Podviedol raz, podvedie znova

kris988
22. sep 2023

Zdravím. Mám muža s ktorým sme 6 rokov, z toho sme zobratí 2 roky. Naše manželstvo je pekné, lúbime sa, rozumieme si, všetko klape. Bežné hádky za blbosti, nič čo by nebolo bežné. Ja mám 28, on tiež. Keď sme sa spoznali, mal priateľku. Boli spolu 4 roky, od 18 do 22.Stretávali sme sa asi týždeň, prebehli prvé bozky. A vtedy prišiel šok, priznal sa mi že má priateľku. Zničilo ma to. Veľmi sa mi páčil a týmto priznaním v mojich očiach vtedy skončil. A tak som sa zobrala a išla domov. Večer u nás zazvonil, vyšla som von a plakal. Povedal mi že je sňou veľmi nešťastný, že ju neľúbi a že sa sňou už dlho chce rozísť. Ale že to nedokáže lebo ju má rád a vie že to bude pre ňu ťažké. Videla som na ňom že ho to úprimne mrzí a že vie že robí chybu keď to odkaldá. Samozrejme mi to oči nezalepilo, povedala som mu že má 22, že je dospelý chlap a že sa k tomu treba postaviť zodpovedne. Hnevalo ma že uteká pred niečim čo ho aj tak dobehne, navyše bral tomu dievčaťu jej najlepšie roky života a jednoducho mi to prišlo zbabelé a povedala som mu že nechcem pri sebe takého muža. Zobral si to k srdcu a ešte večer mi napísal že sa rozišli. Písal mi každý deň, prosil ma aby sme sa stretli. Ja som nereagovala až do momentu keď mi napísal že odomňa nič nechce, ale že ma veľmi prosí o jedno stretnutie pretože som vraj skvelá a on chce aby som vedela celú pravdu, že mi dá potom pokoj. A tak som išla. Povedal mi, že ich vzťah je dlhodobo nefunkčný a veľmi toxický. Že sa vidia 2x za týždeň a nemajú sa o čom baviť. Že jej neverí pretože si skováva mobil a že jej raz do mobilu nahliadol a videl že si píše s nejakým mužom a ďakuje mu za pekný večer a odvoz domov (o ničom takom nevedel). Že už rok spolu nespali a tie tri roky predtým spolu spávali raz za 2 mesiace. Že ho odmieta. Dokonca mu vraj povedala že je jej sex nechutný, že ho lúbi ale sex nechce. Povedal mi že si je vedomí toho že mali byť dávno rozídení ale že to je ťažké pretože celá jeho rodina ju miluje a tak isto jej rodina ho berie ako súčasť rodiny. Že na to nemá ale že som mu veľmi otvorila oči, že si pri mne uvedomil že ju naozaj nelúbi a že chce ísť ďalej. Avšak povedal mi ešte niečo, vraj ju pol roka dozadu podviedol, vyspal sa s jeho najlepšou kamarátkou. Povedal mi že má z toho strašné výčitky ale že je rád že sa to stalo pri nej lebo si uvedomil že by už nikdy nikoho nemohol podviesť lebo že to bolo pre neho strašne ťažké psychické obdobie. Každopádne som to neprekusla a nič na svete mi neprišlo ako vhodná výhovorka na to že ju proste podvádzal a to hneď 2 krát. Rozúčili sme sa. A aby som sa dostala k pointe. Prešlo takmer pol roka a my sme sa stretli zas, na kamarátovej 30-tke. Veľa vecí sme si povedali,hodili sme minulosť za hlavu. Časom sme sa dali oficiálne dokopy a nebola som si najprv istá či to výjde... Trvalo mi to skoro rok. Skoro som mu chodila za zadkom, žiarlila som, všade som videla niečo zlé a podozrivé...milovala som ho a strašne som sa bála že to spraví aj mne. Ale vyšlo nám to.Dnes sme spolu šťastný zachvíľu už 6 rokov , máme dieťa a nelutujem to. Nikdy mi nedal najmenší dôvod na strach či obavy, je to úžasný manžel a viem na 100% že mu verím ako nikdy nikomu. Má skvelé hodnoty, miluje našu rodinu a sme pre neho vždy na prvom mieste.
Prečo teda riešim 6 rokov starú minulosť ? Včera sme mali s kamoškou úprimnú chvíľú, povedala mi veľa vecí z jej súkromia a ja som jej ako vám takto vyrozprávala svoj príbeh. Nikdy som to nikomu nepovedala, iba jej a mojem mame. Vysmiala ma. Povedala mi že raz podvádzal, urobí to aj mne, skôr či neskôr. Moja vlastná mama mi povedala že "len aby si nemala rúžové okuliare". Hnevajú ma takéto reči. Čo si myslíte vy ? Platí príslovie "podviedol ťa raz podvedie ťa znova" aj v prípade keď som tá prvá podvedená nebola ja ? Verím mu, vlastne moju dôveru voči nemu ani nenaštrbila, ale už viac krát sa ma za náš vzťah niekto blízky alebo z rodiny spýtal na podrobný opis našich začiatkov, ako sme sa dali dokopy a tak... vyhýbam odpovedi pretože nechcem aby si o ňom ľudia mysleli to čo ja na začiatku. Čo si o tom myslíte vy ? Verili by ste takému chlapovi ? Alebo aký by ste mali na takého šloveka názor ?

