Manipulátori vo vzťahoch. Prečo ich ženy i napriek všetkému stále milujú?

10. jún 2023

Baby cawte,nevedela som lepšie vystihnúť názov diskusie, možno ho zmenia...prejdem k veci...mám vo svojom okolí dve kamarátky, jedna je bližšia kamoška tá druhá je skôr známa...majú spoločneho menovateľa vo vzťahu a tým je manipulátor...obe majú totalnych sviniarov, ktorí ich extrémne ponižujú, o fyzickom násilíi u tej známej neviem, kamoška ho nezaziva, jak naschval má teraz nenápadne ani jeden príklad, skrátka sú podľa mňa naozaj týrané psychický...proste viete si predstaviť čo pod slovom manipulátor psychopat myslím...kamoška je nonstop urevana, stále chce od neho odísť, nemá kam, nemá rodinu atď, ja bývam v jednoizbaku aj s mužom a bábätkom zatiaľ a proste nemôžem ju uchýliť u seba...no ale čo je najväčšia čerešnicka tohto príbehu, mne to rozum neberie...ona ho napriek všetkému miluje...ja toto neviem pochopit, určite ste to niektorá aj z vás zažila, je mnoho takýchto žien týraných či fyzicky alebo psychicky....snažím sa pochopiť ženy ktorej chlap vynada do neviem akých k.... škaredých, očividne ju má len na sex urážky a služobníctvo a ona si to všetko uvedomuje ale stále ho napriek všetkému miluje...ja sa pýtam a chcem to počuť od vás tu žien ktoré to možno zažili alebo poznajú tiež niekoho takého ..ako je to možné? Sú to také čisté ludomilne duše, ktoré sú stratené alebo ako k tomu môže dochádzať..počúvam často vety typu: ona ho miluje ale zo života jej robí peklo....je to čisto len moja zvedavosť, aj som sa jej nato priamo spýtala stále dookola mi povie, že niečo spolu zažili už, majú deti atď atd..bohatí nie sú, žijú tak slovenský...od výplaty k výplate ale nechýba im nič....

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lindous
10. jún 2023

Čo som zažila vo svojom okolí je, že tyran si vie veľmi dobre vybrať ženu, ktorej toto robiť môže a ešte ju aj presvedčí o tom, že si za to môže sama, že si to zaslúži, že na nič lepšie nemá...

reanda
10. jún 2023

mozu mat same nejaky problem, kvoli ktoremu sa citia nedokonale, mozno aj 'zle' a prijali by pochopenie alebo pomoc od okolia.. a toto potom projektuju do druhych, ze nech sa chovaju akokolvek zle, tak je to len preto, ze su nestastni, ale ich laska a pochopenie im pomoze.. a tak ich nedokazu prestat 'milovat', lebo to beru ako zlyhanie.. a stale cakaju, ze konecne ta ich laska zvitazi a partner sa zmeni..

bloger
10. jún 2023

Lebo žijú láskou a stále veria v dobro a zmenu k lepšiemu. Chú dať zo seba to najlepšie. Veria, že to toho partnera zmení.

zuzinka888
10. jún 2023

Tak laska ma vela podob- kreditka, auto, pekne handry.... Manipulator si nikdy nezoberie silnu nezavislu, emancipovanu " feministku"( to nie je nadavka ani urazka). Ale tichu ,poslusnu dievcinu, ktorej mozno doma prizvukovali - ak nebude poslusna nik ju nebude lubit.Ze si lasku musi zasluzit poriadkom, vecerou. Ze muza musi pokorne pocuvat.......

autor
10. jún 2023

@lindous no presne aj to som chcela ešte dopísať...ona ešte seba vie obviňovať vo veciach ktoré ja ako triezvy človek viem že ona za nič nemoze

autor
10. jún 2023

@reanda Áno súhlasím...a ako takej osobe pomôcť ?

autor
10. jún 2023

@bloger a to dokedy budú veriť kým im nezostane jediný vlas na hlave? Myslíte si že taký chlap sa aj môže zmeniť naozaj tým že jeho žena v to verí?

marianarem
10. jún 2023

Na zaciatku vztahu ich ten partner niecim namotal, vyplnil nejaku dieru v ich vnutri, vzbudil dojem idealneho partnera a oni stale miluju tuto prvotnu predstavu a stale dufaju, ze sa to este vrati.
Kamoska raz bola s takym, ktory bol na zaciatku uplny rytier a postupne odkryval rozne neprijemne osobnostne crty. Ked som sa jej pytala, co ju stale k nemu taha, tak povedala nieco ako "no ved keby nebol egoisticky, egocentricky, namysleny a bezohladny, tak by to bol.uplne super chlap". Tak asi takto nejako to u niektorych je.

