Manželstvo bez lásky

22. jún 2024

Islo to tak postupne, ale uz rok citim, ze ma muz nelubi.odpoveda len najnutnejsie, je stale zle naladeny aj tak odpoveda.uz si nema co so mnou povedat.k synovi 8 rokov tiez nie je najmilsi.krici po nom.k dcere 2 rocnej sa este sprava ako tak ale aj ju okrikuje...rozpravala som s nim o tom xkrat ale nic.vypocuje a dalej si robi po svojom.kazdu hadku co je o jeho spravani a otoci tak aby sme sa nesustredili na neho co on ma zmenit ale co ja som mala urobit a neurobila som otoci vsetko na mna uz neviem co robit...hypoteka na krku 2 male deti...ja nevoem ci sa tak super pretvaroval ked sme spolu chodili alebo sa tak zmenil v manzelstve...ale zmenil sa velmi.podla mna tam bola vo velkej miere pretvarka, ovladal sa a chcel sa ukazat v lepsom svetle.ale aj prispelo k tomu aj to, ze kariere rastol a tym mu stuplo aj sebavedomie a mna si prestaval vazit...ja neviem co...uz nevladzem bojovat za manzelstvo kedze som v tom boji len sama.zvazujem od neho s detmi odist...ale deti by velmi trpeli.maju ho radi.

dadis
22. jún 2024

Ja by som este skusila poradnu. Ak by nemal zaujem riesit nas vztah, isla by som si po svojom.

minenkak
22. jún 2024

No a všetkého zlého si si vedomá,rozhodnutie ostáva len a len na tebe.Nemam rada keď toto niekto napíše ,ale dnes musím,má milenku

dzulli1980
22. jún 2024

A Ty si sa nezmenila? ... stále si taká istá ako keď ste boli slobodní, bezdetní, bez "problémov"? ... vzťah je vždy o dvoch ľuďoch, keď čosi škrípe, nikdy to nie je len jedného vina.

tenerifka
22. jún 2024

Preco si aj ty karierne nerastla?

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanka.zuzu
22. jún 2024

máte druhé dieťa ktoré má 2 roky a muž išiel kariérne hore... z jeho pohľadu - málo sexu a žena len doma s deťmi, pričom on zarába na hypotéku, plus mu asi aj hrablo v druhej puberte 🤷 skús sa zmeniť ty 😉 šup do roboty, do fitka, deti postupne mužovi (nie naraz lebo sa vzbúri, musíš ako keď žabu varíš v hrnci), staň sa znovu tou do ktorej sa živil a potom budeš ty tá ktorá sa rozhodne či sa znovu zaľúbi do neho 😜 keď nič iné, aspoň budeš mať peniaze na odchod a vyšportovanú postavu 😁

autor
22. jún 2024

@minenkak vraj sa chlapi menia k lepsiemu ked maju.on nie.neviem kde by ju vzal...zas az taky atraktivny nie je aby po nom baby saleli.tu ju nema.nikde nechodi len k rodicim.v oraci tuez nie.robi v muzskom kolektive a nedavno zmenil pracu...ale aj predtym len muzsky kolektiv.

autor
22. jún 2024

@dadis nerozpravali sme o tom.ale urcite povie nie.

dadis
22. jún 2024

moj sa spraval najprv ako med, dokonca som mala pocit, ze vztah sa nam zlepsil a potom zacal mat take kriticke vypady voci mne, ignor a tak. Ja som myslela, ze ma toho vela, ci nie aj nejaky zdravotny problem (malo testosteronu), navrhla som poradnu (tiez odmietol, isla som tam sama)... a bola za tym ina zena 😅