viestta
22. sep 2023

Neverila by som takej kamoske. Neviem co riesila, ale nebolo to od nej vobec rozumne a uz vobec nie priatelske

77daniela77
22. sep 2023

@kris988 Kamaratka ma nejaky dovod toto o nom hovorit?Nie je to len zavist alebo vlastne zivotne sklamania?

marca12
22. sep 2023

@kris988 To teda vobec nie je pravda,ze ak raz podvedie,podvedie znova. Mne sa v mladosti stalo este na strednej som mala frajera,bol to komplikovany vztah a v tom case som sa zapozerala do ineho. Aj sme sa bozkavali s tym novym a potom som ukoncila vztah. A poucila som sa z toho,lebo mi bolo na grc zo seba. Nikdy viac som nepodviedla a ani to nemam v plane. Nechapem,preco veris na taketo reci ludi a nechas sa spochybnit. Uzivaj si krasne chvile s muzom a minulost hod za hlavu. Navyse mal 22 rokov,to este ma pravo na omyly v laske,este bol nevyzrety,nevedel riesit problemy vo vztahu.

katyav
22. sep 2023

@kris988 Ja neviem, ale každý sme porobili rôzne blbosti a chyby, keď sme mali menej rokov. Možno jeho cesta k tebe bola práve takáto. Neznamená to, že ťa musí podviesť. A už vôbec nie, keď ti nedáva najmenší dôvod, aby si pochybovala.

syslik81
22. sep 2023

@kris988 tvoj priatel bol mlady a hlupy a nezamilovany .. spoznal teba,, priznal sa a je s tebou statsny rovnako ako ty s nim..sama si pisala,ze ste hodili minulost za hlavu-tak ju tam aj nechaj a ver svojmu muzovi ...

koniarova
22. sep 2023

Napíšem zase opačne. Súhlasím s názorom,že podviedol raz,podvedie znova

sella38
22. sep 2023

Podla mna hladas problem tam, kde nie je.

lucia13022023
22. sep 2023

Blbosť. Neverím tomu ze podvedie raz, podvedie znova. Kedysi dávno áno. Ale keď sa to stalo mne, zmenila som názor. Ja som bola ta co podviedla, je to hrozne a stále ma výčitky občas zozieraju. Ono pokiaľ to nezazijes nepochopís. Bol to "len" bozk, trval par sekúnd ale tie výčitky trvali mesiace. Vždy keď som sa pozrela partnerovi do očí, videla som toho muža s ktorým som ho podviedla. Bolo to peklo a viem ze by som to nikdy nikdy v živote neurobila znova.

h2
22. sep 2023

Nemyslím, že musí zákonite platiť, že kto podviedol raz, podvedie znova. Možno to platí pre prípady, kedy niekomu príde partnerka na neveru a on sa pod jej tlakom s milenkou rozíde a zostáva s pôvodnou takpovediac proti svojej vôli. V tom prípade často platí, že ho to bude ťahať inam opakovane, lebo mu pri terajšej partnerke niečo chýba. Ale sú aj prípady, kedy sa z toho ten, čo podviedol, práveže poučí a vie, že toto už nikdy neurobí.
@kris988 Tvoj manžel mi príde, ako úprimný chlap. Všetko ti to povedal, hoci nemusel. A teba nepodviedol, bolo to s bývalou, s ktorou nemal dobrý vzťah a podľa všetkého boli spolu len zo zvyku a preto, že on to s ňou nevedel ukončiť. Nedá sa zovšeobecňovať, že ak niekto niekoho podviedol raz, tak už navždy bude úplne každého vždy podvádzať.

huxy
22. sep 2023

Ja som jedna z mála, čo si to myslim...podviedol raz, podvedie znova. Možno to neplatí na 100% o každom, ale určite vo väčšine prípadov.

petronelag
22. sep 2023

@kris988 Dalo by sa to aj tak povedať, že vtedy keď podviedol bol ešte dosť mladý a teraz už má skúsenosti, z ktorých sa poučil, takže nemusí teraz podvádzať, hlavne ak je spokojný so vzťahom.
Len nad vaším vzťahom je to stále niečo ako problém navyše, že veľa času hlavne žena myslí na to, či sa mu dá naozaj veriť, či to nezopakuje. Nie je to čisté.

petronelag
22. sep 2023

Dá sa to nazvať, že je to vzťah nad ktorým visí mrak pochybnosti.

januska12323
22. sep 2023

Neviem či to urobí znova ale tiež by som nad tým stále rozmýšľala. Nemal gule na rozchod z nefungujuceho vzťahu ale na minimálne dve nevery áno. Neviem ako za reaguje ak by ste mali podobné problémy ako on s bývalou.

deniska14
22. sep 2023

Nebude to ozajstná kamoška...

ana82
22. sep 2023

ale prosím ťa bolo to nevyzreté decko v nefungujúcom vzťahu, využil príležitosť a vrzol si...nič chválihodné a myslím si, že ti to zbytočne vešal na nos...
ži prítomnosťou a nenič si vzťah minulosťou, dôvera je najsilnejší pilier manželstva...a tá kamóška to je iná ťapa

ibajaanikiny
22. sep 2023

@kris988 ty s nim zijes a nie kamoska. Pre nieco ho milujes,tak neviem,preco davas na reci kamosky,ktora mozno ani kamoskou nie je. Akoze,nepoviem,keby ten pribeh bol iny,ale kokos,bol to mlady chalan vo vztahu od 18! Co cakas, teple rozky? Ja som za uprimnost,ale su ludia,pri ktorych je lepsie asi mlcat,toto by ma ani nenapadlo riesit,ked uz ste svoji a citis,ze ste na prvom mieste…kamoske skocit do usmevu a do buducna,skrat vasu historku na obycajne: stretli sme sa na oslave,slovo dalo slovo a uz sme svoji,stastni. A bodka…

nika23t
22. sep 2023

@kris988 neplatí, že podviedol raz, podvedie znova. Niekto nepovedie nikdy, niekto raz a celý život ľutuje a niekto podvádza celý život. Aj Tvoj manžel je už niekde úplne inde, ako bol pred rokmi. Dospel, ma manželku a dieťa, vtedy mal priateľku. Nevytváraj si problémy, kde nie sú, je to zbytočné. Užívaj si milujúceho manžela.

lneviemmeno
22. sep 2023

Blbost. Tiez viem od seba, bola som s byvalym 4 roky ale ku koncu to vobec nefungovalo, nevedela som zobrat odvahu na rozchod kedze sme boli spolu “dlho”. Podviedla som ho raz a praveze som ani vycitky nemala.. kratko na to sme sa rozisli. Teraz mam manzela s ktorym cakam babatko a v zivote by som mu to neurobila. Ponaucila som sa, ze radsej vsetko narovinu povedat ako sa zachovat takto nefer..

domkakvet
22. sep 2023

@kris988 tak mne to jeho spravanie pride dost nedoverihodne, ale je pravda, ze v mladosti clovek robi chyby, tak ze tazko povedat, zrejme ukaze iba cas.

