Naše manželstvo ide dole vodou

10. jún 2024

ano, ked su problemy, mam sa rozpravat s osobou ktorej sa to tyka - s manzelom. Skusili sme, viac x. Bez vysledku. Ide o to, ze pocas mojej RD sa manzelovi aj mne akosi rozisiel spolocny zaujem dalej budovat manzelstvo:
Nemame spolocne ciele. Tak napriklad, ja som chcela retazovu matersku, alebo zmenit byvanie ( blizsie k praci, dvor, pes,… teraz sme v byte), jedno z toho by ma aspon velmi potesilo.
Manzel chce cim skor splatit hypo a co najviac cestovat. Nemame sa zle, len akosi nemame spolocne ciele. Strasne mi to vadi. Zacalo sa to kazit aj v intimnej sfere, aj v traveni volneho casu, napriklad mavame oddelene dovolenky ( pretoze sa nam nezhoduje absolutne typ dovolenky a nie vzdy sa da spravit kompromis - napr. on jedine motorka trip, ja more s dietatom, alebo poznavacka, ci turistika).
Zas ja nie som typ zeny, ze budem ho znasilovat ked on nema chut. Ja sa zoberiem a idem.
Milenku nema, to som si ista. Ma narocnu stresovu pracu, chodi domov ako bez duse. Vraj ja som sa zmenila, neznesie akekolvek vycitky ( napr. aby sa podielal na upratovani domacnosti) z mojej strany, vraj ma toho dost v praci, nie este doma to pocuvat. Poradnu odmieta.
Je jedinacik, druhe dieta vraj netreba ( rozne logicke argumenty) on ma 39 rokov, ja 35, mam pocit ze kde iny zacinaju, my koncime… sme bez energie, bez chuti do zivota. Manzelstvo na bode mrazu. Jedine co nas drzi pokope, je uzasny zdravy syn. Trapaaaas

minenkak
10. jún 2024

Tak len sadnúť a dohodnúť sa na rozdelení majetku a starostlivosti o syna

domkakvet
10. jún 2024

Pred tym ste to ako riesili, tie spolocne zaujmy museli byt aj pred tym odlisne.

aandrea9
10. jún 2024

Vy ste sa brali po mesiaci????

autor
10. jún 2024

@domkakvet
pred tym bola spolocna praca, nazory, cestovanie… s dietatom sa to uz tak neda,
kolegovia uz nie sme. akosi mm zistil, ze rodinny zivot nie je pre neho to prave

mqkm
10. jún 2024

Pekná rodinka a keď si ju chceš udržať tak treba sa prispôsobiť. A verím keď bude manžel vidieť že ti záleží na jeho šťastí tak aj on sa prispôsobí.

Čo sa týka druhého dieťaťa a všetkého iného jednoznačne netlač na manžela. Nechaj to tak nemá zo cenu. Nepodvádza, máte syna tak len sa snažte nevadiť, múdrejší ustúpi 😉

A keď to nepôjde ani tak až potom špekulovať o rozvode.

egonsk
10. jún 2024

@aandrea9 mozno ju ocarila tuzba si zajazdit s vetrom vo vlasoch si s nim na motorke .... a dieta sa nahodne vyskytlo, tak sa k tomu postavili, ze ved sa uz usadia ... ale plany ine a vysledok iny. Ako zvycajne.

autor
10. jún 2024

@aandrea9 😅 po 7 rokoch sme sa brali. manzel asi nieco ine ocakaval od rodinneho zivota ako ja, predstavy a realita su ine.

mqkm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
10. jún 2024

@mqkm preco zena ma ustupovat so svojich snov?? preco JA sa mam prisposobit?tak mne ma zalezat na muzovom stasti… a nie nahodou raz jeden a rah druhy?? hmmm

doteraz som sa prisposobovala, s tym ze cakam ze sa mi to vrati. asi tam bola chyba prave

autor
10. jún 2024

@egonsk praveze obcas jazdime, vietor vo vlasoch mam pravidelne, ja mam aj svoju moto… o to tu nejde. mne chyba ten pocit ze spolu mat nejaky ciel. velky.
ako chlap asi nechapes tuzbu zeny po dietati.

egonsk
10. jún 2024

preco by som to nechapal, ked mam 2?

maranta_leuconeura
10. jún 2024

Z toho celeho co pises... Vsetko sa da riesit, ked obaja chcu. Tvoj muz ale nechce. Nechce sa prisposobit novemu stavu (je uplne normalne, ze s deckom uz na motorku nepojdes, ze), ,,poradnu odmieta", jednoducho na vztahu pracovat nechce. Skusila by som este jeden vazny rozhovor, ze bez odbornej pomoci to sami nedate. Nie vyhrazky, konstatovanie, lebo je to fakt. Ked ho to nepresvedci, tak uz len iny vazny rozhovor, ako rozdelite majetky, co bude s dietatom... Nemyslim, ze toto ma perspektivu a trpiet kvoli dietatu v nefunkcom vztahu len preto, ze nepije a nebije ta (tu sa to rovna dokonaly muz) neda nic ani vam ani dietatu do zivota

autor
10. jún 2024

@minenkak to az takto strucne a jasne? au. ale dakujem za nazor…

maranta_leuconeura
10. jún 2024

Este by ma zaujimalo ci je muz plnohodnotny rodic. Dokaze byt s dietatom, postarat sa, kym ty niekam ides? Venuje sa mu? Lebo keby vnimal jeho potreby, vyvin, nejde mi do hlavy, preco by sa nedokazal na par dni premoct a ist s vami k moru

minenkak
10. jún 2024

A myslíš ,že sa vám dvom oplatí ešte niečo iné riešiť,keď si každý ide svoje

mqkm
10. jún 2024

Ja som nevedela že stále si sa len ty prispôsobovala. Môžeš mu kľudne povedať že keď chce udržať manželstvo tak musí aj on sa prispôsobiť.
A najviac čo zaberá podľa mňa je potom byť ticho. A on to potom pochopí. Chlapom to potom klapne keď žena ktorú ľúbia je ticho, ignoruje ho na chvíľu a je smutná.

maranta_leuconeura
10. jún 2024

@mqkm moj muz by to nepochopil 😂 co sa nepovie tam je priestor pre domnienky

autor
10. jún 2024

@mqkm no my sme asi nejaky zvlastny par. som smutna uz vyse roka, nevsimol si zatial… moj mm asi ma aj nejaky problem s chapanim emocii, niekedy my vysvetlujem aj scenj vo filme, on nechape ludi akoze brutal. mozno toto som podcenila ze moje EQ a jeho EQ je prilis odlisne… tym padom on mi fakt ze total nerozumie. Ale to som pochopila zial neskoro.

autor
10. jún 2024

@maranta_leuconeura ist k moru je najmenej. tam som bola aj sama s dietatom, to je najmensi problem podla mna tie oddelene dovolenky, ved to je par dni v roku :/ skor ma trapi to byvanie a to druhe dieta, moje biologicke hodiny tikaju ako zblaznene :(

autor
10. jún 2024

@maranta_leuconeura presne to si hovorim. ze nebije, nepije, pracuje… je dobry, vazim si ho…
ale co z toho ked nenapredujeme, intimita 0, smiech 0, spolocne ciele 0, plany 0… je toto vzor co chcem aby videl nas maly??

autor
10. jún 2024

@maranta_leuconeura ano je skvely. cim je dieta vacsie, je lepsi a lepsi.

autor
10. jún 2024

dakujem vsetkym za prispevok. stale rozmyslam co robim zle. budem premyslat :(

tiezjedna
10. jún 2024

@mqkm to máš z filmu??🙄 reálne nepoznám chlapa, ktorý by bral vážne smútok a ignoráciu. V reálnom svete im to skôr vyhovuje...
@autorka už si velká holka, on dospelý chlap. Ja si neviem predstaviť fungovanie bez komunikácie a ujasnenia si týchto vecí. Presne ako tvoj muž, ani ten môj by z nejakých náznakov (myslím tým tichú domácnosť, by si myslel, že potrebujem priestor pre vlastné myšlienky😂) nedovodil, že je niečo na houby. My sme teda nikdy nedospeli do bodu, že by sme nemali spoločné záujmy, ale prišlo za tie roky pár situácií, kedy to trochu drhlo. Jediné riešenie bol, je a bude otvorený rozhovor. Sme spolu 20 rokov a musím povedať, že krásnych.

enmery
10. jún 2024

Autorka myslím si, že vy ste si spolu úžívali pekný život. Ako píšeš motorky, cestovanie, práca. Prišlo dieťa a vtedy sa proste niektoré priority musia poprehadzovať. A asi si nerátala s tým, že uňho k žiadnej zmene nedôjde, aj keď aj on sa stal rodičom-otcom. Tu máš iba 2 možnosti, aj ďalej sa mu budeš vo všetkom prispôsobovať a zabúdať aj na svoje túžby a sny, alebo s ním dáš vážny, ale nie vyčítavý rozhovor. V niečom musí aj on ustúpiť-to je cesta do pekla, keď ustupuje vždy len jeden, len jednému sa zmení denný rytmus naruby a ten druhý si žije ako slobodný. Prečo nechce ten domček? Vzťah je o kompromisoch, zvlášť, ak príde dieťa. A nikde nie je napísané, že ak dieťa bude väčšie, nemôže zase cestovať, "vietor vo vlasoch". Príde mi to od neho nezrelé a egoistické. Ja by som sa s ním fakt bez vyčítania porozprávala, ako to cítiš, čo si praješ a že proste v niečom musí aj on ustúpiť, nie len ty. Ak to ani potom nebude chcieť nijak riešiť, hovoriť, ísť do poradne a len si pôjde to svoje-aspoň budeš vedieť, na akom mieste si uňho v živote zaradená ty aj syn. Áno aj syn, lebo to dieťa sa narodilo aj jemu aj on sa stal rodičom, nielen ty.

andreatytler
10. jún 2024

Takze o dieta sa postara ale o domacnost nic? Ty si na materskej? Lebo ak aj ty pracujes, tak to je poriadne nefer ze tahas domacnost aj pracu.
A pred dietatom ste mali ake zivotne plany? Nebavili ste sa o tom ze ty raz chces mat dom a 2 deti a ze on chce co najskor splatit hypoteku a potom cestovat na motorke.
Lebo ten jeho ciel je taky dobry ciel pre slobodneho chlapa, ale nie moc pre rodinu.

vanilkovazmrzka
10. jún 2024

A pytala si sa ho ci sa chce rozist?

kp7333
10. jún 2024

Prichod dietata zamava nejednym vztahom. Nie kazdy muz je ochotny sa prisposobit potrebam dietata a rodiny. Od zeny- matky sa to tak nejak automaticky ocakava - ze sa docasne vzda prace, svojho volneho casu a zalub a bude sa plne venovat dietatu. A popritom aj muzovi, lebo ved oni su neradi na druhej kolaji. Treba si rozdelit povinnosti a naplanovat volny cas- spolocne straveny aj cas pre seba. Tak aby mal kazdy priestor aj pre seba, aj na rodinny zivot, ale aj na ten manzelsky (v pare bez dietata).

mqkm
10. jún 2024

Môže kľudne byť že má niečo s tým jeho EQ, alebo ako bol vychovaný, alebo či nemá autism atd. No máš to ťažké neviem ako to poriešiš. Musíš mu povedať asi na rovinu.

keralas
10. jún 2024

Pekny vecer,no ano, rodina je o tom prisposobeni sa a o komunikacii. Ano, dohode, hladani dohody. Hm, rozmyslam, skus byt trpezliva. Ist krok za krokom. Nie vsetko naraz. Druhe dieta este stihas, mas 35. Ja som druhe dala v 40. Skor chvilu pockaj, vies si predstavit co to je mat 2 male deti??? To bezne nedavaju aj ti rodicia, kde obaja o nich snivali. Obavam sa, ze toto by ste ako par neuniesli. A partner ma takmer 40... dlhe roky zvyknuty na svoje pohodlie. Skor by som zapracovala na spolocnom vztahu. Dovere, komunikacii, aby ste sa vedeli dohodnut. Boli ste niekde sami vy dvaja odkedy sa narodilo dieta? Zazili ste nieco spolu? Pozvali ste kamosov/clenov rodiny ku vam a mali aspon prijemny vecer ked dieta zaspi? Proste nejake prijemnejsie spolocne chvile? Davas dieta na starostlivost aj partnerovi? Aspon hodinku denne? Nech si nan zvykne? A ty oddychnes? Rodina je praca, na vztahu, dovere, spolocnych aktivitach, akceptovani toho druheho, nie je to samozrejme, nic sa neda vynucovat nasilim. Drzim palce.

autor
10. jún 2024

@enmery dakujem za mudre slova. avsak… opakujem sa, otec je vyborny. nase manzelstvo je naprd.
akoby sme obaja chceli to svoje, obaja silne osobnosti,. ale ja sa naserem, a kupim ten dom aj sama, ale je toto normalne??? preco inym zenam sa snazia muzi plnit sny a tuzby?? happy wife , happy life… ( nie toto ja nezazivam) ja robim volaco zle, vsetko si musim sama poriesit, inac to nemam… nechapem to. my dvaja nemame synergicky efekt ze spolu by sme viac dokazali ( okrem syna samozrejme). nieee , my si kazdy ideme svoje :(