Muž mi povedal, že som sa úplne zanedbala

8. apr 2023

Baby muž mi vytkol ,že som sa úplne zanedbala a že som pribrala ,že som sa úplne opustila..
Či som sa nahnevala a urazila.no ale má pravdu
Problém je , že neviem ako a kde začať s odstránením tohto problému ,je toho toľko čo chcem zmeniť,aj kvôli sebe , že neviem kde začať 😔

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucka_ke
8. apr 2023

začni od vecí, ktoré zmeníš najjednoduchšie - vlasy - dobrý kaderník, zafarbiť ak treba, dobrý strih a potom udržiavať
druhá vec je pekné oblečenie, ktoré zakryje nedostatky
ostatné veci ako pohyb, životospráva a podobne riešiť postupne

barborachors
8. apr 2023

je super, ze ti to povedal a ze ti dal sancu to zmeniť... lebo kľudne si mohol nájsť milenku co sa o seba stará a vybodnut sa na teba. Tak zacni cvičiť a uprav stravu, to zmení dost, minimalne na začiatok. Potom sa zariad uz ako uznas za vhodne (kadernicka apod, neviem aky si typ ci sa licis nelicis). Kazdy chlap je rád ked sa jeho žena o seba stará. Iba takému je to jedno, ktoremu je jedno uz ale úplne všetko...

lindous
8. apr 2023

Niektoré veci môžu byť beh na dlhú trať, takže pre dobrý pocit by som začala tým, kde uvidíš zmenu ihneď 😊 teda kaderníčka a možno pár nových kúskov oblečenia - ak máš v pláne chudnúť, tak určite nie komplet zmena šatníka.. No a potom začať s tými dlhodobejšími cieľmi, zmeniť stravu, nájsť pohyb, ktorý ťa bude baviť,..

patus_2
8. apr 2023

Začni najprv tak, že si zavedieš dennú rutinu. Ráno - sprcha, vlasy, zuby, prezlečenie sa. Večer tak isto - čistenie pleti, krém, zuby... Nepíšeš aká je tvoja postava, ako si sa zanedbala. Ak máš pár kg nadváhu, tak zaraď do svojho jedálnička viac zeleniny, ovocia, zdravšie jedla, choď behať, korčuľovať, plávať, na prechádzky. Hocičo čo ťa bude baviť. Ak sa nejedná k pár kg, ale obezitu, tak vyhľadaj odborníka, ten ti poradí lepšie ako ženy na fóre.

jahodka17
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mogaa
8. apr 2023

Hygienu predpokladám že dodržiavaš🙂takže kaderníčka, kozmetička, niečo pekné si obliecť....a začni s cvičením a úpravou stravy....úpravu stravy postupne, žiadne nezmyselné diéty, takže prestať piť sladené nápoje, obmedziť sladké, mastné, vysmážané.....s cvičením - na youtube je kopec cvičení alebo tréner vo fitku...daj si menšie ciele a nebuď na seba tvrdá....stačí ak budeš cvičiť obdeň.....

autor
8. apr 2023

@patus_2 mam 10 kg nadváhu, ja som mala ,čiže vyzerám ako guľka a áno je to na mne vidieť ..

alex49
8. apr 2023

zdravé stravovanie, prechádzky a cvičenie, iné ti nepomôže, držím palce. 10 kíl nie je až tak veľa.

veselo_neveselo
8. apr 2023

Ostrihat vlasy. Ostrihat/upravit nechty, kozku okolo, hydratovat ruky.
Dat si kupel, peeling a hydratovat telo. Ak je treba, tak pedikerke dat upravit nohy.
Spravit obocie - ak vies sama, ak nie, tak kozmeticke. Zas nemusi to byt nic extra, len poupravit, dotvarovat. Urcite by som nerobila na oboci nic "moderne" (ak vies, co myslim).
Na plet - kupit hydratacny krem, a spf na tvar. To je zaklad. S tym zacni.
To by bola taka rychlovka, ze vonkajsok.
Aj ked mas par kilo navyse, nevadi.

Prejdi do satnikovej skrine, a vyhadz vsetky stare vytahane teplaky a tricka. Dokup nove, pohodlne nohavice, nove nevytahane tricka co drzia tvar. Ak je treba, a mas na to, pohladaj stylistku. Pripadne oslov pekne oblecene kamosky, nech pomozu s vybavou satnika. Nesetri na obleceni len preto, ze mas nadvahu. Aj tlste(jsie) zeny sa maju citit krasne, v peknom obleceni, peknom pradle.
Inac, kup si aj nove spodne pradlo. Ono sa to nezda, ale aj to robi svoje. (Ak si ako ja, tak cielene siahni po farbe, ktora ti pride na taku staru tlstu zenu uplne nevhodna a uletena 🙂 )

A potom prejdeme do kuchyne...
Zaklad je zelenina. To vedia vsetci, no vela ludi jej papa malo. To by bolo na dlho tu rozpisovat.

