Nemám chuť na sex

22. aug 2021

Ahojte. Píšem radšej anonymne. Som vydatá 9rokov, šťastne, máme dve deti, dvoch synov, mladší syn má 10mesiacov. Milujem svojho muža, veľmi, rozumieme si... je pre mňa stále atraktívny, príťažlivý, stará sa o svoj vzhľad... Medzi nami je 8rocny rozdiel. Muž má 42r. Problém je vo mne, necítim sa sexi, zostali mi nejaké kilá /5kg/, keďže už nekojim, moje prsia sú malé, už nemajú najkrajší tvar..začala som aj cvičiť..za plastiky nie som... problém je v tom, že vôbec nemávam chuť na sex, presný opak môjho muža, ktorý nemá problém mať sex každý deň... Nepíšte mi, že nedám ja, dá iná... Bývam dosť unavená, celé dni som s deťmi sama, všetka domácnosť je na mne... väčšinou som doma, nikam moc nechodím... mám pocit, že len varím a upratujem....starí rodičia nejako nemajú extra záujem o vnúčatá, väčšinou ich navštevujeme my... Starší syn bol skoro celé leto so mnou a vo dvoch denných táboroch, aby mu nebolo dlho... občas navštívim kamarátky, rodinu, nákupy....
Muž robí dlho, manažér výroby, domov chodí o 17-18hod... Fyzicky sa nenarobí, ale cez víkend keď robí okolo domu, jeho chuť na sex je ešte väčšia...
Poraďte mi, ako sa naladiť, ako prekonať doslova tu nechuť, opäť si užívať tie chvíle intimity.... Ďakujem za všetky rady

...

lindusss2016
22. aug 2021

Problem je v tom, ze nestaci len "dat" alebo " podrzat", treba mat plnohodnotny milostny zivot, sex si uzivat, nielen ho pretrpiet, na taky sex by nemal chit nikto. Najskor vyries vztah k sebe samej, sebalasku a potom sa nauc milovat manzela.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. aug 2021

@lindusss2016 veď my sme ho vždy mali, vždy sme si ho naplno užívali... Vzdy dosiahnem orgazmus. Problém trvá asi tak dva mesiace, že nemám chuť na sex....keď už manžel začne tulkat, tak sa prebeiem aj ja... Ale dokopat sa, že by iniciatíva išla z mojej strany, tak nie... Bývam strastne unavená a večer som rada, že lahnem a chvíľu spím.... Milujeme sa navzájom, môj muž sa mi stále páči a aj ja jemu, stále si ma dobiera, že som pre neho najkrajšia.... I keď ja si tak už nepripadam... veď poraď 😉

lindusss2016
22. aug 2021

Cize problem je ten, ze sama sebe nepripadas atraktivna? A unava samozrejme je pochopitelna, pozname to asi vsetky 🙂 tam treba patrat po pricine unavy, to moze byt velmi roznorode, od stravy, cez psychicke, fyzicke vycerpanir atd. Ja som napr.ziskala viac energie, ked som sa zacala vyvazene stravovat, u mna bol problem prilis vela sacharidov a malo bielkovin, vlakniny. Neviem, ako si na tom s fyzickou aktivitou, ja cvicim jogu, ta ma udrziava v kondicii 😊 dalej ti viem odporucit aromaterapiu na povzbudenie (aj energie, aj libida 🙂)

autor
22. aug 2021

@lindusss2016 začala som konečne bicyklovať a na pilates, ale len raz týždenne...Možno ešte tú stravu musím upraviť... A hlavne únava... Už som si objednala magnézium...tak uvidím.

ckocka
22. aug 2021

Vieš ako sa hovorí že krása je v očiach toho kto sa pozerá? Tak to svojmu mužovi ver, že preňho si najkrajšia.

autor
22. aug 2021

@lindusss2016 a áno, nepripadam si už pekná... Atraktívna...

autor
22. aug 2021

@ckocka ďakujem 😘

lindusss2016
22. aug 2021

Tak vitaminov a mineralov tam jr na vyber mnoho, co to mozu sposobovat 🙂 preto ta strava je dolezita. Treba minimalizovat tazke jedla, cize zivocisne, rafinovane, viac rastlinnrj stravy, kvalitne za studena lisovane oleje.
Ale, hlavne to treba prekonat, verim, ze si unavena, ale proste si to daj ako vyzvu, ze povedzme raz tyzdenne ho zvedies ty. Unavena, neunavena, daj tanecek, z ktoreho padne do kolien a sadni na neho, riad to ty, vzi sa do toho a precit to, odviaz sa, nesleduj sa, nekontroluj sa a uzi si to, to je cela veda o milovani 😊

ibrunova
22. aug 2021

Magnézium znižuje tlak, ja z neho spím. Skôr železo by som..

