Libido po pôrode

iceberg
4. okt 2024

1.Ako dlho vám trvalo kým sa vám po prvom pôrode vrátilo libido ?
2.Tým ktorým to trvalo dlhšie , bolo to skôr psychického rázu (popôrodné depresie) alebo hormonálneho ?
3.Vrátilo sa vám libido samé alebo u niektorej z vás musela byť určená aj nejaká liečba , aby u vás zas vyvolalo sexuálnu túžbu a libido , a aká liečba to bola ?.
4.Ake dlhé obdobie po pôrode sa dá považovať za normálne u ženy keď stratí úplne komplet celé libido ? A kedy sa to dá považovať za problém že už niečo není v poriadku ?

pseudomonas87
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
egonsk
4. okt 2024

@iceberg moja ex mala uz po tyzdni take libido, ze steny skrabala a napokon ani do konca sestonedelia nevydrzala odolavat...

janickacrazy
4. okt 2024

@iceberg To je zložitá otázka a u každej ženy to môže byť iné. U mňa cca tie 3-4 mesiace po pôrode som sa tak nejak dávala dokopy. Ale úplne sa mi vrátila chuť až po ukončení kojenia.

pseudomonas87
4. okt 2024

@iceberg ja som mala stále, ale nekojila som a mala dobre spinkala, bola som odpočinuta.

kristinka92
4. okt 2024

Ja myslím že libido je aj priamoúmerné únave a tomu ako veľmi muž doma pomáha, obzvlášť partnerke po pôrode s dietatom. Lebo očakávať, že všetko SA doma urobí, nakupi navarí uprace a okolo deti skakat a večer keď už padá človek od únavy na hubu, ešte skakat inde…. Takze vždy treba aj doma pomôcť, aby toho mala žena menej a možno aj chuť príde sama

evcagabi
4. okt 2024

Ja by som aj chut mala ale dojebane sitie a dlhe hojenie nam to zatial znemoznuje 🥲 som 6t po porode a vlastne mna chut ani nepresla 😅 a to aj kojim

ivangeline
4. okt 2024

Po každom pôrode to bolo iné ale cca 3m po sa to dalo. Horšie je to s tou chuťou. ;D

iceberg
autor
4. okt 2024

@kristinka92 no ja mám hlavne na myslí v Tom prípade keď je doma všetko v poriadku keď chlap pomáha atď , čiže iba to samotné zotavenie ženy približne , koľko to môže byť aby sa vrátilo libido jasné z eu každej individuálne preto sa pýtam lebo niektorým to mohlo trvať dlhšie buď hormonálne ak bol problém alebo popôrodné depresie

iceberg
autor
4. okt 2024

@ivangeline no ja mám hlavne na myslí tu chuť , kedy si to začalo pýtať tvoje telo a kedy si nato začala myslieť

nevenka
4. okt 2024

Ja som mala 4 porody a vzdy to bolo inak.

iceberg
autor
4. okt 2024

@nevenka tak skús spomenúť to najdlhšie obdobie kedy sa vracalo libido

kiki68
4. okt 2024

Dva roky, ale kojila som 3,5 roka. Takze to ma vplyv tiez. Ale dva roky to bolo ine. Akoze robili sme vsetko hned, len som ja citila, ze akoby som taka utlmena trosku. Muz to nepostrehol.

lasona
4. okt 2024

Ja som nevydržala dodržať ani sestonedelie. 🙈🙈🙉🙊🙊furt som mala chuť a mam

demodun
4. okt 2024

@iceberg asi po 3 mesiacoch sme začali. Ale teda ja som kojila veľmi krátko a bola som na rizikovom, takže celé tehotenstvo nič. 🙈
Skús sa porozprávať, či nemá aj obavy z bolesti po šití a tak Choď na to pomaly

iceberg
autor
4. okt 2024

@demodun , moju nenastrihavali, mala bezproblémový pôrod , nepotrhalo ju nikde .

modrykolibrik
4. okt 2024

@iceberg takze mate peoblem ze ona nechce, nema chut? Ako dlho ma po porode?

andrea2323
4. okt 2024

Ja poviem úprimne, fyzicky som ok, aj psychika, ani nie moc únava, ale kojím a teda libido a chuť že nula celých nula celých nula nič 🙈 asi je to tým kojením a prolaktínom, akurát má syn 3m.. zatiaľ to viac menej nechávame tak

ivangeline
5. okt 2024

@iceberg … keď som si dovolila na to myslieť, pravidelný sex tomu pomaha, tej chuti. Keď dlhšie nie je, chut tiež nie je. ;D Takže za mňa najprv myseľ, potom telo. Mysli pomaha prejavy lásky od manžela. ;)

iceberg
autor
5. okt 2024

@modrykolibrik už rok má poporode a mala popôrodnú depresiu, respektíve už je to lepšie ale stále niečo ,,malé,, tam ešte je .

kp7333
5. okt 2024

@iceberg Mozno je to hormonmi, mozno je unavena, vycerpana. Neberie lieky? Skus na nu nenaliehat, lebo to ma zvycajne opacny efekt. Skor na to chod pomaly, postupne, zvol dotyky nesexualneho charakteru - pohladenie, masaz uboleneho chrbta a sije, pritulenie... Ak jej to bude prijemne, casom ti snad dovoli viac.

karolinakr
5. okt 2024

sranda, že niekto nechce sex, lebo má depresiu, a niekto sex používa ako liek na depresiu

dadis
6. okt 2024

Ja som po porodoch nemala problem
s libidom. Po druhom porode si vsak pamatam, ze sme akoby mali ruju 😅. A to sme boli spolu uz 10 rokov ako partneri, ale boli sme ako zajace vtedy. Kym po prvom porode som citila dost unavu, po tom druhom som sa citila lepsie. Oba boli sekciou.Samozrejme, ze sme na to ale skocili az po sestonedeli. A kojila som 2r obe deti, nemam pocit, ze by to na to malo vplyv u mna.