Nemilujem ho a ani ma nepriťahuje

klaudiamolnsrova
28. sep 2024

Ahojte babi 🙂 S manželom sme spolu už pomali 10 rokov máme spolu dve deti prežili sme spolu zlé aj dobre chvíle no však poznáte to aj dobrom aj v zlom :/ len ja už neviem či to takto už vydržím problém je ten že ho nemilujem ani ma nepriťahuje:/ vybojoval si to on ako sa kum ne správal nadával mi ponižoval ma :/ fungovalo to tak to jeho správanie 2 roky ... teraz sa už správa normálne by som povedala ... len pri mne je to už iné vomne sa niečo veľké zlomilo a ja už neviem ako ďalej:/ túžim po iných mužov páčia sa mi iný a verím že keby som nebola vydatá tak neváham začnem niečo iné kde ma to naozaj priťahuje a urobí šťastnou 🙂 mám len 27 rokov a nechcem celý živiť takto žiť nešťasne:/ vždy si s niekym píšem alebo keď vidím že sa niekto omna zaujíma tak ma to poteší robí šťastnou ale mňa to už nebaví večne že keď sa mi naozaj niekto páči tak sa sním nemôžem ani stretnúť nič:/ lebo som vydatá a ja nepatrím do tej skupinky že podvadzajú 🙂 ... ale tiež ma to nebaví takto už žiť ďalej :/ dievčatá poraďte mi čo mám robiť? alebo akoby ste vi to riešili? ďakujem 🙂

kiki68
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova tak ist od neho, zjavne presiel nejaku hranicu tym jeho spravanim a naspat to uz nepojde. Asi by som s nim jednala na rovinu, neviem ake mas moznosti skrz deti a celkovo. 27 rokov a dlho s muzom, ktory sa takto spraval, skor by som povedala, ze naberas svoj rozum a nechces cely zivot trpiet .

tundra
28. sep 2024

Manzelsto a deti,nie su auto,ze ked sa ti prestane pacit,posunies dalej.Nemam radu,ale z dakeho dôvodu, si sa pre neho rozhodla a mas s nim dve deti...vrat sa na zaciatok a skus manzelstvo zachranit.

gribka1
28. sep 2024

Dá sa v takomto vzťahu vydržať celý život, ak sa sústrediš len na to dobré. Ono aj keby ste nemali problémy, mohla ta láska jednoducho vyprchať. Nežiješ v dobre, kedy bolo nutné v takomto vzťahu vydržať , môžeš sa vybrať inou cestou. Takže rozveď sa, osamostatni a máš voľnú cestu. Len nečakaj, že ten nový život nedopadne rovnako. Môže skončiť lepšie aj horšie.

sasa2394
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova Ahoj, určite netreba zotrvávať v nefunkčnom vzťahu, neprinesie to nič dobré.. Mama je najväčším zdrojom pokoja a energie pre svoje deti.. a keď niesi šťastná a spokojná môže to určite ovplyvňovať aj ich. Podla mňa je najťažšie urobiť ten prvý krok, ale ver, že ak sa rozhodneš od neho odísť, bude to správne rozhodnutie, pretože si to tak cítila. Viem, že ťa to musí trápiť a, že máš možno strach začínať odznova, ale podľa mňa ty už dávno vieš čo máš robiť.. a aj čo urobiť chceš.

pribinak
28. sep 2024

Chceš od neho odísť……ok, ale sú tam 2 deti. Máš prácu? Máš kam ísť? Aké staré sú tie deti?

Osobne si myslím že veľmi skoro si si založila rodinu a teraz ti chyba veľkosť rovesníčok

robertoo1
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova Tiež si myslím že to nemá veľký význam pokračovať takto ďalej,,ale je to len na tebe🙂 Treba ísť za svojím šťastím

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@sasa2394 dcérky ma trápia veľmi majú radi svojho otca :/ bojím sa že nebudem dobrá mama a nebudem im vedieť sama zabezpečiť všetko čo potrebujú:/

lujza123
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova tu ťažko radiť. Na jednej strane sú tam deti na ktoré treba mysliet, na druhej strane je osobne šťastie a spokojnosť. Ani jedno by nemalo byt na úkor druhého. Treba si rozmyslieť všetky pre aj proti, možno zvážiť párovu terapiu. Pohľad niekoho nestranného, pozrieť sa na ten vztah aj s iného uhla. Možno je to len kríza aká raz za čas navstivy každý vztah, problem s komunikáciou. A možno ste totálne nekompatibilní, spolu len to zotrvačnosti a zvyku a vztah ma obrovské problémy ktoré sa snažíte radšej ignorovať ako riešiť

Ja len taku moju osobnú skúsenosť, tiez mám dceru so vzťahu s ex, bola to rovnako ako u vas taká tá detská láska. Lebo v 17 tich si ešte stále také naivne dieťa, človek dospeje a dozreje po 20 tke, u mňa bol ten zlom v 25 ke. Zrazu som mala úplne ine predstavy o živote a nároky na partnera ako ked som mala násť. My sme sa rozisli co spätne hodnotím ako niečo co malo prísť ovela skôr, veľa veci som pochopila až v mojom druhom vzťahu. Je to o niečom úplne inom ked si ľudia naozaj rozumejú a hodia sa k sebe

7miriam77
28. sep 2024

Pozri, nebudeš prvá ani posledná, čo sa rozvedie. V dnešnej dobe je to žiaľ veľmi častá vec. Ak si si istá, že tie pocity sa už nedajú zvrátiť, tak sa rozveď, veď načo ostávať vo vzťahu, keď si nešťastná?? Deti chcú mať šťastnú a spokojnu mamičku. Ak máš prácu, budeš mať zázemie aj po rozvode, tak smelo do toho. Raz by to aj tak prišlo, ak sa tvoje city nedajú obnoviť

sasa2394
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova aké staré sú dcérky?

