Je pre mužov dôležitejšia postava a vzhľad, alebo ženine vedomosti a schopnosti?

4. aug 2022

Je podľa vás dôležitejši pre mužov vzhľad a postava ako to čo žena ovláda ? Čo vie variť a tak a jaká je ,alebo fakt už ich len ovláda testosterón ? Moja mama je trochu pri sebe ale robí na smeny tak nemá čas športovať a pritom otec chodí každý deň behať v takej skupine a stále obdivuje že tie ženy čo sú tam koľko odbehnú a tak,pritom mamu dokopy nepočúva myslíte si že je schopný ju podviesť ? Mama sa čisto dala len na tú rolu manželky viete upratovanie ,varenie a ostatné veci idú bokom ..

xena0
4. aug 2022

Myslím že aj muži pozerajú ako na postavu a vzhľad tak je dôležité aj čo žena vie, to že má žena dobrú postavu neznamená že nevie variť a pod. mamka by si mala nájsť čas na seba a venovať sa viac sebe

terez246
4. aug 2022

Podľa mňa je dôležité prepojenie medzi mužom a ženou, bez ohľadu na vzhľad. Avšak nemenej dôležité je starať sa o seba (či už muž alebo žena), aby sa páčila sama sebe a samozrejme aj svojmu mužovi. Tiež nemám veľa času a nevyzrám ako modelka, ale snažím sa. Aspoň občas sa pekne obliecť preňho, nalíčiť, spraviť si účes. To, že mám 10 kíl navyše (a aj on má 😂) nás nelimituje. Nie je to o tom. 😊

tanyan
4. aug 2022

Na toto neexistuje všeobecná odpoveď. Ako keby si sa opýtala či ženám viac záleží na peniazoch alebo na láske - nájdu sa aj také, aj také...
Aj keď otec rozpráva o iných, zďaleka to neznamená, že by chcel meniť. Aj o autách rozpráva všelijakých, ale jazdí na tom svojom a má ho rád aj so všetkými chybičkami. 😉
Ak by to mamu motivovalo k väčšej starostlivosti o seba, tak by to bol len pozitívny vedľajší efekt jeho rečí. Úlohou manželky nie je obetovať svoje telo aj dušu pre "vyššie dobro" domácnosti.

natalka81
4. aug 2022

Nemyslím si ze sa da jednoznačne odpovedať, ani sa nedá hádzať mužov do jedného vreca.
Poznám veľa žien, ktoré naozaj niesu krasne, dokonca ani pekne, majú aj zdavotne vady, strasne zuby, skulave oči, (bez urážky samozrejme) a normálne sú vydaté, majú deti, rodiny, vidím ich v kostole aj s mužom. Muž si ich vzal pre iné hodnoty, a nie povrchnu krásu
Aj vernosť je jedna z hodnôt, ktoré podľa mňa, s krásou nesúvisia vôbec

vvrabec
4. aug 2022

Pokiaľ ide o cvičenie myslím si, že ak by Vaša mama chcela cvičiť tak si čas nájde. Robila som tiež aj na smeny a čas na seba som si našla. Skôr vidím problém v tom, čo ste napísali nakoniec, že mama sa dala len narolu manželky- upratovanie, varenie. Ak Vaša mama je len práca, domácnosť práca,... a stále dokola tak sa im tažko hľadá aj téma na rozhovor. Vaša mama by si mala nájsť čas pre seba. Nemusí to byť behanie, pomôžte jej nájsť nejaký koníček bude sa cítiť lepšie , odreaguje sa a bude mať viac energie. Potom sa budú mať s otcom aj viac očom rozprávať veď ak Vaša mama bola len v práci a doma tak sa jej rozhovory museli točiť stále dokola o tom istom a to by nebavilo asi nikoho. Ak je Váš otec taký aktívny určite by mu nevadilo tráviť viac času s Vášou mamou. Nemusiaspolu behať na to má skupinu, stačí ak pôjdu napr na prechádzku, fo kina. Upratané, navarené to je fajn ale ak občas navarí na 2 dni a ušetrený čas strávi s otcom ?Spoločne strávený čas je dôležitejší bez ohľadu na to či ste manželia rok alebo tridsať rokov.

panelacikova
4. aug 2022

takže... byť na mieste mamy, okamžite prestanem variť a upratovať. čo odrobím v práci, to odrobím a hajde sa venovať sama sebe. nie pre neho, srať na takého partnera. ale sama pre seba. načo robí slúžku hulvátovi, ktorý očividne a nahlas obdivuje iné? by som sa mu vykašlala z vysoka na jeho sprostú hlavu a sama pre seba by som začala fungovať, možno aj športovať, žiť. Veď ona pri ňom nežije, len existuje... a slúži...
a ak ty máš dosť rokov na to, že tu vypisuješ, tak potom máš dosť rokov aj na to, že chápeš, že otec robí debiliny. tak by si mu to mohla aj ty naznačiť, že sa správa ako tupelo.

