Pomohla niekomu z vás pauza vo vzťahu?

2. sep 2023

Ahojte....som s manzelom spolu 7 rokov...obaja sa lubime, hovorime si to, ale nevieme apolu fungovat posledne mesiace, stale sa hadame naozaj pre blbosti..chyba je v nom aj vo mne...urcite nemame v plane sa podvadzat ani nic podobne, manzel ma este jednoizbovy prazdny byt kam by mohol na cas odist...chcem sa len spytat realne parov, ktore toto podstupili a chcem vediet aky bol vysledok..prosim naozaj len skusenosti zien alebo muzov, ktore toto podstupili, ak tu nejaki su...dakujem

opica_skorica
2. sep 2023

Nepodstupila by som to, lebo zo svojho okolia poznam dvojice, ktore skutocne si dali “pauzu vo vztahu” a ani jedna z tychto dvojic to neustala. Prestali sa o seba zaujimat, ochladli, preto “pauza” rovna sa “rozchod”.

Radsej to rieste.

Nie pauzou = rozchodom.

deti95060810
2. sep 2023

pauza ? to je predstupeň rozvodu...

terezka1947
2. sep 2023

Nie je jednoduchšie a efektívnejšie ísť niekde na víkend a rozobrať v kľude,čo sa u vás deje?

autor
2. sep 2023

Eate raz...pary ktore ste to podstupili je tu z vas zena alebo muz ?

maranta_leuconeura
2. sep 2023

My sme mali pauzu este ked sme spolu chodili a pomohlo to. Do manzelstva sme ale uz isli vysporiadani s traumami z detsva a tak, ze sa dokazeme o comkolvek porozpravat. Vam by skor pomohla parova terapia a nejaky mediator, ked si to neviete medzi sebou normalne vyriesit alebo prist na to co vam navzajom vadi a ako spolu normalne komunikovat aby ste za dohodli

doriiis
2. sep 2023

@autor....tak ja teda bez premudrelych rád,čo to nezažili k veci.Ano zažili sme....po 12 tich rokoch sme si dali pauzu na tri roky.Pomohlo to.A veľmi.Dnes sme opäť spolu už 2 roky

lindous
2. sep 2023

Zažila, iba vo vzťahu a o polovicu kraťšom ako máte vy manželstvo, takže sa to nedá asi úplne porovnať, bol to mladá študentský vzťah, ale bývali sme spolu... a teda už sme sa k sebe nevrátili, zistili sme, že nám je obom omnoho lepšie, keď si každý žije svoj vlastný život, mali sme sa stále radi aj všetko, len sme sa k sebe nehodili ako pár... spätne mám pocit, že sme do toho s tým obaja šli, len sme sa to báli pomenovať, takže záleží asi od vášho nastavenia, či to chcete zachrániť alebo čo sa vlastne deje.. v súčasnom vzťahu by som už do toho ja už nešla, resp. iba ak by sme popri tom riešili aj párovú terapiu napr...

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vkatush
2. sep 2023

Neviem či pauza, ale počas vzťahu sa rozišli na čas.

Kamoši, boli spolu asi 5 rokov, rozišli sa na polroka počas strednej, potom naspäť dokopy a sú spolu ďalších 8, teda 13 rokov spolu a teraz majú už 3 deti.

A kamoška, boli spolu asi 4 roky, rozišli sa na rok, potom to znova skúsili, sú spolu ďalšie 4, teda dokopy 8 a teraz mali druhé výročie svadby.

Ale to neboli pauzy, to boli rozchody.

autor
2. sep 2023
salamistka
2. sep 2023

Moja sestra, 20 ročné manželstvo a po vzájomnej dohode, že si dajú pauzu, sa odsťahoval jej muž, lebo jeden druhému odcudzili, po pol roku to znova spolu skúsili, to bolo pred cca 7 rokmi a klape im to odvtedy. Dokonca to bola už druhá vážnejšia kríza u nich, ktorú znova ustáli.

chodec15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamutka
2. sep 2023

My sme mali pauzu, ešte sme neboli manželia, chodili sme spolu vtedy asi tri roky. Mali sme veľmi náročné obdobie a pomohlo nám to. Teraz sme dokopy spolu už cez 20 rokov. Pauza nie je žiadny strašiak. Oveľa horšie mi príde to, čo ini nazývajú normálny rodinný život, keď majú deti, žena s nimi sama a muz pride občas domov na pár dni. To sú pauzy. V jednom kuse.

alickapusinka
2. sep 2023

u mňa pauza je začiatok rozvodu. Moja kamoška tak má ma muža 2 deti a nerozviedli sa ale bývajú na jednej chodbe ON má byt a ONA z deťmi tiež. Tie už odrástli išli na VS a ONI nadalej tak roky bývajú a navštevujú sa každý deň. Za mňa divné tak by som nevedela žiť. Normálne sa podieľali na výchove len nežijú spolu ale odelene na jeden chodbe ale manželia sú.

terezka1947
2. sep 2023

@autorka,neviem,prečo tak divne reagujes.
Ale ok,nech odpovedajú manželia,kt.pauza pomohla.
Síce neviem,čo ti to pomôže viac ako rozhovor s vlastným manželom,ale.....

zuzanka.zuzu
2. sep 2023

pomohlo to Kate aby sa Will konečne rozhýbal a požiadal ju o ruku, v manželstve si ale tú pauzu neviem predstaviť, však skúste, muž bude chodiť na pokec a keď zistí že tá sloboda ozaj nie je bohvie čo lebo ho žiadna nechce, tak príde aj sám 😉

autor
2. sep 2023

@terezka1947 neberte fo v zlom..chcela som pocut naozaj nazor od.ludi ktori si tym realne presli

autor
2. sep 2023

@zuzanka.zuzu no na pokec mame rovnaky nazor obaja...v tomto sa urcite zhodneme 😀 dakujem oatatnym za prispevky

stanulienkat
2. sep 2023

@doriiis pauza 3 roky? To ste boli rozideni, nie? To nie je klasicka pauza.

terezka1947
2. sep 2023

Chápem. Prajem vám,nech to dobre dopadne a upevnite si vzťah.

doriiis
2. sep 2023

@stanulienkat .....lenže ani pocas tých 3 rokov sme sa neprestali stretávať.Jednak kvôli deťom a stretávali sme sa aj ako muž a žena.Len sme proste spolu nedokázali existovať v jednej domacnosti

vanilkovazmrzka
2. sep 2023

Moze to pomoct.

Ale musis pocitat aj a tym, ze je tu aj to riziko definitivneho konca.

vilma7
2. sep 2023

Sestra si prešla " pauzou", alebo rozchodom, po 2 rokoch to skúsili znova, po ďalších 2 sa rozišli

biankaaaa
3. sep 2023

My sme mali pauzu po 2 rokoch asi na 4 mesiace, potom sme sa k sebe vrátili a sme spolu zatiaľ ďalších 7 rokov

evelyn246246
3. sep 2023

..pauza vo vztahu u mna evokuje : citim , ze to nieje ono, skusim inde a ak nic tak sa radsej vratim naspat do vztahu pretoze lepsie ako byt sam ..

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. sep 2023

@sheila121 nie moja...chcela som pocut nazory zien, muzov co si tym presli 🙂 ved pisu aj ze niektorym to nevyslo, si slepa? Aj za taketo odpovede dakujem...ale za aku odpoved mam podakovat tebe ? Neviem

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. sep 2023

@sheila121 a este k tebe...ani necitas celu diskusiu, prisla si sem len rypnut...terezke som odpisala, aby ma nechapala zle, ze chcem pocut nazory ludi, co si tym presli ( sama sa cudujem kolko trpezlivosti mam este to tu opakovat kvoli takym ako si ty) terezka mi slusne tiez odpisala dalej ze to chape a praje nam aby sa to upevnilo...

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz