Mám partnera, ktorý je bývalý priateľ mojej kamaráty

12. aug 2022

Prepáčte, že anonymne ale ide o citlivú vec. Našla som si priateľa, sme spolu niekoľko mesiacov a ľúbime sa. Problém je v tom, že je to bývalý priateľ mojej kamarátky. Oni sú od rozchodu už skoro 3 roky, ale ona stále k nemu niečo cíti a je ním doslova posadnutá. Myslíte si že som zlá osoba keď som s ním? Začali sme si spolu až 2,5 roku od ich rozchodu, vždy sme boli priatelia ale teraz to prerástlo. Taktiež neviem ako jej to oznámiť, ona to ešte nevie.

nerya
12. aug 2022

Nie si zla osoba, hlavne jej to citlivo oznam, nech sa ti nedozvie od niekoho iného. Samozrejme to nebude jednoduché ak k nemu ona stále niečo cíti, ale hádam nečakala ze bude už navždy sam 🤷 moja naj kamoška začala chodiť s mojim ex asi pol roka po rozchode a teraz sú svoji a majú krásne dcérky 🤷 tiež mala obavy z toho mi to povedať, ale ja som to mala uzavreté našťastie

lily14
12. aug 2022

Ale a i ty nie si bohvie aká kamoška keď si jej to nepovedala

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreatytler
12. aug 2022

No, budes mat o jednu kamosku menej. A mozno aj viac ak mate spolocne kamosky a ona to roznesie.
Je nepisane pravidlo ze s ex kamosiek (rodiny) sa nezacina... a este duplom ak vies ze ona je nim doslova posadnuta.

nikpa
12. aug 2022

Snáď každy človek je niekoho bývali. Nerozišli sa kvôli tebe, je to dokonca už veľmi dlhá doba od ich rozchodu, život ide ďalej alej. A ty ani nemáš povinnosť jej oznamovať, že ste spolu. Ja by som to neriešila, rozišli sa, koniec. Ale keď už teda chces byť taká empatická tak to skús volako nepriamo, napr. zaves na soc.siet vašu fotku, nemusíš jej ani nič hovoriť a samej jej to docvakne alebo sa jej to dostane do uší...

pribinak
12. aug 2022

Veď sú rozideni 2,5 roka, nie 2,5 týždňa.

Akože rataj s tým, že máš o kamosku menej, ale druha vec, že ak sa niekto 2,5 roka upína na niekoho s kým reálne nie je, tak to tiež nie je v poriadku
Taka posadnutosť to býva niekedy prípad pre psychiatra
Ak si rozumiete a si ok s tým, že prídeš o kamosku tak je všetko ok

moonlight1210
12. aug 2022

Povedz jej to na ferovku ty. Je ale dost mozne, ze budes mat o kamosku menej, lebo to bude brat ako zradu.

Ale moze i ostat kamoskou.

Dokonca i “kamoskou”. Lebo cez co ine sa najlahsie dostane naspat k nemu, ak nie cez to, ze je dobra kamoska jeho novej priatelky?

autor
12. aug 2022

@pribinak ona veľmi ťažko znášala ich rozchod, preto jej to nemôžem len tak povedať a odďaľujem to ako viem. Ale odhodlám sa a poviem jej to ja sama.

mircalla
12. aug 2022

Vobec nie. Davno sa rozisli. Nechapem ako moze byt niekym posadnuty este po 2.5 roku. No kazdopadne jej to povedz. Ked sa na to pozrie racionalne, pochopi. Kazdopadne by sa uz mala niekam posunut. Keby sa chcel k nej vratit, uz by to urobil. 2.5 roka je vela

pribinak
12. aug 2022

No budeš sa musieť veľmi pohrať so slovíčkami, ale myslím že ak je to takto, že asi nebude mat pochopenie

Ale na 2. stranu mizno pochopí, že je naozaj koniec a uvedomí si, že on je minulost a mala by svoju pozornosť a energiu venovať niekomu inému

andreatytler
12. aug 2022

V konecnom dosledku to kamoske prospeje ked sa dozvie ze s nim chodis, lebo asi mu da konecne zbohom, ale bude to za cenu vasko kamaratstva. Daj vediet ako to zobrala.

mircalla
12. aug 2022

@andreatytler To asi docasne bude, ale podla mna to kamosku casom prejde.

jerrz
12. aug 2022

Au! To by som brala ako poriadnu zradu. Je to síce dlhý čas od rozchodu, ale keď ho stále ľúbi, tak neni o čom. Niektoré citlivejšie povahy ťažko znášajú rozchod a končia aj na psychiatrii alebo u psychologa minimálne. V kazdom pripade som názoru že do rodiny a kamaratstva sa nelezie k ex. Sama som urobila taku chybu keď som mala 17 nast a pykala som za ňu 10 rokov sa so mnou nebavila. Už nikdy viac. Nijaký chlap nestojí za stratu dobrej kamarátky.

mircalla
12. aug 2022

@jerrz A co navrhujes? Ma sa rozist s clovekom, s ktorym je happy, aby kamaratka, ktora sa 2.5 roka nevie v zivote posunut bola spokojna? Samozrejme kamaratka nema u neho uz ziadnu sancu, takze by to mala pochopit. Ved jej ju neprebrala, to by bolo daco ine

autor
12. aug 2022

@andreatytler dám vedieť, ale momentálne je v inom meste a chcem to nechať na osobný rozhovor, nie cez telefonát ani cez sociálne siete

pribinak
12. aug 2022

@jerrz kamoska sa bude upínať sa na minulost a dúfať v zázrak? Alebo čo? Niektoré ženy sa z rozchodu nespamätajú cely život. Živia v sebe nejakú nereálnu predstavu že zas sa i nej dotyčný vráti
2,5 roka je dosť dlhy čas, ak by chcel, tak dávno by sa jej ozval.

Aj tato kamoska možno potrebuje “ zaucho” v takejto forme, aby sa zobudila a žila v prítomnosti a pre budúcnosť a nie v minulosti

petricka22
12. aug 2022

Laska je predsa viac ako priatelstvo. Aj ked sa to “nerobi”, clovek je v takychto rozhodnutiach sebecky, ved sa jedna o jeho vlastne stastie. Kamoska to ale zrejme nerozdycha, no mala by sa tiez uz posunut dalej.

kallanchoe
12. aug 2022

Vieš čo?žijem s mužom,ktorý je bývalý kamarát môjho ex priateľa (asi chápeš prečo je bývalý kamaratľ🤷)s tým ex som bola celkom dlho možno 3-4 roky....a stalo sa to počas toho ako som bola z ex....Ani jeden to z nás neplánoval,proste jedného dňa som sa zamilovala do jeho najlepšie kamaráta od ešte od skolky🤷 on to tak cítil tiež....áno bolo to vtedy dosť podraz od nás oboch,ale láske proste nerozkazes....sme spolu už 15 rokov a máme dve deti....ex to rozchodil tiež,už sa nehnevá....bolo to najlepšie rozhodnutie aké som mohla spraviť 😉

jerrz
12. aug 2022

@mircalla Chápem ženy všetko co píšete. Len ono sa to takto reálne píše aj rozumne názory všetko. Ale keď príde v živote na to, tak naozaj tam rozhodujú dosť emócie . Ja som len napísala svoju skúsenosť. Ale už asi keď sa to stalo a ľúbi ho tak sa ona musí rozhodnúť či stratí kamarátku alebo chlapa. Lebo jedného stratí.

marseillefan
12. aug 2022

Myslím, že budeš mať o jednu kamarátku menej...

