Má na prvom rade platiť chlap?

7. feb 2023

Myslíte si, že na prvom rande by mal vždy zaplatiť za ženu chlap?

petamich
7. feb 2023

podla mna na prvom rande ano 🙂 neskor uz v pohode aj iny model

lazzo
7. feb 2023

Podľa mňa by to mal urobiť na každom rande. 👍 Ja som stará škola. 🙂

autor
7. feb 2023

ja som tak nejak nad tým premýšľala, že zase ked je to prvé stretnutie tak bud ten čo pozval alebo, že každý za svoje, rozdelia si to lebo pri prvom stretnutí ešte nevedia či to bude pokračovať ak to teda bude potrebovať 🙂

autor
7. feb 2023

ja by som síce za iného neplatila, ale zase nevyžadujem to ani od druhej strany i ked takéto som zažila len s kamarátkami :D

marsmykkok
7. feb 2023

Mal a aj neskôr hlavne muž a nech vidíš, či nie je držgroš. Samozrejme nehovorím, že má cvakať 8 krát mesačne 100 eurovú večeru, ale nejaký 10-15 eurový účet by mal ťahať hlavne muž. Raz za čas môže pozvať žena.

divokykonik
7. feb 2023

Na prvom rande áno, ale potom už môže platiť aj žena. Veď my keď sme s mužom začali spolu chodiť, tak sme išli každý deň si niekde sadnúť - nechcela som, aby len on vyšmaril do vetra 500 eur mesačne. 😀

autor
7. feb 2023

ja som raz zažila takého čo mi povedal, že zabudol peňaženku a tak som potiahla ja :D 50eur

tiezjedna
7. feb 2023

otázka či je to prvé stretnutie, alebo prvé rande... na náhodnom stretnutí by som určite nečakala, že za mňa bude cudzí chlap platiť. Ak je to prvé rande, tak by to boli plusové body

autor
7. feb 2023

@tiezjedna rande prvé rande mám namysli 🙂

marsmykkok
7. feb 2023

No ja som mala raz takého, čo zaplatil lístky do kina (kúpil ich ešte kým som prišla) 10 eur dokopy a ja som zacvakala potom jedlo 30 eur, pričom jeho útrata bola okolo 20 (dal si dvakrát nápoj a drahšie jedlo, ja len jeden nápoj a cestoviny), moja 10 eur. Bola som zaskočená, ale keby sa to stane nabudúce, svoje zaplatím a aj dám 5 eur na lístok do kina a to nech si cvaká. Nemám rada takýchto vychcancov.

bloger
7. feb 2023

Podľa mňa by mal vždy zaplatiť muž.

bloger
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. feb 2023

@marsmykkok tak ked už tak nech každý za svoje 🙂

lluciiiii
7. feb 2023

Chlap by mal platiť na rande ale neviem podľa mna by toto malo byt automatické ze by mal zaplatiť chlap ja keby ze som ten chlap tak si nenechám zaplatiť urcite od ženy bolo by to pre mna take ponižujúce a keby teda si to nemôže dovoliť a aby sa necítil blbo ze by mali si to deliť alebo platila žena tak by som vymyslella lacnejšiu verziu

autor
7. feb 2023

ja sa totiž vždy mužovi ponúknem, že za svoje zaplatím a prišlo mi, že to aj ocenili 🙂 a povedali, ,,to je v pohode, to je na mne 🙂 " ale bolo by mi neslušné keby sa aspoň neponúknem

autor
7. feb 2023

ja osobne mám teoriu alebo možno lepšie prax , že ked už jeden platiť za oboch tak ten čo pozval, ale zase závisí aj ako pozve, lebo podľa mňa je rozdiel ked niekto mi povie alebo napíše ,,ahoj, môžem ťa pozvať do kina/na večeru.." a rozdiel ,,ahoj, nešli by sme do kina/na obed/večeru..." čiže bud každý za seba, alebo striedať alebo jeden za oboch 🙂

i ked boli by pre chlapa + body keby zaplatí aj za mňa na rande

yomiko98
7. feb 2023

Určite by mal platiť muž. Ak som na prvon rande a muž navrhne to zaplatiť na polovicu tak sa ospravedlním na wc a potajme odídem preč. Dotičného v telefóne zablokujem. Dnešní muži nevedia čo sa partí.

