Manžel si písal s nejakou ženou a posielal jej srdiečka

iveta6868
12. aug 2023

Sme s manželom skoro 35 rokov.pred 2 tyždňami na dovolenke som prežila veĺke sklamanie.už davnejsie som mala podozrenie,že si s niekym píše na messengeri.Robila som sa ,že spim a môj milovany si s niekym veselo pisal aj prepinal stranky..Od dotyčnej osoby mu prišli srdiečka a on na oplatu poslal jej veĺke srdce na pol obrazovky.Vtedy som už nevydržala a spytala sa ho komu tie srdiečka patria,zarazil sa a nevedel mi odpovedať,asi po hodine mi povedal,že pozeral futbal a pisal si s nejakou ženou v online diskusii a že to nič neznamena,že si posielali srdiečka.Poslat srdiecko niekomu u mňa znamena mať toho cloveka rad.Neviem,či sa v online diskusiach nepouživa klasicka klavesnica bez emodži.Zaujimave bolo,ze do tej diskusii nikto iny neprispieval.Celu noc sme sa nebavili a na druhy deň som mu povedala,nech mi ukaže tu diskusiu,keď sa nema coho bať,povedal,že už ju nemôžd najsť.keby mal čiste svedomie dal by mi svoj telefon,aby som sa pozrela,ale on s nim chodi všade.Straži si ho.Na ďalsi deň začal byť ku mne pritulny,zacal ma hladkať,ako už davno nie,akokeby sa bal,že sa to dozvedia deti.Nepovedala som im to,mam dospele dcery,ktore už maju svoje rodiny.Možno by mi ani neuverili.V intimnom.zivote nam to podledne 2 roky nejak neklapalo,vlastne jemu nie,stale tvrdil,ze sa neda,že nemôže,že starne,ale pričina bude asi niekde inde.Nemôžem sa s tým zmieriť,po toĺķych rokoch spoločneho života taketo sklamanie.

martinmmartin
12. aug 2023

Smutna situacia. Futbal je v tom nevinne to je hadam jasne...
Mas moznost zareagovat tak ako on a cely svet od teba ocakava, poskodena chudinka ktoru ked polutuje a da par dobre vybranych slov na celu situaciu akoze zabudne lebo si dobry clovek co dokaze odpustat ...... situacia velmi smutna pre teba ale bohuzial tak nejak ocakavana. Chvilu bude kirik a plac ale casom sa niekde najdu stare kolaje

Alebo mozes vsetkym a hlavne jemu vyrazit dekel-
Mas moznost zareagovat s obrovskym ulahcenim a radostou ze sa tvoja dlhorocna patova situacia konecne vyriesľila. Mat radost z toho ze veduci sam seba vyskrtol z vasho vztahu a ze nic lepsie ta nemohlo stretnut lebo si zena ktory ma este toho dost pred sebou a konecne mozes ten potencial vyuzit lebo balvan z nohy ti vladtnou blbostou odpadol. Bude to tazke ale cele tvoje okolie bude odrazu mat obrovsky respekt ze ako dokazes nalozit so svojim zivotom...
Aku moznost si zvolis sa musis sama rozhodnut podla miliona inych faktorov ktore tu nevidime

anketkarka
12. aug 2023

Chce to rozhovor. Ale išla by som do neho pripravená. Najprv si ujasni sama v sebe ako si na tom Ty s ním. Na YouTube je prednáška skúseného paeového terapeuta, že niektorým párom nevera pomôže a je to ešte krajšie ako predtým. Doporučuje pravidlo 20 k 80. Že ak je to niečo pre ktoré sa chces rozišt len do 20 percent vzťahu a 80 percent je v pohode, tak ma to zmysel zachraňovať. Toto by som si ujasnila čo všetko okrem nevery a intímneho života mi na ňom vadí. V rozhovore by som potom sa pokúšala zistiť príčinu nevery do hĺbky. Vždy máte na tom podiel obaja. A potom sa rozhodni či na tom budete pracovať, či aj on chce, či vyhľadate pomoc, alebo Tá to zožerie zvnútra a radšej si vyberieš koniec. Je to ťažké, veľmi držím palce na správne rozhodnutie. A keď Ti to pomôže, mám jedného kamaráta možno podobného ako ten Tvoj. Ľúbi svoju manželku a myslím, že by ju nikdy nepodviedol, sú perfektný pár. Ale on zbožňuje (podľa mňa preto že si chce niečo dokazovať) sa motať okolo žien. Dokonca aj v obchode, na ulici, úplne všade ho baví oslovovať ženy a tiež im vypisovať správy. Podľa správania, by si si myslela, že sukničkár. Ale svoju manželku lúbi a záleží mu na nej. Možno je len vekom neistý a takto si zvyšuje sebavedomie. Raz som sa ho na to pýtala a povedal, že ho len baví ten pocit, keď akože dobíja tie ženy. Že mu to dáva energiu. No asi rodový pud chlapa lovca.

lucka_ke
12. aug 2023

kríza stredného veku, kedy bilancuje a má pocit, že už nič nové a vzrušujúce nezažije... a toto je zrazu adrenalín, búšenie srdca, motýle v bruchu, má pocit, že žije
ja som si svoju krízu st. veku vyrieila zmenou profesijného zamerania, ale každý si tým prejde a musí sa rozhodnúť či je pokojný s doterajším životom, alebo sa ešte pokúsi niečo v ňom zmeniť, možno je to šanca aj pre teba ešte urobiť zmenu, niekam sa posunúť a nežiť život len zo zvyku alebo zotrvačnosti

janinah
12. aug 2023

Tvoj muž si nevie vážiť to čo má doma.to obyčajne ľudské šťastie.pokoj a pohodu.Cakala by si .že smerujete obaja spolu k spoločnej pokojnej starobe a zrazu toto.Som približne v tvojom veku.tiez cez 30 r.manzelstvo a rozmýšľam čo by som robila na tvojom mieste.Urcite by som nečušala a nečakala nečinne kým ho to prejde.nemam na to povahu.Chcem mať vo veciach jasno.Chcela by som vedieť pravdu a asi dala ultimátum.nech sa rozhodne s kým chce žiť.ale odbiehať k dakej druhej nebude.Ten schovaný telefón je podozrivý.A never tomu.ze on už v intímnej oblasti nemôže.Pre mužov totiž vymysleli tie modré tabletky a oni ich využívajú.Skus trochu pátrať či doma nenájdeš nejaké dôkazy a podľa toho sa zariad.Ja by som posledné dobre roky ( to sú také bez choroby a bez energie) nežila s niekým kto o to nestojí a kto za to nestojí.Chybu urobiť môže.vsak sme len ľudia.ale nie v nej zotrvávať a vedome ubližovať tomu druhému v manželstve.

lily246
12. aug 2023

@iveta6868 to, že ti klamal, je ti snáď jasné. 😒 Je neverný, otázka je, kam to zatiaľ zašlo, či si stihli ešte len písať alebo už spolu spávajú. Dospelé dcéry, ak sú príčetné, tak nielen že svojej mame uveria, ale ju aj podržia v ťažkom období. Prajem veľa síl a...váž si samú seba.

1234321
12. aug 2023

@iveta6868 Ah toľko rokov spolu a toto ☹️ sadnúť si a vyrozprávať si to. Keď nevie nájsť diskusiu on tak chod vezmi mobil a pozri sa. Určite si to len archivuje aby nebola diskusia hneď viditeľná. Verím, že to ostalo len pri písaní a nepodviedol ťa 🙄

domkakvet
12. aug 2023

@iveta6868 hned si mala naliehat na tom aby ti to ukazal hned ako si to videla, aby si vedela o koho ide, ale uz sa stalo, no tak ze tvoj muz ti je neverny, uz sa len rozhodnut co dalej.

juliacenc
12. aug 2023

Musi byt k tebe uprimny, inej cesty niet. A potom to zhodnotis a rozhodnes sa ako dalej. Ale urcite treba ist s pravdou von nech je akakolvek.

daniela2202
12. aug 2023

@iveta6868 35 rokov je stále to isté, starký hľadá osvieženie... zatiaľ iba skúša.... rob to isté, čo on 😁, ohákni sa a nebuď stále doma 👉 ... buď zaostrí alebo nič....veľa šťastia

ankare
12. aug 2023

@iveta6868 on si posiela srdiecka so ženami? A jemu už načisto hrabe?

vanilkovazmrzka
12. aug 2023

Vyuzi to vo svoj prospech, ked chce byt teraz mily a pritulny, mozte trochu refreshnut vas vztah a na tu srdieckovu opicu mozno aj hned zabudne.

ema22270
12. aug 2023

Ak to boli len nejake srdiecka, az tak by som to neriesila, zameraj sa na seba, urob pre seba nieco pekne teraz, zajdi si sama niekam, pekne sa oblec,chod na kavu s kamoskami, alebo sama, do kina... neboj sa manzel hned zbystri, ci nemas nejakeho fesaka namiesto neho. V tomto treba byt rafinovane.... a mozno budete na tom lepsie ako pred 30 rokmi 😉

daniela2202
12. aug 2023

@ema22270 👍👍👍

taga
12. aug 2023

Ja len k tym srdieckam:
U nas v praci, aj v byvalej praci, si bezne posielame srdiecka ako reakciu vramci rozhovorov... robia to muzi, zeny, ako take 'dakujem, vazim si to' alebo akokolvek... myslim, ze v dnesnom svete je to beznejsie ako predtym a kazde srdiecko nemusi hned znamenat neveru ❤️ ja uz som tych srdiecok tiez poslala desiatky a nikdy som neverna nebola (a ani nezamyslala) 🤣

mrva
13. aug 2023

@iveta6868 hlavne nerob unáhlene zavery. Niektorí ľudia normálne posielajú srdiečka. Aj ja a aj môj muž a aj všetci moji známi. Napríklad v niktorých fórach alebo soc.sieťach je to slovne napísané ako “super”. Čiže keď dáš srdiečko, akoby si napísal “super”. Netvrdím, že je to tak aj u tvojho muža, ale aj to je jedna z XY možnosti. Treba sa ho normálne Spýtať, porozprávať, pripadne mu ten jeho mobil poriadne prelustruj. Možno niečo nájdeš, čo je relevantne. Ale poslane srdiečko je fakt strašne malo. Pre jedného môže srdiečko znamenať “Milujeme tá”, pre druhého iba “super” alebo niečo podobne ako keď pošle Dúhového jednorožca. Dôležité je, ako to vníma tvoj muž. Porozpravajte sa a nerob unáhlene závery. A po 35 rokoch by si fakt už mohla svojho muža vedieť odhadnúť.

barborachors
13. aug 2023

@iveta6868 po 35tich rokoch by som posielala srdiečko aj konovi... to ste spolu od kolkatych? tak co ti na to povedat, ste spolu 100 rokov, tak sa nudí. Uz si pre neho opozerana stará.. nudna. Musis to vydržať, neboj, on ta neopustí, vsak je to stary baran, kto by ho uz chcel... bud nad vecou preboha, aj ja si posielam srdiečka s kamarátmi a co teraz, nikto sa z toho psychicky nejde rútit. Trochu nadhladu by to chcelo...