Mám 34 rokov a chcem dieťa, ale priateľ to stále oddialuje

adrianas1234
9. jan 2023

Ahojte, neviem si dať rady. Mám 34 rokov a s priateľom sme 10 rokov. Podniká čiže prijem raz normal a raz oničom, že všetko ťahám ja. 4 roky už hovorim o túžbe mať dieťa. My sme sa ešte ani nezačali pokúšať. Pretože jeho odpoved je ako to zvladneme ked budem na materskej. Už som z toho zúfalá. Pred rokom som od neho odišla a potom som sa vratila. Inak je nam spolu fajn ale je až moc zodpovedný. Stále hovorí, že až ked sa trochu zastabilizuje finančne. On má 38 rokov....
Čitam články ako je vo vyššom veku vyššie riziko. Neviem čo mám robiť? Opustiť ho? Čakať? Už som povedala ak sa nič nezmeni do pár mesiacov tak odchádzam..... Na jednej strane super že je zodpovedny, ale.....

viestta
9. jan 2023

Ak mas stabilnu praciu a dobry prijem, ze utiahnes z neho aj rodinu mozes sa po materskej vratit do prace a priatel sa ostane starat o dieta. Navrhni mu tuto moznost

micusa2222
9. jan 2023

@adrianas1234 asi odísť..10 rokov je dosť dlhá doba, aby zaujal seriózny postoj k životu, k rodine...

danica2711
9. jan 2023

načo dvakrát tá istá téma?

adrianas1234
autor
9. jan 2023

@danica2711 prepáčte neviem sa tu este orientovať a k tomuto som dala popis, viem tu prvu zrusit?

ropucha6
9. jan 2023

Aj ma nejaky plan na tu stabilizaciu? Kludne sa ty mozes vratit po materskej do prace. Otazka je, ci rozmysla naozaj len nad financiami alebo to oddaluje aj z inych dovodov.

adrianas1234
autor
9. jan 2023

@ropucha6 Ved práve no ked podnika je to vzdy neisotta to potom nikdy nemoze mať....ja že už sa niečo zmenilo a on odpovie že už som ti povedal...... to my vytočí do vývrtky. Je to tazko po tolkych rokoch odisť od neho, pritom nemáme spolu žiadne závazky

matabb73
9. jan 2023

Kamarátka má teraz tretie a keďže má dobrú pracu, išla po materskej do práce a teraz je na materskej jej manžel. Takže, ona 8 mesiacov, jej manžel pol roka a potom ide malý do jasličiek. Skús mu navrhnúť takúto alternatívu. Materská je teraz vo výške platu, takže by ste to mohli finančne zvládnuť.

janinah
9. jan 2023

Tebe uteká vlak.on má more času....ja by som odišla.resp.ja by som 10 rokov na dieťa nečakala ani náhodou.kedy sa pán podnikateľ rozhýbe...

zmrzlinka2021
9. jan 2023

@adrianas1234
Chodite spolu 10 rokov - prečo ešte nie ste manzelia?
Urcite by so sa o dieta nesnazila s priatelom

lyci
9. jan 2023

@adrianas1234 je mi to luto, ale toto nevyzera, ze to oddaluje len kvoli financiam. keby maozaj chcel, tak si davno najde cestu

maranta_leuconeura
9. jan 2023

@adrianas1234 dobré ráno, že si sa zobudila. Ale neboj, ešte máš čas nájsť si normálneho partnera a založiť rodinu. S týmto už zbytočne nestrácaj čas a nečakaj zázraky, už aj slepý by videl, že to s ním nikam nevedie. Kam ste sa za tých 10 rokov pohli?

jaskolka
9. jan 2023

Úprimne? On sa mi nezdá zodpovedny, ale lenivý. Už len tá hláška, že ako to bude, keď ty budeš na materskej... On sa bojí, že potom bude musieť viac makať on.
Sorry, ale v tom období je jednoducho tahacom muž, nič viac, nič menej. Nie ze ty budeš ťahať vsetko z materskej a potom letieť nazad do roboty (samozrejme, môžeš, aj to budeš ty chcieť, nie ze pánko ta bude hnať po polroku opäť zarábať).
Možno som staromodna, ale muž je ten, ktorý sa má v čase, keď žena sa stará o dieťa, zabezpečit rodinu finančne.
A druha vec, za 10 rokov ste aa nikam nepohli? Toto veľmi ako perspektívny vzťah s deťmi nevidím.

sasa1310
9. jan 2023

@adrianas1234 38ročný ešte nie je finančne stabilizovaný? Chlap, ktorý nemá deti? Za mňa žiadna zodpovednosť.

kika2565
9. jan 2023

@adrianas1234 Fuuu... úprimne stracas s nim len čas.... viem o com hovorím mam takého človeka v rodine.. 10 rokov spolu z toho 5 rokov spolu bývajú... sú síce trosku mladší, ale mladý pán o svadbe ani počuť.

sashabb
9. jan 2023

@adrianas1234 trochu dlhá doba. Ak má podnikanie "o ničom" tak nech to zabalí a ide normálne do práce. Potom sa bude vyhovárať na čo?

gejb
9. jan 2023

@adrianas1234 za 1-2 roky ste mohli čosi našetriť aby ste to obdobie materskej prežili bez stresu a strachu. Ale to by ste museli chcieť a mať rovnaké priority. Pan podnikateľ sa bojí, že príde o svoj konfort, jemu to takto vyhovuje.

maranta_leuconeura
9. jan 2023

A inak ,,podnika cize prijem raz normal raz onicom" nie je rozhodne normalne. Ked nema na to zivit sa podnikanim alebo si pocas dobrych casov vytvorut rezervu na ine mesiace, nech sa zamestna. To mi pripada ako jedina moznost, kedy by sa mohol zastabilizovat financne.

svetlonos
9. jan 2023

@adrianas1234
vo vasom veku po 10 rokov hlada este stabilitu??
Ked podnikanim nie je schopny zabezpecit stabilny prijem, nech sa normalne zamestna!
Nebola by som s nim. Uz pred rokom si nemala ist naspet. Su to keho vyhovorky. Nemusite mat haciendu a 3 auta. On vobec neberie ohlad na teba.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
9. jan 2023

@adrianas1234 Keby tiez tuzil po dietati s tebou, tak davno preto nieco urobi. Vyhovuje mu to takto ako to je, je mu s tebou pohodlne, podnikanie ho asi bavi len mu to nejde a ked treba tak ho vzdy financne podrzis. Ma ta ako istotu. Keby to bola laska ako hrom uz davno by sa rozhybal. Co by si poradila 34 rocnej kamaratke keby jej priatel po 10 rokoch vztahu povedal, ze este nie je cas? Asi tak… Spocitajme si - snaha otehotniet dajme tomu v lepsom pripade 6 mesiacov, tehotenstvo 9 mesiacov, materska 6 mesiacov…Ak sa tvoj priatel neplanuje financne stabilizovat ani za takuto dlhu dobu, tak naozaj cakas zbytocne, su to len vyhovorky a je velmi sebecke od neho, ze ta takto natahuje a narovinu ti nepovie ze o dieta nestoji…

sono2
9. jan 2023

@adrianas1234 podniká? A načo, keď ma takýto slabý príjem? 38 rokov ty 34, ste už mali mať dávno po 10 rokoch svoje zázemie a 1 dieťa stihnuté.
Žiť sa dá aj skromnejšie, cele detstvo som tak vyrastala. Tvoj priateľ sa vyhovára a to je celé.
Ty ťaháš celú domácnosť no s pánom. A počítam že jemu padla a je o druhej doma. Ved sa musíte mať konštantne fajn keď ma raz veľmi dobre a raz slabšie. A nie že ty všetko ťaháš.

nely1704
9. jan 2023

@adrianas1234 ja Ťa obdivujem, že si to vydržala doteraz. Som staromodna a konzervatívna, čiže 10 ročný vzťah bez svadby snahy o rodinu a pocit istoty by u mňa neprešiel. A predpokladám, že už X rokov spolu zdielate jednu domácnosť kde za ním zbieraš omrvinky, perieš špinavé ponožky a snažíš sa ho naučiť ako takému poriadku

oblecenie99
9. jan 2023

No a spocitaj, že keby ste sa teraz rozišli, koľko rokov budeš mať, kým by si našla niekoho, s kým si aj chcete založiť rodinu....? Úprimne? Podnikat asi nevie, keď za neho často tahas financie ty, ale on zo svojho komfortu neuberie, čiže nehrozí, aby mal stabilný príjem napr. prácou. Čo ste spolu dosiahli za tých 10 rokov? Dieťa nie, práca nie, ťahá mu na štyridsiatku, a nevie si zarobiť ani na seba a ty to voláš zodpovednosť. Toto je pohodlnosť, lenivosť, neschopnosť. Utekaj a teraz sa už nevracaj.
Prakticky jedno dieťa na krku máš, a ani si ho nemusela vynosiť a porodiť.

luccija
9. jan 2023

@adrianas1234 aká je jeho predstava finančne sa zastabilizovať?10 r byt spolu a 4 r túžiť po dieťati je veľa aj na kona

luccija
9. jan 2023

Buď, alebo tu nie je načo cakat

veronika66
9. jan 2023

Ja som s manželom spolu 11,5 roka, máme dom, dve deti a sme manželia a nemám podnikateľa

44janica44
9. jan 2023

Kamoška sa teraz po 10 rokoch rozišla lebo jej chlap sa tiež stále stabilizoval a už sa jej čakať nechcelo keďže on by sa stabilizoval hádam do 60-tky stále čosi ešte treba. Tiež ma 34 rokov čiže 10 rokov v prdeli yz mohla mať normálneho chlapa a 2 deti

h2
9. jan 2023

38 ročný zarába raz normálne, raz o ničom, čiže keď má dobrý mesiac, tak zarobí "len" normálne, ináč zarobí málo. Čiže, nech sa vykašle na celé jeho neúspešné podnikanie a zamestná sa. Naozaj už nemáte veľa času váhať nad dieťaťom. Ani on a ty už vôbec nie.

dankanka
9. jan 2023

@adrianas1234 cize bez teba by v mesiaci kedy sa mu nedari, neprezil? Ak Ta lubi, tak sa zamestna, alebo je s Tebou len pre komfort financnej istoty. Si taka jeho chodiaca kreditka.