Nevera manželky

jaroslav777101
16. sep 2024

Ahojte. Prosím poraďte, nemám sa o tom s kým vyrozprávať... Nikdy som si nemyslel, že na vlastnej koži zažijem neveru, najväčšie poníženie a bolesť akú som kedy zažil. So ženou sme boli šťastní, dával som jej dostatok pozornosti, spoľahlivosti, lásky, orgazmov, darčekov, všetkého... povedala to aj sama. Nikdy som jej nijak neublížil...Sme spolu 20rokov zobratý a máme dve deti. Minulého roku v lete ju začal „oblbovať“ jeden známy zákazník (starší o 15rokov). Kaleráby jej tlačil do hlavy asi 5mesiacov, keď ju často navštevoval v práci na predajni. Od decembra s ním trávila navyše 1-2hodiny za týždeň v jeho aute (ja v bolestiach po operácií doma v posteli ..), od februára sa už aj bozkávali, od marca aj spolu sexovali v jeho aute. Selfíčka, emotikony, vyznania lásky aké som ja nikdy nezažil od nej... Plánovali si už aj spoločnú saunu, ich sex a plány sa stupňovali.. (Vraj bol nanič milenec, ale aj tak to s ním robila, aby ho urobila šťastným). Bola medzi nimi bohužiaľ aj láska (alebo „zaslepenosť“?). Moja žena („slušná, svedomitá“) vraj mala občas aj výčitky svedomia, ale aj napriek tomu tento paralélny (milenecký) vzťah nechcela/nevedela ukončiť, lebo zažívala niečo „nové a iné“ ako so mnou (tajné dobrodružstvo). Bolo na nej vidieť, že je „šťastnejšia“, začala cvičiť jógu, mobil si už začiatkom roka zaheslovala a stále ho skrývala. Na konci apríla po dlhšom podozrievaní som zistil z jej mobilu, že mi je neverná (mne, manželstvu, rodine, deťom, vzťahu). So všetkým sa mi potom dopodrobna priznala. Dotyčný „zákazník“ sa ju ešte 2mesiace po prevalení znova pokúšal získať za milenku (telefonáty a návštevy v práci o ktorých sa mi žena bála povedať- a to ma ranilo znova- že nebola ku mne úprimná ako sme si po prevalení nevery sľúbili, že mi niečo zasa tajila.. + po prevalení mi tajila ešte aj iné veci). Veľmi ťažko to znášam aj teraz. (Mal som infarktové stavy, pichanie srdca, plytké dýchanie, vysoký tlak,.. úzkosť, závraty a depresie mám doteraz). Sebadôvera na bode nula. Neprešiel deň, aby som na to nemyslel a neplakal. Veľmi to bolí ak ťa zradí a sklame človek na ktorom ti najviac záleží, od ktorého to fakt nečakáš, ktorému som dal všetko (lásku, seba, rodinu, zázemie, krásne bývanie pod Tatrami, dôveru, city, pozornosť,...). Žene som odpustil (veľmi ľutuje čo spravila, chce byť lepšia a do konca života verná, máme deti, máme 20r vzťah, zázemie...) ale nezabudol, ani nikdy nezabudnem. Je ťažké začínať odznova, znova budovať dôveru, rešpekt, lásku, vzťah. Ľudia, prosím vás, ak vám záleží na vašom partnerovi nikdy ho nepodveďte a vážte si to čo máte, lebo je veľmi ľahké prísť o všetko čo budujete celý život. Klamať, pretvarovať sa, tajiť, zrádzať, ubližovať je ľahké, skúste byť radšej úprimní a verní... Ľahšie by som to celé prekonával, keby tá nevera bola jednorázová (napr. v opitosti), a nie milenecký vzťah (s emóciami, bozkami, sexom a to všetko s triezvou hlavou). Ak ste zažili niečo podobné, ako ste to vyriešili? Zahojil to čas? Budem ešte v živote šťastný? Mám si nájsť aj ja milenku/jednorázovku? Uľaví sa mi potom aspoň trochu? Ja som jej bol celý život verný. Píšte prosím len tí, ktorí ste neveru/paralélny vzťah naozaj zažili na vlastnej koži. Kým som ja neveru nezažil, tiež som tvrdil, že je neodpustiteľná. Tatranec (40r.)

lucka_ke
16. sep 2024

nezažila som, ale myslím si, že už nikdy nebude medzi vami dôvera a vždy budeš rozmýšľať kde a s kým je, pretože keď ti dokázala tak dlho klamať môže sa to stať znova a či máte ostať spolu to už viete vy dvaja, či to ešte má zmysel, lebo očividne jej niečo veľmi dôležité vo vzťahu chýbalo keď to hľadala inde

martul
16. sep 2024

@jaroslav777101 Nikdy to čas nezahojí, nikdy nezabudneš, vždy to budeš mať pred očami. To, že sa snažíš je síce pekné, ale je to celé naprd.

janickacrazy
16. sep 2024

@jaroslav777101 No rozhodol si sa jej odpustiť, tak možno by ti prospeli nejaké terapie, lebo podľa toho, čo píšeš mi príde, že zatiaľ jej naozaj odpustiť nedokážeš, myslím tak naozaj vnútorné. Neviem, čo by som robila ja, ale možno by bolo lepšie jej zbaliť kufre a nech si ide za milencom, ale so všetkým, čo k tomu patrí. On je slobodný, ženatý? Možno by veľmi rýchlo precitla, že u suseda tráva zelensia nie je, keby ozaj mala s ním žiť, prať mu ponožky a riešiť úplne bežne veci v domácnosti. Hneď by bolo po romantike.

bale1rinka
16. sep 2024

ja keď si to vezmem z svojho pohľadu, keby ma muž podviedol...
ja by som nemohla s ním sexovať už,
NO MORE, pre mňa by to bol koniec, predstava, že mali naozaj vzťah? ešte možno možno kebyže si raz vrzol kvôli našej hádke, že chcel urobiť napriek...možno OK, ale že sa stýkali, písali, plánovali ten sex za triezva, cielene?
tak načo v tom našom pokračovať? kvôli detom? deti vyrastú, odídu a čo potom s mužom budem sama robiť? veď to je vlastne aj klamanie deťom, že más DOKONALÝ partnerský vzťah, a ty to vlastne hráš aby si im ukázal ako to má byť a vlastne NIE JE...smutné.

anketkarka
16. sep 2024

@jaroslav777101 ľúbiš ju viac ako seba. Síce si odpustil, ale zničí Ťa to zdravotne. Písal si, že aj vtedy si bol po operácii. Ona Ti mala byť oporou. Nebola, lebo Ťa neľúbi. Prepáč za úprimnosť. Ideš si zničiť zdravie aj život pre niekoho, kto za to nestojí.

jaroslav777101
autor
16. sep 2024

@janickacrazy Je ženatý, má dve dospelé dcéry. Jeho žena o ničom nevie.

zuzanka.zuzu
16. sep 2024

si relatívne mladý, takže máš možnosť sa teraz rozhodnúť ako ďalej... v podstate ti dovolí asi všetko, závisí na tebe 😉 doma máš pohodu, ženu ktorú poznáš (vieš kedy byť ticho, kedy hovoriť, ako uložiť mlieko do chladničky, načo ti bude iná?), teraz si môžeš nájsť mileniek koľko budeš chcieť 🤭

earlgrey
16. sep 2024

Zažila som neveru. 11 ročný vzťah. Máme dieťa spoločné ale rozhodla som sa v tom vzťahu nepokračovať. Trvalo mi roky, pokiaľ som sa s tým zmierila. A dnes, po skoro 5tich rokoch, odkedy som ukončila vzťah, môžem s rukou na srdci povedať, že svoje rozhodnutie neľutujem. Síce sme sa rozišli v dobrom, nerobili sme si naprieky, keďže sme rodičia a dieťa nemôže za to, akých rodičov má, rešpektujeme sa vzájomne ako rodičia, komunikujeme na úrovni, s úctou. Žiadne nenávistné veci, žiadne ponižovanie, žiadne nadávky. A za toto som vďačná. Ja som odpustila ale neostala som v tom vzťahu, lebo aj napriek tomu, že som toho človeka milovala z celého srdca, zhnusil sa mi ako muž, nedokázala by som s ním zaspávať v jednej posteli a nedajbože aby sa ma dotýkal. Takže akokoľvek sa rozhodneš, ver mi, že potrvá roky, pokiaľ sa so svojím rozhodnutím stotožníš. Či už odpustíš a ostaneš vo vzťahu - bude trvať roky, pokiaľ prestaneš podozrievať, pokiaľ si získa akú takú dôveru, ak si ju vôbec získa. Alebo ak zo vzťahu odídeš - tiež potrvá roky pokiaľ sa s tým zmieriš. Psychika robí veľa - vlastne tvoja psychika riadí celý tvoj život.
A k tvojej otázke, či si máš nájsť milenku...ver mi, neuľaví sa ti a ani to nevyrieši situáciu, v ktorej sa nachádzaš.

elenka74
16. sep 2024

@jaroslav777101 Žiaľ, tiež som zažila neveru, zrútil sa mi celý svet, odpustila som, ale aj tak ma kvôli nej opustil. Ja ti želám, aby sa to medzi tebou a manželkou vyriešilo, aby si dokázal odpustiť, zabudnúť a aby manželka oľutovala svoju chybu a nikdy viac ju nezopakovala.

janka_23
16. sep 2024

To ze ju podvedies teraz ty ti neulavi, práve naopak bude ti ešte horšie. Neviem ci sa ešte medzi vami niekedy obnoví dôvera pretože na to co urobila nezabudneš nikdy. Ak chceš manželstvo zachrániť tak zájdite na terapiu.

karolinakr
16. sep 2024

inými slovami, podviedla ťa s chlapom, čo ti nesiaha ani po členky, a teba pichá pri srdci..načo? moc to preživaš
niekedy si ĺudia nevážia, čo majú
zbytočne máš komplexy, ešte keď bol na hovno v sexe
každy deň plačeš do vankúša? toto píše chlap? normálny muž by išiel na predajňu, dal jednu po papuli milencovi, druhú žene..
ty na miesto toho trpiš na vankúši..neviem, jak toto skončí, ale je pravda, že mysli na svoje zdravie

lenkakravcova
16. sep 2024

@jaroslav777101 Ona nie je ani slušná ani svedomitá. Je egoistická. To je tak všetko.
Tam už dôvera asi nebude, ak ťa naďalej klame a zatajuje.. Máš 40 rokov, máš čas si nájsť lepšiu ženu, ktorá ti bude rovnako verná ako ty jej.

lucka_ke
16. sep 2024

keby bol ozaj zlý milenec tak by s ním nebola tak dlho, to ti povedala len preto, aby si ju rovno nevykopol z bytu

thirstymonk
16. sep 2024

Ešte to nevzdávaj, odpiš mi ;)

thirstymonk
16. sep 2024

@karolinakr Uchvatne rady... Dať po papuli milencovi aj manželke. Akože fakt? Keď dal borisko kolar po papuli jednej svojej pipke, tak sa šlo z toho cele slovensko pokakať. A ty mu teraz radiš dať manželke po papuli. Žasnem.

A čo že plače do vankuša? Niekto, kto naozaj nikdy nemiloval, to nedokáže pochopiť.

mk22
16. sep 2024

Ten postup máš odkiaľ?
Že vo februári to a v marci to a v aute.. Toto si vedel, zistil sam?
Prestaň fnukat do vankúša, nebuď padavka, rok ta klamala, máš zdr problémy, a ty plačeš?
Zmeň to, lebo si opäť nájde nejakého "chlapa"
Odplakal si si, a teraz, pokiaľ si teda odpustil, sa skus tak naladiť.. Ze začína odznova.

jaroslav777101
autor
16. sep 2024

@mk22 Od nej mam to info

bruno1
16. sep 2024

Ak dúfaš že sa váš vzťah vráti do čias pred neverou ,tak sa veľmi mýliš .Ak je aj ona ochotná vaše manželstvo zachrániť a to sa musí veľmi snažiť ,tak to už bude manželstvo úplne iné,postavené na nových základoch.Dobre si rozmysli či do toho pôjdeš.Tá bolesť čo cítiš ,potrvá tak dva roky (10% vzťahu).Toľko isto ti potrvá vybudovať nový vzťah s druhou ženou .Veľa šťastia.

iceberg
16. sep 2024

Chýba ti sebalaska ,a vedieť sa naučiť kontrolovať emócie , odporúčal by som terapeuta navštevovať pravidelne nech sa naučíš pracovať s emóciami a nájdeš v sebe, sebalasku, ak chces so ženou ostať naďalej i potom čo ti spravila musíš sa naučiť oddeliť sex od lásky a emócií, lebo jedna vec bude sexuálna príťažlivosť a druhá bude tá duševná príťažlivosť láska (ako duše človeka ) , začni cvičiť , choď ku barberovi, vezmi deti, zoznam sa so slobodnými mamičkami, riadne daj kolínskej na seba , a začni koketovat zoznamovať sa , niesom zástanca toho aby sa klin klinom vybijal ,ale pri takýchto typoch žien iné veci zaberajú , ty musíš byť nad vecou a ukázať jej akú chybu spravila , a prinútiť ju troška žiarliť , ukázať jej že aj iné ženy majú o teba záujem .

mk22
16. sep 2024

@jaroslav777101 a neveru si odhalil ty?
Alebo po roku sa sama rozhodla milenca poslať k vode, a tebe sa so všetkým priznať?

korra
16. sep 2024

@jaroslav777101 je mi luto cim prechadzas 🙁 ano, odpustit sa da, urobit hruba ciara. Ale dovera.. stou je to tazsie. Ked ju stratis, tak jednorazovo "za kybel" ale ziskava sa naspat len po kvapkach. Ci budes este stastny? Ano, budes 😉 stastie si budujes a citis sam pre seba, s druhym ho vsak mozes zdielat. Proces to rozhodne nieje lahky. Minulost uz zmenit nemozes, uz sa stalo. Ale to co bude, to mozes ovplyvnit. Velka chyba by bola pociti v sebe drzat, urcite sa treba o tom rozpravat. Nedovolit aby sa frustracia stupnovala, to vacsinou neskonci dobre. Obcas nieje na skodu terapeut, ci uz pre seba, alebo par.