marsmykkok
7. feb 2023

anonym No presne, ako nedopadlo to slávne medzi nami, iskry nelietali, bolo jasné, že je to prvé a posledné rande už cez kino. Keby povie, že ideme ešte sa najesť a zaplatí každý svoje a nech mu dám 5 eur za kino tak nech ho čert berie. Len on prišiel do toho centra asi o hodinu skôr, ešte si bol obzrieť aj tú reštiku, kúpil lístky, hoci som prišla 20 minút pred predstavením a stačilo vtedy, lebo asi si spočítal vopred, že sa mu to oplatí ak zaplatí lístky a ja jemu drahšie jedlo a pitie. 😂 Ja som bola svoje jedlo pripravená zaplatiť, lebo to nevyzeralo nádejne, ale, že na mne zarobí ešte, to som nečakala.

autor
7. feb 2023

@marsmykkok ale napr. moja kamoška raz bola na rande a tam jej ,,nápadník" nemal peniaze a vzal jej peňaženku a zaplatil 100euro :D :D

selest
7. feb 2023

Ak ten chlap pozve zenu na rande tak by mal zaplatit, ci je to rande prve alebo x-te

petamich
7. feb 2023

inak ja som bola kedysi sluzobne v Bukuresti a vtedy som chvilu pouzivala Tinder a nech uz su ti Rumuni aki su, tak kazdy jeden zarezervoval restauraciu, prisli po mna dokonca napr. taxikom, vzdy zaplatili veceru, hoc som sa tiez ponukla, ze v pohode za seba zaplatim

v Bratislave som mala trosku ine pribehy z tych prvych rande, jednak sa ich podstatne menej udialo, by si len pisali a pisali alebo idealne rovno vrzli

ale teda nechcem zovseobecnovat, to vobec nie - kazdopadne som bola taka celkom prijemne prekvapena vtedy 🙂

simonettasimonova
7. feb 2023

Určite áno a aj potom žena iba keď sa uz citi trápne z času na čas 😆

autor
7. feb 2023

ja som napr. už po svadbe :D a s mojím sme mali prvé rande tak, že obaja za svoje sme zaplatili, a ja sama som sa núkala, a on potom povolil a viacerí mi hovorili, že je to divný týpek a neviem čo...ale lepšieho človeka si neviem predstaviť 🙂

mne len táto téma tak napadla, som videla jedno video na youtube a tam sa o tom viedla téma , že by bolo v pohode aj keby si rozdelia 🙂 a odôvodnila to tým, že na prvom nemôžeme vedieť či to bude pokračovať

luccija
7. feb 2023

@marsmykkok toto mi pripomenulo, keď kamarátkinu dcéru pozval priateľ do Prahy, že kúpi pobyt, zaplatí aj benzín...nakoniec išla ona svojim autom vraj sa mu pokazilo tak natankovala a, keď išli platiť hotel vypýtal si polovicu a ešte aj jedlo delili na polovicu.Boli len v začiatkoch vzťahu a povedal, že si myslel, že ako študentka nemá peniaze, ale vidím, že má dobré auto, značkové topánky tak by sa mohli deliť🙂

autor
7. feb 2023

@luccija pekné argumenty :D

luccija
7. feb 2023

A k otázke má platiť muž

bessie12
7. feb 2023

Myslím, že na prvom rande by mal platiť chlap. Ja som radila len v prvým priateľom. S ďalšími už nie, ale boli / sú to dlhodobé vzťahy 😀

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zobaka
7. feb 2023

áno, ved tie 2 deci vina hadam nenecha zaplatit zene, nabuduce moze platit kludne zena

enusamt
7. feb 2023

Prvy raz platil muz, potom som sa dohodla na striedani