Podviedla som ho

zvedavec666
4. sep 2023

ahojte prosim povedzte mi co mam robit, sme s priatelom spolu 5 rokov byvame spolu, vsetko je perfektne ako ma, ale ked sme spolu zacali chodit asi prvy rok sme spolu vela neboli, bola som vacsinou prec(v skole)a fakt som si nemyslela ze to vydrzi na dialku tak som ho podviedla a nepovedala mu to, mam teraz hrozne vycitky nechcem ho stratit ale ako by som si ho mohla niekedy vziat ak by som musela drzat take tajomstvo?

uprimnazienka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
4. sep 2023

@zvedavec666 ja som podviedla manžela a držím hubu radšej a výčitky mám ale zoberiem si to do hrobu

petamich
4. sep 2023

hm cize typicka situacia, ked si ten co podviedol chce ocistit svedomie a zbavit sa pocitu viny tym, ze sa po rokoch prizna partnerovi, ktory zije v sladkej nevedomosti, ze ma paradny vztah

mala si mu to povedat vtedy, teraz to chces urobit z cisto sebeckych dovodov a ulavit si, nuz ako myslis

zooeynka
4. sep 2023

Co nevie, to ho netrapi. Ty mu to povies, tebe sa ulavi, doslova nanho vylejes svoj kybel sraciek a jeho to zlomi. Len bud ticho a potichu sa trap, nie vykydat to na neho nech sa trapi on....

bbshop
4. sep 2023

Zase všetky kazete žene držať ústa a žiť si ďalej idylku a mužovi by ste tu už nakladali, že aké je hovado a chudina žena žije v blahej nevedomosti, že nech jej to ráči oznámiť čím skor a rozísť sa. Opäť ženine prešľapy v pohode vzťah môže fungovať ďalej, ale keby toto urobil muž, tak je tretia svetova

thoughtfulweirdo
4. sep 2023

@bbshop Nemyslím si, ani som tu nič také nepostrehla. Pointa nie je v tom, kto podviedol, ale v tom, či to bol jednorazový prešľap, ktorý ľutuje a nikdy nezopakuje, alebo to bolo už XYZ prešľapov a veselo chystá ďalšie.

minenkak
4. sep 2023

@zvedavec666 ale prosím ťa to už bolo dávno,čo oči nevidia srdce nebolí.On to nevie tak ho to ani netrapi a nemalo by ani teba nič strašné sa nestalo

hopsadobrandejsa
4. sep 2023

@bbshop

Som rad, ze existuju zeny ktore si dovolia toto kritizovat.

Ja sa pripajam k bbshop, keby bol autor chlap tak by mu bolo povedane, ze je sviniar ktory sa ma radsej priznat pretoze chudinka zena si zasluzi lepsie.

Zas a znova double standards. Naucte sa brat zodpovednost za svoje rozhodnutia....dobre aj zle.

Osobne musim povedat, ze na MK je vedeny dvojity meter....jeden na zeny, druhy na muzov a este k tomu sa tu ludia idu bit do hrude ze je to uplne v poriadku.

Big up pre bbshop, taka sebareflexia sa dnes uz velmi casto nevidi. 😎

minenkak
4. sep 2023

@bbshop ale no, to je jedno kto povedie,treba držať hubu a nikomu nič nevraviet

gabym
4. sep 2023

@zvedavec666 povedz mu to. Nieje fér držať ho v takom klamstve. Povedz mu to a on nech sa rozhodne čo ďalej, či ti odpustí. Mňa keby muž podviedol chcela by som to vedieť.. Je to veľmi sebecké a neférové voči partnerovi.

koniarova
4. sep 2023

@gabym ma mu povedať, že ho pred 4 rokmi podviedla? A to je prosím ťa načo dobré? Vzťah im funguje, vinu si uvedomuje, už sa poučila a neurobí to už nikdy.

gabym
4. sep 2023

@koniarova lebo má právo vedieť o tom a rozhodnúť sa, či s ňou bude a bude jej veriť do budúcna

bbshop
4. sep 2023

@hopsadobrandejsa ďakujem🙂 všímam si to tu veľmi často tieto diametrálne odlišné postoje a diskrimináciu mužov. Toto čo sa pri mužovej nevere používa ako najsilnejšia kritika - že žena chudina netusi s kým žije, tak sa pri ženinej nevere používa ako najsilnejšia obhajoba "čo oči nevidia to srdce nebolí". Dvojaký meter jak lusk. Ženy sa tvária, že odsudzuju neveru pritom odsudzuju mužov. Tu vidíme, že o nevere to nie je, ale o tom kto ju spáchal. Prečo tu nenapíše ani jedna jediná, že ten podvedený chlap má právo na iný vzťah s vernou partnerkou? Tak ako to píšu do každej inej diskusie, kde je podvedena nič netušiaca žena, že si ma nájsť lepsieho. Lebo takto ženy nerozmýšľajú, aby boli spravodlivé a empaticke aj voči chlapom. Tu sa prejavuje empatia len ženam a ideálne tým, ktoré toho majú na rováši najviac.

bbshop
4. sep 2023

@gabym súhlasím absolútne..zatajenim tejto skutočnosti mu autorka zoberie právo voľby. Iba žeby sa bála, ze ju nechá a pre neho to nebude len taký "nevinný prešľap" ako to je tu pre všetky diskutujuce..chybička se vloudila podľa niektorých.. pritom toto je seriózne na rozchod a má plné právo sa tak rozhodnúť ten chlap. Dobre sebectvo zo strany žien, že napachaju svinstvá a boja sa následkov.

anketkarka
4. sep 2023

No mne by bolo jedno či žena či muž, len by ma zaujímalo prečo zrazu tá snaha po takom čase. Či sa niečo deje vo vzťahu teraz, že prišiel čas na to priznanie. Osobne si myslím, že po takom čase je to k nemu nefér sa priznávať. Nechcela by som vedieť, že 5 rokov ma niekto klame. Radšej hneď, alebo nikdy. Hlavne keď ľutuje a poučila sa.

zvedavec666
autor
4. sep 2023

@zvedavec666 je sebecke ze ho nechcem stratit, ale keby to bolo naopak chcela by som to vediet a niekedy na to myslim viac niekedy vobec, len ked mam pred ocami ako predomnou klakne a mam mu odpovedat, nedokazem si predstavit ano lebo nechcem vztah v ktorom bolo klamstvo z mojej strany neviem co spravit, cakanie je podla mna len horsie a horsie zasluzim si trest

candii
4. sep 2023

Nech to teba ničí .. nie jeho.

gleep1
4. sep 2023

Píšem to co pani predomnou vravela ze tu žiadna nepise- rozid sa s ním, ale nie tak ze ty naňho vylejes že si ho podviedla, ono podľa psychológov sa toto nemá hovoriť nikdy, lebo je to tvoja špina ktorú hodíš na druhého aby si sa ty cítila po tom co si bola zákerná, že si vlastne čestná a cítiš sa potom lepšie ale toho druhého človeka to môže navždy zničiť a aj každý jeho nasledujúci vzťah. Takže najlepšie je sa rozísť, nepovedat pravý dôvod, môžeš ale povedať ze začínaš cítiť niečo k inému mužovi alebo tak a nechať ho nech si nájde naozaj čestnú partnerku. Veru, naozaj by som nechcela požiadať o ruku nejakú co ma podvádzala lebo neverila že je to navždy. Načo si s ním vôbec bola?

bbshop
4. sep 2023

Inak ďalšia tragikomédia z vašej strany milé dámy je tá, že muž keď podvádza veľakrát má na to celkom solídny dôvod, ktorý odmietate uznat za adekvátny. Táto žena mala na neveru aký dôvod? Že si myslela, že aj tak sa raz rozídu? Toto je fakt smiešne a smutne zároveň. Vaše rozdielne prístupy a vyhodnocovanie situácie. Veď táto nevera je ešte bezcharakternejsia než nevera všetkých tých mužov, kde sú vo vzťahu vážne problemy. Autorka to urobila len tak z rozmaru v novom vzťahy, kde mala v stave čerstvej zaľúbenosti mat oci len pre neho. To je horšie ako keď muž podvedie ženu, ktorá ho depta celé manželstvo a po citoch už nie je ani stopy. Nikdy nepochopím ako vždy dospejete k týmto radám a záverom. Mužov lyncujete a neveru ženy zatlkate.

anketkarka
4. sep 2023

@zvedavec666 a keby sa Ti zrazu priznal on, že Ťa podvádzal tiež? Ostala by si s ním, alebo by si mu už nevedela veriť a ranilo by Ťa to?

simona1306
4. sep 2023

@bbshop amen !!!! .... mala som rozpisany podobny komentar ako tvoj, ale kym som si uspala dieta uz si ho pridala... Nema zmysel tu pisat to iste, ale uplne s tebou suhlasim .... dvojaky meter na zeny a na muzov... Osobne, by som chcela vediet pravdu, keby som na mieste toho priatela .... a obhajova, ze co oci nevidia to srdce neboli ? neznasam tuto vetu, je to strasne povrchne, a keby si ludia takto obhajovali vsetky skutky, bol by tento svet este viac v prdeli ako je .... Za mna, urcite sa o tom porozpravat s partnerom

gabym
4. sep 2023

@bbshop 👍 v každom prípade (či ho podviedla pred 20 rokmi, včera alebo dnes ráno) ja som za úprimnosť a určite ten chlap má byť ten, kto rozhodne či s autorkou bude aj napriek nevere. Aj keď len jednorázovej.. Nerozumiem odpoveďom typu,, netráp ho tým " alebo,, veď nič také sa nestalo"... Úprimne mi je toho chlapa ľúto, nevie s kým žije

emma12345
4. sep 2023

Určite by som nepovedala a asi by som to ani ja nechcela vediet, keby to bolo naopak. Bolo to pred 4 rokmi, omyl, vzťah funguje, nie je škoda ho pokaziť? Možno to priateľ neunesie, začne podozrievať každú jej služobnú cestu s kolegom či firemné akcie, nakoniec sa rozidu a môže sa sťať, že už taký vzťah nenájdu. Taký katastrofický scénar, ale aj to sa môže stať. Po 4 rokoch sa priznavat je fakt sebecke, bud hned alebo vobec.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mandarinka555
4. sep 2023

@zvedavec666 Máš vôbec predstavu, čo sa stane ak mu to vyklopíš? "Zatloukat...zatloukat...zatloukat" (MUDr.Plzák) Alebo čakáš, že ti odpustí a mávne rukou? Naivita niektorých žien je nekonečná...presne tak, ako ľudská hlúposť...

gabym
4. sep 2023

Dievčatá, prajem vám aby ste mali doma neverného muža a žili v sladkom nevedomí o vašom dokonalom vzťahu. Dúfam, že sa neurazíte, veď vám neprajem nič zlé 😇🍀

domkakvet
4. sep 2023

@zvedavec666 tak ja si myslim, ze ho v skutocnosti nemilujes, inak by k tomu nedoslo, mozno ti je s nim iba dobre.

hugger
4. sep 2023

Partnerovi alebo partnerke informacia o nevere nijako nepomoze, ale moze velmi ublizit.Nie som veriaci ale v tomto pripade je namieste ist na spoved. Uchovavanie tajomstva nam skodi, treba vsak najst dobry sposob ako to ventilovat

https://www.scientificamerican.com/article/why-...

bbshop
4. sep 2023

A tiež jeden z vašich najcastejsich argumentov čo tak čítam je, že chudina oľutovala a nezopakuje to. Opäť pri muzoch tvrdite presný opak - kto urobil raz zopakuje to znova. Veď vy ste tu už fakt vtipne s tými presne opacnymi radami

anketkarka
4. sep 2023

@bbshop ona ho podviedla na škole. Áno, urobila veeeeľkú chybu, ale kto z nás bol v školskom veku zrelou osobnosťou? Ja som síce nepodviedla, ale bola som v tom čase nezrelá a to človek robí aj iné chyby čo neskôr ľutuje. Netvárme sa, že všetci sme neomylní a tobôž v mladom veku. Mala sa priznať vtedy a bolo by to ku chlapcovi fér, lebo by s ňou nestrácal 5 rokov čas. Ale teraz po 5 rokoch mu také povie a zničí jeho dôveru. Keď to autorka ľutuje, poučila sa a už mu to určite neurobí? Podľa mňa bude pre ňu veľky trest, že s tým bude žiť a bude ju to žrať. A chlapík v nej bude mať o to úžasnejšiu žienku, lebo svedomie ju bude hnať si to ,,odčiniť". Podľa mňa je nefér ho takto raniť a naložiť to na neho po takom čase. Lebo ho to bude žrať a ničiť. Keď nie pochybnosti, tak to že jej blbý veril tak dlho. Myslíš, že keď sa rozídu, tak už bude niekomu veriť vo vzťahu??? Bude trpieť aj on. A to nič zlé neurobil...nezaslúži si to!