Muži, ktorí žene doprajú

19. nov 2022

Dobrý deň prajem ,v poslednej dobe prichádzam na to že nech sa snažím v mojom vzťahu ako sa snažím napr.varim,upratujem ,robím nám program,keď príde priateľ zo zahraničia popytame spolubývajúcu aby nám dala súkromie aspoň na čas kým je na sr,brigadujem keďže som vysokoškoláčka no aj napriek tomu mám pocit že žijem veľmi biedne čo sa týka financií,rodičia ma podporujú ale nedostatočne preto tie brigády ,nechápem ako je možné že priateľ miesto toho aby ma pochválil za varenie alebo čo pre neho robím tak miesto toho sa nepriamo posmieva z mojej postavy neviem mám 160 cm a 56kg,nevyzeram stihlo ani vyšportované no začala som behať ,potom mi hovorí že sa obliekam staromódne pritom sa obliekam úplne normálne ale nedôjde mu že keby mi kus prispel finančné tak by som nemusela chodiť na brigády keď je preč ale mala čas aj na šport a podobné veci,nerozumiem že niektoré ženy majú
Že akú mám postavu a nepodstatné veci mužov a aj keď študujú stále im niečo prispieva a žijú si na vysokej nohe a ja len zivorim a pocuvam

autor
19. nov 2022

O postave

emm_i
19. nov 2022

Ak ťa už teraz nevidí v jeho očiach ako skvelú osobu, že ho máš rada, tešíš sa naňho, snažíš sa pritom všetko o seba aj starať, tak sa veľmi obávam, že lepšie to už nebude 😔

mamutka
19. nov 2022

Ja ze to bude téma u manželstve, kde už všetko vyprchalo, žena sa stará o všetko a muž to ma na háku. To by už bolo horšie. Ty sa ho zbav a sústred sa len na štúdium, brigádu a vlastný rozvoj. Na čo ti je taky čo zhadzuje ako vyzeráš? Co sa týka prispievania, k tomu sa neviem vyjadriť, v živote som nečakala, že sa bude priateľ starať o nejaké moje náklady. Ty si radšej oddýchni alebo zasportuj, miesto vyvarania pre hentakeho. Nech si pri pobyte na SK platí niekde ubytko. A hlavne s nim neostan tehotná

dilino
19. nov 2022

Plno žien študovalo vysoké školy aj tu na MK. Popri práci a nie popri brigáde. Ja by som sa hanbila povedať že rodičia ma finančné malo podporujú. Asi v rámci možnosti čo sa tak začať starať sama o seba. Zbaviť sa frajera ktorý ťa nemá za nič. Je to tvoj priateľ to znamená že ťa podporovať nikto nemusí ani ON. Sú tu ženy čo študovali medicínu, právnickú školu a majú aj rodiny aj prácu a zvládli chodiť aj do roboty. Aj majú diplomy z VS. Tebe čo TI bráni si nájsť stálu prácu popri škole. Namiesto toho budeš vyplakávať ako sa máš zlé že žiješ biedne. To žijú aj rodiny ktoré majú jedno alebo dve deti a sú tu. Ved môžeš ísť pracovať. Ja ked sa chcem mať lepšie tak robím všetko pre to aby som sa dobre mala. Ked ťa hnevá že priateľ TI nič neprispeje je to len priateľ a že rodičia ťa málo finančné podporujú asi aj s toho mala TI pomôžu. Namiesto sťažovania sa si nájdi prácu aby si nebola na nikom závisla a mohla si všetko dopriať po čom túžiš.

veselo_neveselo
19. nov 2022

Tak za prve, ak sa ti za cokolvek posmieva, a povedala si mu, ze ti to vadi a nadalej v tom pokracuje, tak to je pre mna dovod na rozchod.

