Manželstvo po 19. rokoch

31. okt 2022

Prisli sme do stadia, ze uvazujem ci nie je lepsie sa rozviest.Rada si precitam nazory zien, ktore su v dlhorocnych vztahoch.Moj muz tvrdi, ze mam nerealne predstavy, vsetko je v poriadku iba ja som nespokojna.
Stracam sa v tom, lebo viem, ze mam komplikovanu povahu.Mame jedno dieta 15 r syn.Velke problemy alkohol, nevera, peniaze ci nieco zavazne nemame.
Nas najvacsi problem je muzova slaba komunikacia, nevs

pribinak
31. okt 2022

Toto podľa mna nie je na rozvod

anjelicek26
31. okt 2022

Tazko povedat, ono bude problem, ze si prestala vidiet spolocnu buducnost a prestala sa snazit...dieta vas uz nepotrebuje a zrazu si uvedomujes, ze takto, ako to je, to uz bude navzdy... ostane ti proste na komunikaciu len ten partner... ono je otazne, ci dokazes vidiet aj tie pozitiva vztahu, ci to nie je jednoducho "vyhorenie", ono ja realne neviem, co ziskas rozchodom, co nemozes mat teraz... volny cas pre seba - vzhladom na vek dietata - aky si zariadis, taky mas... vikendy s kamoskami, akcie, kurzy, dovolenky, vsetko si predsa planujes ako ty chces... je problemom partner - alebo celkova nespokojnost zo zivotom? Ina praca, prestahovanie, sport, vsetko toto vie zmenit tvoj zivot k lepsiemu... po 19 rokoch (my tiez tolko o par tyzdnov ;) ) by to bola sakra skoda zahodit funkcny vztah kvoli ako vravi - nerealnym predstavam... ono vzdy moze byt partnerstvo - krajsie, lepsie, ale v drvivej vacsine je to o tom, ake si to clovek urobi... ty sa snazis o ten vztah, co davas partnerovi, citi tvoju lasku? Ono padnut do rutiny - s toho sa vyhrabat este da...

lucinka5051
31. okt 2022

Toto je skor asi o rutine...ja byt tebou venujem sa viac sebe, konickom, kamoskam, cestujem..a uvidis ze zivot bude hned veselsi a budete sa mat aj viac o com bavit (porozoravas mu o zazitkoch, atd..). Ale je to aj o tom ci ho mas stale rada a dokazes si predstavit zivot bez neho...

pininka1
31. okt 2022

Z vlastnej skusenosti kedze u nas je tiez toto najvacsi problem ti rozumiem. My ale mame tri deti. Minule som sa stretla s jednou pani, ani oni nemali zavazne problemy, ale pekne to povedala,ze nikomu nic neurobila aby dozila zivot s niekym kto nema o nu zaujem, za cely den nic nepovie, ziadna snaha o spolocny zivot, neznost, dokonca uz ani o sex. Proste spolubyvajuci. Ak to on takto berie tak zrejme z toho ziadna zmena nebude.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tehula2016
31. okt 2022

No otazka je, ci bol stale menej komunikativny alebo sa to zmenilo vekom..aj ja mam okolo seba kamosky, ktore si vzali na ich vkus menej komunikativnych chlapov a obcas ich prepadnu obavy, ako to bude neskor, ked deti odrastu..uprimne, komunikacia a zmysel pre humor je u mna uplne na poprednom mieste priorit..nejaky nudny, nemastny-neslany muz nie je nic pre mna..

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
derdia
31. okt 2022

Ahoj, pokial tvoj muz nema zaujem o spolocne travenie casu, pokial nema zaujem o spravenie ti radosti, pokial nema na teba mile slovo a proste si len ako keby jeho zena na uspokojovanie potrieb a servisu tak je na tebe, ci tak chces zit, alebo nie....proste ak mu na tebe uz nezalezi neviem ja by som asi tak nedokazala zit😏

