Prečo sa páry/manželstvá rozchádzajú/rozvádzajú pre každú blbosť?

25. mar 2024

Dobrý večer. Chcem sa opýtať a poznať názory aj iných. Prečo sa páry/manželstvá rozchádzajú/rozvádzajú pre každú blbosť? Alebo opačne, prečo sa páry tak rýchlo chcú brať,keď sa poriadne ani nepoznajú? Podľa mňa,je to lahkovažnosť, neúcta,netorelancia, slabá sexuálna výchova a určite aj sociálne siete,doba. Alebo sa to zdá len mňe?

viestta
25. mar 2024

Ano, je to dobou. Dnes je jednoduchsie rozviest sa ako kedysi. Ale na druhej strane, kedysi sa trpelo vo vztahu desatrocia, lebo sa "nepatrilo" a "nemohlo" rozvadzat. Ci je lepsie rozviest sa a nebyt v nefunkcnom vztahu alebo ostat v nom, lebo sa rozviezt nechcem, nemozem a musum trpiet tazko povedat.

hipuska
25. mar 2024

Je to jednoduché . Neznamená , ze tie manželstva v minulosti boli šťastnejšie. Ja, keď si prejdem našu ulicu na dedine, tak z 20 tích rodín by v súčasnej dobe ostali možno 3. (Alkohol, nemanželské deti, bitky). To sú dnešní 67-80 roční ľudia. A myslím to úplne vážne.

ckocka
25. mar 2024

Pretože žijeme v období kedy k tomu vývoj dospel. Raz možno nebudú manželstvá existovať vobec, alebo budú mať úplne inú formu či právny rámec ako dnes, možno budú manželstvá na skúšku, možno bude bežná polygamia ak sa napríklad muži vymlátia vo vojnách, a svet sa aj tak nezrúti.

marianarem
25. mar 2024

Myslim si, ze zase pre uplne blbosti sa ludia nerozvadzaju. Aspon ja co poznam rozvedene pary, tak tomu vzdy predchadzalo dlhsie nestastne obdobie, zvazovanie, snahy o zachranu. Ale urcite je aj dost zbytocnych rozvodov, tam podla mna za to moze nezvladnuta komunikacia, ked si dvaja nevedia normalne kludne povedat, co ich naozaj trapi, pripadne idealisticke predstavy o vztahu ako o nikdy nekonciacej zaplave stastia.

dadis
25. mar 2024

Preco si myslis, ze pre kazdu blbost? Ja som vstupovala do manzelstva po skoro 5r chodeni. A na rozvod som mala vazny dovod.

beata_k
25. mar 2024

Podla statistickeho uradu...v 60% pripadov zo vsetkych rozvodov za minuly rok bolo malolete dieta do jedneho roku.

autor
25. mar 2024

Nepýam sa preto,aby som rozdúchala vášne. Chcem len pochopiť, prečo sa niektoré páry hrnú dnes do manželstva,alebo prečo sa niektoré manželstvá tak rýchlo rozvádzajú. Ale ako už bolo spomenuté,je to slabá komunikácia. Myslím si,že aj tí, ktorí manželský akt zvolia,mali by to v dnešnej dobe brať o čosi vážnejšie. Mrzí ma to preto, pretože veľa detí žije zbytočne v neúplných rodinách a podpisuje sa to aj na ich osobnosti,správaní. Pritom naozaj niekedy stačí,keď sa len rodičia porozprávajú...Ďakujem za odpovede.

viestta
25. mar 2024

Na detoch sa podpise aj ked ziju v uplnej rodine ale rodicia nemaju funkcny vztah. Kolko deti vyrastalo v manzelstvach s alkoholikom, nasilnikom, manipulatorom. Medzi ludmi, ktori su v produktivnom veku su ich tisice. A mozno by mali menej traum z detstva, ak by sa ich rodicia rozviedli. A nie, nie vzdy staci len sa porozpravat. Kiez by to bolo take jednoduche.

andrejka1974
25. mar 2024

Teraz sa do manželstva nikto nehrnie teraz majú veľa času často ani nechcú sa brat a nechcú ani deti a keď sa konečne vezmú často nezvládajú ťažšie situácie a rozvádzajú sa

prasiatko30
25. mar 2024

Je to skor paradoxne, lebo ja som poznala pekne vela parov, ktore sa rozviedli fakt po par rokoch a pred svadbou spolu chodili aj 10rokov - proste take tie pariky od 14/15rokov, po tom ako spolu zariadili byt, vystrojili svadbu, a dosli deti a zrazu to bolo uplne o niecom inom ako len do roboty, domov, stretnut sa s kamosmi, ist na taky vylet a onaky a zrazu to nedavali. 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ a k tomu sa este pridruzilo, ze v 40 si chlapik alebo devcica vsimli, ze okrem jedneho partnera sa nevyburili ked sa mali a bolo to jasne.

autor
25. mar 2024

Nemyslím samozrejme,ak žena žije s násilníkom,či tyranom. Asi aj slabá výchova dievčat,samozrejme aj chlapcov,niekedy žiadny rešpekt k ničomu.

foterlotor
25. mar 2024

Manzelstvo ako take podla mna stratilo svoj vyznam. Neviem teda ako to bolo 30 rokov dozadu, ale dnes kazdy druhy manzelsky par podvadza. V mojom okoli je to bezne. Mam odsledovane od puberty, ze kto je neverny, idealne "zly" chlapec, ten ma stastnejsie manzelstvo. Naopak dobrych chlapcov nechce nikto.

deti95060810
25. mar 2024

a koľko manž. je len na papieri... to je ďalšia skupina.
poznám ... manž. majú spolu 6 detí a on pracuje v zahraničí - myslím v Prahe a ani len na Vianoce nepríde domov... no lebo si užíva život s k**vami vo veľkomeste... no lebo sme veriaci...

panonia
25. mar 2024

Sud tiez nie je holubnik a pre blbosť nerozvadzaju.Aku blbost mas na mysli?

deti95060810
25. mar 2024

@panonia práveže rozvedú raz - dva,...😉

jana_eyre_2
25. mar 2024

Neviem, ešte nie som rozvedená.. ak sa rozvediem, určite to nebude pre blbosť a pochybujem že sa niekto iný rozvadza pre blbosti..

len ľudia konečne chápu že nemusia vo vzťahu ostať ak v ňom nenachádzaju harmóniu iba preto že mali svadbu..

zuzuliennka1
25. mar 2024

casto ti, co si manzelsky akt dnes zvolia - si ho zvolia, lebo musia (dieta) a tiez casto je to aj po prechodenom vztahu. preto. (a vynimky potvrdzuju pravidlo)

thoughtfulweirdo
25. mar 2024

To, že pre teba alebo mňa je niečo blbosť, ešte neznamená, že je to blbosť aj pre dotyčného. Mnoho vecí sa zdá byť blbosť, keď v nich nežiješ deň čo deň 🙂
Myslím si ale, že mnoho vzťahov, či už s papierom alebo bez, sa rozpadá kvôli nefunkčným vzorcom, ktorých si žiaľ väčšina našej generácie nesie hojne.

reanda
25. mar 2024

nepoznam nikoho, kto by sa rozviedol pre blbost.. kto by bol taky masochista? zazila si rozvod? nie je to vobec prijemna zalezitost.. ani nemam dojem, ze by sa ludia v dnesnej dobe hrnuli rychlo do manzelstva.. to, ze sa casto beru, aj ked sa nepoznaju, to je pravda.. nepoznaju ani samych seba.. a nevedia zit vztahy.. ani sa v tom nemali od koho poucit.. rozmyslam, ci vobec poznam nejakeho cloveka, o ktorom by som bola schopna povedat, ze to so vztahmi fakt vie.. asi ani nie ..

tweetinka.co
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anketkarka
26. mar 2024

