Nemám nikoho v okolí na babské témy

11. mar 2023

Ahojte,
Možno by som potrebovala radu, alebo ako ste to robili vy, ak ste mali podobný prípad...
Odkedy som maminka tak sa môj sociálny okruh zmenil.. jedna kamoška sa začala chovať zvláštne a pomaly to upadlo a ďalšia ide von iba keď ju zavolám ja, sama sa nikdy neozve..
Keď vidím že sa musím niekomu vnucovať a tá osoba nemá záujem alebo nikdy neprejaví iniciatívu tak na to kašlem, nebude otravovať 🤷😅
Stalo sa vám niečo podobné? Mne chýba také to babské kavickovanie, ženské témy...
Chodila som s malým na rôzne aktivity plávanie, klubik.. myslela som že aj tam by som sa s niekým mohla zoznámiť ale všetky maminky sú hodne uzavreté do seba a akokeby nepotrebujú ďalšie kamarátky, majú svoje okruhy ľudí.. keď som jednej poslala žiadosť o priateľstvo tak nič, pritom sme mali príjemný rozhovor..
Ďakujem za rady/tipy som už asi hodne zúfalá 😅😅😅🙏🙏

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. mar 2023

@bilberryday tá kamoška má škôlkara a není zamestnaná.. ani raz nemá čas sa mi ozvať? To určite nie..
Inú kamošku s dieťaťom v blízkosti momentálne nemám.. a tiež má nebaví rozprávať iba o deťoch takže tam problém nevidím 🙈😅

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
11. mar 2023

Dnes je nejaká divná doba na priateľské vzťahy. My sme sa vždy s kamoškami stretávali, aj keď mali malé deti. Ale práve v poslednej dobe pozorujem, že už sa im nejako nechce stretávať sa, ako keby ich obťažovalo ísť niekam von, stretnúť sa. Pritom písať si na WhatsApp vydržia často aj celý večer, ale keď by mala byť stretávka niekde vonku, tak už výhovorky. Pritom deti máme už veľké. A ja som tá, čo by pricestovala z najväčšej diaľky, lebo všetky sú v BA, ja v blízkej dedine. Mne nie je zaťažko prísť, im sa nechce. 🤷🏻‍♀️

autor
11. mar 2023

@bilberryday nie ja mám ani nie 2 rocneho a ona predskolaka... Ale jej sa fakt nechcem vnucovať už ma to nebavi 😅

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. mar 2023

@bilberryday hej môže byť

autor
11. mar 2023

@h2 hej presne aj ja mám taký pocit že celkovo doba sa zmenila, ľudia sa tak odludnili... Tiež som ten typ že nemám problém vycestovať... Ale všetci ostatní majú xy problémov čo ako nejde... Čo už, ale verím že raz si tú spriaznenú kamošku nájdem, len musím byť trpezlivá, šak na dobré sa čaká 😅😅😅😊

thoughtfulweirdo
11. mar 2023

Mám rovnaký problém, mám kamarátky s deťmi v cca rovnakom veku, mnohé z nich sú s deťmi doma, ale dostať ich niekam von, to je výkon 😅 tak sa nevnucujem a uzavrela som to, že asi som ja nejak divná, keď mi občas treba aj spoločnosť iných ľudí 😄

autor
11. mar 2023

@thoughtfulweirdo no presne, tak to teda som asi tiež divná, vitajme v klube divných 😅😅😅😅