andreatytler
12. aug 2022

@mircalla Ano je tomozne... ked konecne na neho prestane mysliet, ziska nadhlad a pochopi ze robila 2.5 rokov somarinu ked sa na neho upinala. Aj ked ja by som sa k takej kamoske nevedela vratit. Si predstavim ako kamoske vyplakavam roky na pleci za ex a ona s tym ex zacne chodit... no tak to by bol koniec.

andreatytler
12. aug 2022

Urcite osobne. Drzim palce.

jerrz
12. aug 2022

@andreatytler Áno aj pre toto , by tá kamoška u mňa stratila dôveru.

h2
12. aug 2022

Kamoška to určite nezoberie v pohode. To je istá vec.

jerrz
12. aug 2022

@pribinak Alebo ono to môže byť kľudne aj tak ,že s dotycnym sa môže rozísť jedného dňa a stratí aj chlapa aj kamošku. Chlapi prichádzajú aj odchádzajú... Dobre kamarátky väčšinou zostávajú cely život. Tiež som mala už tu spominanu skúsenosť a jasné že som sa s nim rozisla a potom vlastne som si všetko uvedomila ako som jej ulizila a drankala o kamaratstvo o odpustenie. Ale už nikdy to nebolo take čisté ako pred tým... A takéto veci sa dejú v živote. Keby tak človek vedel ako to všetko dopadne dopredu. No hovorí sa , že človeku chodia do života situácie presne také ako potrebuje prežiť aby ho posunuli ďalej... Držím palce autorke nech urobí správne rozhodnutie.

pribinak
12. aug 2022

@jerrz ale možno jej to s ním vyjde a budú šťastní
Nechcem byt zlá, ale ak je niekto až niekym posadnutý, to nebude zdravá psychika a osobnosť a tam bude asi aj veľa iných problémov
Takze tak

mircalla
12. aug 2022

@jerrz Ale asi ta tvoja kamoska nebola rozidena uz 2.5 roka, porovnavas neporovnatelne. Vychadzam z toho, ze si mala 17. Takze zrejme to bola dost ina situacia a zacali ste si spolu nieco rychlo po jej rozchode

jerrz
12. aug 2022

@mircalla Áno, no v každom prípade boli city a to je jedno či ma človek 17 alebo 30 . Teda aspoň ja som to vždy prežívala rovnako ak šlo o city.No neskôr sa aj mne stala podobná udalosť, moja sesternica si začala s mojim ex a to som mala 30 rokov .... dopadlo to zle tiež. Čiže ono sa to aj vrátilo ako bumerang a precitila som to z zas z tej druhej strany. Ale vsak my aj tak nič nezmozeme, ona jej to aj tak povie a už uvidí čo bude ďalej...

mircalla
12. aug 2022

@jerrz Ale ja som sa ta pytala na nieco ine, kolko bola ta kamoska rozidena...Podla mna ak uz uplynie dostatocny cas, tak to nedava niekomu pravo mat pocit, ze ten clovek mi stale nejako patri...Nepoviem, ze si zacnes nieco s jej ex hned po rozchode....Tak problem bol, ze jej to nepovedala hned. Ale aj tomu rozumiem....kedze to kamoska nesie tazko, chcela ju chranit a najma nevedela, kam sa ten vztah vyvinie
Vyvinul sa tak, ze sa maju radi. A nemozem brat cely zivot na to ohlad, ze kedysi mali vztah...proste sa to stalo, nikoho nikomu neprebrala. Kamoska by to naopak mala brat ako sancu sa od neho odputat, je to az toxicke sa na niekoho 2.5 roka fixovat. Tiez som prezila tazky rozchod po 5 rokoch vztahu

autor
12. aug 2022

@mircalla ❤️ toto je od teba ozaj milé, táto správa mi urobila moc dobre 🙂
Ide o to, že moja kamarátka je veľmi citlivá, všetko znáša ťažko, každú zlu udalosť v živote zvládať ťažko, preto som jej to nepovedala hneď, treba na ňu ísť pomaly a citlivo.