A za druhe, ty chces byt jednou z tych zenskych, co su zavisle od penazi chlapa? Je jedno ci manzela, frajera, sugardaddyho. Ak hej, tak pekne pokracuj v tom zmyslani, ake mas. A treba si najst iny model, co bude sypat prachy - ale asi budes musiet nasetrit na pociatocnu investiciu, lebo babe v rifloch a mikine nikto gucciho len tak nepodhodi.

Ak nie, tak sa treba vzchopit, nie si prva ani posledna co studuje aj robi zaroven. Mnoho z nas si tym preslo, a tu sme. Aj sme zivorili, aj sme pocitali ci nam vyjde na jedlo do dalsej vyplaty. Neboj sa, po skonceni skoly to bude lepsie. Doporucim obklopit sa zenami, co nie su vydrziavane, ale normálnymi pracujucimi zenami.

Ale jednu nevyziadanu radu ti dam - ak dokazes, najdi si miesto aspon trochu v obore toho, co studujes, alebo co chces robit po skole . Lebo brigada v dokladani tovaru ta mozno uzivi teraz, ale neda ti nic na neskor. Akykolvek maly uvazok, projekt, alebo aj dobrovolnicenie v specifickom obore ti da omnoho viac.
A este PS: chudne sa v kuchyni. A sport ak chces, tak ti zaberie polhodku denne.

veselo_neveselo
19. nov 2022

Jo a este, hanba by ma fackovala pytat prachy od frajera, ked som bola mlada, zdrava dospela. Zena, kde si nechala hrdost?

viestta
19. nov 2022

Tvoj frajer si u teba zariadil bezplatné ubytovanie s full servisom a ešte ma tu drzosť deptat blbými poznámkami osobu, ktorá mu ten servis poskytuje.
No poslala by som ho do múky, nie to aby som mu vyvárala a ostatne

liljana
19. nov 2022

Staci mu na poznamku odpovedat, ak sa ti nepaci moje oblecenie, nech ti kupi nove alebo nech je ticho. Vacsina studentov si pocas VS prilis nevyskakovala a chodila na brigady. Preco si myslis, ze prave ty to mas mat ine?
Ten vas vztah je cely divny a obaja ste divni. Priatel v zahranici, fungujete na dialku, ste malo spolu, ma sproste poznamky a ty chces po nom peniaze, aby si nezila pocas studia "biedne".

terezka1947
19. nov 2022

@viestta tiež sa divím. Poskytnúť teplý byť,teplú posteľ,teplé jedlo a trpieť urážky.
Kde sme?
Autorka,prečo si s tým priateľom?veď si ťa vôbec neváži. A čo je horšie,nevážis si samu seba,keď si s ním.

bennn
19. nov 2022

No vidiš a ja chcem prispievať svojej "frajerke" a ona nechce aj keď nemá :D ... parkrat som už prispel, ale dalsie nechce :D

drzaopica
19. nov 2022

Tak mu nerob full servis ved sa spravas ako gazdinka po 15 r manzelstve.Mas na lepsieho nesed doma a necakaj nanho ako na spasenie

mikadooo
19. nov 2022

Je jedna taká všeobecne známa vec, že štandardne mužom "nedôjde", keď nič nepovieš. Možno by stačilo priateľovi povedať - čo keby si namiesto kritizovania mojej postavy ma pochválil, ako som dobre navarila, upratala? Možno ti padne sánka, keď ťa nabudúce pochváli. Čo keby si sa ho opýtala, že keď sa ti moje oblečenie nepáči, čo keby sme šli spolu so auparku a niečo by si mi kúpil? Kým nevyskúšaš, nevieš... (pokiaľ očakávaš od chlapa, že ťa bude dotovať, je lepšie nezabíjať roky s niekým, kto ti nechce kúpiť ani blbé tričko 😉). A posmievanie sa do vzťahu nepatrí, to si s ním vyjasni hneď na začiatku, bez ohľadu na to, či ťa zasypáva eurami, alebo nie...