Žijeme konzumnú dobu aj vo vzťahoch. Lebo ľudia nevedia a nechcú pracovať na svojich vzťahoch. Do vzťahov a manželstiev vstupujú pre naplnenie predstáv a potrieb, niekedy čisto ako obchodný vzťah niečo za niečo (status, meno, majetok, financie, sex). A takto bez citu, bez toho aby človek vedel ľúbiť a záležalo mu na sebe, na partnerovi, na vzťahoch (aj všetkých medziľudských), tak sa pekné vzťahy žiť nedajú. Je to makačka a dnes ľudia chcú pokoj, pohodu a makať budú iba tak pre peniaze, nie pre pekné vzťahy. Však príde druhý/druhá.

kuki13
26. mar 2024

@viestta presne ja by som ako dieta bola ovela radsej keby sa nasi rozviedli a mala pokoj od hadok alholizmu a stresu. Ale to v tej dobe neslo. Som velmi rada ze teraz je to uz lahsie.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkakvet
26. mar 2024

Nepoznam nikoho kto by sa rozviedol pre blbost.

lanka999
26. mar 2024

je to dobou, co som si vsimla ze ludia a tym padom vztahy sa po kovide zmenili. Je vela rozvodov rozchodov...malokto v mojom okoli ma normalny plnohodnotny vztah bohuzial. Dokazeme sa urazit pre blbosti malickosti, nevieme odpustat ale myslim ze je to sposobene hlavne virtualnou neverou a tym zenam co sa tam doslova ponukaju ale samozrejme aj chlapi uchyly a kurevnici a tam sa to zacina....

janage
26. mar 2024

Pri takej téme vždy odporúčam pozrieť český dokument: Manželské etudy. Ďalšia séria je tuším po 10, 20 a 30 rokoch.
A hneď uvidíš, že nemáš pravdu. Hlavne čo sa uzavretia manželstva týka, vtedy to bolo ešte rýchlejšie.
Akurát samozrejme na dedinách a menších mestách to bolo v drvivej väčšine o tom, že "žena drží rodinu." Rozumej má vydržať a všetko bude OK.
A naozaj by som rada vedela, že čo ty považuješ za blbosť, lebo páry, ktoré poznám ja sa veru kvôli blbosti am nerozisli. Skôr ženy odmietajú za každú cenu udržať rodinu.
Aj keď samozrejme z pohľadu minulosti dnes veci ako manžel netrápi čas s rodinou deťmi, nevie sa o ne postarať , nemám absolútne čas na seba a svoje koníčky, vymenuje mi peniaze, podviedol má (raz), nerozpráva sa so mnou či všetko kritizuje blbosti sú. Ženy v momente keď sa dokážu o seba a deti postarať aj samé, už ale toto tolerovať nechcú. Chcú plnohodnotného partnera.
Pozri si tie etudy.
A ešte mimochodom aj štatistiky, ktoré manželstva sa najviac rozvadzaju. Tie čo trvajú viac ako 20rokov😉

lb1984
26. mar 2024

Lebo sa zmenili hodnoty ľudí. Kým v minulosti sa ľudia brali aby prežili a vzájomne si pomohli. Teraz sa berú najmä kvôli "citom" a tie niesu tak stále ako vola prežiť. Žijeme v konzumnej spoločnosti v ktorej má mnoho ľudí zromantizovany pohľad na spolužitie, je ľahšie a dostupnejšie byť neverný, ženy sa dokážu o seba postarať finančne, viac očakávame od druhých a hlavne sme sebeckejsi ....

dadis
27. mar 2024

@beata_k Mas zdroj? Podla mna si si to zle zapamatala..stane sa

beata_k
27. mar 2024
jana_eyre_2
27. mar 2024

@beata_k tak ale zase pre úplnosť - v tom článku čo uvadzas nie je napísané, že 60%rozvodov sú manželstva s dieťaťom do jedného roku, ako si písala v prvom komente, ALE že 53% manželstiev sa rozvádza s jedným maloletým dieťaťom..