Priateľka ma po 6. rokoch vzťahu podviedla

loggerm
2. jan 2022

Dobrý deň. Ani neviem ci tu chcem radu, skúsenosť či pohladenie. Situacia je taká že po šiestich rokoch vzťahu ma priateľka podviedla. Máme spolu syna, a ona ma este dcerku z predchadzajuceho vzťahu. Máme spolu bývanie ktoré spolu budujeme ešte stále. Ta jej nevera netrvala nejako extra dlho, mozno na sex samotný došlo iba pár krát. Chodim robiť do zahranicia a polovicu casu som v praci a preč a polovicu doma. Je to docela fajn, lebo i zarobim i mam vela času na rodinu. Zistil som to v celku náhodou, a ona ani nepopierala. Bol som prave na odchode do zahranicia. Zistil som a aj som zniceny a naštvany odišiel. Lenze po pár dňoch osamote som pochopil a uvedomil si môj diel viny. Uvedomil som si ze potrebovala a chcela viac pozornosti a rešpektu a viac casu iba pre nas dvoch. Lenze ja som trochu vorkoholik a plus sme budovali posledne dva roky dom cize toho spoločneho času bolo asi malo. Plus tomuto celemu predchadzali dve docela nepekne hadky, aj ked vlastne sa udiali v čase ked uz ona s tym druhym komunikovala. Ale to som este nevedel. A aj očakavala ze ked pridem, dame o tom reč, bude to dalšia hadka, avšak nebola. Ja som si priznal chyby, a som ochotný jej odpustit ak ona odpusti mne ten cas ktorý som jej nedával. A to ju zaskočilo, nakoniec sa rozhodla "zostať". Náš vzťah za tie roky bol stále taky "italiano" .Od začiatku. Boli hádky ale boli tak krasne obdobia ze som lietal. Po uvedomeni si toho všetkeho chcem aby sme reštartli naš vzťah, a po prvý krat pochopila a uznala veci ktore vo vztahu trapili aj mna. Co.ma.len utvrdilo v tom zenme spolu zmysel. Len by som rad vedieť ze koľko casu asi treba na to aby sme znova fungovali ako pár. Teraz sa snazime vychadzať dobre, ustretovo, a docela pekne. Len tam citim odstup, znjej strany. Myslite ze to vymizne? Ja velmi chcem a neninľahke odpustit neveru, jento fakt kurevsky ťažke ale chcem odpustiť, vlastne už som odpustil, len som asi netrpezlivy. V hlave. Musel by som ešte vela pisať aby som vsetko popisal do detailu , ale už teraz je toho veľa. Dakujem za každy názor.
ťažke

sima338
2. jan 2022

Nie je to stratené, ale ťažké to bude pre vás oboch...to jednoznačne. Vybrali ste si tú náročnejšiu cestu, kedy chcete na vzťahu zapracovať a nie ho zahodiť.

fadama
2. jan 2022

ak chceš odpustiť, tak odpusti a viac nepripominaj. 🍀🍀

aurora33
2. jan 2022

@loggerm ja by som to neodpustila. Aj môj chodí do zahraničia a nepodvadzam ho, vlastne pri dvoch deťoch a práci na to ani nemám čas.
A nie je to tvoja vina, veď zarabas a popritom ešte robíš Toma, vytvára domov. To ona si písala s iným a potom podviedla čiže je to jej vina. Nenechaj si sebou zametať.

thereisabear
2. jan 2022

@loggerm keď ju to "zaskočilo" a nakoniec "sa rozhodla ostať", chce vôbec byť a tebou? Ty by si mal byť ten zaskočený, kto sa rozhodne po dlhom presviedčaní a prosení ostať.

ivik4
2. jan 2022

No mas moj obdiv ze ty si ten kto chce ist vpred a mat zas fajn vztah. Ja bych jej kopacku do prdele dala 🤮 . Toto je jedina vec ktoru by som nezniesla ,navyse by sa mi pri sexe stale vynarali predstavy. Ak chces odpustit tak to nikdy nepripominaj ANI PRI VELKEJ HADKE !!!! Lebo Vas to zahlti

sante81
2. jan 2022

@loggerm z vlastnej skúsenosti ti môžem napísať, že odpustiť sa dá, ale tie pocity v tebe ťa budú nahlodavat, tryznit, ubijat, ospravedlnit lebo deti, lebo dom, lebo rodina? Ja som sa trápila 2 roky pokým som odišla. Nevera sa zabudnúť nedá, iba si ten definitívny rozchod Oddiališ.

