Môj frajer ma neľúbi

10. máj 2023

Dobry den,
sme spolu rok a pol a on ma nelubi. Ma ma velmi rad, stara sa o mna, je uzasny priatel a kamarat zaroven.
Rozumieme si takmer vo vsetkom. Ale nelubi ma, neprejavuje mi lasku (myslim nevyznava mi ju)
on tvrdi, ze mi ju vyznava inym sposobom, ze to ze ked mi povie ze ma lubi, ze su to len slova, radsej pre mna niečo spravi, ale mne chyba ten “slovny” prejav lasky.
Nebozkava ma (ano rano mi vzdy da pusu, aj večer pred spanim, aj ked pridem domov z prace) ale nie je to ako v romantickych filmoch, ani ako vidim u znamych na soc. sietiach.
Ma to teda vyznam?

salamistka
10. máj 2023

Hlavne sa neriaď romantickými filmami ani soc. sieťami, to sú poväčšinou prikrášlené situácie...keby ťa neľúbil, nebol by s tebou...veľa chlapov nevyznáva lásku, ale potešia iným spôsobom svoju partnerku...povedz mu, čo by sa ti páčilo, ako si to predstavuješ a skúste sa dohodnúť na nejakom kompromise....napr. keď zabudne na nejaký prejav lásky, tak mu to pekne pripomeň, aby si zvykol, že ty ako žena to jednoducho potrebuješ, aby si sa cítila vo vzťahu úplne šťastná...

akiana
10. máj 2023

Ziaden chlap na svete nebude robit pre zenu prve posledne, ked ju uprimne nelubi. Na druhej strane, vela muzov ma problem, vyslovit to nahlas, aj ked to tak citia. Nie nadarmo sa hovori, ze ciny hovoria miesto slov. Filmami sa preto neriad, a uz vonkoncom nie tym, co ludia vesaju na socialne siete. To su vacsinou preexponovane prejavy, ktorymi sa snazia zakryt problemy vo vztahu.

autor
10. máj 2023

@salamistka ja ho vzdy napomeniem, aj kef sa ho spytam Lubis ma tak on odpovie “hej tak troška”. Povedal mi, ze on nie je romantik, ze som to vedela od začiatku, ze on nebude behat s kyticami kvetov. Ak nieco chcem, mam si to popytat a on mi to da alebo spravi.

mandzula
10. máj 2023

Neriadim sa ani Rosamundou, ani socialnymi sietami, no mne by chybalo presne to, co aj tebe. Nemala by som pocit naplnenia pri "hej, tak troska".

mirkava
10. máj 2023

Mne môj manžel slová "ľúbim ta" povedal asi 2x ale viem, že to vtedy myslel vážne, že to nebolo do vetra, hovorí občas iné veci, ktorými svojim spôsobom hovorí: ľúbim ta. Bozkavme sa len zriedka. Každý má iný prejav lásky. Ja som s tým v pohode, nemám rada "cuckošov" 😊

juliastrakovave
10. máj 2023

Chápem ako to myslíš a žene chýba aj slovné prejavenie lásku, isto na tvojom mieste by som bez výčitiek povedala priateľovi, že ti to chýba, že skrátka sem tam potrebuješ počuť, že ťa ľúbi. Áno sú aj taký čo nevedia povedať, že ľúbim ťa a dávajú najavo činmi s inú lásku. Všetko je o komunikácii, prosto v kľude preberte ako to cítiš a verím a držím palce, že zmena nastane...

viestta
10. máj 2023

Laska sa nevyznava slovami ale cinmi. Pretoze slevo mozu byt len prazdne reci, obzvlast v pripadoch ked su vyziadane, vynucovane, vytrucovane, ciny su rukolapnym dokazom, aj v pripade lasky

ravador
10. máj 2023

Presne súhlasím s @viestta
Píšeš, že ti predsa vyznáva lásku tým, ako sa k tebe správa. Prečo chceš, aby ti vkuse hovoril "ľúbim ťa zlatíčko"? Po pár týždňoch tie slová úplne stratia zmysel. A prosím ťa, romantika v dlhodobom vzťahu proste neexistuje. Ono to vždy po nejakej dobe ochladne, pretože ste pre toho druhého už bežná časť života. Toto nie je žiadne negatívum. A ako tu už bolo pár krát spomenuté, filmy a sociálne siete nie sú realita. Neriaď sa nimi. To ti vie veľmi rýchlo pokaziť psychiku. Môžeš mať výborný život, ale vždy bude niekto, kto ho bude mať lepší. Nemala by si svoje šťastie dostávať z porovnávania sa s ostatnými.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinka25
10. máj 2023

to ze ti to nehovori so zasnenym pohladom neznamena ze ta nelubi. ani ze ta nonstop nebozkava neznamena ze ta nelubi.
ja som nebozkavaci typ a uplne z duse neznasam taketo tie slovne vyznania. mne to pride ako z nejakej trapnej telenovely a vzdy sa pri tom rozosmejem. nie nie su mi smeisne city ale skratka nie som ten typ co by to mal potrebu pocut ani rozpravat. a teda vobec to neznamena ze som emocne plocha alebo ze nelubim.

mas dve moznosti bud pochopis ze nie kazdy prejavuje svoje city a lasku rovnako ako to ty ocakavas alebo si najdes rovnako ladeneho cloveka.

