Manželka hovorí, že ma nemiluje

stateopera
4. nov 2022

Nachádzame sa vo fáze či ísť od seba alebo ešte zabojovať pomocou poradne,terapie, manželka vraví že uz ma neľúbi že sa to v nej zlomilo minulý rok a odvtedy to upadá,tento rok sme sa snažili s toho svojpomocne ale aj tak sa nam nedari,povedali sme si parkrayze to skusime no stale sa v nej city neprebudili sme spolu 17 rokov a mame 3,5 syna,byvanie,spolu manzelia,za všetkým vidí veci z minulosti moje reakcie pri hadkach ti ze som si ju nevšímal a pri stavbe domu a všetkého co sme riesili som si isiel svoje teraz na pokraji rozchodu sme si vsetko povedali no boji sa toho ze sa tie city uz neprebudia a budeme sa trápiť vaše názory?Do poradne ideme s cieľom si znova nájsť cestu k sebe

evelyn246246
4. nov 2022

.. skuste poradnu ale samozrejme je dolezite aby ste sa snazili obaja.. no musis pocitat aj s moznostou, ze to nepomoze.. drzim palce.

dadis
4. nov 2022

@stateopera skuste poradnu, urcite treba zabojovat a vztah a intimitu obnovit..drzim palce

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
888elizabeth
4. nov 2022

Z muža sa musí stať muž, ženy mužov zženštievajú - pretože si to muži nechajú. Prečítaj si knihu cesta pravého muža, môjho bývalého to riadne dobre zmenilo, avšak už neskoro. Tuším, že aj Michal Drienik na youtube túto tému už otváral, ale nie som si istá, pozri sa.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
4. nov 2022

@stateopera jednej pisatelke co sa pytala niečo podobne len z druhej strany sa tu radil rozchod.
A to tam ani nepadlo ze by niekto povedal ze druheho uz nemiluje. Chlapovi sa radi zachovat vztah...Nie si ty jej manzel? Tej z temy o restarte vztahu.
Ake boli tvoje reakcie pri hadkach? Zrejme si jej ublizil natolko za uz nedokaze byt k tebe otvorena. Symbolicky aj doslova.

drzaopica
4. nov 2022

@zoro9836 a co sa cudujes?Zeny su ovela silnejsie, mozu byt na vyssich postoch v praci, kupuju si same byt.Vedia sa o seba postarat.Zeny sa za posl.roky chopili sance a muzi uz nie su muzi

ravador
4. nov 2022

@drzaopica Muži už nie sú mužmi, lebo ženy ich vyháňajú z mužských pozícii a pritom nechcú zastávať tie ženské. Rovnako teda môžeš povedať, že ženy už nie sú ženami. A koho je to asi chyba?

tanyan
4. nov 2022

@ravador Tiež som minule skonštatovala, že väčšina žien, ktoré sa prudko šplhali príliš vysoko stratila cestou hore (takmer) všetky svoje ženské prednosti.

lacibo
4. nov 2022

@stateopera tak 17 rokov, diets a spolocny dom..to ste nieco hodnotne vybudovali..stoji za to, o to zabojovat..musite chciet obaja..uspech zavisi aj od toho co tym zena vlastne hovori,ked hovori Uz ta nemilujem..aky je jej ciel- ci vzbudit tvoj zaujem o nu, pretoze sa citi osamela a nemilovana alebo uz citovo z vasho vztahu odisla a obzera sa inde..v prvom pripade mas velke sance, v druhom uz takmer ziadne..