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@lujza123 peesne ako hovoríte deti sú veľmi dôležité a presne držím manželstvo kvôli nim ...

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@sasa2394 jedna má 7 rokov a druhá 5 bude mať

vanilkovazmrzka
28. sep 2024

Po prve, musis sa rozpravat s manzelom. Musis mu povedat o tom, ze ti ublizil, ako sa teraz citis, co (ne)citis k nemu. Mozte skusit terapiu, ked nepomoze, tak rozchod a rozvod, a mozes to skusit odznova.

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@vanilkovazmrzka porozprávali sme sa o tom povedala som mu ako to mám k nemu že mi veľmi ublížil... a že to už s ním neviem ďalej ťahať... q on mi povedal že sa zmení ku mne nebude mi viac nadávať.. j a som mu to všetko uverila tak som mu dala šancu no vlastne nám dvom som dala šancu.. a ako to dopadlo?? Tak že mi o týždne zas nadával a ponižoval ma :/ ..

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

My spolu ani nespíme ako manželia v posteli už 8 rokov :/ takto by manželstvo nemalo vyzerať :/

gribka1
28. sep 2024

No keď už vie, ako sa cítiš, a on svoju šancu nevyužil, tak sa dohodnite na rozchode. Zbytočne to natahujes.

koniarova
28. sep 2024

Neodpovedala si. Máš kam ísť? Máš z čoho žiť?

gribka1
28. sep 2024

@koniarova musí ona niekam ísť?

tundra
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova 8 rokov spolu nespite a mas 5 a 7 rocnu dceru👍

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@tundra myslím že spať spolu v posteli sko manželia...

arianna25
28. sep 2024

Podľa mňa prvé by si mala prestať vypisovať si s inými mužmi. Pri písaní je všetko pekné milé zábavné a nové zaujímavé. Vybocis zo stereotypu. Ale neprináša to riešenie. Najprv sa rozhodni či chces byť s mužom a dať to nejako dokopy, alebo byť bez neho keďže tá dosť pourazal a nepekne sa správal k tebe. A potom si píš s inými mužmi. Oni ti teraz zapratavaju myšlienky a ty si v Tom že inde je tráva zelensia. Ale inde to môže byť ešte horšie...
Musíš ty vedieť rozhodnúť sa.
A ďalšia vec..tí iní muži vycítia raz dva že stačí malá pozornosť záujem a už skaces meter dvadsať.

pribinak
28. sep 2024

@7miriam77 lenže deti môžu chcieť aj mamičku a aj otecka
Rozvod nie je o tom, že rozviedla sa Anča z horného konca, Mara z dolného konca a aj susedovie Dora, tak sa môžem aj ja. Veď nebudem prvá a ani posledná

Rozvod je o tom, že deťom sa rozpadne rodina. Deti prídu o domov. Stratia to čo tvorí domov. A čo ak má niektoré z deti bližšie k otcovi? Toto všetko treba brat v úvahu a nie že rozvod je dnes bežná vec

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@koniarova nie momentálne nemám kde ísť

slavka1988
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova obcas ma zaráža ,ako tu kazda hneď radi rozchod ,len či by samé odisli a veru je tu takých nestastnic veľa ,ale predtým ako by som rozbila svoje manželstvo a rodinu deťom (lebo teraz je to naozaj vzácnosť že deti majú otca aj matku ) by som skúsila popracovať ma obnove ,nájsť si čas pre muža a seba aj bez deti a nemysli si,aj keď nájdeš muža na ktorom spočiatku ti bude vsetko imponovať u každého nájdeš niečo co sa ti nebude páčiť a aj taký nivy vzťah skĺzne raz do takeho kde si možno teraz .Vycerpaj všetky možnosti až potom premyslaj že nájdeš iného,muži sú naozaj rôzny

lujza123
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova áno ale udržiavať nefunkčné manželstvo iba koli ním im v konečnom dôsledku ublíži ovela viac ako rozvod.
Píšeš ze muž ti nadáva a ponižuje, toto je veľmi zly príklad do života pre tvoje dcéry, v tomto ked vyrastajú tak ich sebavedomie a sebaúcta bude na bode mrazu. Čo je najhoršie v dospelosti si budú hľadať totálne nevhodných partnerov a trpieť. Je to naozaj bludný kruh v ktorom sa motajú cele generácie ľudí, v zlom rodinnom prostredí vyrasties a zle rodinne prostredie pripravis aj svojim deťom

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

@arianna25 máš pravdu :/ musím si to poriadne rozmyslieť.. Ďakujem🙂

januska12323
28. sep 2024

Nemáš kde ísť tak nešpekuluj lebo nakoniec skončíš nasťahovaná u prvého chlapa, ktorý prejaví záujem. Porieš manželstvo, dohodnite sa ako budete ďalej fungovať a pracuj na tom aby si mohla odísť.

gribka1
28. sep 2024

@klaudiamolnsrova A musíš niekde ty ísť?

klaudiamolnsrova
autor
28. sep 2024

Na manželstve už pracovať nemienim lebo tam už pee neho záchrana není :/ povahu nezmeníš proste ... budem pracovať nad tým ako odísť osamostatniť sa a dať deťom čo potrebujú a hlavne aby sme boli šťastné🙂 Ďakujem vám všetkým za rady 🙂

koniarova
28. sep 2024

@gribka1 nemusí. Keď má silu sa doťahovať s debilom.