autor
31. okt 2022

Nevsimavost, zvlastna povaha.Sme ako jing a jang, pokym on ma rad klud, pokoj ja som clovek co ma rad akciu.Roky ubiehali a prisla som do stadia, ze mi na muzovi vsetko vadi.Nevidim na nom nic pozitivne aj, ked nie je zly chlap.Mam na neho ironicke, posmesne poznamky som nahnevana za vela veci a postoj akym sa stavia k problemom.Problem o ktorom sa nehovori podla neho neexistuje.Uz som v stadiu, ze fungujeme sice normalne, ale viem, ze to nie je dobre a neviem najst k nemu cestu.Ja som hlava rodiny.Niekedy si myslim, ze nepotreboval manzelku, ale matku sexualne tiez zle.So synom mam vynikajuci vztah az si niekedy myslim, ze s nim preberam veci, ktore by som mala s muzom.Vcera sme boli v lese so psami, syn, muz tam to na mna dolahlo.To sa ma uz doobeda 3x pytal co budeme robit stale menil kam pojdeme tam nie vela ludi, do kina nie, kupat sa nie...My sme cely cas mlcali, ak by nebol s nami syn nemame si co povedat.Muz zuril, lebo pes bol cely spinavy, synovi som pred cestou kupila pagac v Lidli muz nechcel potom mu ho odjedal na co som mu nieco povedala hned sa urazil, ze stale mam s nim problem.Nechcem opisovat nejake trapne prihody a pod., ale mame velku ponorku.Ten steretyp rovnake otazky ma ubija.Pomoze nakupi, ked poviem spravi, ale....neviem to ani opisat, ale uz len to, ze pride z prace a pozera futbal ma vytoci🤣ten pokoj a klud.Ako dvaja cudzi ludia v jednom byte.Najradsej by som zmizla na vikend z domu, alebo isla niekam so synom konecne podla svojich predstav.Mam vela kamaratok, ale v poslednej dobe sa priatelstva a spolocne stretnutia obmedzili.Jedna sa rozviedla ma ine problemy, druha sa stala babkou v 45 r, takze pomaha dcere plus sama ma mensie dieta, dalsie maju vela deti a treningy, zapasy cez vikend.Mala som milion planov, ked nam deti podrastu co budeme robit ako si budeme uzivat a teraz niet s kym ist do kina, ked chcem travit cas mimo svojich chlapov.Moj muz nema vobec potrebu kultury, kina, staci mu gauc.Ja nepoznam jedneho chlapa, ktori by nemal akekolvek hobby, kamaratov jemu stacia kolegovia.Mame 46 r a ja pocit, ze chcem este zit, ale neviem ako🤣co zmenit?seba?svoj postoj k muzovi, najst si viac hobby?Chodim do fitka aspon nieco robim pre seba.Syn mi vcera povedal, ze sme uz ako moji rodicia, ze len vyvolavame hadky o nicom a vadi nam na sebe vsetko.Priznavam zarypavam ja, lebo inak by tu bolo uplne ticho, ktore ma privadza do sialenstva.
Vybudovali sme toho vela je mi luto hodit za seba roky driny, vela som sa obetovala rodine, ale zistila som, ze som sikovnejsia a cielavedomejsia ako muz a neviem si ho vazit a ako pokracovat dalej.Sama viem, ze syn si za chvilu najde frajerku a neviem o com budeme doma rozpravat🙂a ako to bude medzi nami. On tvrdi, ze cokolvek spravi nie je mi po voli a on je spokojny ved kto by nebol?On nema ziadnu snahu nieco menit neflaka sa, zaraba, nepije ja si mam hladat toho vysnivaneho princa.
Citim sa osamelo v takomto vztahu.Kazdy mame svoje ulohy, povinnosti vsetko funguje len nas vztah nie.Ked mu poviem dajme si vino to mu nechuti, podme na kavu kavu nepijem, do kina naco?pozrieme na Netflixe a syn bude sam doma nechodme...Zabudli sme sami na seba a nas zivot vsetko sme podriadili synovi byvame daleko od vsetkych nikdy sme neboli bez neho ani noc.Ked sa mu stazujem povie mi, ze neviem co od dobroty, ze ludia maju ine problemy, ked sa mi nepaci nech podam o rozvod on mi nevie pomoct a on sa menit nebude, lebo nevie co ma zmenit.Uz to je tak daleko, ze som normalne uvazovala ake by to bolo niekoho si najst a zacat iny zivot.Mam obrovsku krizu pocit, ze vsetko pekne a zaujimave uz bolo a caka ma len nuda.Co mam zmenit?