tenerifka
22. jún 2024

@sheila121 tak nech je toto odpoved pre vsetky zeny, ktore sa obetuju po celu 3-rocnu rodicovsku (taky vzneseny vyraz pre slovenske 3-rocne dobrovolne nicnerobenie, nezname vo zvysku civilizovaneho sveta). Chlap si buduje karieru, doma ma full servis, pride mladsia kolegyña (uz na hotove-po jeho povyseni), handra skonci na ulici aj s jeho potomkami, nema nic, nema pracu, nikde ju nechcu, nema kde nechat deti.
Ono sa to robi uplne inak od zaciatku, ale na to mat treba aspoñ nejaku mentalnu vybavu

zuzanka.zuzu
22. jún 2024

@tenerifka ☝️👌👏

autor
22. jún 2024

@dzulli1980 som viac nervozna z deti.ale predovsetkym z nehk a za moju zlu naladu moze on.95%.ked vidim, ze zas prisiel domov bez usmevu a vrci uz na dverach tak mi to spravi den.hoci som mala dpvtedy dobru naladu.niekedy som uz napata aky zasa pride domov ci bude pohpda ci zase zla nalada.vacsinou je to o yom akoby bol nastvany ze je doma...

oliolijanka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
22. jún 2024

@zuzanka.zuzu nechcem sa chvalit ale ja mam postavu dobru.ked ma dobru naladu co je uz coraz menej tak toto oceni.ze po 2 porodoch a postava osemnastky...jeho slova...to skor on pribral a uz nevie zhodit.

espritka29
22. jún 2024

Máš sa rada? Máš čas len pre seba? Robíš niečo, čo teba robí šťastnou (bez detí a muža)?Určite si sa aj ty zmenila odvtedy, čo ste spolu začínali. Deti a domácnosť, stereotyp zmení každú z nás. Je len na žene, či bude pokračovať v žití pre iných a bude nešťastná, odíde od manžela (a v ďalšom vzťahu sa jej to po čase zopakuje zas) alebo začne seba dávať na 1. miesto, začne sa mať rada a tým bude na teba reagovať inak aj muž. Chce to čas. Aj muž berie váš vzťah za nefunkčný?

autor
22. jún 2024

@dadis mna napadlo aj to...ale nemyslim, ze niekoho ma...tiez mi napadlo ci nema zdravotny problem a sam o nom nevie, ze nevie ovladat nervy.

30katrusa40
22. jún 2024

Občas sa mi zdá že ľudia majú skrátka zbytočne romantické predstavy k manželstve. Ľudia sa menia. Zrejme sa len zmenil , môže.to.byt prechodné. Ja zastavam názor že pokiaľ sa akýkoľvek vzťah pokazí môžu za to obe strany. Určite ani ty nie si bez viny.

dadis
22. jún 2024

Ja by som isla do prace, na tvojom mieste a dalaseba do popredia. Mensie ma 2, uz ho zoberu aj do sukromnej skolky. Zameraj sa na seba, svoju karieru a jeho zataz polovicou domacich povinnosti. To este len uvidi, co je nestastny zivot v manzelstve ( ta posledna veta bol pokus o joke) 😅

autor
22. jún 2024

@tenerifka ziadne kolegyne nema...a nie na ulici neskoncim.ja mam kde ist a on to velmi dobre vie...

tenerifka
22. jún 2024

Ja som to pisala vseobecne, nie konkretne na teba.
Ako travite spolu cas ako manzelia? Postrazi niekto deti a vy mozete byt spolu sami?

autor
22. jún 2024

@oliolijanka toto mi povedala aj mne velmi blizka osoba ktora o nasich problemoch vie sj ked nie vsetko.nevsimaj si ho.no to je tazke nevsimat si ho...bola som rano na kratkej prechadzke pri potoku.rada tam chodim.dobije mi to energiu

oliolijanka
22. jún 2024

@autorka Potok je super, ale ty musis ist medzi pozitivne naladenych ludi🙂

anjelicek26
22. jún 2024

Ale ved on ti kde je problem uz povedal - nesustredme sa len na mna, ze je vzdy problem vo mne, ale to, co si ty neurobila...