karolinakr
16. sep 2024

@thirstymonk nie, lepšie je plakať 5 rokov do vankúša a zbytočne zahodiť čas, pre človeka, čo za to nestojí..to je lepšia rada, nech sa riadia podľa teba

sashka22
16. sep 2024

@jaroslav777101 bola som pri kamosovi, starší od Teba, mal mladšiu, on bol pre ňu prvý a boli spolu tiež skoro 20 rokov. Ona ho podviedla, už mali dospelé dieťa....no lenže! Kamoš po robote ľahol na gauč, však domácnosť ok, to že nesexuje so ženou tiež bral ok, však nie vždy chuti po toľkých rokoch, ona chcela chodiť von ale on nieee, veď po robote môže konečne oddychovať. Ona chcela ešte dieťa ale on už mal svoj pokoj, spoločné dieťa dospelé, on mal všetko čo vždy chcel. Napriek tomu,že on je kamarát, ja tej žene fandím, že nezostala po toľkých rokoch tak ubita a znudena. Ma síce rovnako starého ale ten ju vezme aj vyvetrať, čakajú bábo, jej sa splnil sen, už to nebolo len o manzelovom pohodlí. Ak je vo vašom vzťahu nevera, ako môžeš veriť tomu, že je to len jej chýba??? VŽDY zato môžu dvaja a tak ako nenavidis ju,by si sa mal kriticky pozrieť aj na seba a veci zmeniť.

anajka266
16. sep 2024

Tu musíš hlavne pochopiť, že to nebolo o tebe, ani kvôli tebe. Jej nevera nemá nič spoločné s tebou ako osobou. Nepomohlo by keby si bol lepší, krajší, bohatší atď. Koľko žien aj chlapov je a bolo podvedených a pritom sú skoro odrazom dokonalosti. Bolo to o nej. O jej charaktere. Proste je taká. Je toho schopná. A aj keď bol medzi vami nejaký problém, mala ho riešiť inak. Každý problém má riešenie, mala vykomunikovať čo jej chýba, vadí, alebo mala odísť. Ale nie sa zahraváť s citmi. Zničila teba a zničila všetko. Ty už nikdy nebudeš ako predtým a váš vzťah už vôbec. Ak ju opustíš, veľmi dlho potrvá,kým sa s tým vyrovnáš, a možno to nepríde nikdy. Ak ostaneš, budeš žiť v neistote, nedôvere a možno príde opakovaný úder z jej strany. Na toto neexistuje návod ako sa zachovať. Ak ju nesmierne miluješ, trpieť budeš tak či onak. Drž sa.

zuzanka.zuzu
16. sep 2024

@iceberg a potom čo keď vyvolá žiarlivosť? ako to jemu/im pomôže? "ukázať jej akú chybu spravila , a prinútiť ju troška žiarliť" - čiže pomsta? to si rovno mohol napísať 😀

jaroslav777101
autor
16. sep 2024

@karolinakr Nie som typ človeka ktorý rieši problémy päsťami, a na ženu by som ruku nikdy nesiahol! Sú aj citlivý muži...

karolinakr
16. sep 2024

@jaroslav777101 ok, ja to beriem, ale je to jeden z možných riešení, i ked ta žena podvádza, možno by bolo nespravodlivé toho muža natlcť, len ked budeš submisívny a pocity v sebe dusit, plakať, fňukať, mať infartk a zdravotné provlémy, nič tým nevyriešiš, akuráť sebe zle spravíš

jaroslav777101
autor
16. sep 2024

@mk22 áno, jej neveru som odhalil ja... stretávali sa potajomky 5mesiacov

duunlo
16. sep 2024

Chlape, ked ta podvadzala s chlapom, ktory vraj bol nahovno milenec, ale chcela ho urobit stastnym a potom este znova dalsie tajnosti, tak tej by som uz neveril ani nos medzi ocami. Proste bude ju dalej oblbovat a znova mu podlahne, pripadne inemu chlapovi. Je to radodajna kur… so slabou volou. Proste posli ju do pecka a netrap sa dalej. Ci chces po nejakom obdobi zazivat toto znova?

mk22
16. sep 2024

@jaroslav777101 takže, keby ju neodhalis, veselo si dnes súložia v aute, kade tade.. Stopol si jej vzruso.
Ty nemáš plakať, plakať a plazit sa ma ona.
Snáď s milencom používala ochranu, ten isto sexoval doma so ženou, tvoja žena s tebou.. Chod pre istotu urologovi a pani manželka gynek. Takto sa šíria a odovzdávajú rôzne choroby.