olimuc
4. aug 2022

Jasne, tvoja mama pracuje a ešte ma na krku celú domácnosť … úprac a navar ty s otcom a mama začne sportovat. Mama sa na tu rolu asi nedala dobrovoľne, ale bola v tom stereotype vychovana, že chlapovi treba skákať za zadkom, lebo je chlap. Keby ju podviedol, tak si tvoja mama oddýchne a nemusí prať, varit a upratovat a zbavi sa pritaze. Takze by to bola v podstate vyhra …

autor
4. aug 2022

@olimuc ale ja už s nimi nebývam len čo hovorí

lenkakravcova
4. aug 2022

Možno jej tým otec len chce naznačiť, aby sa nevenovala toľko domácnosti ale radšej sama sebe?
Skús jej to navrhnúť.

zuzubb007
4. aug 2022

Podla mna nejde tak o chlapa co chce, ale tak zena by sa mala predovsetkym zaujimat o vsetky oblasti, a hlavne sa neopustit ako vacsina zien po porode vsak uz nepotrebuje vyzerat, ako vazne som na dovolenke a to ako tie zeny na plazi vyzeraju je fakt strasne, zaujimave, ako sa vsetci vyhovaraju na povinnosti, varenie, deti atd.ked sa chce da sa vsetko, ostatne su len vyhovorky, a ano urcite nechce mat chlap doma buchtu, aj ked to zene nepovie do oci a urcite ani tupu ako tago co nic nevie

katkami123
4. aug 2022

Problém je, ze tvoj otec sa rozvíja a vaša mama nemá žiadne koníčky. Prečo aj on nerobí niečo v domácnosti? Potom by ona mohla tiež chodiť behať.

elizabet173
4. aug 2022

je fajn, keď si muž vyberie takú ženu, ktorá spĺňa to, čo na ženách najviac obdivuje, u jedného je to nadýchaná knedľa a perfektne vyžehlená košeľa, u druhého športové výkony, u ďalšieho úspešná kariéra. Nemyslím si, že mama nemá čas športovať, to, že robí na zmeny, je len výhovorka. Zrejme ju to k športu nikdy neťahalo a otec asi ospevuje ženy, ktoré behajú preto, lebo nechce mamu raniť tým, že jej na rovinu povie, aby začala niečo so sebou robiť. Ťažko povedať, či by bol schopný ju podvádzať, no asi pre neho nebude príťažlivá a preto by mala mama so sebou niečo začať robiť. Môžeš jej pomôcť tým, že budeš s ňou chodiť napr, plávať, kúpiš obidvom palice na nordic walking, ukážeš jej recepty na zdravšie jedlá, pomôžeš jej stiahnuť si do mobilu kalorické tabuľky. Mama by to mala robiť predovšetkým kvôli sebe, svojmu zdravotnému stavu, až potom kvôli otcovi

mamutka
4. aug 2022

Každý má rád nieco iné. Tebe ide o tvojho otca a tomu sa páčia vypracované ženy, ktoré stíhajú aj prácu, aj rodinu, aj šport a majú teda aj iné telo ako tvoja mama. Áno, podviedol by ju asi ľahko.
Ďalšia vec je, že tvoja mama môže stíhať aj prácu, aj domácnost, aj ten pohyb. Dá sa to krásne skĺbiť. Chce to len taky malý detail. Manžela, ktorý najskôr po práci poriesi co doma treba, nakúpi ak treba, pošle ženu von, nech si ide zabehať, na bike, do posilky....čokoľvek, čo ju baví. Chce to muža, ktorý vie, že obaja majú rovnaké práva aj rovnaké povinnosti.
S mamou si pohovor, že chlap vidí na žene aj iné veci, nie ozehlene posteľné prádlo, domáce buchty a pod. Všetko čo sa dá eliminovať a ušetriť tak čas pre seba treba začať robiť. A nákupy, varenie a pod si rozdelia, nebude to jej povinnosť. Koľko času on trávi športom, tolko času aj ona potrebuje pre seba.

kiki68
4. aug 2022

Asi kombinacia. Moj muz je taky, ze aj cici aj rici, aj v hlave. Asi ako my zeny, tiez je to kombinovane.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pragmaticka
4. aug 2022

Vieš ako je ten vtip??

Môj penis je ako doberman, manželku si nevšíma no susedu by aj roztrhal...

O tomto to celom je!! Chlapi nech by bola doma žena aká krásna inteligentná šikovná atď, po rokoch už ju majú opozeranu..

janickacrazy
5. aug 2022

@pragmaticka No našťastie sú aj muži, ktorí to majú inak. Môj je stále zo mňa besny aj po 13 rokoch. 😉

akmozempomozem
5. aug 2022

zalezi na tom, ako ju miluje.. este nie je chlap, aj ked je tato..

sagittka
9. aug 2022

@natalka81 to ze ich vidis v kostole neznamena ze pekne ziju a nemaju kadejake problemy vo vztahu. Na vela partnerstiev by clovek nepovedal, ze bol muz alebo zena tomu druhemu neverni, dokonca ze spolu vychovavaju dieta, co nie je muzove a podobne. Takze ci niekoho vidime vysmiateho kazdu nedelu na omsi neznamena, ze si ziju rozpravkovy zivot

natalka81
9. aug 2022

@sagittka isteže. Ten kostol som spomenula v kontexte s tým, že nemám kde inde takých ľudí vidieť, jedine tam.. a súhlasím s tebou, ľudia sa trápia a nieje záruka nikde, že kresťan katolík modliaci sa v kostole nebude mimo kostola poriadny hajzel