Vidim hlboku frustraciu u tvojho muza... vysoke financne zavazky, vysoke ocakavania, vyssia pozicia, pravdepodobne unava, narocne deti,stereotyp a vecne vycitky od zeny, ze vsetko robi zle, zena toci len o detoch a ziadne normalne temy spolu nemate... prakticky ste cudzi - len zdielate financie a vymienate informacie o detoch a jeden druhemu sypete na hlavu vycitky..

Proste ostali 2x ja a uz ziadne my... niekde po ceste ste to zanedbali, pokazili, prestali si toho druheho vazit, venovat sa sami sebe... deti na prvom mieste nikdy nemaju a nemali byt, vzdy mas mat na prvom mieste partnerstvo a manzela. A to myslim uplne vazne. Lebo vas stabilny a dobry vztah robi idealne prostredie pre tie vase deti... len neviem, ci toto este vies napravit, ked on uz proste nechce alebo vlastne asi ani ty uz nechces. Len je to skoda no, tuto chybu robi strasne vela zien.

vanilkovazmrzka
22. jún 2024

Nejaka kriza stredneho veku, iluzie a idealy rozpadnute, zivot v stereotype. Nema voci tebe ziadnu motivaciu. Mozno milenku nema, ale neznamena, ze na nejaku inu nemysli. Mozno nie je realna, je len ina, nova.

Povedala si mu ze zvazujes odist? Zaujimala by ma reakcia. Ci sa voci tomu ohradi, ci to len rezignovane prijme ako fakt.

mojemenonikto
22. jún 2024

Nevymeníme si ich? 😀 Ja to mám opačne, u ženy. Tiež ziape po deťoch, chodia viac za mnou ako za ňou keď niečo potrebujú. Len rozdiel je v tom, že ja zarábam stále lepšie, ona má stále u mňa oporu a nemám problém napríklad aj navariť. Moje problémy ju nezaujímajú, porozprávať sa nedá a ostatné manželské veci sú už viacročnou históriou. A potom sa bude čudovať, keď si nájdem milenku...

anjelicek26
22. jún 2024

@mojemenonikto no jo najprv to normalne ukonci, kym si tu milenku najdes... ale chapem, presne toto vidim vo viacerych vztahoch - "moje problemy ju nezaujimaju, porozpravat sa neda, manzelsky zivot neexistuje" ale stale chcem, aby si nas zivil, aby si doma makal, aby si sa staral o deti, kym ja nepracujem a stale sa stazujem, ake to mam strasne tazke... ze niektorym chlapom dojde "chut" takto zit je pochopitelne... ked necitia ani to, ze si ich zena vazi, ani to, ze ich miluje, ani to, ze si ich niekto doma ceni, vyjde im s toho "robim tu zo seba debila"...

autor
22. jún 2024

@tenerifka uz sme velmi dlho nikde neboli len my dvaja.

dadis
22. jún 2024

@mojemenonikto Milenka nie je riesenie. To uz radsej slusny rozvod. Vie tvoja zena o tom, aky si nestastny? Chodite do poradne? Venujete cas len sebe? Ak nema zaujem riesit vas vztah, tak ten rizvod nie je vobec zly napad. Hladat si milenku je skratka, ktorej vysledok bude i tak rozvod..s tym rozdielom, ze budes sa nevdacneho chrapuna. Takto to tvoje okolie aspon z casti pochopi.

autor
22. jún 2024

@oliolijanka zajtra tu taka akcia rodin kde bude vela ludi.ale mna sa nechcd ist.hrat sa na stastnu rodinku ked nie sme.on ide je jednym z organizatorov.a dopredu naznacil, @e on s nami nebude musi to organizovat.hlavne ze organizatorov tam bude mozno 10.nebude jediny a nemusi robit vsetko...

autor
22. jún 2024

@anjelicek26 neviem ci chcem.ak sa to "upravi" stale len na par dni a zase sme tam kde sme boli...ale teraz to na napravu nevyzera