Mám 26 a nikdy som nemala priateľa

nevermind
8. okt 2022

Zdravím, viem, že tu možno asi vyzniem hlúpo s takýmto príspevkom a že riešenie nemám hľadať na nete... no je mi smutno, dosť. Mám 26 a nikdy som nemala priateľa, nejakú známosť, netuším, čo je to láska k mužovi, jeho neha, sympatia, príťažlivosť a všetko s tým spojené. Veľa z vás asi skonštatuje, že veď na rande si bola... no žiaľ nwm či som dokopy niekedy bola, nwm, či to rande správne i nazvať... bolo to iba raz, no cieľ bol iný, nie rande a zbližovanie atď. Čo sa týka sympatií, samozrejme, že niektorí mi boli sympatickí, no z pohľadu opačného pohlavia mám pocit, že mám sexepíl na hodnote 0. Nestretla som sa s tým, alebo nezaznamenala, že sa za mnou niekto otáča, požmurkuje, balí... a toto ma podobne trápi a robí smutnou/zúfalou. Cítim sa ako pokazený kus. Nechcem závidieť ani nič podobné ostatným, to naozaj nie. Len nechápem tomu, že za celý ten čas sa nikto nenašiel? Fakt? Veď aj chodím von sa zabávať, nie som zavretá doma, nezdieľam ani nejaké fundamentalisticko-konzervatívne názory, starám sa o seba, zasa nechodím ako gorila z jaskyne. To ma trápi, bojím sa dokonca aj budúcnosti a zožiera ma fakt, že mňa nikto neľúbi (okrem rodiny) a zomriem sama. Za mňa je hodnota partnerského vzťahu to najviac, čo človek môže mať. Príčinu následne nachádzam asi vo vyžarovaní zo mňa, že ja som tá vadná. Nemám rada otázky typu ,,...a kedy sa budeš vydávať? Frajera máš?"- no asi nikdy a nemám. Moja rodina takúto odpoveď odmieta, no dôvod mojich tvrdení nepoznajú, nevedia, že ja som sa s chlapcami alebo mužmi len max rozprávala, žiadne bozky, dotyky. Ja len ozaj tomu nechápem, nesnívam o možnosti, že za mnou sa malo plaziť milión nápadníkov a takéto ružové rozprávky. Ale keď si uvedomím, že za ten čas nebol ani jeden .... Nazvala by som to nechceným statusom mníšky. :´(

bessie12
8. okt 2022

ja som svoju pravu lasku spoznala az ked som mala 27. Predtym som sice mala vztahy, ale ... Laska nepozna vekovu hranicu, takze nezufaj 🙂

alchemilkazltozelena
8. okt 2022

@nevermind a aký máš výzor? Nemáš nejakú vadu? Možno to mužov odrádza, neviem....

ckocka
8. okt 2022

Tak sa osmel a skús nádejného muža upútať sama. Úsmev, neutrálna konverzácia, kludne prehoď banalitu o počasí. Ak sa nechytí, aspoň takto získaš sebadoveru. Na ulici sa spýtaj na cestu, hoci ju poznáš, v kníhkupectve či sa mu tá kniha čo si ju prezerá páči....

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
8. okt 2022

Ahoj, a čo muži v tvojom okolí? Zamestnanie, koníčky, šport? Alebo kamošky, čo majú frajerov, nemajú tí ich frajeri slobodných kamošov? Nechodíte niekam s kamarátmi, ako partia? Ja chápem, že osloviť niekoho len tak, na ulici, nie je ľahké. Ale pre začiatok skús loviť v známych vodách, medzi chlapmi, ktorých už poznáš.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pralinka25
8. okt 2022

tak za mna este nie je nic stratene. stretnut ho mozes hocikedy. dnes nie si v 24 stara dievka
a nemyslim si ze je problem vo vzhlade ale ako sama hovoris vo vyzarovani. chalana uputas sarmom, vtipom, prirodzenym a skutocnym usmevom, konickami, sportom, sebavedomim. podla mna skus na sebe zapracovat. aj sexepil mozes trosku trenovat. myslim si ze mas nizke sebavedomie a aj to moze odradzat. tazko povedat kde je medzera ked ta nepozname.

h2
8. okt 2022

@bilberryday Nemyslím lov, ako taký. Jasné, že nie každá žena je prirodzená zvodkyňa. Ale možno aspoň nadviazať bližší kontakt, vyjsť šanci v ústrety... Možno aj poprosiť kamošky o pomoc ("nepoznáš niekoho, s kým by si ma mohla zoznámiť? , nemá tvoj priateľ nejakého kamaráta, s ktorým by sme si mohli vyjsť všetci spolu von?").

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
h2
8. okt 2022

@bilberryday V tom prípade treba vyhľadávať, alebo vytvárať situácie, aby na to tí muži mali príležitosť. A potom asi už len dúfať. ☹️

ckocka
8. okt 2022

Už je to dávno čo som bola mladé, slušné, tiché, dobre vychované dievča bez skúseností, ale keď som chcela zaujať muža vedela som ako na to. Myslím že to chce len prekonať strach. Nehovorím že je to lahké, ale zas nie je čo stratiť.

annamarin
8. okt 2022

Ja používam očný kontakt na konci s usmevom. Ked vidim, ze to zabralo pozriem sa znovu akoze sa snažím byť nenápadná. 🤭 Väčšinou to zaberie hlavne na takých party alebo v baroch. Pozor ale aby si si nenabalila nejakeho nevychovaneho grazla. Neznizuj zo svojich narokov. Kludne mi napíš, keď tak. Treba viac detailov na rady ale... fyzicky si príťažlivá? pohybujes sa viac v spoločnosti žien alebo mužov? akym spôsobom s nimi komunikujes? Udrziavas očný kontakt? Mas kamaratov medzi muzmi alebo ani to nie?

zmrzlinka2021
8. okt 2022

@nevermind

Si uplne OK!
Nie sme limitovane vekom, od kedy to uz nie je normalne a vobec, aj kebyze cely zivot nemas nikoho a nevydas si, si urcite dobre senzacne dievča. Tvoja hodnota nie je dana tym, ci si vo vztahu alebo nie.

Mam kamaratky, ktore svojich manzelov spoznali po 30tke - uplne prve vztahy. Krasne, mudre baby - dnes su uz roky v stastnych manzelstvach. Vobec sa nepodhadzovali chlapom a vzdy muzi boli prvi, ktori si ich zacali vsimat - ako sa spravaju, ako jednaju, skamaratili sa a chalan sa proste rozbehol.

modrykonik33
8. okt 2022

Hm, no je to kus divné, hlavne keď píšeš že chodíš na zábavy 🤔 veď tam sa každý s každým zoznamuje, prečo to vždy skončí pri konverzácii? Nepýtajú sa ďalej na kontakt?

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevermind
autor
8. okt 2022

Von chodím, nemám prečo klamať. No kamarátky frajerov majú, ale s nimi to riešiť… s dvoma som to riešila, pochopenia nemali, respektíve tému ohľadom vzťahov a takýchto problémov otočili po 5 minútach. Kamarátov mužov pravdu povediac nemám. Pracujem predovšetkým v ženskom kolektíve. A áno, ani ten prvý krok urobiť neviem. A vyzerám normálne, nemám vadu, postihnutie, pokazené zuby alebo nejaké dogabanie ani pri sebe. (Tým nechcem uraziť nikoho s vyššou váhou). Možno to bude nízkym sebavedomím a strachom, ako sa spomínali vyššie.

jakoma
8. okt 2022

@nevermind podla mna to pride v pravy cas, ja asi tiez nevyzarujem nic za cim by sa muzi otacali (a tiez nemam vadu), neflirtujem, za svoj zivot som zaznamenala vazny zaujem len od jedneho chlapa a to staci, s tym sme sa aj vzali:D cim chcem povedat, ze uplne staci jeden spravny;)

nevermind
autor
8. okt 2022

Len to je v tom, že je to divné a pripadám si ako nejaký psychopat

melany4
8. okt 2022

@nevermind a zoznamku by si nechcela skúsiť ..
Inaaac aj ja som to tak mala presne ako ty.
Som normálna a normálne aj vypadam a nikdy nič ...

vikusjk
8. okt 2022

@nevermind netrap sa, nie si jedina, moja naj kamoska ma 38 a tiez nikdy nemala priatela, ani nikdy nebola na rande.
Ak mas nizke sebavedomie, skus popracovat na tom. Skus sa mat rada. Ak nevies, ako zacat, najdi si k tomu nejaku literaturu, mozno konzultacia s odbornikom... Ak vyzarujes neistotu a pripadne strach, je to z teba citit a preto sa to snaz zmenit. Drzim palce

astero2
8. okt 2022

@nevermind no nejako sa mi ten príbeh nezdá, ale tak problém môže byť aj v lokalite, podľa mňa z RK veľa mladých ľudí pred tridsiatkou odchádza...

bennn
9. okt 2022

Pozri sa... niekto priemerne vyzerajúci, ak si nikoho nenašiel... a v 26 ak si to až teraz začala riešiť... je to dosť neskoro... čo tak 10 rokov dozadu? Nič? Však niektorí u mňa mali na základnej škole frajerky a frajerov. V 1 ročníku na strednej resp. v druhom, mali väčšina spolužiačiek frajerov. A väčšina starších aj o 7 rokov...
To si dovtedy vôbec neriešila? Pretože si nechcela, alebo čo ? Si čakala, že ti niekto zaklope na dvere a povie vezmi si ma? ...

Vieš ťažko sa tomuto verí, keď si žena, a vyzeráš aspoň priemerne atraktívne.

Buď si si nevšímala tých čo by sa s tebou chceli rozprávať, alebo si nechodila "von" s kamarátkami a nenašli ste skrz kamarátov ich kamarátov a ich kamarátov navzájom frajerov... jak často tie storky počúvam, ako sa kto zoznámil... "Išli sme piť/Išli sme von a kamaráti zavolali kamarátov a jeden z nich... "

No a potom však vysoká škola, alebo už roky pracuješ... ak chceš mať šancu niekoho si nájsť, tak musíš pre to niečo urobiť. Chodiť aj von, medzi ľudí, chytiť sa šance sa s niekym zoznámiť. A nemusíš ho hneď baliť, proste sa zoznámiš. Spýtaš sa na smer kam chceš ísť atď. ... Nie je také ťažké vymyslieť nejakú jednu dve otázky navyše potom a trebars si vypýtať kontakt, alebo podla reakcie sa niekde stretnúť znova...

A inak keby si bola na zoznamke a seriózne hľadala aspoň raz za deň pred spaním, 100% by si našla po nejakom čase niekoho, (po nejakom čase, pretože ty zrejme ako žena dostaneš xy srdiečok hneď, ale to nie je to čo chceš, pretože s tým sa uspokoja všetky... Ty chceš niekoho nájsť podľa svojich parametrov, a na to potrebuješ aktivitu a aktívne hľadať), s kým si budeš aj normálne rozumieť.

Veľa ľudí si našlo partnerov cez internet. Dnes je to úplne normálne. Veď stačí keď spomenieš pokec, slávny slovenský zoznamovací portál, a vybehnu ti tu desiatky ľudí, ktorí sa tam zoznámili. (DNES UŽ NEODPORÚČAM, po 2012-2014 roku je to stoka úchyláreň, reklamy a odpadu) ... Aj ja som tam spoznal veľa dobrých ľudí s ktorým som si bol blízky v tom čase. A dokonca aj takých z ktorých boli vzťahy. Síce internetové, ale boli. Len sme sa proste kvôli vzdialenosti a aj veku vtedy nemohli vidieť. ... Lebo asi v 16tich sa nezoberieš na vlak 4 hodiny natajnáša cez víkend, neminieš celé vreckové na 2 cesty tam a späť a aj vídanie "iba" cez víkend je pri začínajucom resp. existujúcom vzťahu málo a je to problém. Osobne používam len jednu zoznamovaciu aplikaciu, ktorej vlastne dávam príležitosť dodať mi pocit toho, že sa zoznamujem, a že mám šancu. A ono sa niekto nájde. Ale inak aj kdekoľvek idem vonku, a niekto mi je sympatický, tak mám proste oň záujem, a niekedy až rozmýšľam, či to fakt skúsiť ... vieš ono raz si povieš že to budeš skúšať a 20tich sa spýtaš a dostaneš zamietavú odpoveď, že je zadaný alebo, že nie, a 21. bude súhlasiť. ...

Je veľa chalanov, ktorí zostali single bez skúsenosti do veku 25+ dokonca aj 30+ ... dnes je to úplne normálne. Prečo? Pretože sú iní. Nie sú to takí tí extroverti, nepijú alkohol, nerobia si srandu z druhých, nemajú prehnané sebavedomie a drsné reči. Nepredvádzajú sa. Alebo len niektoré z toho menovaného. A tiež, nie sú takí pekní... Ale to je zase prirodzené, že najviach príležitostí na vzťah má ten kto je atraktívny.

Mala by si s tým niečo začať robiť. A niekoho spoznať sama.

annamalaga
9. okt 2022

Ani ja nikoho nemám, ale u mňa je problémom výzor, čiže asi tak. Držím palce, určite niekoho nájdeš.

princezna_bosorka
9. okt 2022

Uplne ti rozumiem, bola som na tom rovnako. Nenachadzala som ziadny dovod, no chalani sa mi oblukom vyhybali, resp. sa naslo zopar takych, ktori si chceli len vrznut a bolo im jedno, ze s kym... Manzela som stretla, ked som mala 31, po 7 mesiacoch ma ziadal o ruku, uz sme po svadbe viac ako 2 roky a zajtra rodim prve dieta...

Tym chcem povedat len tolko, ze nic nie je vylucene a vsetko je mozne. Ak mas cas, chut a priestor, zaplat si coaching alebo psychoterapiu, aby si sa dozvedela, ci nahodou chlapov od seba podvedome neodhanas, ale najlepsie riesenie je podla mna neriesit to - Zi svoj zivot tak, ako uznas za vhodne, bav sa tak, ako ti je vlastne (bez alkoholu alebo len s trochou, chod na kurz tanca, keramiky, palickovania atd.) a raz ten spravny vztah pride.

Drzim palce!

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brembo
9. okt 2022

@nevermind Ale no. Tak zlé to hádam nebude. Nestrácaj nádej,niekto ti ešte určite pomotá hlavu. A žiadny vztah sa nezačne tak,že ste zrazu obaja v tom. Ked ti bude s niekým fajn,tak skus navrhnut,či by ste sa ešte nestretli,alebo že by si ho rada ešte niekedy videla,porozprávala sa. A može to celé začat ako priatelstvo a po čase zistíš,že je to niečo viac.

krisbar
9. okt 2022

Co vyzarujes, to pritahujes. A presne to, co.si opisala aj vyzarujes. Kym nezmenis svoje postoje a nahlad na seba tak ostanes sama.
A dalsia vec - cielom zivota nie je najst niekoho a toho milovat, ale milovat seba!! A to u teba nie je. Cize preco by ta mal niekto milovat, ked ty sama sa nemilujes?

omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pralinka25
9. okt 2022

@omg1992 prosim ta a v com je to? si nesmely? alebo?
len ma to zaujima. chlap ani nemusi byt pekny staci ze ma charizmu a je sa s nim o com bavit. v com vidis problem?

omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz