Prajem si, aby som bola pre partnera prvá

sunny60
18. júl 2022

Ahojte, mám 19 rokov a nikdy som nemala vzťah. Keby si aj niekoho nájdem do budúcna, priala by som si aby som bola pre neho prvá. Či už mám na myslí vzťah alebo aj sex. Príde mi to milé. No v dnešnej dobe mám pocit, že v mojom veku sa taký človek ťažko hľadá.
Mali ste to aj vy niekto tak? Alebo si myslíte že na tom nezáleží a je to blbosť...vopred ďakujem za odpovede 🙂

karhu
18. júl 2022

je to blbost

bajka16
18. júl 2022

Nesnívaj. Nebudeš sklamaná

bessie12
18. júl 2022

chod radsej spat a nemysli na blbosti. Je to pekne, ze si to prajes, ale radsej nesnivaj o niecom takom, inak budes neskor sklamana, resp. mozes byt sklamana.

lintu
18. júl 2022

Rob, ako uznáš za vhodné. Ako píšeš, takého človeka sa ti bude hľadať ťažko, ale nič nie je nemožné. Napríklad medzi introvertmi zalezenými len doma alebo striktnými veriacimi by sa ti mohlo podariť nájsť toho svojho.

yoxinka
18. júl 2022

@sunny60
Svojho muža som stretla, keď som mala 23, vzali sme sa ja 25 on 26 ročný. On bol môj prvý vzťah, ja jeho druhý, sex sme mali až po svadbe, ja panna on panic. Sme spolu 15 rokov, takmer 13 sme manželia, máme tri deti a je nám spolu super. Poznám viac takých párov ako my a mám aj kamošky, ktoré to mali úplne inak a tiež sú šťastné. Nemyslím si, že to, o čom snívaš je jediný atribúť šťastného vzťahu/manželstva. Nám to vyšlo a som za to vďačná, čím chcem povedať, že taká možnosť existuje 😉. Ešte dodám, že sa neradíme do kategórie “striktní veriaci”, ale sme takí introvertnejší obaja, to je pravda 🤪.

h2
19. júl 2022

@sunny60 Myslím, že sa ešte nájdu ľudia, čo sú v primeranom veku k tebe a sex, či dokonca vzťah ešte nemali. Ale nepodmieňovala by som výber partnera týmto. Môžeš si takto nechať ujsť vhodného chlapa len preto, že už pred tebou nejakú mal. Nezáleží na tom, je to minulosť. (Pokiaľ za sebou nemá davy jednorazoviek, ale naozaj len zopár vzťahov.)

lilienkah
19. júl 2022

Ja som to mala tak isto k tomu som veľký introvert a myslela som si že je to nemožné, vždy som vravela že budem mat len jedného na cely život nech je aký je, preto som sa do vzťahov nikdy neponahlala 😮‍💨 ale osud vás spojí dokopy až ste si s niekym súdení 😊 mne sa to tiež tak stalo a keby mi niekto povie ako si nájdem moju životnú lásku predtým tak ani neverím a vysmejem ho 🤣

anjelicek26
19. júl 2022

Chces limitovat vyber partnerov na toho, co este nemal vztah/sex? No to si to teda dost obmedzis :( Hlavne v tomto veku a bude to tazsie rok co rok... hlavne by som chcela vediet, ci sa toto budes pytat uz na prvom rande, ci je/nie je teda vhodny kandidat pre teba ked uz s niekym spal... ako pise kocka hore vyssie - nesnivaj...

terezka1947
19. júl 2022

@sunny60 kto hľadá, nájde.
Hľadaj podľa priorít,aké máš ty.
Nie podľa toho,čo je momentálne IN.
A áno,je to možné 😉

danica2711
19. júl 2022

tak teraz trošku praktický pohľad: príde ti milé, aby si bola pre partnera prvá, lebo presladené romantické filmy atď., ale povedzme si pravdu, na prvý sex je lepší chlap, čo vie, čo robí...prvý sex môže determinovať tvoj vzťah k sexu na dlhú dobu. Isteže, môže sa zadariť, ale aj nie...

ivangeline
19. júl 2022

My sme si s manzelom boli. ;) Snivaj.

diamond007
19. júl 2022

@sunny60 nie je to nereálne neboj

martinaju
19. júl 2022

@sunny60 mala som to tak ale boli sme mladší.

martinaju
19. júl 2022

@yoxinka len teda treba si uvedomiť že to bolo troška dávnejšie a teraz je doba trošičku iná

panelacikova
19. júl 2022

@sunny60 na tvojom mieste hľadám v klube veriacich, tam je možné stretnúť takého muža. keďže ani jeden z vás nikdy predtým neokúsi iné "záležitosti" a možno ani nikdy potom, lebo vás bude držať na uzde viera a jej prísne hodnoty, budete žiť šťastný a spokojný život mysliac si, že aj ten sex, ktorý máte, je taký, aký má byť. držím palce.
@danica2711 a nielen prvý sex, ale aj mnoho rokov sexu s prvým a jediným partnerom. ale to žena nevie porovnať presne kvôli tomu, čo píšem v úvode 😉 ale tak zas, závisí to veľa od hodnôt. ak nebude pre nich sex v hodnotách vzťahu na prvých cca 3-5 miestach, ale nižšie, tak majú šancu naozaj na krásny vzťah, ak to bude vyhovovať takto im obom

lusanko
19. júl 2022

Nechcem aby to vyznelo blbo, ale na nájdenie takéhoto vzťahu si už "stará". Väčšina 19 ročných má prvý vzťah alebo sex za sebou a preto nemusia byť zlí. Vážny vzťah som mala od 17r. a tiež ma mrzelo, že on už predo mnou jednu mal. S odstupom času sa nad tým pousmejem. Myslím,, že časom Ti na tom prestane záležať. A možno predsa budeš mať šťastie a nájdeš, čo si želáš 😉

ukulela
19. júl 2022

No, praj si radsej, aby si bola posledna.

