ja by som si proste sedacku s dietatom dopredu nedala. Autom jazdim denne a ano, moze sa stat cokolvek. Ale nejazdim z nudy ale z nutnosti.

dada2610
19. júl 2023

@janetinka27 zaujalo ma co si napísala, aký iný faktor ešte prispieva k rozchodom po "IVF"? Ďakujem za odpoveď 😉

janetinka27
19. júl 2023

@dada2610 nedakuj 🙂 napisala som, ze o tom tu nebudem pisat

dada2610
19. júl 2023

@janetinka27 a do IP mi môžeš napísať?

janetinka27
19. júl 2023

@dada2610 pytas sa len zo zvedavosti? 🙂 myslim, ze kazdy z nas moze mat na nieco nazor, ktory nechce na koniku po roznych skusenostiach prezentovat. ide len o to, ze sice som napisala dovody, pre ktore sa podla mna taketo pary mozu po uspesnom ivf rozist, ale myslim si, ze tych dovodov je viac a su mozno este dolezitejsie ako tie, ktore som tu uviedla. len tie podla mna dolezitejsie dovody sa na konik neoplati pisat.

dada2610
19. júl 2023

@janetinka27 zvedavosť je to posledné čo má trápi. Prepáč, že som ťa obťažovala.

liusa82
19. júl 2023

tiež neviem odkial to máš že len také páry sa rozchádzajú.Ja vidím samé rozvody,rozchody v okolí či už deti majú alebo aj nemajú a viac poznám nestabilných párov po rozvode alebo rozchode ako tých dlhodobých a to je jedno ako boli počaté tie deti.Dneska je taká doba sprostá na vzťahy ja si to už dlhšie všímam že málokto s niekým vydrží.Väčšinou je to pár rokov a ked aj nie pár tak potom sa rozkmotria po 10,15 ,20 tich rokoch aj viac.Takže istotu nemáš s nikým