autor
10. jún 2023

@zuzinka888 no je mi zle .... Pravda veľká to je aj keď hnusná....ako jej mám pomôcť ach

bloger
10. jún 2023

Láska je silnejšia ako zlomoc. A dokáže uzdraviť aj takého človeka. Verím tomu.

autor
10. jún 2023

@marianarem áno to je presne aj prípad tej kamosky...dokonca sama si to pamätám 10 rokov dozadu že naozaj sa ku nej správal extrémne dobre, až ja som jej ho závidela ...v uvodzovkach

autor
10. jún 2023

@bloger no ona verí cca 8 rokov kým sa prejavil a len sa to zhoršuje stále :(

dzulli1980
10. jún 2023

Ona sama si musí uvedomiť, že chce odísť ... sama sa tak musí nastaviť v hlave ... lebo čokoľvek urobíš proti jej vôli sa môže obrátiť voči Tebe, budeš tá zlá ... môžeš sa s ňou rozprávať, dohovárať jej, no pokiaľ sama nebude chcieť povedať dosť a riešiť, zbytočne mrháš svojou energiou.

autor
10. jún 2023

@dzulli1980 pozor pozor...ja som jej nikdy nepovedala aby od neho odišla, úplne chápem, že to musí byť jej vôla...ja si ju vypočujem, poviem, že to čo robí nie je správne, povzbudzujeme ju ohľadom jej sebavedomia...snažím sa len pochopiť prečo ho stále miluje, ako je to možné .. a nehovorím len o nej ale o ďalších miliónov zien

rebrambora
10. jún 2023

Zena sa musi sama rozhodnut.
Moj byvaly ma raz zbil, druhy krat, treti krat, potom som odisla. Do tyzdna som bola nas5. Tymto chcem povedat, ze ludia su schopni sa dobrovolne vratit.
Potom to ale urobil este raz, pockala som kym zaspi a v tom momente som v noci bez penazi, bez dokladov, iba z telefonom, v strvtom mesiaci utekala na policiu a az vtedy bol koniec. A to som si stale predtym hovorila, ze raz by niekto take nieco urobil a bol by koniec. Nuz, dodnes si neviem vysvetlit preco to tak bolo. Asi az to, ze to urobil v tehotenstve ma presvedcilo, ze ho vlastne nenavidim.
Nemam momentalne prehlad ako to na SR funguje, ale su organizacie, kt pomahaju takymto zenam.
Ak chces pomoct ako tretia osoba, skus sa informovat na Infolinke alebo mozno ked vidis, ze kamoska ma modriny atd. Ale musi sama chciet.

zuzinka888
10. jún 2023

Tu asi niet pomoci. Tieto zeny su presvedcene, ze bez manzelov su nuly, ze nic nedokazu, nemaju kam ist, boja sa,ze pridu i deti, postavenie majetok,ktory uzivaju. Ved spomeniem ceskeho bojovnika Vemolu ci ako sa vola a tu jeho modelku🤔

bloger
10. jún 2023

To mi je ľúto a obdivujem ju. Celé tie roky trpí z lásky. Prajem jej aby sa jej slzy raz zmenili na úsmev. Najviac prší na ľudí, ktorí si zaslúžia slnko v živote.

autor
10. jún 2023

@rebrambora ach to ma mrzí...že to zašlo až takto daleko

autor
10. jún 2023

@zuzinka888 neviem nič o vemolovi...aj vy máte pravdu...hrozne to je...ja som ten typ, že keby ma niekto udrel, alebo vynadal do hnusných ku,,v tak by hneď vedel kde je jeho miesto a kde moje...mrzí ma že to tak nie je všade .... Viem, že sú ženy, ktoré proste neodídu, nenávidia svojho muža, bije ich atď atď..ale aspoň ich nenávidia zato...a nie milujú ...chapete

autor
10. jún 2023

@bloger no len tá ľútosť jej vôbec nepomáha...aj mne jej je ľúto strašne ...a nič z toho :(