20iffka
31. okt 2022

Podla mna v kazdom vztahu je nejaky problem mensi-vacsi, zavisi to aj od toho, ake su tvoje osobne priority, co chlap musi/moze/nemusi/ nesmie mat… v dalsom vztahu (casom) mozu prist problemy ineho razu a aby si si to nevycitala, je to vsak len na tebe (na vas). Ja som pred rozvodom spravila vsetko (z mojho pohladu) vsetky poradne atd. Ale aj tam nam povedali, nech ideme od seba…takze rozvod nelutujem, lebo som sama o tom bola presvedcena. Skus sa zamysliet, co chces, sko sa/vas vodis o 10 rokov alebo ci vobec vidis jeho vo svojej buducnosti, chyba ti ked je prec? Atd. Vela stastia prajem 🥰

autor
31. okt 2022

@anjelicek26
@tehula2016
Ano, to co nas spajalo dieta zacina mat svojich kamaratov, plany a mne tu zostal muz s ktorym si nemam co povedat a toho sa desim.Otazky co bolo v praci a ci ma ist do obchodu mi nestacia🤣Komplikovana povaha som v tom, ze chcem od zivota viac ako moj muz.Jemu staci ist do prace a byt doma.Ak by som mala kamaratky, ktore maju cas naplanujem si vikend s nimi a muz nech sedi doma.Zijeme uz ako dochodci navarit, on si uorace garaz, vcera odmrazoval mraznicku a ja som sa videla vo wellnese😆potom, aby si dal ciarku isli sme do lesa kde sedel ako tlk ja som vypila kavu, pohadali sme sa, lebo psi boli od hliny, listy na srsti a kto ich bude kupat, ked sa vratime.To bol hokej, takze som ich obriadila sama.To sa mu nechce, tam nejde, ti mu idu na nervy on ich pocuvat nebude.Hlavne, aby mali full servis a moje pocity a tuzby su kazdemu ukradnute.Zabudla som na seba!!!volali nas susedia, ze deti si zahraju scrabble a my porozpravame jeho to nebavi.V poslednom case badam, ze ho nebavi nic.Od pandemie sme zleniveli naucili sa byt vela doma a z toho plynie moja nespokojnost.

autor
31. okt 2022

@20iffka ci mi chyba?ani nie teraz bol 2 dni na skoleni a ani sme si to nevsimli.Neviem kde sa vidim o par rokov ani ci s nim.

jaskolka
31. okt 2022

Ale taky bol zrejme stále, iba ty si to nevnímala, alebo nie až tak.
Na jednej strane ta chápem, že ty chceš teraz si užívať život v dvojici veď syn už je veľký, už mu nemusíte byť stále za zadkom, ani meniť plienky 🙂, no na druhej strane nemôžeš si myslieť, že chlap, aký nikdy nebol "aktivny dobrodruh" odrazu bude nadšene chodiť do divadla, parku, kina, výlety a podobne.
Povahu ako takú nezmeníš,a u 50 tnika už vôbec nie, to je to iste, akoby on teba chcel, nech robíš to isté - lezis na gauči, a užívaš si papučovu kultúru.
Tiež by ta to rozculovalo, prečo ta tlači do niečoho, čo ťa nebaví.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
31. okt 2022

Ale toto predsa nie je problém ktorý vznikol z ničoho nič. Chybný bol už tvoj výber muža. Trestať ho za to že je aký je?
A potom je tu otázka - bola by si naozaj šťastnejšia bez neho? Ak by si zostala sama, vyhovovalo by ti to? Alebo si vedľa seba predstavuješ úplne iného muža? To ale nie je isté či ho nájdeš.

autor
31. okt 2022

@elizabet173 mali sme spolocne dieta😀s tym sme zili aktivne, rodiny s detmi chaty, vsetko sa pokazilo pandemiou a tym, ze deti podrastli.Vztahy sa pomenili niektori sa rozviedli odstahovali...cela partia sa nam roztrhala.Co ziskam rozvodom?
Vacsina kamaratok co sa rozviedli po 40 tke isli z blata do kaluze.Vyzenene deti, vyzivne problemy s peniazmi, byvanim.Jedna to nelutuje ostatne mi povedali, ze by stereotyp a nudu uz kompenzovali inak a nie rovodom.
@jaskolka on bol taky len sa nejako usadil.Ale mas pravdu zamestnaval ma syn a zrazu si nemas co s chlapom povedat.

autor
31. okt 2022

@ckocka za 20 r sa clovek zmeni, ma ine priority.Mozno som divna, ale mne nestaci, ze zarobi, ide do obchodu a nepije pivo na gauci.Asi som stratila samu seba a vyhorela z rodiny.Bol aktivnejsi je unaveny z prace, pribral, ufrflany a prenasa to na mna.Ani neviem kedy posrandoval.