heidy222
22. sep 2023

No ja som ako mladá sprostá 20-24 ročná podviedla frajerov, aj ťahala za nos, nevedela sa rozísť , tak ako ten tvoj a teraz by som to už nespravila, lebo som mentálne dozrela 😉 tak sa nehrab v minulosti, ono zo svojich chýb sa má človek poučit a nie ich robiť dookola, to je ten zmysel dozrievania, takže nemyslím si, že keď človek podvádzal bude to robiť v každom vzťahu

marianarem
22. sep 2023

@kris988 Nie, neplati to. To by sa dalo zovseobecnit potom uplne na vsetko, ze stalo sa to raz, tak sa to stane znova. Nieco sa uz proste nestane. Mnohi ludia sa z chyb ucia a uz ich neopakuju, v akejkolvek oblasti.

patricia255
22. sep 2023

@kris988 Ježiš toto je najväčšie klišé na svete - podviedol raz podvedie znova 🙄
Ľudia čo to hovoria sa na neveru pozerajú len z jednej strany - zo strany nevernika, sviniara na ktorého už není pekného slova
Nikto sa nepozrie na to prečo sa to stalo. Veľakrát totižto je človek tak zanedbávaný vo vzťahu že ani nevie či ešte v nejakom je... je kopec okolností, nehovorím že je to spravne ale je to len chyba

To je ako hovoriť že raz si spravila chybu, urobíš ju znova.
Máte nový vzťah, iné okolnosti. Ak sa budeš naňho kašľať, nevšímať si ho a odmietať sex tak sa môžeš báť že si nájde inú
Ale nevera sa v 99% prípadoch nedeje bez dôvodu z druhej strany. Len o tom sa už nikde nehovorí

Lebo vždy je zlyhanie pre každého len v tom kto podviedol. Nikto sa ho neopýta prečo sa to stalo

hendikep
22. sep 2023

@kris988 ja verim ze su dva typy ludi … Ti co podvedu a urobia to zas.. ale existuju aj tí čo podvedú a poučia sa … každý robí chyby, verím že ten Tvoj je ten druhý “ typ “ … považujem to možno aj za výhodu že mal takéto “ poučenie” už pred Vašim vzťahom.

lalenka33
22. sep 2023

To, že keď podvedie raz podvedie opäť platí asi tak, ako že keď ti prejde cez cestu čierna mačka, tak budeš mať nešťastie..alebo keď stúpiš do 💩 budeš mať šťastie. Či ked ťa oserie vták vyhráš peniaze....

hugger
23. sep 2023
zuza265
23. sep 2023

Podviedla som svojho byvaleho a bol to vazny vztah. Svojho terajsieho ani vo sne a nikdy by mi to nenapadlo🙏🏼 jeden nikdy nevie. Ale momentalne sa na to pozeram inak, lebo aj vztah je uplne iny. U ex sme mali problemy a on bol aky bol voci mne. Tu sa to nedeje a citim istotu, lasku, vdaku atd.

hefo
23. sep 2023

Záleží na tom, či je dotyčný "verný" alebo "neverný" typ, viď článok od psychológa: http://klimes.mysteria.cz/clanky/psychologie/ne...

(pokiaľ podviedol len raz, záleží na okolnostiach; celý úvodný príspevok som nečítal, lebo je to nečitateľná guča textu bez odstavcov)

heni79
23. sep 2023

@kris988 Dala si sa do vzťahu s podivným človekom. 🤷 Dnes môže byť iný ako kedysi. No ty si ho poznala vtedy/potom/dnes. Ty si jediná, kto vie odpovedať na tvoju otázku. 😉

vorkola
31. dec 2023

@koniarova Aj ja, suhlasim s nazorom, podviedol raz, podvedie znova, Nepodvedie, len vtedy, keby bol chory ,alebo stary,alebo vysoko veriaci,,ba stava sa to aj veriacim,.ale to je moja mienka

vorkola
31. dec 2023

@patricia255 spravit beznu chybu,napr. sa ti nepodaril upiect chlieb, nemozes porovnavat s neverou