A potom do obyvky, a tam zacni planovat sebarozvoj. Konicky. To je na velmi dlho, ale postupne si zacni vyplnovat osobny zivot inym, nez rodicovstvom.

A pohyb prinasa radost zo zivota, spevnenie svalov a zvysenie sebavedomia, ze to dokazes sama. (Uplavat kilometer, zabehnut polmaraton, otvorit zavaraninu, co ja viem?)
Chodila si rada do kina? Do kniznice? Zacni zas.
Sport? Skus nieco nove.
Aj na blbu plavaren mozes ist a spravi to vela na drzani tela, pocite volnosti...

Jedniu vetou, skus trochu zit pre seba. Venuj sa nielen zovnajsku, ale i vnutru, a to rozjasni aj ten vonkajsok, co vidia ostatni.

floki1994
8. apr 2023

Zaklad su hygiena cize prioritne zuby, vlasy a plet...to su veci ktore sa daju zmenit dobrou kadernickou, zubarom a kozmetickou...ked je nadvaha zacat riesit zmenu stravy ( nechat si urobit jedalnicek) a pohyb..ono to ide aj ked nie hned zo dna na den ale ide ;)

zenulkaaa
8. apr 2023

Tak ako tu baby pisu-kadernik, kozmeticka napr, zacni sa licit aspon trosku ak sa nelicis, fakt staci upravit obocko, riasenka, ziadne velke maleupy netreba. A 10kg nadvahy, fuu to je nic. Ked sa zacnes hybat a lepsie stravovat, hned to bude dole. Ale samozrejme vsetko musis chciet ty sama, robit to pre seba atd. Fakt sa to da vsetko. 😊

lenka567899
8. apr 2023

Cvič každý deň aj keď len 15 minút. Sú na YouTube super workout-i ktoré môžeš robiť aj doma. Budeš sa cítiť lepšie v tvojom tele. Aj keď sa nemalujes, staraj sa o pleť, potom každý deň sprcha je základ aj keď si neumyjes každý deň vlasy (poznám ženy ktoré sa nesprchuju aj 3-4 dni lebo majú ako výhovorku malé deti) potom kaderníčka keď chceš, a povedz mužovi aby ta zobral na nákupy 😉 a jedz dobre a zdravo, pi veľa vody a keď nemáš koníček na psychohygienu tak si nájdi

sasitimi17
8. apr 2023

tak podla mňa umyté zuby, vlasy, telo je samozrejmosť o tom sa snáď netreba ani baviť... pridaj make up, obočko uprav, mihalnice pretri špirálou, ja som lenivá tak chodím na umelé mihy, ak nie je problém s peniazmi tak aj na nechty sa objednaj, neviem či máš na také čas.. že si pribrala to nevadí, po večeri už nejedz a nevyžieraj ani blbosti pomedzi jedlá, na cvičenie odporúčam pamelu reif má tanečné videá ktoré by ťa bavili ale má aj rôzne iné cvičenia, mám toho viac odskúšané pri tejto slečne ma to najviac baví

domiklik
8. apr 2023

@lucka_ke ešte doplním, správny tvar obočia, upravené nechty, depilácia ak je potrebna

zuzubb007
8. apr 2023

Super, ze ti to muz povedal, to sa mi strasne paci, nieje nic horsie ako ked sa par hra, ze vsetko je v poriadku a zena ma nadvahu a mysli si, ze chlapa to stale pritahuje, za toto palec hore, no a ako zacat: tak netreba na to takmer ziadne financie, kupim si farbu na vlasy a nafarbim je to zalezitost 10 euro, vlasy podstrihnut ti moze aj chlap, nechty lakovat nieje narocne, a ako zaklad zacat cvicit len to sa musis proste nastavit, ak chces rychlejsie chudnut odporucam jumping, zaciatocna investicia je trampolina max 100 euro, a uz si len pustis youtube a makas aspon 4 x do tyzdna, je to naozaj zabava na rozdiel od inych nudnych cviceni, navyse spalis pri tom najviac kalorii a zmenu zbadas po mesiaci, urcite vylucit peciva a sladkosti, alebo zdravsie verzie ked nevies vydrzat' proteinove tycinky, proteinove jogurty, ovocie s tvarohom, a vela zien robi chybu pred cvicenim a po cviceni hodinu nejest aby telo spalovalo