mala_zabka
2. jan 2022

To, že ste mali problémy, je chyba VÁS. To, že sa rozhodla to riešiť neverou, je chyba len a len JEJ. Fuj, ani dvoumetrovou tyčou by som sa jej nechcela dotknúť ako by som sa štítila... 😬

renata1405
2. jan 2022

Sorry ale to bude daka kurva ale z tvojho clanku mam taky dojem ze tebe to vlastne ani neprekaza a vzal si vinu skor na seba.Takeho somara by som brala aj ja. Pekny den.

deti95060810
2. jan 2022

som prekvapená že partnerka má s tým viac problémy ako ty... žeby váhala aj nad vzťahom s tým druhým mužom?

yollanda
2. jan 2022

Ona zrejme nečakala že jej odpustí, preto bola prekvapená. Všetko chce čas. Až časom uvidíte či to ma zmysel. Ak ta podvedie znova, potom to treba asi ukončiť

maminkadeticiek
2. jan 2022

Mas velke srdce a si evidentne rozumny muz.Klobuk dole.Rataj s tym,ze ona k tomu muzovi mala uz urcite aj nejake city,takze ti neskoci okolo krku.Zachoval si sa obdivuhodne.Hlavne jej nepripominaj jej zlyhanie a snaz sa ju ziskat ako zenu tak, ako na zaciatku.A nielen co sa tyka naklonnosti k nej ako k zene,ale pomahaj jej pri domacich pracach,s detmi...spytaj sa jej co by si priala a tak.Som presvedcena ze sa do teba opat zamiluje.

renata1405
2. jan 2022

@maminkadeticiek to myslis vazne??? Tak ona spava s inym a on sa ma este tej chuderke opytat co by si priala??? Letela by cez zatvorene dvere.

karolinakr
2. jan 2022

Podľa toho, čo píšeš, asi už bola rozhodnutá pre toho druhého chalana ostala z pohodlnosti alebo bohvie čoho, no može sa nevera opakovať, ja by som sa jej spytala, či ma rada toho druheho a či ozaj chce ostať, nie len nasilu?

loggerm
autor
2. jan 2022

@renata1405 no ze by mi to zrovna nevadilo to nie.Vadi mi to skurvene. Neskor som jej slušne vypucoval žaludok, a z zoho aj vzniklo to ze si kus konečne aj ona uvedomila ze nie len ona nebola stale štastna ale ja v rovnakej miere. Nevera je dnes uz asi narodny šport, aj ked ja som s nim este nezačal, ale myslim ze sa da odpustit, ak to ludia myslia važne. A ona mi stoji za to lebo viem ze ja tiez mam k dokonalosti daleko. Neni som sice typ ktorý beha za šlapkami, po krčmach a podobne, ale mam kopu chyb. Za kurvu by som ju tiež neoznacil, lebo sa to stalo raz za tie roky. Ak teda neni šikovnejšia ako som myslel 🤔

loggerm
autor
2. jan 2022

@karolinakr no ja som sa jej to spýtal medzi prvými otázkami, ci ho ľúbi. Vraj nie. Ale , ver nevernej žene, že? V poddtate som necakal pravdivu odpoveď, len som chcel vidieť reakciu. A ak ho aj nelubi tak nejake city tam isto su. Možno nádej ze bude stastnejšia ako somnou. Co zase musim neskromne povedať ze isto nie lebo toho človeka zbežne poznam a to stačí....len je namotana ,no.

sima338
2. jan 2022

@loggerm No nemáte to ľahké, aj intímne sa znovu zblížiť nebude jednoduché.

akinom0077
2. jan 2022

@loggerm Podkial ste si takto uvedomili obaja kde bola chyba je super a uplne uzastne ze sa este najde v dnesnej dobe par ktory komunikuje a neriesi veci rozchodom/rozvodom, par ktory chce odpustat…
Nebud netrpezlivy chce to CAS nic ine a nevracat sa spat. Je to sakra tazke odpustit neveru ale da sa to! Musi to vsak byt velmi silna osobnost ked sa da na taku cestu, je to velmi tazke a velmi to boli ale da sa. Slabe povahy odchadazaju, silny odpustaju. Drzim palce

