Nedarí sa mi vo vzťahoch

fazulka21
19. aug 2022

Ženy, mne sa nedarí vo vzťahoch. Áno mám dcéru, ale ani pred ňou to nebolo iné. Jeden mal radšej kamarátov, druhemu som prišla na to že huli, tretí bol absolutne nešikovný, nevedel ako chlap robiť nič, teraz môj aktuálne/neaktualny partner je neskutočne nudný a nevášnivý.
Nikam sa neponáhlam, najprv randíme, preskočí iskra, potom prejdú ružové okuliare a zistím že s takým žiť nedokážem, pretože buď sa ukáže že krčmy majú prednosť, alebo som potom doma všetko sama, poprípade s partnerom nemáme o čom komunikovať, nerozosmeje ma, nepodrží.
Čo mi poradíte? Kde robím chybu? Zo začiatku je vždy fajn, poviem si óóó. A potom óóó nie.
Nie, nelietam zo vzťahu do vzťahu, ani nehľadám dokonalosť, ale pri kazdom mi chýbalo niečo podstatné.

anos18
19. aug 2022

@fazulka21 ja to mám tak isto ☹️

bosorka2302
19. aug 2022

lepsie vyberat, lebo toto vsetko co si popisala asi ziadna zena nechce. Netreba sa hrnut do vztahu za kazdu cenu, su aj normalni len ich je pomenej a vela single je takychto kadejakych nevhodnych

fazulka21
autor
19. aug 2022

@fazulka21 no a ešte toto. Nemám 20, ani 25 rokov, mám 32, dávno už svoj život, byt, som samostatná. Viem že mám chyby, ale vekom som sa naučila ich korigovať.

petricka22
19. aug 2022

@fazulka21 nezostava ti nic ine, len hladat dalej 😉 urcite sa ten pravy najde.

lily14
19. aug 2022

Po akom čase má to cca prídeš?radšej poriadne vybrat

fazulka21
autor
19. aug 2022

@bosorka2302 nehrniem sa, práveže si dávam pozor. Teraz mám aktuálne partnera, ktorý je uuužasny, dobrý, štedrý, milý, ale je strašne submisivny. Nemame sa o čom rozprávať. Stratil pre mňa iskru, nerozosmeje ma, nepodrží, nevie to.

fazulka21
autor
19. aug 2022

@lily14 niekedy po 3 mesiacoch, potom nastáva obdobie ,,skusme toto, skúsme hento"
Niekedy po pol roku.

bosorka2302
19. aug 2022

@fazulka21 ale toto je bezny jav, od toho je predsa randenie, spoznavanie sa, selektovanie kto mi vyhovuje kto nie, v com som ochotna ustupit, aka vlastnost je pre mna dolezita, aka nie, kde som schopna urobit kompromis a kde uz je to len trapenie

cawes
19. aug 2022

@fazulka21 neviem asi ta nepotrsim. Mam skoro 39 a mam ten isty problem. Prvy partner ano bola to laska a kebyze nie je jeho rodiny tak sme spolu asi dodnes. Ja som to po 7 rokoch vzdala a zobrala s kratsej cesty. Potom som bola sama astretla otca mojho dietata. Cela stastna ze wau super. Maly mal rok a ja som odisla vedela som uze nedokazem takto zit a ani fungovat. Rok sama. V praci som sa zoznamila s kolegom boli sme spolu. 7 rokov manzelia. Po svadbe som sa dozvedela ze 7 rokov ma klamal. Odisla som a som sama. Ano tu a tam som sa zoznamila s niekym ale vzdy to skoncilo na tom ze tam boli diametralne rozdiely nad ktore sa neviem povzniest.

mackamizjedlaskrec
19. aug 2022

@fazulka21 nemame sa o com rozpravat ...nato musite mat najskor spolocne zazitky aby ste sa mali o com .Niekoho nezaujima polemizovat o minulosti alebo sa vracat k staremu .A nerozosmeje ta ?No a este ti ma aj klauna robit ?Toto tieto prve mesiace mozete ze salet a uzivat si a ty hladas iba negativa .

cawes
19. aug 2022

@fazulka21 ja ale presne viem co hladam a aky by mal zhruba nyt. Nemyslim vzhlad. Myslim ako clovek. No a tu je ten problem. Chlapi ktorych spoznam su vzhladom naozaj ze ok ale po case a to niekedy ze uz na 3-4rande citim ze toto asi nebude fungovat. A tak to aj ukoncim.

fazulka21
autor
19. aug 2022

@mackamizjedlaskrec Neviem ako ty,aleja zmysel pre humor neberiem ,, robiť klauna" 🤷 s partnerom sa máte rozprávať a nie netreba len zážitky, stačí mať hobby. Vesmír, knihy, filmy, to je jedno. A pre mňa je podstatné, abymi partner dával aj pozitíva, nie ich lenodo mňa bral. Keď mám naprd deň, on je ten, ktorý by mal podržať, podporiť.

bosorka2302
19. aug 2022

@fazulka21 moj ex bol taky ze jeho nic nezaujimalo okolo mna, aj ked som hovorila aky som mala den absolutne nepocuval, ale naozaj dokazal vypnut zvuk. O podrzani naozaj nemohlo byt ani reci. Ale su aj ludia co naozaj pocuvaju, zalezi im len je ich tazsie najst

fazulka21
autor
19. aug 2022

@bosorka2302 ono.... keď mal on naprd deň, bola som hore aj do jednej v noci a jednoducho som sa ho snažila rozveseliť, podržať. Keď som mala ja zlý deň, tak to bolo ,,nooo nebojkaj, to bude dobré, dobrú noc, ľúbim ťa " 😑

mandzula
19. aug 2022

@mackamizjedlaskrec velmi zvlastny nazor s tymi zazitkami a debatami o nich. Ja chcem mat zazitky s niekym, s kym sa mam o com bavit aj pred nimi a nie cakat, kym sa bude o com bavit. Ide o to najst spolocnu rec a kto ju najst vie, najde ju aj v kniznici pri citani knih, nemusi preliezt pol sveta a zdolat najvyssie kopce. A s tym rozosmiatim a tym klaunom si uz uplne mimo, ako keby ti unikal vyznam spolocneho zmyslu pre humor a akejsi spolupatricnosti pri problemoch.

fazulka21
autor
19. aug 2022

@mandzula ďakujem!

mackamizjedlaskrec
19. aug 2022

@mandzula No nie vzdy je to ako z knihy ...ze sadnu si a vsetko je idealne .Ja verim aj na budovanie vztahu ...pockat si

mandzula
19. aug 2022

@mackamizjedlaskrec iste veci sa budovat daju, ine bud su, alebo nie su.

misinka20
19. aug 2022

@fazulka21 Akoby si o mne písala... aktuálne som 2 t po rozchode s mužom, ktorý som si myslela bol moja životná láska... ale... nechcel sa viazať, nikdy... tak čo s takým chlapom... na občasný sex a nič viac už mám svoj vek... od rozvodu som mala niekoľko stretnutí, len dvaja boli takí, že som ich predstavila aj synovi. Prvý klamár, druhý tento... ja už neviem, kde robím chybu, že takýchto pritiahnem...

bosorka2302
19. aug 2022

@misinka20 inak toto leto sa velmi vela ludi rozislo, ja tiez 3 tyzdne, neviem co to za rok

lowe123
19. aug 2022

@fazulka21 Rozmaznané a neviete čo chcete, hlavne že tým chudákom ničíte životy,🙂 . Tak 10 rokov sama buď a nebudeš mať prehnané nároky ani rúžové okuliare, mimo to ich si sa pýtala na to aké chyby vidia oni na tebe?

fazulka21
autor
19. aug 2022

@misinka20 ono tento môj sa chcel viazať až moc a rýchlo by som povedala. Hneď začal u mňa bývať, automaticky z roboty prišiel ku mne, ani neklopal...
To nie, na nejaké občasné záležitosti už naozaj netreba míňať energiu.

emo84
20. aug 2022

@misinka20 Môžem poprosiť o vysvetlenie nechcel sa viazať .Chcem si rozšíriť info z pohľadu ženy ,ako to beriete ,keď muž povie ,že nemá záujem sa ženiť. Ja som single (tá pravá pre mňa mi ešte neprišla do života) tiež nevidím zmysel sa ženiť .Ja to beriem ,že je to ,len papier ,ktorý mi nič do života nedá .Hodnoty spoločného života a úcta k partnerovi musia byť v srdci a v hlave a k tomu nepotrebujem byť v manželstve úradne potvrdenom.

fazulka21
autor
20. aug 2022

@emo84 ja len dodám, že je to jednoducho dôkaz, že chceš byť iba s ňou a tvoriť plnohodnotnú rodinu. Nie je to ,,len" papier. Tiež z toho racio pohľadu, keby sa niečo stane mužovi, tak žena s deťmi nerieši sťahovanie, ale dedia majetok ktorý spolu nadobudli. Sú si rovní.
Poznám pár, ktorý spolu žil roky rokúce. Muž zomrel a o strechu prišla aj žena.
Nie, ja vydatá nie som, ale určite raz by som chcela, pretože ak sa muž nechce viazať, znamená že nechce rodinu, deti, spoločný život, chce mať len výplň svojho voľného času.

misinka20
20. aug 2022

@emo84 Tam nešlo o manželstvo, ja už som raz vydatá bola, takže o to mi už nejde. Skôr jeho pohľad na partnerstvo, ja svoj byt, on svoj byt, keď je môj syn u otca sme sa videli a to tiež len tak, že ja som ako tulák s taškou prišla na víkend, a to žijeme v jednom meste. Žiadne stretávanie keď je malý doma, u mňa nikdy nebol lebo, akože nemá kde parkovať. Moju rodinu vidieť nechcel ale u nich sme boli aj 2 x do dňa. Ja sa mam starať o jeho dcéru keď ju má on na 100% ale on o môjho ani nezakopol... po 10 mes keď už mi liezlo na nervy som ho postavila pred hotovú vec, buď sa veci zmenia alebo papa... on že mu to takto vyhovuje (jasne, že áno navarene mal, upratané, postarané a keď mal toho dosť poslal ma domov). A že na neho chudačika moc tlačím a iné bludy..
Tak som to ukončila...

misinka20
20. aug 2022

@fazulka21 No toto je tiež oničom... u mňa sa tiež jeden cítil viac ako doma ale prispievať, pomáhať a iné to už nie, veđ to je môj byt prečo by mal 🤣🤣 tak som ho pobalila nech ide bývať niekde inde 🤣🤣🤣

emo84
20. aug 2022

@misinka20 Áno to nebol plnohodnotný vzťah , ale využívanie výhod , akože partnerky .

emo84
20. aug 2022

@fazulka21 Vyjadrím sa za seba , že manželstvo podľa mňa na 100% nezaručuje dĺžku , tolerantnosť a funkčnosť vzťahu dáva ,len pocit na duši , že niekto so mnou počíta na celý život a poväčšine to v dnešnej dobe skončí rozvodom a nevraživosťou partnerov .Ja som skôr realista , ktorý nepotrebuje papier nato , aby som bol verný, viedol rodinný život a dokazoval partnerke dennodenné, že ona je tá jediná pre , ktorú spravím všetko , čo jej na očiach uvidím .Dnes sa majetkové pomery a prístupy k info dajú vyriešiť právne.

pralinka25
20. aug 2022

@emo84 j ti to poviem z mojho pohladu zeny ktora nikdy netuzila po svadbe asko takej. po bielych satach a ceremonii. tato stranka svadby bola pre mna obtazujuca ale:
pre mna je manzelstvo o roznych veciach.
ked niekoho milujem chcem s nim byt aj oficialne na uradnych dokumentoch. ked si niekoho vezmes nas pravny system to zohladnuje ak sa nieco stane. vezmi si ako velmi gayovia bojuju za to aby sa mohli brat je vtipne ako hetero pary umerne tomu tento pravny akt zatracuju. manzelstvo nehovori o tom ze vam to vydrzi navzdy. na to si treba hlavne spravne vybrat a potom na vztahu dlhodobo pracovat spolocne. ale hovori o tom ako ta system chrami v pripade smrti partnera napriklad.
dalej mne ako matke ktora ma s muzom ktoreho milujem dieta by mi bolo luto mat ine priezvisko ako dieta ktore nosim v sebe a porodim. ja viem ze dnesne zeny v ramci emancipacie uz nechcu muzove priezvisko ale pre mna je aj o tom rodina ze mame spolocne meno.
a v neposlednom rade ako hovorim svadba nebola mojim cielom ani zmyslom zivota ale ked prisiel niekto koho milujem a chcem s nim byt tak sa tak prirodzene stalo ze som chcela aj toto. vies ja si myslim ze tieto teorie o tom ako niekto nepotrebuje papier je skor zbabelost a strach z toho ze to nevyjde a bez papiera to bude lahsie. ale ak si spravne vyberies tak nie je o com. vsetko je o uhle pohladu ale ak raz najdes tu pravu dobre si vsimaj ako to vidi ona. nie to co ti hovori. pretoze mozno povie ze papier nepotrebuje tiez ale vo vnutri to citi inak a je to prva strbina vo vztahu. kazdy to ma inak. ide o to aby ste si v tomto skratka sadli uprimne.
a mozno to takto vidim preto tak lebo nemam v rodine negativnu skusenost s manzelstvom. skor naopak

pralinka25
20. aug 2022

este dodam ze manzelmi sme 16 rokov, a prezili sme spolu uz naozaj kadeco a nie kazdy den bol ruzovy ale aj tak by som svoje rozhodnutie nemenila a podla slov mojho muza on tiez nie. clovek nikdy nevie co sa stane. aj to viem velmi dobre ze iste nie je nic apokazit sa da toho v zivote vela.a le niektore veci stoja za to riziko podstupit to.