stateopera
autor
4. nov 2022

@zoro9836 myslim že nie dlhodobý problém ze nechcela komunikovať keď sa niečo dialo

stateopera
autor
4. nov 2022

@babulkomale nie niesom

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adaluc338
4. nov 2022

Jednoznacne skuste poradnu. Uz aj pre dieta,.mate celkom male dieta. Predpokladam ze sa vztah menil aj kvoli tomuto. Mozno zene chyba aby si ju ocenil. Skuste si spravit necakane niake rande, prechadzku len tak sa porozpravat jak na na zaciatku vztahu, pozriet si film. Len tak...( len prosim necakaj hned happy...ani sex ani nic take......len si uzivaj ten spolocne traveny cas. ) alebo rano jej povedz dnes sa postaram o jedlo ja. Nemusi ona. Pomoz jej s obedom, dietatomdomacnostou, sprav velky nakup. Zajdite si na vianocne trhy, nieco necakane, nezavezne a bezne co vas trosku vytrhne zo stereotypu, a kazdodenneho zivota. Taketo malickosti mozno zenu privedu k tomu ze si uvedomi ako si ju vazis, milujes, a cenis. Ono potom sa mozno tie city k tebe prejavia znova. Drzim palce

stateopera
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stateopera
autor
5. nov 2022

@adaluc338 ďakujem krásne beriem si rady k srdcu a ako vravis žiadny happy neočakávam teda momentálne nie a tiež dúfam že sa nám to spoločne podarí prekonať škoda zahodiť tak dlhý vzťah len tak za hlavu

kassandra25
5. nov 2022

@stateopera 🙂)) ked niekto niekoho nemiluje, je to hanbou byt s ním pre toho druhého. Chces zit v hanbe?

stateopera
autor
5. nov 2022

@kassandra25 nie nechcem len si myslím že keby to bol vzťah krátky tak by to asi nestalo zato to riešiť ale keďže ten vzťah je taký dlhý a prešli sme si oveľa horšími vecami myslím tým viacnásobné potraty a konečne dosiahli vytúžené bábätko je škoda aby nemalo kompletnú rodinu (nehovorím že to robíme len kvôli nemu) tak preto stojí zato zabojovať možno terapia nám dá nato všetko iný pohľad a mozno aj nie.
Samozrejme že ja ju nadovšetko milujem a neverím že tam pre mňa neostalo už žiadne miesto.

stateopera
autor
6. nov 2022

@adaluc338 teraz akurát my povedala že prestala akceptovať moju povahu to aký som bol a vôbec nepozerá nato že som sa zmenil ako to aj ona sama tvrdí

marca12
6. nov 2022

@stateopera Ak si bol doteraz nevsimavy a mal zlu povahu,vsetko sa to rokmi na nu nabalovalo. Urcite sa to nestalo zo dna na den. Len ty si sa spamatal,ked uz bolo neskoro. Skuste tu poradnu a uvidite. Teraz zalezi na nej,ci ta hruba hrosia koza,ktoru si vytvorila je tak hruba,ze nie je sanca ju zlomit. Ona musi chciet zabojovat. Ak to nepojde,prijmy to a dopraj jej byt stastnou. Kazdy ma pravo na lasku a stastie. Urcite najdete stastie,aj ked budete od seba. Cim viac zleho clovek vo vztahu prezije,tym viac jeho city otupeju a neda sa to vratit spat. Mozes sa snazit akokolvek,neprinutis sa milovat

stateopera
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stateopera
autor
6. nov 2022

@marca12 myslím že momentálne sama nevie ako ďalej uvidíme čo bude takže tiež jej to nieje jedno myslim že dobre znamenie na jednej strane hovorí toto potom sa o niecom rozprava co a ako vonku na dvore povie že to budeme riešiť na jar,alebo že ideme predávať detské veci aj tak je toho kopu že kočíky sa jej aj tak nepáčili a keby náhodou prišlo druhé dieťa tak si vyberie iný kočík atd, poradňu chce je strašné odmerana a to poradňa je termín 2 týždne chodiť okolo seba ako spolubývajúci je strašne deprimujúce

lacibo
6. nov 2022

@stateopera tak potom mate este velku sancu to vsetko urovnat..je vela veci nevypovedanych medzi vami..cas na poriadny hlbkovy uprimny rozhovor..

