Prečo je to stále takto?

27. feb 2023

Žienky, mám 34 rokov, som slobodná mamina. S manželom sme sa rozviedli po 11 rokoch, proste nám to nevyšlo, o dieťa sa riadne stará aj po finančnej stránke aj po citovej. Som 3 roky slobodná. Stretla som sa s 3 mužmi za tie 3 roky. Ale každý jeden bol v istom smere rovnaký. Po pár (2-3) stretnutiach už lásku vyznávali, hneď na všetko išli veľmi rýchlo. Ja som si to spoznávanie predstavovala ináč. Spoločné aktivity, spoločný čas na spoznávanie, komunikácia atď. a nie hneď po týždni už vzťah a nenormálna láska. Mne to nepríde ok. Tí muži ma v podstate ani nepoznali, asi som staromódna, ale vždy ma tí muži vyplašia. Prečo to takto musí byť? A napíšem úprimne, nie som modelka, sú oveľa krajšie ženy ako ja, som baculatá, hanblivá...Takže nemyslím, že im išlo len o tú fyzičnosť. Je mi z toho trocha smutno, keďže mi chýba spoločnosť muža, je to nejaký nový trend - ísť na všetko takto rýchlo? Samozrejme som ich s dieťaťom nezoznámila, v tomto som zásadova. Ale príde mi to dosť čudné povedať niekomu po 3 stretnutiach, že ho ľúbim, keď ho vlastne ani nepoznám...mali/máte to takto aj vy?

andrejka1974
27. feb 2023

Prečo by ti nemohol povedať ľúbim ťa ja som to povedala svojmu prvému priateľovi na treťom rande bolo mi 16 bol môj prvý a neuveríš stále sme spolu už 30 rokov ako manželia 33 rokov od prvého rande

bajka16
27. feb 2023

Sú zúfalí. To by aj mňa odradilo. Ostan zasadova ten normálny určite príde.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beronsche
27. feb 2023

@andrejka1974 v 16. by ma to neuveritelne potesilo, v 30-tke odradilo..
Ono je to fakt podozrive, ked dospely chlap vyznava lasku na pockanie, ked zenu vlastne este ani nepozna..

autor
27. feb 2023

Takže nie som divná však? Mňa to nenormálne odrádza...samozrejme som potom nevďačná, necitlivá hrozná ženská...ale neviem, či si myslia, že im nejaká žena hneď skočí do náručia od samého šťastia...v 16tich by som možno od radosti skakala...v 34roch mám viac rozumu...Ďakujem žienky, som rada, že to nevidím takto len ja...už som si začínala myslieť, že som ja tá divná

bajka16
27. feb 2023

Vôbec niesi divná. To oni sú divní ak si myslia, že my ženy sme také naivné a hlúpe. Toto je prijateľné naozaj len v tých 16tich rokoch. "Ľúbim ťa" je silné slovo. Po treťom rande to odradí každú, pretože každej rozumnej žene dôjde, že to ten muž nemôže myslieť vážne. Sú to zúfalí muži, takých žiadna nechce bohužiaľ. 😏

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. feb 2023

@bajka16
Veď to, ja som toho istého názoru, nepríde mi to vôbec ok, asi som natrafila na divných mužov...určite nie som hlúpa a neskočím na sladké rečičky, vlastne mňa aj tie sladké rečičky nejako odpudzujú, veď sme dospelí ľudia...ale asi očakávam veľa 🙄

autor
27. feb 2023

@ninka297 Noo tak možno to bola výnimka, alebo ako si napísala, neprišlo ti to divné, ale mne to divné príde...

deti95060810
28. feb 2023

sladké rečičky neznášam...príde mi to neúprimné - najmä od človeka ktorého vidím 3 krát

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
28. feb 2023

@andrejka1974 ale tak zase v 16tich to je ine ♥️😊

autor
28. feb 2023

@deti95060810 veď to...prečo to vlastne robia? To je skôr asi rečnícka otázka...viem, že odpoveď nebudeš vedieť 🙂

autor
28. feb 2023

@jj298 neviem to pochopiť...ja si nepamätám, že by toto bolo cca pred 15 rokmi...myslím, že vtedy mali ľudia iné hodnoty, alebo to vnímam teraz takto, lebo som staršia? Neviem...ale vážne som za 3 roky nestretla "normalného človeka". Jeden mi povie, že síce som užasná žena, ale je veľmi náročný...kilá navyše mu vadia - akceptujem...ale keby on bol nejaký krásavec tak nepoviem nič, ale obyčajný jednoduchý človek, s pivným pupkom ale chce modelku...o návrhoch od ženatých ohľadne sexu pomlčím...atď.atď.atď. kde sú normálni muži? 🤔

kristiii
28. feb 2023

Mnoho mužov vníma slobodné mamičky ako zúfalé chuderky, ktoré sa ulakomia na prvého, o ktorého zakopnú a budú ho vnímať ako hrdinu, len preto, že sa ich aj s dieťaťom ujal. Proste ľahká korisť (ono čo si budeme, veľakrát je to aj pravda a tak to niektorí skúšajú takto na každú). Len občas zakopnú aj na ženu ako si ty, ktorá na to nenaletí a nevrhne sa mu po treťom rande a prvom "ľúbim ťa" do post..hm náručia

autor
28. feb 2023

@kristiii
Tak napríklad ja sa nemusím na nikoho ulakomiť, síce s bývalým manželom to nevyšlo, čo bola chyba na oboch stranách, nebudem ho zhadzovať, keď vo vzťahu/manželstve sú dvaja...nikdy nie je na vine len jeden, aj keď si to ten druhý veľakrát nepripúšťa, že napr. manželovi žena dopomohla k nevere, alebo opačne, že muž dopomohol žene k tomu, aby sa zaľúbila do niekoho iného...proste nikdy to nefunguje tak, že na vine je len jeden...takže ja vnímam realitu a vnímam ju veľmi dobre, preto mne toto nejde do hlavy...ale asi to bude takto, ako píšeš, myslia si, že sme ľahká korisť...napr. nevedeli, že ja o ich "majetky" záujem nemám.. lebo sama som na tom dosť dobre...ale to im predsa na nos od začiatku vešať nebudem...a taktiež som im povedala, že ja nehľadám otca pre svoje dieťa, tak nech sa ani nesnažia hrať na otcov, lebo moje dieťa milujúceho otca má...no neviem...asi mi lepšie samej 😁

toskanka
28. feb 2023

Ja som spoznala len jedného takéhoto normálneho muža. Len škoda, že bol o 5 rokov mladší a ešte chcel rodinu, aj keď už deti z prvého manželstva mal. Ja mám 46 rokov a na dieťa sa už necítim. Inteligentný, ohľaduplný, muž, akého by chcela asi každá žena. Ale zároveň aj náročný, mi povedal, že mal v živote len dve ženy, jedna z nich bola manželka. Neskúša to na ženu, pokiaľ si nie je istý svojimi citmi. Pokiaľ viem, je stále single...

Ale tento muž je ozaj rarita. Zvyšok, ako píšeš, očakávania pomaly už na treťom rande. Tiež nemienim skákať mužom rovno do postele, ale v tomto smere som už aj ja trocha poľavila, inak by som asi tiež bola stále sama.

karolinakr
28. feb 2023

Vysvetlenie može byt aj taketo

autor
28. feb 2023

@toskanka Ja nemám nič prosti "nezáväzným" veciam...ale k tomu netreba omáčky nie? Dospelí ľudia si povedia na rovinu...čo chcú.. ak len sex a obaja sú s tým stotožnení, tak v poriadu, o nič predsa nejde...teda ak doma nemajú manžela a manželku...ale omáčky a vyjadrovanie citov a lásky po 2-3 stretnutiach? Toto mi nejde do hlavy...samozrejme existuje "láska na prvý pohľad"...alebo určité pobláznenie, ale očakávala by som od chlapa, aby sa trocha krotil, nech ma spozná, nech spoznám ja jeho...a potom riešiť nejaké tie city...vyjadriť náklonnosť je jedna vec, ale vyznávať lásku je už pre mňa niečo veľké...a nie, že to poviem hocikomu...neviem no, čudný svet....

autor
28. feb 2023

@karolinakr Myslím, že si to úplne vystihla svojím príspevkom, presne takto to vnímam ja...vytváranie akejsi ilúzie, len s tým rozdielom, že ja v rozprávke žiť nechcem...ale chcem realitu, kde toto všetko prichádza časom...

toskanka
28. feb 2023

@autorka S takýmito mužmi skúsenosti nemám, nikto mi zatiaľ kaleráby do hlavy netlačil 😃. Sem tam sladšie recicky, áno, ale viem, že je to na začiatku len chtíč, sexuálna túžba, nič viac.

mamkalentedkova
28. feb 2023

Prečo to robia ? Asi si myslia ,že to je to ,čo chceme my ženy počut a potom sa hneď otvorí brána a dostanú sa do nohavičiek..ale áno ,pôsobí to skôr desivo ,v našom veku ,keď mi na treťom stretnutí niekto povie ,že má ľúbi ..Veď to je ešte všetko ružové ..na treťom rande o mne ešte skoro nič nevie ,tak čo na mne ľúbi ?

autor
28. feb 2023

@mamkalentedkova Presne ako si napísala...ale tak myslíš, že sú možno jednoduchší? alebo sú skôr ...ako to nazvať...vypočítaví? neviem najsť to správne slovo ..neberie mi to mozog

mamkalentedkova
28. feb 2023

Možno sú len dlhšie bez ženy a chcú sa do nej dostať čím skôr ..tak skúšajú aj takéto recičky ..Muži rozmýšľajú uplne inak ,ako my ženy

eva_eva
28. feb 2023

nie, povedala by som, ze ani jeden z tych troch proste nebol pre teba ten pravy. ako nezahadzovala by som spoznavanie niekoho noveho do kosa. isto sa najde niekto, kto bude ochotny ist na to s tebou pomalsim tempom

ckocka
28. feb 2023

Máš nejakú predstavu a títo ju nenaplnili. Prečo hneď musia byť vadné zbožie, s nejakou inou ženou si môžu rozumieť skvele. Prečo je potrebné ohovárať niekoho kto mi nijako neublížil, nie je sú časťou môjho života a vôbec mi na ňom nezáleží, tak ako jemu na mne. Sústreď sa na hľadanie svojho ideálu a nechaj ich žiť.

autor
28. feb 2023

@eva_eva Beriem aj to, len som chcela názor žien, či sa s tým stretli, alebo či to považujú za ok a ja som divná, nič viac..

autor
28. feb 2023

@ckocka
Ja som si s nimi tiež skvelo rozumela, bolo tam veľa spoločného, len ma odradili tie slová "Ľúbim ťa" a pritom ma ani nepoznajú, tak ako ma môžu ľúbiť? Neohováram, vediem diskusiu a akceptujem aj iné názory, ohovárala by som, ak by som o nich písala nejaké súkromné vecí, ja píšem vo všeobecnosti svoju skúsenosť...v podstate podľa tvojho názoru - ktorý akceptujem...by každý na MK ohováral, či rodinu, či manželov, manželky, kamarátov, kamarátky...dokonca aj vlastné deti...Netvrdím, že sú oni divní, skôr som sa zasmýšľala nad tým, že som divná ja...a o ubližovaní by som tiež mohla svoje napísať...myslíš, že mne nebolo smutno, keď na mňa nakladali? že som nevďačná, že si nevážim to, že ma ľúbia atď. ale ja som nikde nič také nespomenula, a ani som nikdy na nich nenakladala, proste len nahlas rozmyšľam tu na MK, či nerobím chybu niekde ja...S bývalym manželom sme sa spoznali a 2 roky sme spolu chodili na výlety, spoznávali sa, trávili spolu veľa času, nikdy mi netlačil omáčky do hlavy, nikdy mi nepovedal, že ma ľúbi..myslím za tie 2 roky, hoci sme boli spolu každú možnú voľnú chvíľu...po 2 rokoch sme si povedali, že by sme to mohli skúsiť spolu, vzali sme sa po spoločne strávených rokoch, bolo krásne, bolo aj škaredo...ako v každom vzťahu...rozišli sme sa preto, lebo som mala ťažký pôrod a proste ma nepodržal, rok som si na zadok sadnúť nemohla a o intímnostiach nehovorím...to bolo peklo...samozrejme, že mu nestačilo, aby mal doma navarené a upratané, keďže som bola sexuálne nepoužiteľná...našiel si niekoho iného, nezazlievam mu to, nehnevám sa na neho...viem, že som na tom mala veľký podiel viny aj ja...tak nebudem sa hrať na ublíženú.. prijala som realitu takú, aká je...život ide ďalej...len som chcela názor na tieto situácie s novými mužmi, či to je OK v dnešnej dobe...

ckocka
28. feb 2023

Nie je úplne jedno kto je divný, nakoniec každý z nás má svoje muchy. Ja možem považovať za ideálneho partnera takého ktorého ty by si obišla oblúkom. Takže je fuk čo si kto myslí o tvojich nápadníkoch, jediný názor a pocit na ktorom záleží je ten tvoj.

sense
28. feb 2023

Aj mne povedal môj terajší partner po nejakom 3 - 4 stretnutí ze sa do mna zamiloval. A vtedy som mu povedala ako to môže vedieť ved ma ani nepozná. A už je tomu viac ako 3,5 roka a stále tvrdí že ma lubi