20iffka
31. okt 2022

Mna sa toto b poradni pytala psychologicka “predstavte si svoj bezny den o 10 rokov a co najviac ho popiste” a nikde manzel nebol 🙈 to je zakladny znak “vraj” a potom ak mas moznost zit sama tak si chod za svojim stastim, a je na tebe ci sama alebo nie 😉🍀

ckocka
31. okt 2022

Ja to chápem, ale vieš čo teda vlastne chceš? Reálneho, lebo to že sa tvoj muž povahovo zmení tak aby ti to vyhovovalo reálne nie je.

kvetinka75
31. okt 2022

nečítala som všetko ale čo tam na čas ísť od seba - mesiac , dva a potom uvidíš, podľa mňa si v štádiu, kedy ho máš plné zuby. Toto je vo väčšine manželstiev. Na jednej strane buď rada že nechodí za ženami, nepije, nebije ťa, na druhej ak nie si spokojná, rozveď sa. Ale v tomto veku myslíš že nájdeš niekoho kto sa bude chovať ako vy pred 19timi rokmi?

kvetinka75
31. okt 2022

inak, čo ti bráni plniť si svoje plány? musí byť pri nich aj muž? veď chod na výlet, dovolenku aj s kamarátkami. Prečo nútiť druhého čo niečoho čo chceš iba ty?

ibrunova
31. okt 2022

Nemáš nejaké kamarátky, s ktorými by si šla napr. do toho wellnessu?

pipistrel13
31. okt 2022

mozno je vinny manzel,ale z niektorych opisov sa mi zda,ze si si zo syna urobila muza a tak to aj skoncilo...

eeffka
31. okt 2022

Som vydata 18r s muzom som 28. Ako tak citam, problem v rodine si ty. Syndrom prazdneho hniezda, tak si sa upla na syna az si si sprotivila muza. Kamosky maju svoje problemy a ty si ich vyrabas sama. Ked sa rozvedies bude ti lepsie? Budes zit stastnejsie? Ak ano , Ok smelo do toho.
Ono predstavy a realita byvaju ine. Porozpravaj sa uprimne s rozvedenymi kamoskami, ci je to jedna velka party po rozvode.

kristina74
31. okt 2022

Ja by som si na tvojom mieste polozila otazku : milujem ho este?
Alebo je to skor zvyk a zijete spolu ako kamarati. Po rokoch spoluzitia pride zakonite utlm, vztah treba pestovat ako kvietok, nenechat v stereotype, rozduchavat vasen.
Ja som vydata 27 rokov a svojho muza stale milujem, dokonca mam niekedy pocit, ze viac ako na zaciatku.
Ale tiez sme mali nejake krizy, turbulencie, dokonaly vztah neexistuje.
Ale aj moz muz uznava, ze zaklad je komunikacia, ak nebudete spolu rozpravat o svojich pocitoch, ako potom fungovat vo vztahu?
Skus manzelovi vysvetlit, ze potrebujes viac, nielen mlcky sediet spolu na gauci, aj ked aj to niekedy treba 🙂, zazivat nove veci, syna mate relativne velkeho, mozno je cas podniknut aktivity len vo dvojici.
My mame 4 deti, ale uz dospele a az teraz spolu podnikame veci, ktore sme kvoli malym detom nemohli. Vzdy sme sa snazili vyberat vylety a aktivity tak, aby sme mohli zapajat aj deti, tak teraz je cas aj pre nas dvoch, ale pri jednom dietati sa da obcas poprosit babku ci kamaratku na varovanie aby ste boli aj manzeli, nielen rodicia 🙂
Ale odporucam ti uz teraz vymysliet nieco, kde by ste boli iba ty a on. Vysvetli mu, ze chces s nim travit cas a mozno sa mu to zapaci, ci uz to kino alebo hocico ine.
A samozrejme je dolezity aj milostny zivot, pises, ze sexualne je to dost zle, ak su tam nejake vazne veci, urcite by som to riesila, ci manzelovi je to jedno?
Pretoze ak sa citis takto frustrovane, urcite je potrebne nieco zmenit, to, ze manzel zaraba, nepije a pod., je sice pekne, ale je to hadam normalne, toto beriem ako samozrejmost. Vo vztahu by si mala citit lasku a uctu, urcite nie pocity, ake si opisala.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
31. okt 2022