8aslan147
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mandzula
8. apr 2023

@veselo_neveselo veľmi pekne spísané, toto by si mali mnohé spustnuté ženy vycapiť niekam na viditeľné miesto.🙂

deti95060810
8. apr 2023

@jahodka17 nemusí to tak byť ako píšeš... niekedy sa žena opustí, prestane sa o seba starať aj keď prídu zdr. problémy, depresie, neraz sú to maminky ktoré sú doma - nechodia do práce na md, RD, opatrujú ťažko chorého člena rodiny - dieťa, rodičov, ....

andrejka1974
8. apr 2023

A nie je to kôli nemu,venuješ sa viacej jemu a nemáš čas na seba nech ti keď tak viacej pomôže napr.s upratovaním starostlivosti o deti a ty si najdes čas na seba a všetko bude opäť ok

zuzanka.zuzu
8. apr 2023

@veselo_neveselo ostrihať vlasy? tak s týmto výrazne nesúhlasím, určite sú muži, ktorým sa krátke vlasy páčia a ženy, ktorým krátke vlasy svedčia, ale väčšina mužov preferuje dlhé vlasy 😉 ja práveže nechápem, prečo si ženy po pôrode dajú vlasy na boba 🙈 áno, aj mňa syn šticoval a ťahal a väčšinu času som ich mala v štipci vypnuté, ale nie na "rande s manželom" 😉 (detto dôchodkyne, nie aby si dali trošku námahy s vyfúkaním a úpravou, ony si ich ošmikajú na chlapca a chlapi sa potom točia za dlhovlasými a veru niekedy aj staršími ženami než sú ich ostrihané manželky 😀 )

veselo_neveselo
8. apr 2023

@zuzanka.zuzu Nepisem, ze ostrihat na kratko. Ale vacsine "zanedbanych" zien velmi pravdepodobne pomoze zostrih, vytvarovat uces. A pokial zena nema huste vlasy, o ktore sa vie a chce starat, tak kratsie vlasy budu flexibilnejsie na udrzbu. Nie je dovod mat vlasy po pas, ked su stale vo chvoste a zena musi planovat umytie hlavy na ked "ma cas".

beata_k
8. apr 2023

@jahodka17 Mozno ma male dieta. Nesud ju ked nevies preco dopadla ako dopadla

autor
8. apr 2023

Ďakujem baby, za každú jednu reakciu , a radu ..som rada ,že ste reagovali ..aj na takúto ,možno pre niekoho povrchnu tému
Mám dve malé deti a začala som aj podnikať, čiže začala som byť medzi ľuďmi , pretože sa dennodenne s veľa stretávam ..už áni ja sama sa necítim sama zo sebou dobre.
A manžel samozrejme tiež vidí že som zanedbaná a že sa nestarám o seba
Samozrejme sprchujem sa , umývam vlasy a každý druhý mesiac som u kaderníka, ale viete som zanedbaná pribrata, nechty mám ohryzene🤦 , pedikúra nikde, päty mám stvrdnute, a nemá na mňa chuť no😔 raz za čas áno ale tak vidím no, nie som úplne slepá zas a veď aj povedal že som takto dopadla ,že to nečakal

autor
8. apr 2023

Ešte dodám ,čas nejaký pre seba mám keby chcem a financie no moc nemáme ,keďže doteraz som bola doma a všetko šlo z jedného platu a teraz vlastne aj na prácu ,kým sa mi niečo vráti , v podstate z jedného platu všetko ťaháme viac menej ..ale tak na tomto sa pracuje.

mirage
8. apr 2023

Je to len detail, ale skrabka na paty stoji 2.50 z DM, neexistuje, aby som mala zanedbane paty, brrr, zas to by sa ani mne nepacilo

kiki68
8. apr 2023

Vezmi si trenerku a normal daj hodiny vo fitku. 10kg pojde dole za par mesiacov uplne v pohode. Plus ten kadernik a zmena satnika nie je zly napad. A samozrejme prestat zrat z toho zufalstva. Zmenis to uplne v pohode, nie si tak zanedbana, cize sa vies lahko vratit naspat

zeldia
8. apr 2023

No nehnevaj sa na mňa ale neznasam ľudí čo si obhrýzaju nechty, fuj! A jedna dospela žena. Pedikúru tiež zvládneš aj sama. Oholiť sa tiež vieš sama. Pekny voňavý sprchac za 1e z dm nevrav že na to nemáš. Si len unavena alebo lenivá. Tak sup do kúpeľne a úprav si končatiny nech si ako človek 😉

scorpionflower1
8. apr 2023

A tvoj chlap vyzera ako? On sa nezanedbava?