zuzanka.zuzu
19. nov 2022

mne sa na tejto téme najviac páči, že ona sa snaží a reakcia viď vyššie príspevok nadomnou, že sa má snažiť inak 🙈 čotiyebe 😂 autorka, pošli ho doriti

kittykat22
19. nov 2022

pride mi zvlastne pisat, ze varis, upratujes a staras sa o domacnost - ked nebyvas s partnerom (asi robi v zahranici) a este mas spolubyvajucu ... myslim ze full servis o rodinu vypada inak. To, ze ta kritizuje za postavu a oblecenie nie je v poriadku - obzvlast ked sa u teba sem tam zastavi na sex 👀 neviem ci by som to, co popisujes nazvala vztahom.
Frajera pusti k vode a zacni si hladat muza na zivot s ktorym sa prestahujes do spolocneho byvania. Sucasny chalanisko je k nicomu.

vroni
19. nov 2022

Ty organizujes, ty platíš, ty sa staráš, on akurát príde, vyvenci vtáka, nechá sa obslúžiť a mindzuje. Si masochistka alebo máš nejakú inú úchylku, ktorá ťa núti niečo také robiť? Na čo ti je taky balvan na nohe? Treba ho poslať tam, kam slnko nesvieti a druhýkrát lepšie vyberať.
A nie, obracal by sa mi zo seba žalúdok, keby mi frajer mal prispievať. Ale mohol by ma pozvať na večeru, do kina ci na výlet, tam by som zase čakala, že bude hrať granda on a zatiahne všetko. Alebo mi niečo kúpi, nemusela by to byt hneď značková kabelka, ale povedzme kniha ci potreba do školy alebo pre mňa tá má aj ponožky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborachors
19. nov 2022

zbav sa ho, taha ta len dolu.

danica2711
19. nov 2022

keďže sa sťažuješ na nedostatok financií, napadá mi: tohto si kúpila vo výpredaji? A na zlacnené kusy neprijímajú reklamácie? Vráť ho do obehu, je to bulo

mimka2019
19. nov 2022

V zahraničí ma krajšiu, modernejšiu, lepšiu 😁 k tebe chodí prespávať, keď je na SK...buzeruje ťa, aby ťa od seba odohnal...a aby si to s ním skončila...a bola ty za tú kravu, ktorá taký úžasny vzťah, aký máte, ukončila. Jednoduchá logika 😃 Muž, ktorý si neváži to, čo má...má niekde inde niečo lepšie 😁

stanka190
19. nov 2022

Utekaj čím skôr tým lepšie. A ani sa za ním už neobzri 🤮

betulinka1
19. nov 2022

Autorka presne ako pisala @emm_i Cely zivot ta bude kritizovať. Otazka ci to chces?

kacenocka2
19. nov 2022

160 a 56 kg nieje až taká zlá postava podľa mňa

karolinakr
19. nov 2022

A viesdobre gazdovat? Rodicia ti prispievaju, brigadujes a stale nevychadzas.Este frajer ma prispievat..3prijmy a živoriš - neviem ake mas vydavky Ubytovanie lacnejsie, potraviny v akciach ( nie po datume spotreby myslim) pausal a internet lacnejsi atd ..nakupovat cez internet tam mas lacnejšie.Daj sa tu do skupiny ako usetrit
Lebo takych ludi, co vyplakavaju, ze nemaju a potom sa dozviem, ze 40eur mobil 50 internet a televizia, nskupuje v najdrahsich butikoch a nena prachy.Vzdy sa da okresat aj skresat.Ja si nabijam mobil na 10 a vydrzi mi dost dlho, moj znamy dokonca so 6 eurovym kreditom funguje..Ale tak zas nevolam kazdy den 2 hodiny

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sccarlet
20. nov 2022

@kacenocka2 dovolím si povedať že je to v pohode postava. Máš to jednoduché, kde nie je svadba ani deti, povedz mu zbohom a hotovo ...iné je ak takýto vzťah obaja dotiahnu do manželstva a potom po rokoch si povedia že majú dosť🤦‍♀️rozvod, a deti...toto je ťažká sutuacia