maminkadeticiek
2. jan 2022

@renata1405 Myslim,ze ak chce najst cestu k srdcu svojej manzelky, tak ano.Ako sorry, ale co mam teraz vykrikovat ze ju treba upalit?Vy viete co bolo v ich vztahu predtym?Poznate jej pohlad na vec?Ved aj on uznal svoju mieru viny a chce ziskat svoju manzelku spat a je to od neho velke gesto tak preco by som mu neporadila?A navyse ona suhlasila,tak asi mantiez este city voci manzelovi.Skratka mam na to iny pohlad a jeho gesto je mozno velkoryse a mozno si len uvedomil, ze sa k nej spraval zle,ale kazdopadne zachrana manzelstva je takmer vzdy dobry napad.Ale chapem ze tu je kopec zien,ktore najradsej vykrikuju ROZVOD,ROZVOD,ROZVOD-obzvlast ak sa jedna o cudzie zivoty a nie ich vlastne...

renata1405
2. jan 2022

@maminkadeticiek pise ze priatelka tak o akom rozvode je rec???

eva112014
2. jan 2022

@loggerm Máš môj obdiv. Toto je ťažké odpustiť. Ako pre ženu tak aj pre chlapa.
Raz kolega toto riešil. Žena mu bola neverná, deti nemali. A keď som sa ho spýtala, že ako sa dá neveru odpustiť. Povedal len, že jednoducho. Potrebuješ lásku.
Povedal mi, keby spoznal novú ženu, tá tiež má svoju minulosť. Tá má tiež svoju povahu a tá môže byť tiež neverná. A tu vraj cíti lásku ešte k nej. A prečo treba hneď všetko zahodiť, spýtal sa ma. Do toho okamihu som mala o všetkých ľuďoch , ktorí neveru odpustili, že sú sprostí. Pri tomto rozhovore som zmenila názor. A doplním. Hlavne treba poraziť urazené ego. Takže si silná a vyrovnaná povaha. 👍

karolinakr
2. jan 2022

Jednorazova nevera nie je koniec sveta, paralelny vzťah 3 ročny popri manželstve by som neodpustila

aurora33
2. jan 2022

@maminkadeticiek rozvod tam asi nebude keďže je to len priateľka. A človek, ktorý druhého ľúbi niečo takéto neurobí.

slovakboy
2. jan 2022

@loggerm myslím že na to ideš veľmi dobre. Zažil som presne to iste pred veľa rokmi trvalo mi tri mesiace kým som pretrpel to prvé trápenie a potom asi dva mesiace kým som jej to prestal vyčítať. Potom sa to preklopilo a bolo to zrazu lepšie ako pred tým. Ak dobre spracuješ zranenie tak to bude skvelé. Potrebuješ to spracovať. Ona sa cíti vinná preto ten odstup. Tvrdíš že si jej už odpustil ale možno si ju ešte neprijal a furt ti ešte chodia myšlienky v hlave že či ťa neklame. Predpokladám že ťa ma rada a nepodvadza ťa. Pracujete na vzťahu ďalej. Tie myšlienky o nevere prejdu neboj sa. Myslím že ty si dosť silný a spracujes to. Už len preto že si si uvedomil svoj podiel viny a pracuješ na vzťahu. Neostal si pri nariekaní a výčitkách. Odporúčam vam obom teraz pokračovať takto: 1. netrápte sa tým že city vrúcnosti a lásky ochladli. Sú to len pocity. Sú veľmi dôležité na udržanie vzťahu a hlavne kvôli ním vo vzťahu sme. Ale ak si uvedomíš že vzťah je niečo viac a aj laska je niečo viac ako len zamilovanosť romantika a užívanie si, a obaja začnete do ozníka vzťahu prikladať drievka, vtedy sa ten vzťah začne upevňovať v základoch. Každý by chcel aby ho zen druhý bezpodmienečne miloval bol pekný zdravý silný bohatý. Ale malo kto chce pre vzťah aj sám niečo urobiť. Ty si to práve urobil a ona to vie. Už to len dotiahnuť. Niektoré tu píšu že by neodpustili jedna neodpustila ani po dvoch rokoch. To je príklad nezvládnutia z oboch strán. Možno sa jej neverník nepolepšil. Ale to nie je váš prípad. 2. Robte skutky lásky. Ponáhľajte si chodievajte spolu cela rodinka na prechádzky. Kúp jej kvietky len tak jej daj pusu pohladkaj ju aj keď to necitis úplne tak. Rozprávajte sa o tom čo ste v ten den prežili spýtaj sa jej ako sa mala. Nerozoberajte iba váš problém. Zo zahraničia jej pošli fotky ako sa tam máš čo si tam pekne zažil. Choďte do ZOO s deťmi a všímajte si aké sú zvieratká a deti čisté svojim zmýšľaním a správaním. 3. Nemysli na minulosť. Nezmeníš ju a nemá význam sa ňou zaoberať. Úplne sa snaž vypnúť myšlienky na minulosť. Nie len na neveru ale celkovo. Prestaň sa zaoberať minulosťou. Ma význam len ak sa z nej môžeš poučiť alebo občas je pekne si pospomínať na pekne časy. Ale tiež len občas. Žiť minulosťou viniť zlou alebo aj dobrou nie je nijako pomáhajúce. 4. Prijmi ju. Odpustiť si odpustil ale posledná fáza odpustenia je prijatie. Aj s možnosťou že ťa môže v budúcnosti podviesť. Laska a dôvera je oddanie sa možnej bolesti. Je to ako keď ideš do hôr a vieš že môže prísť búrka ale ideš tam aj tak a páči sa ti tam. Je to ako keď vojak ide do boja a vie že môže zomrieť ale dôveruje že nezomrie. Uvedom si že denno denne dôverujem svojmu autu že sa na ceste nepokazí že nehavarujes že s tebou nedopadne výťah atd. Tak tam zahŕň aj svoju manželku a doveruj jej. 5. Uvedom si že laska nezomiera. Ona je medzi vami len ju nie celkom cítite. Pocity sa vrátia ak urobíte čo som písal.