mis_h
10. jún 2023

No takže takto, nečítala som komenty, ale zažila som si s manipulátorom svoje.... Nebudem rozvádzať všetky detaily. Odpoviem len na čo sa konkrétne pýtaš keďže chceš pochopiť prečo. Ak o tom chceš vedieť viac tak si vygoogli štokholmsky syndróm. A vlastne tie ženy nedokážu od tyrana odísť kvôli tomu ze on podvedome robí takú sinusoidu ze keď je zle bije týra uráža ponižuje a žena zrazu zaciti a vidí ze je zle a začala by sa od neho citovo vzdalovat tak on príde a urobí niečo dobré a žena si povie ze ved nie je až taký zlý ved on ma ľúbi a chce mi len dobre. Väčšinou jej ukáže tu peknú tvár ako na začiatku a žena je v zacarovanom kruhu kedy nedokáže odísť lebo vie ze je tam aj ta jeho pekná stránka. A sama je z toho zmätená a nedokáže si pomôcť a takto sa to točí s Tále dokola ze po období týrania príde obdobie tzv.medovych týždňov kedy si ženu opanta niečím pekným

autor
10. jún 2023

@mis_h áno ďakujem...a ako z toho von ...ty si ako odišla? Kedy si si uvedomila že to je toxické pre teba

autor
10. jún 2023

A ako sa potom správal tvoj ex keď už naozaj si od neho odišla..ak smiem vediet

reanda
10. jún 2023

a preco jej chces pomahat? nevyplati sa ludom pomahat 'nasilu' .. ona ta prosila o pomoc?
kazdopadne asi najviac jej mozes pomoct snahou o pochopenie a neodsudzovanie, netlacenim do podla teba 'spravnych' rieseni.. byt tam pre nu, ked sa trebars potrebuje vykecat.. a podporovat ju v tom, ked sama navrhne dake riesenie, ale mysli si, ze to nebude mozne, alebo ze to nezvladne.. ale tiez to samozrejme musis mysliet vazne a verit tomu, nielen ju povzbudzovat prazdnymi recami, len aby odisla .. nechciet to riesit za kazdu cenu.. ona sama musi dozriet do bodu, kedy sa rozhodne

autor
10. jún 2023

@reanda nechcela som aby sa to zvrtlo proti mne...písala som, že potrebujem JA pochopiť tieto ženy VSEOBECNE... Aj o Tom je diskusia...ale ďakujem 🙂

autor
10. jún 2023

Ten štokholmsky syndróm momentálne študujem na nete a určite to bude to...ďakujem baby

reanda
10. jún 2023

tazko pochopis nejake zeny vseobecne, pretoze urcite na tom nie su vsetky zeny, co ziju s manipulatorom, tyranom, ci v podobne narusenom vztahu, rovnako.. nemaju rovnaku povahu, rovnake dovody.. takze je zbytocne chciet nieco pochopit vseobecne.. aj tie rady tuna su len namatkove a priciny su dohady.. pochopit treba kazdu jednu zenu osobitne, aj s jej osobitnym pribehom.. a to mozes len ty, co tu kamaratku poznas.. a skor by som sa snazila si tu jej situaciu precitit, ako chciet nieco pochopit rozumom.. neviem, preco to chces chapat, ci len kvoli tej kamaratke, alebo aky mas dovod, ked pises, ze to potrebujes pochopit vseobecne, ale ako pisem, necakaj, ze najdes nejaky univerzalny dovod, preco sa tieto veci deju a univerzalne pouzitelne riesenie..

autor
10. jún 2023

@reanda dobre

mis_h
10. jún 2023

Veľa veci mi vadilo a ublizovalo, vo veľa veciach som ustupovala. Bolo to peklo a posledna udalosť pri ktorej som si povedala ze dosť, že ja už ďalej nepôjdem, bolo vtedy ked ma udrel. Niečo sa vo mne zlomilo, tolke sklamanie som pocítila. To bolo niečo pre mňa neodpustitelne, ze sa tak dokázal znížiť a udrieť ženu. A strach, taky obrovský strach, ze co by bolo nabudúce ďalej, ze kam je až schopný zájsť ci tie bitky sa nebudú znasobovat. Tak som zavolala našim, nech prídu po mňa, ze od neho odchádzam. Nasledovalo potom všeličo možné, plno reči ako mi zoberie dieťa, že ma dá zavrieť na psychiatriu, že som chorá atď atď obviňoval ma, na súde všetko prekrucal, bolo to ťažké veľmi ťažké dávať si na všetko pozor aby nič proti mne nemal a predsa vedel vždy všetko prekrutit. Proti takým ľuďom sa nedá nijak bojovať. Zvládla som to vďaka tomu ze som mala podporu rodiny a z okolia mne najbližších ľudí. Musí ona sama chcieť odísť, ale musí byť presvedčená ze to chce, inak sa bude stále k nemu vracať. A bude to ešte horšie. Lebo keď manipulátor bude vedieť, ze je schopná odísť, tak pritvrdi ešte viac. Pomôcť sa jej dá jedine tak, ze ak požiada o pomoc tak neodmietnut ju, podať pomocnú ruku, nestratiť s nou kontakt.