Mnažel narcista

22. jún 2024

Myslím si, ze manzel ja realne chory/narcista, samozrejme si to neuvedomuje a neprizna …. Ale denne napriek tomu, ze ja vsetko doma robim, tak je schopny mi do oci tvrdit, ze ja doma robim bordel a on po mne upratuje, ja normalne v ten moment neviem, co mam robit, co odpovedat, on to realne hovori, ze tomu veri …. Potom mi nadava, ked mu argumentujem, co samozrejme v konečnom dosledku nikam nevedie, zacne mi hovorit, ze som chudera, spodina, debilka, s ktorou sa vlastne neda na urovni rozpravat, lebo hovori len debiliny …. Ja sa nemozem rozviest, nemozem aktualne odist, jeho rodina je dost prachata, bolo by to peklo, deti by mi este vzal, ja potrebujem prezit nez deti trochu odrastu … neplakat kazdy den, lebo samozrejme, ked kazdy den vsetko robim a on mi do oci hovori, ze nic nerobim, potom zacne nadavat, mne je do plaču …. Len vzdy ma zatiahne do toho, ze ma vytoci /samozrejme, ked vsetko robim a on mi do oci povie ze nerobim nic/ a pustim sa do argumentov a za chvilku urazky a plač …

dadis
22. jún 2024

Hladaj ine riesenie a odid co najskor. Deti ti urcite nevezme.

vanilkovazmrzka
22. jún 2024

Odist.

viestta
22. jún 2024

Naozaj nepotrebujes prezit kym deti odrastu. Ani deti nepotrebuju vyrastat v takomto prostredi. Si matka, si za nich zodpovedna, takze musi ich z tohto toxickeho prostredia dostat akymkolvek sposobom. A samozrejme mas zodpovednost aj voci sebe a tiez sa potrebujes z tohto toxickeho vztahu vymanit.
A deti ti nevezme, taki vedia vsetko najlepsie ale ked by doslo k tomu, ze by bol za nieco zodpovedny a mal skutocne den pri dni vsetko zvladat, tak to teda nie. Ten ti akurat da vyzrat, ze si sa opovazila zit bez neho.

autor
22. jún 2024

@dadis no ked zacne tieto bludy niekde na sude hovorit, ze on vsetko robi, on sa stara a ja nie - aj ked to je opacne, tak vies ako to sudca moze vyhodnotit, ved on s nami nezije …. On je realne chory podla mna a veri tym svojim klamstvam

pralinka25
22. jún 2024

tu sa ale neda nic ine poradit pre tvoje vlastnedobro len odist alebo potom skutocne nic nerobit. obrnit sa na nechat to tam zhnit.
to s tymi detmi nikdy nie je take horuce. ja teda nepoznam pripad kde by normalnej zene vzali deti. mozno striedavka ale vziat deti je vazny krok a aj ked su prachati aj tak to take jednoduche nie je

autor
22. jún 2024

@pralinka25 striedavka by pre mna bolo peklo, keby tyzden su s takym psychopatom sam

pralinka25
22. jún 2024

to mozes tvrdit rovnako aj ty a je to slovo proti slovu. konieckoncov kuratorky chodia na setrenia

pralinka25
22. jún 2024

ale nemusi byt striedavka. a toto je ake peklo. ty si realne mysli ze ma zaujem sa byt o striedavku? taky clovek? ved by ho to obtazovalo

autor
22. jún 2024

@pralinka25 lenze on sa vie pred druhymi pretvarovat …. On aj teraz doma peklo, ale ked niekde sme, kamosky mi povedia, ze ideal manzel, ze by neverili, keby nevedia odo mňa

autor
22. jún 2024

@pralinka25 no uz iba aby mne urobil zle … decka da na krk jeho rodicom a vedel by ze mam peklo

pralinka25
22. jún 2024

takych je. ved ty rovnako ako on mozes tvrdit svoje. preco si myslis ze to jeho by preslo viac ako tvoje.
pozri darmo to budes takto otacat. tvoje deti ziju v pekle uz teraz. ty sa raz zlozis a nebudu mat ani teba. bud ta svihne alebo budes vyhoreta a detom v tomto stave stejne nedas milujuci domov.

dadis
22. jún 2024

Neboj, sud berie tieto klamstva s rezervou. Ja som vraj deti brala do pohostinstiev a niecsom dobry vychovny vzor, a mnoho inych klamatiev, preto ziada deti zverit do jeho starostlivosti 😅🤭. (bola som s detmi 2x v kolkovni na terase na veceru v podvecernych hodinach 😂)

h2
22. jún 2024

Nesúhlasím, že sa nemôžeš rozviesť a odísť, ale dobre, povedzme teda, že naozaj nemôžeš. Tak potom s tým prestaň. Prestaň doma všetko robiť a prestaň mu aj argumentovať. Tak či tak ti vyčíta, tak či tak sú ti argumenty k ničomu.

sima338
22. jún 2024

Poviem ti to takto - utekaj! Narcisti sa nemenia, dokonca výskumy ukazujú, že aj tí, ktorí boli v terapii sa výrazne nezmenili, je to porucha osobnosti, nikdy sa nezmenia. U nich sa len striedajú dobré dni, kedy im začne blikať istá kontrolka, napr. že by si odišla a potom tie zlé - teda ich klasické, kedy len on je ten najlepší a ty robíš všetko nahovno. Minule som videla taký rozhovor so slečnou, nádherná žena, vzdelaná a chápete, jej ex narcista ju všemožne zhadzoval, pritom jej podľa mňa nemohol siahať ani po päty...ale to sú oni. Ak chceš ostať, kúp si knihu Ostať alebo odísť, opisuje tam aj ten prípad, ale priprav sa, že je to o tom, že musíš šťastia hľadať v iných aktivitách a veciach ako v manželstve a vo vzťahu s priateľmi, rodinou a podobne, nie s ním. A hlavne, naozaj nečakaj, že sa zmení.