maminkadeticiek
2. jan 2022

@renata1405
@aurora33 Ved oukeeej,tak som prehliadla,ved sa nic nedeje,ci?Tak rozchod,podstata ta ista predsa.

sasa1983
2. jan 2022

@loggerm podľa mňa sa žiadna katastrofa nekoná. Je slabá šanca, že bude do konca života spávať en s Tebou a Ty len s ňou, aj tá najlepšia polievka sa časom "preje". Pod lampou je najväčšia tma. Veľa žien, ktoré sú si isté, že ich manžel by to " nikdy" neurobil, majú prave takého doma. A okrem iného nie sme monogamné tvory, len sa na nanich hráme. Samozrejme bokovky nemôžu mať dohru zdravotnú, emočnú, finančnú ..vždy je jasné, ktorý muž a žena je vo vzťahu prioritný. Môj názor.

lienkashoppingqueen
2. jan 2022

Neda mi nereagovat, hlavne na tie “silne” reci a povahy ktore radia hned rozchod, rozvod.
Ak sa autor prispevku rozhodol dat sancu, pokusit sa o zachranu vztahu, v ktorom aj on uznal svoju vinu, pretoze vzdy su obaja vinny, tak sa treba pozerat a radit co dalej a nie este viac navadzat na vzdanie sa a prehru vsetkeho spolocneho casu, zazitkov, dosiahnutych cielov, …. Treba mysliet pozitivne.
Tiez ako jeho neverna priatelka, ktora ma svedomie by som ratala a bola zmierena skor s rozchodom. Takze okolo krku by som sa tiez nehadzala. To je mi pochopitelne. Tiez by ma prekvapila velkodusna, velkorysa ponuka od autora zachranit vztah a dat si vzajomne sancu.
Pokial to bol len jeden chlap a priznala ze bol len jeden, tak by som jej verila, nema preco klamat, ved bola uz zmierena ze nedostane sancu.
Ja byt autorom, zabudnem na vsetko zle co bolo a sustredim sa na obnovu a zaciatok noveho. Asi by som vyuzila odbornu pomoc, parterapiu, lebo ked sa tu pytas na nazory asi sam nevies ako to zachranit.
Tu skor najdes inspiraciu ako zatratit a neodpustit, vidis ze vacsina diskutujucich by to vzdala a odisla a to nie je riesenie, a to asi nepotrebujes.
Tvoja zena sa citi byt na dne. Ak sa vcitim do nej, ak nie je kurva ako pises, je to tradicna zena, ktora ma o nevere isto nie lichotivy nazor a cize ani teraz sama o sebe. Bude treba aby si zacala vazit si sama seba.
Ty sa musis zmierit a spracovat jej neveru a ona vlastnu neveru. Tiez by bola radsej v tvojej kozi a byt v pozicii odpustit ako byt vinna a mat odpustene. No na druhej strane vina je vzdy v oboch a myslim si sama za seba, moj nazor je ako tvoj, nezabudaj ze je to aj tvoja vina. Na vztahu treba pracovat a ty si to zanedbal, takze rovnaku vinu mas na stave vasho vztahu aj ty. Lutovat ta teda nebudem.
Ludia sme omylni a robime chybu. Nevera nie je narodny sport, v tom sa mylis. Zeny potrebuju pozornost a ocenenie. Za to ze sa venujes povrchnym materialnym hodnotam namiesto casu zdielat chvile s rodinou ta nebudem obdivovat. V zivote su dolezite ine veci, aj ked tieto su potrebne a prispievaju k spokojnosti.

retatka
2. jan 2022

Si silný chlap,so srdcom na pravom mieste .Priateľku musíš veľmi ľúbiť.Iný by už vzal nohy na plecia ....Preto je toľko rozvodov,rozchodov..Obdivujem ťa ,že si si nevybral tú lahšiu cestu a nezahodil si 6 rokov života ,zo dňa na deň ale dal si jej šancu .Teraz to budete mať ťažké ,no kde je vôľa tam je cesta .A vy dvaja ju máte .Máte šancu na záchranu a verím ,že sa Vám to podarí ,ak budete obaja budovať vzťah ,tak ako keď ste sa spoznali .Prajem veľa šťastia!

lienkashoppingqueen
2. jan 2022

@slovakboy povedz, preco si lajkol jej ➡️
@sasa1983 prispevok? Zaujima ma to. Lebo plne protireci Tvojmu prispevku/nazoru, ktory si napisal. Diky.

diusqa761
2. jan 2022

Môj chlap tiež pracuje už roky v zahraničí , máme 4 ročnú a 2 ročnú, kým robil v DE bol mesiace v kuse 1000km preč , teraz keď je v AT je 5 dní z týždna , tiež máme problémy ale nikdy v živote by som ich "neriešila" podvádzaním. To nieje riešenie a ak by ťa milovala tak by si nedostatok pozornosti nevyhradzovala sexovaním s druhým. Osobne by som niečo také nedokázala odpustiť , bojím sa že ťa to bude akurát dlhodobo zožierať každý jeden krát kedy vystrčíš päty z domu. Sama by som stratila v takú osobu všetku dôveru. A ako písali ženy, problémy mohli byť Vaše ale to ako sa zachovala bola JEJ chyba. Ak by ťa ľúbila , komunikovala by s tebou a hľadala iné riešenia. Ale ak aj napriek tomu jej chceš dať ešte šancu tak asi cez párovú terapiu. Mohli by ste sa tam jeden druhému viacej otvoriť a vidieť pohľad nezainteresovaného človeka na vašu situáciu.

rmm
2. jan 2022

@loggerm Nevera je len dôsledok, riešiť treba príčinu. Sám vravíš, že si sa jej nevenoval, chodíš do zahraničia, ona je sama na domácnosť a deti, pravdepodobne to už s tebou vzdala, rezignovala, keď sa vaša situácia nezlepšovala. Pozornosť si našla inde, čím napĺňala svoje prirodzené potreby. Ja by som sa zamerala na to, aby ste sa navzájom vypočuli, čo vo vzťahu chcete zmeniť, lebo ak ty nebudeš vidieť žiaden problém, ale ona áno, situácia sa ľahko zopakuje. Podľa mňa ženy vo väčšine nie sú ovládané sexuálnym pudom, čiže ak sa žena dopustí nevery, je tam problém vo vzťahu, ktorý pravdepodobne nezvládla vyriešiť a urgentne s tým treba niečo robiť. Chlapi ľahšie podľahnú neviazanému sexu, pretože to fyzické uspokojenie potrebujú, lenže u ženy to zvykne byť viac než len fyzično. A toto nie je obhajoba nevery, len iný pohľad na to, prečo sa to deje. Je ľahké odsúdiť neveru, ale takmer vždy je problém oveľa vážnejší a toto len následok. Jasné, že je odtiahnutá, lebo určite ani sama nie je stotožnená s tým, kam to zašlo. Každý by chcel mať dokonalý vzťah a ten váš bol narušený, treba na ňom zapracovať a komunikovať.