Manžel neprejavuje záujem o intímny život

19. mar 2024

ahojte sme pomerne mladi ludia, ja mam 30, manzel 29. Mame dvojrocne dieta. Problem je, ze manzel vobec neprejavuje zaujem somnou intimne zit. Spime spolu tak 1x za dva mesiace aj to len vtedy ked uz mu to vyhodim na oci ze to nie je v poriadku a ze ma mrzi ze to tak je. Potom pride zamnou vecer a nasilu proste ma odbavi tak 2 dni po sebe a potom zaas dlho nic. Takto fungujeme uz skoro dva roky, pridem si skor ako jeho spolubyvajuca. Ked je sviatok donesie kvet a sem tam povie ved ja vas mam rad…ale ja uz mam pocit ze toto somnou uz nic nerobi kedze sa mi fyzicky uplne oddialil a uz ma nebavi byt tou co dobiedza aby sa mi povenoval trochu. Da sa toto vobec riesit? som vnutorne uz z toho frustrovana, pusa tiez tak raz za mesiac…da sa vobec takto fungovat dlhodobo? citim uz ze mi je az cudzi…zo zaciatku chcel ze viac deti a naposledy mi povedal ze on uz druhe sa boji mat aby nebolo postihnute…tak ma s tym zarazil, strasne som smutna z neho…ako by ste riesili nieco take?

magic08
19. mar 2024

a co ti na to povedal, ked si mu povedala o svojich pocitoch?

unicornlady
19. mar 2024

Problém sa dá riešiť, len keď chce aj druhá strana.
On očividne o intimity nestojí (pusa raz za mesiac, wtf?)

Toto sú tie prípady, kedy človek časom príde o vlastnú sebaúctu a sebavedomie. Lebo človek sa cíti ponižujúco.

autor
19. mar 2024

@magic08 ze ked dlhodobo je nevyspaty tak nema chut…a ze to zlepsi…ale to hovori uz pomaly dva roky a nic sa nemeni skor len zhorsuje a pride mi to uz ako vyhovorka kedze spime uz velmi dobre oproti tomu ked mala bola este babo…taktiez chodievam k nasim sem tam aby si oddychol a mal cas pre seba…co ja ani taky luxus nemam 🙂

autor
19. mar 2024

@unicornlady ved prave presne sa uz tak citim a neviem ako dalej takto

magic08
19. mar 2024

dlhodobo nevyspaty je kvoli dietatu, ku ktoremu vstavas ty a chodievas na par dni prec, aby mal on sam čas pre seba? co robi vtedy, ked je sam?
Prepac, pripada mi to tak, ze o teba stratil zaujem a je s tebou len s pohodlnosti.
Postav ho pred hotovu vec, nech povie na rovino, s cim ma problem a bud to spolu vyriesite, alebo pojdete od seba.

renata1405
19. mar 2024

Bohuzial ale uz ho nepritahujes.Skor ci neskor pojdete od seba.

monicka144
19. mar 2024

Jednoznačne sa to riešiť dá, ale jedine ak komunikáciou. Treba sa rozprávať v každom jednom manželstve či vzťahu. Iba tak zistíš, čo sa s ním deje, či nemá náhodou nejaký zdravotný problém alebo niečo podobné. Nemusí ťa vyslovene hneď podvádzať s niekým iným, aj keď to mi napadlo ako prvé.

autor
19. mar 2024

@magic08 to som uz urobila a jeho odpoved ved ja ta mam rad a ze to zlepsi…2 dni sa snazil a zas sme tam kde sme boli a mna uz tiez prestava bavit furt sa mu dobiedzat a riesit to…nechcem to uz ani takto nasilu

autor
19. mar 2024

@monicka144 na vsetko som sa ho pytala mali sme uz x krat rozhovor ale nezmenilo sa v tomto smere absolutne nic. on to uzavrie ze ale on ma ma rad a vybavene

magic08
19. mar 2024

mrzi ma to, ale myslim, ze ta nemiluje. Ma ta rad, vyhovujes mu, zvykol si, ma pri tebe komfort a istotu. Ale nemiluje ta, nie je vasen, netuzi po tebe. Ja by som mu natvrdo povedala, ze velmi vazne uvazujem o odchode, ak sa veci nezmenia, mozno by som mu vykricala, ze ked ti neda on co potrebujes, da niekto iny a s radostou. Mozno skus poradnu, hoc aj sama. A ked to nepojde, nerozhybe sa mladenec, tak s nim nestracaj čas. Urcite je niekto iny niekde, co by ta na rukach nosil

magic08
19. mar 2024

no aj tak si myslim, ze aj to čo pisem vyššie bude len strata času.