@kvetinka75 nemam kam ist co mam ist na mesiac do podnajmu?Nemusi byt pri mne muz len ja som stratila tie kamaratky s ktorymi by som mohla ist do kina, ci plavat, alebo len tak poohovarat muzov pri kave.Nikto nema cas maju mensie deti ako ja, alebo 3 deti, dalsia ma synov co robia vodne polo kazdu nedele zapas, alebo rocne vnuca to bola moja najlepsia kamaratka.Odkedy je babka stale chodi dcera k nej na cely den ona pracuje z domu a nema cas.Viem, ze si ideme na nervy obaja uz mi vadi aj, ked otvori okno 🤔A oni mi na oplatku povedia aky je vyborny muz, ako sa stara, ako vsade s nami chodi.
@ckocka viem, aby sme zase mali radost zo spolocnych aktivit.Aby mi vsetko neznechutil este skor, kym niekam ideme.Este nikde nie sme uz sa pyta kolko tam musi byt, lebo ich nemoze pocuvat.Vcera, ked sme isli do lesa uz sedel v aute a pohanal mna a syna.Aby sa konecne emocne otvoril objat nevie, pochvalit nevie ja som to roky nepotrebovala, ale uz mi to chyba.On ma celkom urcite nejaku traumu z detstva ci zranenie od ex partnerky.Jedine pozitivne je, ze som bola min.chora a priniesol mi sam od seba pomarance.Ja som sa vzdy starala o seba sama nie som typ kvetinky, ktorej treba varit kavu som silna zena, aj financne aj emocne, ale takto dalej zit nechcem.Sme ako spolubyvajuci.Ozaj by na tom gauci mohol sediet Fero z Hornej Dolnej bolo by to jedno.Moj muz mal vzdy problem s kontaktnostou aj v zaciatkoch vztahu ziadne extra objimanie, vyznania lasky...on je vzdy na svojej vlne v emociach ci dobre ci zle neprejavi sa.Ako pisete on je u nas doma do poctu som ja a dieta a potom on.Myslim, ze on je typ cloveka, ktory by potreboval zit sam.
@ibrunova
@kristina74 je to kamarat😆minule som mu povedala, ze my uz nie sme ani kamarati, ale nepriatelia, cim viac druhemu spravit zle.Niekedy sa mi zda, ze ked uz nie je dobre tak aj hadka je dobra.Ale my nekricime skor su to take podryvacne vety.Ale jedno viem, ak by som teraz v praci dostala pozvanie na kavu nevaham.Velmi potrebujem s niekym rozpravat, zdielat.Ja uz som tak daleko, ze zavidim ludom co randia, co su mladsi, alebo vcera v tom lese mlade rodinky s detmi sa smiali, srandovali s mojim muzom sa neda a nikdy nedalo.Stale ta kamenna tvar ako jeho matka🤣

autor
31. okt 2022

@elizabet173 neviem kolko mas rokov, ale ja kym sa rozvediem budem mat 46 r.Trocha dost na to, aby som sa natahovala o byvanie mame to trocha komplikovane a to by bol boj.Nechcem syna vytiahnut z komfortu a ist do bytu zase tak netrpim.Ja sa nechcem rozviest, ale nevidim to doma na napravu.Jedine, co viem, ze takto ma to nebavi a asi sa upnem na pracu a nieco svoje a necham ho zit v svojej bubline.Asi mas pravdu ja mam problem s mojimi predstavami ako by sme mali zit, co by mal robit🙂ja som dost komplikovana povaha.Len mi chyba nejaka spriaznenost, jeho zaujem co chcem, ci som spokojna a kam sa rutime.

kvetinka75
31. okt 2022

Preco nie? Ak ti tak strasne vadi aj podnajom je riesenie. My sme tiez tak s muzom isty cas boli. Aby sme si ujasnili urcite veci. Kamaratky sa daju najst aj nove. Ja som si tiez v.poslednej dobe nasla nove. Ked len na kavu vylet do kina ist.

fiffinkaa
31. okt 2022

Skúste spoločnú dovolenku, bez dieťaťa, destináciu nech vyberie on, určite túži vidieť nejaké miesto kde sa ešte nedostal.