luccija
22. jún 2024

Tak sa nedaj vytočiť.Ked povie, že tam je bordel a nič nerobis, tak nechoď do útoku a povedz mu, že si zle vybral a počula si to sto x.On nemôže upratať?základ je nedať sa dotlačiť do hádok odísť ignorovať

koniarova
22. jún 2024

Nereaguj, nekomunikuj, neargumentuj a nenechaj sa vytočiť. Sustred sa na deti a seba a odstrihni ho z tvojho života. Ak nemáš kam ísť, tak si veľa neho, ale kašli na neho. A vycicaj ho z peňazí. 😁😁

vler
22. jún 2024

Ty uz peklo mas a deti tiez, ver mi ze vnimaju to dusno doma a nestastnu mamu

autor
22. jún 2024

@h2 ked prestanem robit a bude tu realne bordel, tak si to zacne fotit alebo čo a bude mat realne argumenty

autor
22. jún 2024

@sima338 ja som tiez vzdelana, mam vyssie vzdelanie ako on a pracujem, zarabam cca ako on, mam vela kamosiek, vychadzam s ludmi, aj v praci mam super vztahy …. Skareda tiez nie som a napriek tomu pocuvam, ako so mnou sa neda ani rozpravat, lebo to je ako sa bavit s retardom a podobne

h2
22. jún 2024

No a? Veď je to aj jeho bordel. Foť si aj ty.

autor
22. jún 2024

@h2 no to som mu presne dnes povedala ze ved aj on tu zije, je to aj jeho domacnost, tak by mal pratat rovnako ako ja a to uz isiel do urazok, lebo nemal čo

h2
22. jún 2024

Musíš mu to oplatiť presne rovnakou mincou. Robí ti to, lebo mu to "dovolíš".

0silvia0
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dobejanka
22. jún 2024

Viem že je to ťažké prežila som 5rokov toho istého a prežívam asi znova musíš byť silná a sama sebe povedať stačí dosť máš svoju hodnotu nie aby ťa urážal

dadis
22. jún 2024

Ano, to nie je sposob prestat sa starat. Moj ex to ribil tiez, ja som popri detoch upratala, navarila, zobrala ic von, nalozila/vylozila umyvacku a on prisuel domov z prace a zacal ma kritizovat, ci neviem po sebe sporak umyt (iba som presla hubkou po nom a nie pripravkom na sklo a papierom). Alebo vyzadoval po kazdom peceni umyvat ruru. Ja som povedala, ze to robit nebudem- nech sa paci, mozes to robit sam. Snazila som sa nereagovat..Bolo tazke si to nebrat osobne. Ale on vzdy si vedel najst miesto, kde pichnut, aby to zabolelo. Vdacnost, ocenenie, respekt - to som nepoznala. Taky clovek sanezmeni. To nie je o nas, cele to je o nich. Uvidis, ako sa ti ulavi.

autor
22. jún 2024

@0silvia0 ano, toto presne on asi zneuziva, ze sa zvycajne necham vtiahnut a som taka makksia citlivejsia povaha …. Ze asi realne s nim jednat ako s cudzim človekom

dobejanka
22. jún 2024

@dadis presne pravdu máš aja som si myslela to isté

rejka7
22. jún 2024

Začni s videami, vyhľadaj na YouTube Ján Dvořák - "poznej sveho psychopata", zameriava sa na narcisticku poruchu osobnosti, ďalej podcasty "jako Fénix" tiež od českej autorky. Veľmi dobrý podcast je aj od Danisha Bashira- ale po anglicky, hovorí veľmi zrozumiteľne, nie je angličan, potom aj český pár Mirek Sazavsky so ženou, názov podcastu je Evoluce vztahu. Je toho na nervela, ale ten Dvořák je psychoterapeuta a Sazavsky, psychológ, Terapeut, aj so ženou Evou. Robia aj online sedenia, majú skupinu obetí narcizmu cez IG, určite sa dá na nich na kontaktovať online v prípade potreby. Jeden komentujuci nazval videá od Dvořáka ako - "cestu z pekiel". Dúfam, že ju po vzhliadnutí videí nájdeš aj ty😉. Odporúčam od prvého dielu postupne. Celý proces uvedomenia, odpútania a prípravy na odchod popisujú vo videách.
Prvá pomoc pri narcistickej zlosti je Nereagovať - neposkytovať narcistovi narcisticke sytenie. Žije z tvojich emócií, ventiluje sa na tebe. Aj keby ťal do živého, on to robí schválne, kvôli reakcií. Odchod pripravuj, až keď budeš vyrovnaná, pripravená. A neboj sa, keď sa bude konať na súde o deťoch, budeš žiadať preskúmať psychický stav manžela a psychológovia NATO, že je narcista prídu, aj na jeho lži a vydanie...

0silvia0
22. jún 2024

Presne tak, ako s cudzim. Ale takyto zivot je nanic, nechces radsej svoju mladost prezit krajsie? Bez neho?

autor
22. jún 2024

@dadis ano presne, je to o nom, on je vlastne nespokojny a prenasa to na mna, lenze ja si to musim vypocut a zazit