anjelicek26
19. júl 2022

@panelacikova len ked nemala este vztah/sex predsa automaticky neznamena, ze je veriaca (?) a chce cakat do svadby a vyznava tieto hodnoty...tam sa zasa mozu stretnut svety uplne nekompatibilne...

yoxinka
19. júl 2022

@martinaju
To isté som počúvala pred 15 rokmi. Že teraz je úplne iná doba ako kedysi a ľudia už toto nerobia, že by trebárs čakali na sex do manželstva a že je to úplné šialenstvo🤷‍♀️.

martinaju
19. júl 2022

@yoxinka no teraz to je vynimka že by niekto čakal. A celkovo čakať po svadbe mi pride až moc nakolko zistit po svadbe že mi partner sexualne nevyhovuje je dosť nanič

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mell27
19. júl 2022

@sunny60 ja som pre môjho súčasného frajera "prvá" a to sme sa spoznali,keď mal 29 😊

dkethe
19. júl 2022

Uprimne, ak budes prva pre nejakeho 23-25r chalana, bude to na 95% chlap s vadou, a od takeho ruky prec 😏 5% sanca, ze to bude rozumny, pan dokonaly, ktory cakal na svoju princeznu, tu je 😂

yoxinka
19. júl 2022

@martinaju
Áno, presne to bol argument všetkých ľudí, že na to doplatím, lebo na 100% si s mužom nebudem sedieť po sexuálnej stránke a mačka vo vreci a ešte, že to už takto nikto nerobí … preeeeeeesne to isté, len pred 15 rokmi. Aj vtedy to bolo pre väčšinu ľudí šiši. Teraz, keď čítam každý druhý deň na koňovi, ako každá druhá rieši nefunkčný sex na koňovi, pričom takmer všetci tí ľudia ho mali aj pred manželstvom, tak sa len usmejem. Ale ako píšem, nemyslím si, že nemať sex pred manželstvom prípadne, mať len jedného partnera vo vzťahu, je záruka šťastného vzťahu, aby ma tu niekto nechytal za slovíčka.

panelacikova
19. júl 2022

@anjelicek26 ja viem, to nemala byť urážka veriacich. ale najväčšia šanca v tomto veku je hľadať v takej skupine. nemyslela som to zle. hodnoty môžu mať rovnaké, hoci on môže byť veriaci, ona nemusí

panelacikova
19. júl 2022

@dkethe môže na takého natrafiť, ale to je ako hľadať ihlu v kope sena. skôr nereálne ako reálne....

anabel2341
19. júl 2022

@sunny60 je to blbosť no podľa mojich skúsenosti ako to vidím ja že človek ktorý nemal žiadnu priateľku predomnou nehovorím že každý potrebuje vyskúšať tu voľnosť užívanie atď
Ale aj tak by ta opustil pretože neznamená že keď je chlap panic že je dobrý ;) ver mi lepšie je skúsenejši ktorý už vie aké ženy existuju aké sú ako ten čo nemá žiadnu ale nehovorím že to tak je najidu sa aj taký čo nevymýšľajú vo vzťahu a sú dobrý a majú pekný vzťah ale ja to tak vidím keď ta chlap bude lubit je jedno či vystriedal 500 žien alebo žiadnu ;)
Ale ak hľadáš najideš ale chce to len čas

beronsche
19. júl 2022

@sunny60 zakladat si kriteria vyberu partnera na niecom, len preto, ze mi to pride "mile" je pomerne zaujimava taktika.. Ako z b-ckoveho romanu pre pubertiacky...
Keby to je zalozene na tvojom zivotnom presvedceni, tak dajme tomu, ale takto?

Osobne si myslim, ze je to len taky rozmar nezrelej dievcinky a ono ta to prejde. A ak nie, odporucam na tom, aby si bola prva (a este aj prvy vztah), velmi nelipnut.. Aby si takto neprisla o muza, s kt. by ste sa k sebe dokonale hodili.. 🙂

martinaju
19. júl 2022

@yoxinka pozri tebe to vyšlo gratulujem ale teda to si jedna z mala. A otazka je ci vyhovuje tebe partner alebo aj ty partnerovi. Ale to je jedno proste ty mas svoj nazor a ja mam svoj.

nevenka
19. júl 2022

@panelacikova veru, ja neviem porovnat, mam 1 partnera cely zivot a on iba mna. Sex je z roka na nok lepsi a lepsi. Spokojni sme obaja a nemame potrebu hladat nieco ine a inde.
Vyskusanie viacerych nie je zaruka, ze vies, aky sex ma byt. Ked si spokojna tam, kde si a s kym si, to vies posudit aj bez toho.