lindusss2016
22. aug 2021

Ak si nepripadas pekna (logicky 5 kg navyse je predsa nic 😁, ale chapem, sme zeny, furt na sebe nieco hladame), tak pre seba nieco urob, postaraj sa o svoju plet, vlasy, oblec sa tak, aby si zvyraznila svoju krasu a zenskost. Medzitym mozes na sebe pomaly pracovat, chudnut alebo formovat, ak to tak citis. Ale pomaha aj odviezt pozornost na to, co na sebe mas rada 😊 a kazdy vecer sa pekne podakuj svojmu "o 5 kg tazsiemu telu" za to, ze je zdrave a ze vam vynosilo dve krasne deti 😊

luccija
22. aug 2021

Kojis ešte?to často spôsobuje nechuť na sex.Neviem poradiť netreba to siliť bolo leto, teplo, 2 deti doma vraj ľudia viac sexujú v zime🙂

autor
22. aug 2021

@lindusss2016 máš pravdu, hlavne, že sme zdraví ❤😘

autor
22. aug 2021

@ibrunova ďakujem za radu

autor
22. aug 2021

@luccija už nie, ale koníka som donedávna... No uvidíme, čo tá zima prinesie... 😉

lindusss2016
22. aug 2021

A urcite si aj krasna, len tomu uver 😚 naozaj, 5 kg nie je 50 😁 neries nejaky faldik navyse, krasa su iskry v ociach 😊 a ked ti este aj muz vravi, ze si pre neho krasna, tak mu ver 🙏🏼

monulka205
22. aug 2021

Ahoj, možno ťa unavuje aj ten stereotyp, ktorý máš doma, si s deťmi sama,muž chodí neskoro atď. Skús zmeniť nejaké veci, trošku sa venuj aj sama sebe, nechaj deti mužovi, vybehni niekam von s kamoškou, pokecaj o inom ako o deťoch, choď si zacvičiť viac ako len raz za týždeň, kúp si niečo pekné, alebo si urob radosť nejako inak.. uprav si vlasy, nechty-aj keby popri domácnosti vydržali len deň, budeš sa cítiť lepšie, atraktívnejšie ;)

nevenka
23. aug 2021

Podla mna to mas v hlave, plus hormony. Ja to poznam tiez. Mam 3 deti, posledne ma 8 mesiacov, kojim. Ale tesne po porode som sa nevedela dockat, kedy mozeme. Tvalo to asi 2 mesiace a potom bum, unava, nechut. Aj kila navyse su, ale muzovi to nevadi, aj si tak povzdychne, ze preco nezacnem nikdy ja, ze ma musi k tomu "donutit" a vlastne ani nechape, ale stale si to uzijem, tak kde je problem. Stale hormony podla mna a unava. Ja mam dost problem aj so stitnou zlazou, a naozaj, ked uz vecer o 23 zacne vymyslat, ze ma v posteli hladka, no chytim nervy, lebo uz fakt fyzicky nevladzem a do toho mrnci maly na kojenie, no strasna zabava. Ale Ty nekojis, tak neviem. Mne sa tazko medzi tymto v hlave prepina.
Ale vcera bolo vynimocne, ze som zacala ja. Poradim, skus si cely den v hlave predstavovat, ake to bude, ake ste to mali predtym. Proste nie nemysliet na to cely den a potom raz dva na to. Musis sa na to v hlave nastavit. Ja som to vcera skusila a nemohla sa dockat, kedy deti zaspia.
No podla mna, 5 kil navyse nie je extra problem, pre chlapa, pokial tuzi po zene,... Ja mam 10+ a toto on neriesi. Dolezita je ta intimita, pritazlivost, pozornost a laska medzi nami. Tych 5 kil das dole v pohode, skor mozno by pomohlo spevnit telo, nez nejak zasadne chudnut. Ale to uz robis, takze si to len v hlave skus nejak nastavit. Priorita je dieta, hoci nekojis, ale treba akoby vypnut ten "program mama", zapnut "program milenka". U mna to zafungovalo, davno to nebolo take dobre. Zena nevie len tak za par sekund prepnut a nastavit sa na sex. Aspon ja nie. Ale ked cely den si zivim fantazie, tak potom to ide. Aj mu to hovorim, ze musi zacat skor a pripadne umyt riad, poodkladat veci, doniest mi pivo, hoci nealko a pritulit sa bez kukania do mobilu alebo do telky. A len tak chvilu pri mne byt. A ono to pride. U zeny je casto dolezita ta predohra okolo, aj takato situacna.

krisbar
23. aug 2021

Mme pomaha sport. Zacala som behavat. Po porode mam na sebe 8kg, uz vdaka pol roku behu len 5kg ale po kazdom behu sa citim "sexi as fuck". Aj ked telo mam stale obalene v tuku. Robia to vserky tie endorfiny vyplavene. Okrem toho vyvetram hlavu. Hodinu nemyslim na nic ine, len na seba, cistim hlavu. Manzel si maleho rad vezme lebo prave vidi tu zmenu ked som uz za cely den unavena a potom po hodine pridem domov ako vymenena. Sport je liekom na vela "chorob".

janickacrazy
23. aug 2021

Keď muž dobre zarobí, tak si zaplať pani na upratovanie aspoň raz do týždňa plus občas objednaj donášku jedla, aby si furt nevarila, prípadne opatrovateľku pre deti aspoň občas a vy s mužom ísť na rande ako za mladi. Musíte spolu tráviť čas aj bez detí niekedy. Aj chuť príde.

autor
23. aug 2021

@krisbar No, ono nie je veľa tých 5kg...ale to telo moje je také mlandrave, rozliate... no musím začať čosi so sebou robiť...

autor
23. aug 2021

@janickacrazy no nechodíme nikam, všetko a všade len s deťmi a všetko prispôsobujeme len im... To máš pravdu, stále len s nimi, ani ma niečo také nenapadlo... Keď pre mňa je to také už normálne, že som tak nastavená...

essenceee
1. sep 2021

fuha, tažko poradit. Treba skušat a vymašlat všetko možne..určite sa nevzdavajte, držím palce. Sex a všetko čo k nemu patri je krasne, tak snad si ho čoskoro užijete