autor
19. mar 2024

@magic08 tiez mi to tak pride, uz som mu par krat aj povedala ze odide a to ma hned odbil ze nemam mu take veci rozpravat a ide si svoje…ale dlhsie uz rozmyslam nad odchodom lebo teda milovana sa takto necitim aj ked mi povie ze mam ta rad

unicornlady
19. mar 2024

Na začiatku to bolo iné? Mali ste pravidelné dotyky, intímny život?
Lebo, ak to nebolo o moc lepšie, možno má fakt také nízke libido (mala som takého ex, preto viem, ako to človeku ničí sebavedomie... akurát, že v tom čase, keď druhého ľúbiš, si to ešte tak nepripúšťaš, a poznámky druhého ešte nevnímaš ako ponižujúce. To príde časom)

colsami
19. mar 2024

Mate dvojrocne dieta a problem trva dva roky.
Z toho mi realne vychadzaju moznosti:
- nieco sa mu nepaci od porodu/po porode (bol pri porode? Nema traumu?) Mozno ho odvtedy z urciteho dovodu nepritahujes.
- to jedno dieta napriek tomu ze je starostlivost na Teba je prenho vyse hlavy, ci uz starostlivost alebo zodpovednost alebo financie, a naozaj sa boji ze by si druhykrat otehotnela lebo on proste nechce dalsie dieta
- zvykol si tieto veci vyriesit sam a uz mu je to jednoduchsie, ma navyk a mozno zavislost
- ma nizke libido, ak bol vas intimny zivot rovnaky aj pred tehotenstvom
- ma zdravotny problem a vsetko mu nefunguje ako ma

Nic nenarobis, len porozpravat sa a pytat sa konkretne. To ze je unaveny a ak naozaj nema od rana do vecera prip po nociach narocnu pracu, je po 2r uz len vyhovorka a nie pravy dovod.
Ked uz ma nejaky problem, aspon nech ho panko na rovinu pomenuje, az tak to mozete riesit. Inak to skonci zle, takto to fungovat nebude. (Fungovalo by iba v pripade ze to vyhovuje aj Tebe 1x za 2mes, co evidentne nevyhovuje).

autor
19. mar 2024

@unicornlady zo zaciatku to take nebolo ale on bol celkovo iny zo zaciatku 🤷🏻‍♀️ citila som sa velmi milovana, teraz uz vobec

unicornlady
19. mar 2024

Ako dlho ste sa poznali, než si otehotnela?
Ten pocit lásky, ktorý ti dával na začiatku, to bolo asi len to zaľúbenie. A do hlbšej lásky, ktorá má potom prísť, to neprerástlo.

magic08
19. mar 2024

odbije ta, ze mu nemas take veci rozpravat... to povie v style... ale netaraj.... aj tak neodides. Alebo zneistie?

autor
19. mar 2024

@magic08 skor tak sebavedomo nasrato stylom co mi tu ty ides vykladat

autor
19. mar 2024

@unicornlady vyse roka, no veru mas pravdu

magic08
19. mar 2024

cize neveri, že by si realne odisla. Mozno preto nema snahu a zaujem veci menit.

unicornlady
19. mar 2024

Aj keby neveril, že odíde.
To nič nemení na fakte, že mu nezáleží na spokojnosti svojej manželky.
Aj keby napr. nemal také silné libido a nechcel sex tak často, minimálne aspoň tú pusu by jej dával či iné prejavy. A nie raz za mesiac.

januska12323
19. mar 2024

Na začiatku ste boli zaľúbení, zrejme si náhodou otehotnela, tak ste si povedali, že sa vezmete. Mám pravdu?
On ťa má rád, vyhovuje mu servis ale nemiluje ťa a nechce byť rozvedený. Tak keď už veľmi rýpeš premôže sa. Prestaň sa doprosovať a rovno to rieš, si ešte mladá nájdeš niekoho kto ťa bude milovať aj po rokoch.

zdenkatv3
19. mar 2024

Jedine riesenie je podla mna ist od seba. Ak si to nevyriesite poriadnym rozhovorom, tak tam asi nebude ina moznost. Je to smutne, ale je to tak.

autor
19. mar 2024

@januska12323 dieta sme az po svadbe riesili a bolo planovane a velmi chcene, preto o to viac som sklamana

magic08
19. mar 2024

@unicornlady ano presne tak. suhlas

yallaw
19. mar 2024

skus sa s nim o tom porozpravat, otvor sa mu, mozno ta pochopi a uvedomi sa ak nie tak skus zvazit aj to ze ho nechas, pretoze toto nieje zivot ale len prezivanie a trapenie

domkakvet
19. mar 2024

Je si tebou asi moc isty.

belaaaaaaaaa
19. mar 2024

Nechcem Ti kaziť deň. Hovorí sa tomu milenka alebo je pako a totálny sebec. Nie je normálne, aby muž v takom veku nechcel sex. Proste nie! Takže asi tak.

natiblaskova
19. mar 2024

Milenka do ktorej sa zalubil?

fido69
19. mar 2024

Z pohľadu chlapa - nie je to vôbec prirodzené pokiaľ 29 ročný mladík nemá záujem o sex so ženou. Buď sa vystrieka pri inej žene alebo je to choroba. Každopádne treba to riešiť - u lekára alebo v manželskej poradni. 😉