dadis
10. máj 2023

Mne by to bozkavanie chybalo. Som kontaktny typ, potrebujem hladkanie, objimanie, capanie po zadku, bozkavanie, ale pocut kazdy den vyznanie lasky vobec nepotrebujem, urcite si ho sni nevynucujem, lebo pocut, ze len trosku by ma zranilo :(

autor
10. máj 2023

ako ja vsetko chapem. Mna moj priatel kazdy večer pred spanim drzi za ruku, ako som spomenula nezaspi aby mi dal pusu, aj ked pride neskor a ja uz spim, automaticky pobozka.
Len on vzdy, ze on zil s rodicmi, ktori si city neprejavovali slovne vobec (ani voci nemu ako dietatu). A on to beriee, ze to tak ma byt. Ja som zas vyrastala v rodine, kde sa laska (aj medzi rodicmi aj voci nam detom) prejavovala uplne bezne slovne. A ja si teraz stale myslim, ze on ma nelubi, lebo mi to nehovori. On zas tvrdi, ze laska je to, ze si rozumieme a ze spolu zijeme….

spadnutaslivka
10. máj 2023

no tak netlač na pílu a dohodnite sa na kompromise - prejavuje, ako vie a raz za čas ti to aj povie. Priznám, že ja to nepotrebujem počuť, ja to každý deň vidím a zažívam. Ale to je tak trochu aj nastavenie v hlave. Proste viem, čím mi prejavuje lásku, a tak keď všetky tie veci vidím, viem, že tým vyjadruje, že ma miluje. Nie len romanticky, ale aj skutočne. Lebo milovať/ľúbiť niekoho je viac ako len povedať pár slov, kúpiť kvet a v noci mať sex.

azzflo
10. máj 2023

Odporucam precitat si o 5 jazykoch lasky, vy ste uplne krasny priklad ze si v tomto nerozumiete. Ale obidvaja to musite pochopit a robit kompromisy

marca12
10. máj 2023

Obaja ste inak nastaveni. Ty mas rada slovne prejavy,on cinmi prejavuje svoju lasku. precitaj si knihu 5 jazykov lasky tam to pochopis. Podla mna je dolezite ako sa k tebe sprava a nie,ci ti denne bude hovorit ako ta miluje.

domkakvet
10. máj 2023

Povie ti ze ta lubi len tak troska, no za mna divne.

oliviabb
10. máj 2023

vyrabas problem tam, kde nie je. Moj partner to tiez nehovori, sam od seba malokedy pobozka a aj tak viem, ze ma lubi. Tym, co pre mna robi, ako fungujeme a nakoniec vidim mu to v ociach... vtedy su nezne, vtedy sa na mna pozera inak. Tiez mi to chybalo, nerobila som z toho vedu a zvykla som si. Ked premyslam, ani ja mu to uz nejak nehovorim 😄

lalenka33
10. máj 2023

Čo z prázdnych slov bez činov? Povedať Ľúbim ťa môžeš hocikomu, ale dokázať to činmi je už iné. Nesleduj romantické filmy, ani soc.siete. Z môjho blízkeho okolia ti poviem, že najviac sa doma hádajú a majú problémy tí, čo sa potrebujú na soc.sieťach hrať na dokonalé páry.

mandarinka555
10. máj 2023

Mala by si už konečne vypadnúť z toho "ružového obláčika" a pristáť nohami pevne na zemi....Keď ho budeš sústavne otravovať s tými kravinami, tak ťa kopne do riti ☹

power_of_now
11. máj 2023

A on ti povedal ze ta nelubi? Precitaj si knihu 5 jazykov lásky.

daniela2202
12. máj 2023

Treba sa zobudiť, filmy sú na pozeranie

karolinakr
12. máj 2023

Ja žasnem nad tym, aky strašny problem je pre chlapa povedat lubim ta, alebo nedajbože kupit kvety, to uz by sa mu asi rozpadli vnutornosti..To je uplne najmenej z najmenšieho. Nestoji ho to absolutne nič.
Vieš čo, ked to nechce vyjadrit, tak ta proste nelubi, ak vie, že si na tom zakladaš a je to pre teba dôležite, a rezolutne odmieta ti v tomto vyjst v ustrety, tak potom asi nie si ta pravá
..A ženy samozrejme, že znižuju zo svojich narokov, lebo by museli na ocot zostať..Vždy ma pobavi, ako nejaky muž trpi, ked ma povedat "mam ta rad"
...Ale neboj, ked pride rada na sex, to tu dostaneš rady ako maš bez chuti na sex robit oraly 3x do tyždna, nevypluvat, lebo ti ujde za inou, premahat sa, starat sa o jeho blaho dňom i nocou...To je tvoja povinnost, len lasku nečakaj, lebo to už by si moc chcela

finett
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
12. máj 2023

Odporucam knihu 5 jazykov lasky

obleckodogymu
12. máj 2023

Nemyslím že ťa neľúbi. A ak by nie, tak ani môj má neľúbi. Tiež mi lásku vyznáva činmi, nie slovami. Veľmi málo mi povie že ma ľúbi a to plánujeme svadbuz čakáme dieťa plánovane a úprimne šťastní sme. Skrátka nie každý je na slovíčka, to ale neznamená že tu ľúbi menej alebo neľúbi vôbec 😊len to dava inak najavo

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz