Nízke sebavedomie kvôli výzoru

25. okt 2022

Po dvoch tehotenstvach som pribral asi 25 kg a nejde to tak ľahko dolu, do toho sa akosi nestíham popri dvoch malých deťoch o seba starať. A preto mám z toho nízke sebavedomie,nechcem nidke chodiť, hlavne nie do rodného mesta ,kde by ma mohol stretnúť niekto kto má.poznal ešte ako chudu a peknú, proste sa hanbím riadne. Čo s tým urobiť ? (Snažím sa cvičiť,zdravo jesť a také veci,ale ide to veľmi pomaly a kým schudnem,nemôžem byť dovtedy zavretá)

ckocka
25. okt 2022

Ty chodíš von - do mesta, do kaviarne, do lesa, do divadla - preto, aby obdivovali tvoju peknú postavu?

petricka22
25. okt 2022

Ved aj s nadvahou mozes vyzerat dobre. Dnes kupis aj pekne saty vo vacsich cislach. Hlavne nebud pohodlna, nik to za teba nezmeni. Nakopni sa, staraj sa viac o svoj zovnajsok. Uprav sa, namaluj sa, tak ako si bola zvyknuta pred detmi… mne teda z tohto materskeho bludneho kruhu velmi pomohol nastup do prace. Pracujem s ludmi a teda sa snazim aj lepsie vyzerat…

autor
25. okt 2022

@ckocka nie kvôli tomu nechodím,keď som bola chudá a pekná,tak mi to bolo jedno, ale teraz sa necítim dobre a preto mi je také blbé že som taká obluda a mám pocit že na mňa všetci kukaju,že fuj aká je škaredá a tučná. Psychika veľa urobi

autor
25. okt 2022

@petricka22 no j sa ani do práce neteším,keď sa tam mám vrátiť takáto popravde. Chcem schudnúť,ale no nedarí sa, mám dve deti po sebe,po prvom som nestihla ani schudnúť,snažila som sa a bum zas tehotná. Teraz ma starší 19 mesiacov,mladší 9 mesiacov. Po pravde ani nohy si nestíham oholiť ani nič. Jediné čo sa snažím po večeroch cvičiť no.

ckocka
25. okt 2022

Vieš že je to len pocit.

autor
25. okt 2022

@ckocka viem že je,ale neviem s tým pracovať. Aj keď idem niekde,stále mám v hlave seba že som tučná.

zmrzlinka2021
25. okt 2022

Tvoje pocity su pochopitelne.
Zaklad je nevyhovarat sa na deti a proste upravit stravu, hybat sa a mysliet pozitivne. Vsetky vyhovorky treba vyhodit si z hlavy.

ivkasolteska
25. okt 2022

No s dvomi tak malymi detmi to musi byt o drzku a ak nestihas cvicit (co je pochopitelne) schudnes jedine upravenou stravou.skus si najst nejaky vhodny jedalnicek,popripade si rataj kalorie,moja kolegyna tak schudla rychlo 10kil.Skus si na seba najst aspon trosku casu na zakladnu "udrzbu" ,vlasy,trosku make up ked idete von,budes sa citit lepsie

santiago_segura
2. jan 2023

Očúvaj ma sem. Já som ani tehotný nemusel byť a vypadám jak prasa, robím všecko naopak jak ty, žerem jak prasa, nezdravé veci, len mám také sebavedomí že ludé sa ma pýtajú či sa kukám vúbec do zrkadla. Lebože asi né keď mám také sebavedomí. Keď je raz človek škaredý jak noc tak mu žádné sebavedomí nepomúže.