Necítim k partnerovi to, čo predtým

kamiska098
16. apr 2022

Ahojte žienky, nepotrebujem ani tak radu skor len sa rozpisat..... ide o to, ze mam pocit ze uz nelubim svojho partnera, mam ho rada a respektujem, ale nie je to zrejme láska...budeme spolu uz 5.rok, a hoci zo zaciatku som ho velmi lubila casom akoby zistujem ze sme uplne ini a vecoi co som prehliadala ma teraz vytacaju.... ide o to ze nemame skoro ziadne spolocne hobby, kebyze ja nam neurcujem nejaky spolocny program, jedine sa chodime prechadzat po meste alebo sme u toho druheho a len sedime a nic...ja som velmi aktivna povaha co potrebuje stale niekam chodit na vylety vzdycky nieco vymyslam kam ist a on nic.... zevraj preto lebo jeho to nebaví a nebol k tomu vedený... no kebyze ja nic nevymyslim tak len sedime doma na zadkoch alebo chodime po rodinnych navstevach co cloveka tiez vzdycky nebavi len niekam chodit a tam sediet popijat a kecat.......ja mam rada proste aktivny oddych najma turistiku... on je skor domased.... nerozumiem tomu celemu, preco som tak k nemu ochladla a nie je v tom vobec iny muz nad nikym inym nerozmyslam len proste som nejak k nemu ochladla... aj nazory na zivot a na vychovu deti mame niektore uplne ine, on je skor praktický ja intelektualka... proste mam pocit ze nie sme na jednej vlne a niekedy proste musim vela veci prehliadnut tolerovat alebo sa prisposobovat.... mam pocit ze hlavnym spustacom toho celeho je, ze raz mi povedal. ze ked sa rozideme tak si nieco urobi ze sa boji rozchodu viac ako smrti proste ma citovo vydiera.....pre neho je to ze bude materialne zabezpeceny a bude mat zenu a deti posvatne a ja mam pocit ze ja skor sluzim ako prostriedok na dosiahnutie tohto ciela, uz som s nim mala debatu tak aj sam priznal ze ano, ale ze ma aj lubi samozrejme ale ja mam pochybnosti.... proste povysovat to, ze budem splnat nejaky ideal spolocnosti, ze mat rodinu a deti nad vsetko ostatne? aj za cenu zeby sme neboli stastni vo vztahu..... mam pocit ze je so mnou len kvoli tomu...ako vravim on je proste prilis prakticky a chyba mi z jeho strany viac emocii resp citovej angazovanosti... vie ma desne vytocit a robi take veci coja by som si nikdy nedovolila, napr. kupil byt poza moj chrbát a ja som pomaly nic nevedela o tom... stale mi robi nejake prekvapenia a vie ze neznasam ked musim na poslednu chvilu menit plany a stale to robí.... stalo sa aj vam nieco take ze ste po dlhsom obdobi k svojmu partnerovi ochladli? ako ste to riesili? ja nechcem tento vztah zahodit, nie sme vsak este ani zobrati a proste urcite nemozem povedat ze som nejak velmi zamilovana a hroz ze ked sa zoberieme budeme navzajom iba ako obycajni spolubyvajuci

0silvia0
16. apr 2022

@kamiska098 ano, moj prvy vztah trval presne 5 rokov a presne kvoli ochladnutiu som sa rozisla. Ked nie si stastna, naco v tom zotrvavat?

simca06022011
16. apr 2022

Ked nie si spokojna, nie je prečo to siliť. Vytaca ta, robi veci ktoré su podľa teba cez, ziadne spolocne zaujmy = problém kt. Sa bude stupňovať. A rodina a deti? Deti ti vyrastu s budes sa nudit/budete sa nudit.

sissy27
16. apr 2022

@kamiska098 no a teraz si predstav, že s ním máš stráviť zvyšok života, nejakých 50-60 rokov… tešíš sa? Ak nie, tak to ukonči. Nemáte spoločný majetok, deti ani priezvisko, tak naozaj nie je dôvod zostávať v niečom nevyhovujúcom.

mabenn
16. apr 2022

@kamiska098 ja by som z tohto vztahu odisla, nie je dobry...casom budes trpiet stale viac

kamiska098
autor
16. apr 2022

@mabenn ide o to, ze vieme spolu vychadzat, aj prehliadnut a tolerovat nejake preslapy, robit ciastocne aj kompromisy, ja si ho vazim a respektujem, mam rada len proste neni to láska...neviem ci to je v takom dlhsom vztahu normalne alebo nie... nie je to o tom zeby sme sa hádali on je dobrý chlap vieme veci riesit s chladnou hlavou len proste mám pocit jakeby sme uplne k sebe nesli... ine typy sme proste

kamiska098
autor
16. apr 2022

@kamiska098 utekat z tohto vztahu mi pride zbabele co keby najdem niekoho druheho a sa podobny scenar zopakuje... asi mi len ostava sa zmierit s tym tak ako to je

kitycat
16. apr 2022

@kamiska098 joj, vsak si to po sebe preciitaj. Nie si šťastná, je nudny, nie ste na jednej vlne. On chce "len" rodinu a uzmyslel si, ze to budes ty a tak sa na teba zavesil a ty si to roky tolerovala. Teraz si vravis, ze nechces byt ten nastroj, ale vlastne ani nechces odist, lebo spolu ako tak vychadzate?

Tak sa aj ty zamysli nad tym co chces.. Akosi si protirecis 😉

kamiska098
autor
16. apr 2022

@kitycat ano uznavam protirecim si..... vravím ze je dobry chlap a ze vieme spolu vychadzat resp prisposobujeme sa jeden druhemu niekedy az moc... len proste sme kazdy iny typ no preto aj prisposobavnie... on napr miluje rodinne oslavy ja tam idem skor len z donutenia zeby bol spokojny... aj ten byt co kupil bez mojho suhlasu tam bola velka hadka ale nakoniec to nejak preslo...a prave toto ma tak brzdí, ze dokazeme najst kompromis vychadzat aj napriek tomu...len ja necitim co by som mala...neviem jak to popisat ale je to to co citim... tiez sa bojim kebyze sa rozídeme zey si nieco spravil

kitycat
16. apr 2022

@kamiska098 pozri, ja som zase ten typ co by rad presedel den na gauci, rad chodi na rodinne oslavy. Moj frajer ten zas robi 5 roznych sportov a vikend by travil na prechadzek, túre alebo inom vylete. Tu sa skor prisposobim ja, ze idem, ze je predsa zbytocne presediet kazdy den cely den. Ked ma sprdol za postavu, tak sa mu dostalo, ze mal asi hladat teda inde.. Ale ani raz sme si nepovedali, ze by si niekto z nas nieco spravil keby sme mali ist od seba... To je vydieranie a psychicky natlak. To je jeho vola ak skoci pod vlak. Ty za to nemozes a ani nebudes moct. Smutok z rozchodu sa prekonava smutny v postely, s kamaratmi ci rodinou.. . Akurat tym pokazi den rusnovodica a cestujucich

jana005
16. apr 2022

@kamiska098 už len to,že ti povedal,že keď sa rozidete,že si niečo spraví,je podľa mňa dôvod na rozchod.
Normálny človek by to určite nepovedal

elizabet173
16. apr 2022

@kamiska098 nie, neochladli, ľúbim ho aj po takmer 20 rokoch rovnako, ale my sme rovnako naladení. Vy nemáte takmer nič spoločné, nechápem, prečo spolu vôbec ste a to, že ťa citovo vydiera radšej ani nekomentujem. Povedz mu, že ak si niečo urobí, bude to jeho rozhodnutie, ty s tým nemáš nič, nech nečaká, že budeš mať pocit viny, lebo to, čo prežívate, je len predlžovaním agónie.

pet888
16. apr 2022

@kamiska098 to urcite nehovor,kazdy clovek ma narok na stastny vztah,len musi byt vediet stastny najprv sam so sebou.Otazka je,ze kvoli comu si s nim zacala chodit,co ti na nom imponovalo?Kazdy vztah nam nieco zrkadli a pokial si tu vec v sebe neporiesime,tak nam pride do cesty opat ten isty chlap len v inom.A vo vasom pripade vidim zavislostne prvky a to sa prejavuje u ludi,co maju problem byt sami so sebou,potom vstupuju do nezdravych vztahov..

kamiska098
autor
16. apr 2022

@pet888 davali sme sa dokopy este na zaciatku vysky a uprimne vtedy som este ani ja sama nevedela co chcem... odvtedy som sa uz zmenila a proste to co som na zaciatku prehliadala tak ma teraz vytaca... ale nie je to urcite dovod na rozchod lebo vychadzame spolu vieme najst kompromis akurat je to cele skor taky kamaratsky vztah bez iskry, viem sa s nim porozpravat ale nie sme na jednej vlne akoby som si to ja predstavovala... fyzicky ma prestal pritahovat, proste vravím je to len kamaratske proste jeho bozky dotyky mi nejak nechybaju... mam taky pocit ze prave jeho prilisny racionalizmus mi brani ho uplne milovat lebo ja som skor emocionalna... hlavne toto jak mi povedal ze ked by som sa s nim rozisla ze si nieco urobí, proste ja by som toto v zivote nikomu nepovedala, nepride mi ze je psychicky zdravy a tym padom podla mna ani nema zdravy vztah ku mne,urcite ma ma rad, ale vravim skor je to z jeho pohladu tak, ze fajn nasiel som si zenu ktora najviac vyhovuje mojim parameterom a udrzovat vztah nasilu za kazdu cenu... toto je podla to co mi brani ho uplne ho milovat ze vyriekol tieto slová, jakeby ja som bola nejaky jeho majetok do istej miery... proste neviem.... aj teraz dlho sme sa nevideli ale skor ked na neho myslim tak ma vytaca, a to by mi mal predsa chybat.... chybaju mi city nejaka opora, cakaju ma teraz aj statnice tak nieco v tom zmysle ze zvladnes to, a minule som mu pisala tak mi napisal nieco v tom zmysle ze jak to negatívne vidím vsetko ze uz ho to nebavi pocuvat pritom som mu o tom nepisala nejak casto...

kamiska098
autor
16. apr 2022

@pet888 ale rozmyslam ci aj vo mne nie je problem ze ci nechcem prilis vela od vztahu, predsa mnohi riesia vo vztahu uplne ine problemy ja by som mala byt spokojna s tym co mam... moznoze to prilis riesim....

pet888
16. apr 2022

@kamiska098 mozem ta ubezpecit,ze neziadas prilis vela,to co ocakavas od vztahu je naprosto spravne a legitimne.Neporovnavaj to voci inym vztahom,ktore su zle,to nie je spravny benchmark..a tych zlych vztahov je teda na mraky..Podla toho,co opisujes,to vobec nie je dobry vztah a aj si to sama dobre zhodnotila,ze skor ta berie ako “majetok”..A to,ako sa ti “vyhraza”,ze by si ublizil,keby sa s nim rozides,je uplne cez ciaru..
Urob to najspravnejsie rozhodnutie pre teba a daj sama sebe sancu na lepsi zivot a odid z tohto vztahu..Rozhodne ti mozem povedat,ze lutovat to nikdy nebudes a ked budes pracovat na sebe,na svojich potrebach a hodnote,pride ti do zivota lepsi muz..

zmrzlinka2021
16. apr 2022

@kamiska098 No ak po 5 rokoch chodenia vidis, ze nechces s nim stravit zivot, tak sa rozid s nim.
Naco tolko filozofovania?