stateopera
autor
6. nov 2022

@lacibo v to dúfam aj ja aj keď veľa veci sme si už povedali pri naozaj úprimných rozhovoroch verím že poradňa to naštartuje a budeme za pár týždňov alebo mesiacov nad tým len pousmievat

stateopera
autor
6. nov 2022

@lacibo a ďakujem za povzbudivé slová

adaluc338
6. nov 2022

@stateopera nemohlo sa stat ze zena si teraz povedala ze chce inak zit? ( napr.doteraz ste boli nie sportovo aktivny, a teraz si vasa zena povedala ze chce viac od zivota? To je len priklad, snazim sa rozmyslat kedy by som toto povedala ja tomu svojmu. A asi vtedy ked by som nieco chcela viac, ine....menit svoj zivot, zvyklosti, nazory ...a keby manzel nechcel tak vtedy by ma asi nezaujimalo ze sa zmenil, lebo by mi prekazal v tom aby som sa ja zmenila. Aj ked si neviem predstavit ze kvoli tomuto by som sa rozvadzala. Ale ktovie co poviem o x rokov. My sme tento rok oslavili 10 rokov. Ale vzdy ma prekvapi a urcite aj ja jeho, treba sa stale prisposobovat jeden druhemu, darmo si poviem ze ho poznam, ked ano ano ale zivot prinasa aj novinky zo sebou. Alebo nemoze uz mat niekoho? Len sa chce akoze z ineho dovodu rozist, aby nebola ona na vine? To len taka myslienka, nechcem strasit. Nepozname sa ale urcite ked citite ze chcete zabojovat tak to zato stoji. Ak ale ona o vas nestoji a nepodari sa, urcite najdete v zivote zenu ktora je pre vas. Najhordie je ze dieta, ktore za nic nemoze, a urcite by sa tesilo najviac aby ste boli spolu. Uprimne ale moj pribeh z rodiny. Prosila som mamu aby sa rozviedla.....pred x rokmi ked som bola este dieta. Nerozviedla sa, vyrastla som a teraz ked uz mam vlastnu rodinu niekedy ma to tak napadne ze su rodiny kde radcej od seba ako spolu. Tiez si tak poviem co by bolo keby moja mama sa vtedy nebala a rozviedla sa...zili by sme stastnejsie? .... ale verim ze toto neni vas pribeh. A najlepsie vam bude spolu.

stateopera
autor
7. nov 2022

@adaluc338 no myslím že zmenu chce takú ze sa chce spoliehať sama na seba viacej samostatná lebo doteraz sa mohla vždy na niekoho spoľahnúť ale to si myslím že nieje problem aj vo vzťahu ja jej ten sebarozvoj aj doprajem čo som jej aj povedal nemám s tým problém bola týždeň u rodičov aj s malým teraz v sobotu sa vrátila s tým že teda vyskúšame tu poradnu a uvidíme a tento víkend si myslím že bol najlepší za posledné roky,spoku sme varili,smiali sa, rozprávali a všetko išlo úplne prirodzene tak ale chce to čas uvidíme a či si myslím že je tam niekto iný? To určite nie poznám ju a s tymto by nedokázala žiť a dávať šancu ešte nám keby v tom bol niekto tretí.

lacibo
7. nov 2022

@stateopera a podla mna vela napovie aj to, ako si rozumiete v intimnej oblasti..ak je totiz tu s tebou spokojna..mate velke sance napravit to aj v tej komunikacnej..a to si mozes overit aj skor, ako pojdete do poradne... budes vediet na com si..vela stastia

stateopera
autor
7. nov 2022

@lacibo rozumeli sme si výborne až kym to pred dvoma týždňami neutala a odvtedy nič ale tak netlacim na nič takže počkáme ako sa to vyvinie

lacibo
7. nov 2022

@stateopera tak 2 tyzdne nehraju rolu..keby 2 mesiace tak to uz by nieco znamenalo.. a je super, ze tato oblast je u vas ok..v ostatnych sa to napravi, ak je snaha u obidvoch..taketo krizy su vo viacrocnych manzelstvach bežné, aj ked nie je prave najstastnejsie volit take slova ktore uz navzdy zarezonuju..ako napr. Uz ta nemilujem..ked si tym nie som navyše ista..ale zase kazda kriza, ktoru prekonate, vas posunie vpred..pokial chcete byt obaja spolu