Je pravda, že cigáni môžu podvádzať a cigánky nie?

27. aug 2022

Je to pravda? Vraj to majú cigáni dovolené a že žena nemôže zato že môže otehotnieť. Plus mi povedali že to len my biely sa rozvadzame za podvádzanie že pozeráme len na seba a že oni ostávajú kvôli deťom spolu. A že my nepozeráme na deti.. to fakt toto platí ešte v dnešnej dobe takéto názory ako zo stredoveku ?

mimka1402
27. aug 2022

Čakám na vyjadrenie Vandy. 😁
Ale z môjho pozorovanie rómske manželstvá po väčšine sú o tom, že muž môže všetko a žena je častokrát za "nulu a rodicku deti". ale vravím o stereotype samozrejme aj tu sú výnimky. Keďže mám slušných Rómov v okolí a aj tí mi všeličo prezradili o ich "kultúre" a veru nie najlepšie veci. Ale vedia si to priznať. A je to pre nich proste samozrejmosťou, čo pre nás už byť nemusí.
Ale vieš, tam veľakrát žena naozaj trpí, ale ostane práve pre tie deti... Lebo vieš žena s xy deťmi sama bez podpory. Plus je to zaužívané v ich komunite.
Príde mi, že v tomto sú ako my kedysi, kde bola hanba sa rozviesť. Ale to sa deje aj u nás "bielych" predsa.

vanda323
27. aug 2022

@mimka1402 Už idem nato 😂

vanda323
27. aug 2022

Ahoj, keďže som cigánka odpoviem ti, no v prvom rade ti musím napísať že aj u nás cigánov je to rôzne....a to čo píšeš sa väčšinou píšem väčšinou deje u tých jednoduchších Rómov.
Poznám rodinu , kde má reálne muž 3 ženy ..... samozrejme s každou deti....a reálne bývajú takto že je hlavný dom kde býva jeho matka , v ňom býva prvá žena s ktorou má 7 deti a potom na pozemku majú postavené také volajú to že domčeky ale reálne sú to chatrče kde bývajú ďalšie ženy s deťmi.... samozrejme že tie ženy sa hádajú, bijú medzi sebou ale nenápadne ich hádať sa stým mužom....no aj to sa v 21. Storočí reálne deje....
A áno cigáni sa vo všeobecnosti asi rozvádzajú menej čo mám tak odsledovane , skôr ženy trpia ..lebo pravdou ostáva že aj keby sa cigánska žena rozviedla

vanda323
27. aug 2022

@vanda323 do kelu tu to musím dopísať 😂
Že aj keby sa cigánska žena rozviedla, kde pôjde? Väčšinou s 5 deťmi a viac? K rodičom? Rodičia majú väčšinou nejakú chajdu 2x2 metre kde sa tlačia často krát aj 2 generácie...
Toľko zo života osadníkov 🤗
Čo sa týka Cigánov kt. Žijú už ako to napísat tak napíšem tak jednoducho že normálne pretože neznášam slovo prispôsobivo...tak áno mám komosku ktora je rozvedena, jednu.
Ja napíšem niečo z môjho života, môj manžel mal počas nášho vzťahu aféru....zbalila som sa a odišla...k mamke.
On spal 3 dni v aute pred bytovkou kým som sa snim rozhodla konečne rozprávať... samozrejme nebol v tom aute od rána do večera.. ale večer okolo 8 dosiel a snažil sa aby som vyšla von ..ja som ho ignorovala. No pravdou ostáva že na rozvod som nepomyslela...
Nakoniec sme to dali do kopy a funguje to ....
No tak či tak vo všeobecnosti je u cigánov zaužívané že chcú muži Pannu a tak už žena ak má deti si ťažko nájde muža...je to ako keby hanba u nás ...no neviem dievčatá či som Vás nejak ohúrila 😂

uglybetty1234
27. aug 2022

@vanda323 mna ano. Mna si ohurila ;)To su ti veci.Som rada, ze si sa takto vyjadrila, lebo osobne vas vlastne ,,nepoznam”
Moja mama ma susedku ciganku. Velmi slusni ludia. Upratane tip top, deti vychovane, vzdy cosi fajne rozvoniavalo. Vzdy poruke ked mama cosi potrebuje extra, zlati ludia.

andreatytler
27. aug 2022

@uglybetty1234 Myslim ze vacsina ludi by boli v soku keby prisli do domu romskej rodiny. Ani zrnko prachu... zena denne lesti vsetko od plafonu zec nabytok az po dlazku.

lilyianka
27. aug 2022

@vanda323 aj ja sa teda spýtam jednu vec, týka sa to sexu 😄 mne raz jedna Rómka povedala,že u vás je slovo orálny sex tabu... tak čo je na tom pravdy?
A ešte čo som tak odsledovala... že ak žena porodi tak skoro hneď ide preč z pôrodnice.... kvôli chlapovi ci? Videla som ako si potom po pár dňoch prídu pre deti a vybavené

martinkatinka
27. aug 2022

Podľa mna, je to proste ine etnikum, tak ako cinania, africania. Maju inu kulturu, ale to mame aj my pre nich.
Ja si myslim, ze oni su viac citovo zalozeni, viac prejavuju emocie ako my, neboja sa hadat sa na verejnosti, kricat..... My to v sebe viac dusime. A riesime vela veci lahsou tichsou cestou. Asi su zeny menej dominantne a viac hladia na deti ako na seba.

vanda323
27. aug 2022

@lilyianka Je to tak že niekedy je chlap v práci väčšinou Česká Republika na čierno tam chodia pracovať...a zrná má často doma deti preto ujde z pôrodnice....
Druhá vec je že Rómovia -muži sú veľmi žiarlivý, a chcú aby ženy spali doma....
Ja som napríklad výrastla.v meste a môj manžel na dedine , keď som k nim prišla v šatách nad kolená celá jeho rodina sa do mňa pustila že to je v ich rodine neslušné. ..musela som sa k nim začať obliekať inak....

vanda323
27. aug 2022

@martinkatinka Presne si to vystihla

vanda323
27. aug 2022

@andreatytler Noooo presne .ja momentálne chodím na terapie kde presne toto riešime že upratujem vždy....a moja terapeutka tvrdí že niesom otrokom domácnosti že domácnosť má slúžiť mne , nie ja jej

vanda323
27. aug 2022

@uglybetty1234 To som veľmi rada že máte s mamkou dobrú skúsenosť❤️

alenamihal
27. aug 2022

@vanda323 ja mam jednu otazku "vy ako romky/ciganky sa bojite antikoncepcie,ci ste len proti ??? Ja len jedno nechapem,ci ta zena je taka tupa ,ze si da urobit deti aj 5 deti a proste tie deti chodia žobrat ,nemaju dobry zivot atd..omnoho lepsie by im bolo v detskom domove...vsak osadnici nie su ziadny prijem do nasej republiky..jasne,ze cest vynimkam ,ktorych je malo....nic v zlom ,len tak nahlas rozmyslam o takych zenach ...

vanda323
27. aug 2022

@alenamihal No napíšem ti to takto moja svokra má tiež 10 deti ktoré nedokáže uživiť.....a doslova zdiera nás ...
Keď som sa jej raz samozrejme v rámci slušnosti opýtala že prečo si nechala spraviť toľko detí ..jej odpoveď bola taká že keď chcela po dvoch si podviazat vaječníky môj svokor teda jej muž ju zbil ..že či sa chce kurvit....logika nikde ale oka ....
Potom mi vysvetlila že to myslel tak že kým on bude v robote ona bude mať kopu času keď budú mať len 2 detí...a on žiarlil aby s niekým iným niečo nemala....
A za ďalšie Cigánky z osád napríklad aj moja svokra , sú také jednoduché veľmi jednoduché zenicky (proste tupé no) hlupucke, nevzdelane....že nemajú ani páru o svete...
A robia len to čo im muž povie....

martinkatinka
27. aug 2022

@vanda323 ak to nie je tajomstvo, ako sa tvoj manzel vlastne dostal z tej osady, ci dediny... Zrejme mal nejake ambicie ....

vanda323
27. aug 2022

@martinkatinka Není to žiadne tajomstvo, kľudne to sem napíšem.
Babka môjho manzela bola veľká užernička známa široko ďaleko....kúpila si byt v bytovke medzi bielymi...moja svokra mala môjho muža veľmi skoro ...babka ho vzala k sebe ....naučila ho veľmi točiť peniaze samozrejme úžerou...
Môj manzel ako 13 ročný mal plný šuflík peňazí nie autíčok...povedal mi že to fungovalo asi takto za 50 eur 150 späť... hrôza...
Vďaka Bohu uvedomil si chybu , stihol matke kúpiť byt medzí bielymi, vyštudoval, a prestal s úžerou

vanda323
27. aug 2022

@martinkatinka To ale nemení nič na veci že jeho matka je na ňom finančné závislá do teraz

martinkatinka
27. aug 2022

@vanda323 a co robi teraz?

vanda323
27. aug 2022

@martinkatinka Pracuje ako opravár veľmi drahých strojov baví ho to veľmi..je veľmi ambiciózny.... momentálne si ide spraviť vodičák na kamión... povedal mi že platovo sa už nemá kde posunúť....v tom čo robí že by chcel väčšie peniaze 💸💸💸
Pred tým mal firmu Sro teda ale nebavilo ho to robiť majstra sro predal

slovakboy
27. aug 2022

@martinkatinka
@vanda323 Romovia majú vrodený temperament. Preto kričia. To nie je že by chceli byt zlí len u nich to je tak ako aj Číňania keď sa rozprávajú ma človek pocit že sa hádajú. A potom Číňan prišiel do Dánska a povedal že nechápal ako všetci tam tichúčko hovoria. V Indii aj v Číne som bol napríklad prekvapený že šoféri sa nerozčuľujú ja keď som videl ako sa tam jazdí hlava nehlava hocikto hocikomu vojde do cesty ut by som nadával. Oni zatrúbil ale nie zo zlosti ale preto aby o nich vedeli keď idu zozadu alebo idu rýchlejšie. Proste nie je tam taká vnútorná zlosť u tých ľudí. Neviem ako u Romov. Stretol som zlých a vychcaných ale viac takých ktorí sa boja bieleho alebo sa dištancujú sami že nepatria do nášho sveta. A bieli s väčšinou Romov rozprávajú ako s podradnými ako s inými a to ich hnevá. Najradšej som keď stretnem Roma dobrej vôle ktorý chce srdiečkom prekonať tu bariéru medzi nami. Keď zisti že naďabil na podobného vtedy si rozumieme. No ja sa tiež nehrniem medzi Romov to by som musel vyjsť zo svojho pohodlia. Určite sa snažím mat čo najmenej predsudkov. Ženy Rómky vraj sú veľmi verné a muži zas nie. Veľa deti nemajú kvôli prídavkom ale preto že sa cítia bezpečne keď majú veľa deti. Tak som počul. Čo sa mi nepáči je že si závidia a keď jeden sa snaží dostať z biedy ostatní ho považujú za zradcu a stiahnu ho za nohu dole. Proste každý sme nejaký.

motolica
27. aug 2022

@vanda323 mňa si určite zaujala,veľmi ma zaujíma ako to povedať ehm ...že cigánske fungovanie ,nemáš nejaký blog,kde o tom píšeš? 😃😃Budem tvoj verný čitateľ 🙏💪🙂...inak ja som asi v 30tke pochopila,že su medzi cigáňmi mega veľké rozdiely,lebo v rodnom meste ich sice bolo málo,ale taký že echt chatrčoví a neprispôsobiví a keď som sa presťahovala do ineho mesta ,tak cigáňov viac,ale normálni klasika ľudia ,slušní,pracujúci ,áno veľa detí ,ale nič vymykajuce sa ostatným občanom SR a tiež nemajú radi tých neprispôsobivých 😃 a navyše fakt pekné ženy aj muži,že keby povedali,že sú čo ja viem modely/lky Barbadosu ,tak asi aj uverim 😃😃

slovakboy
27. aug 2022

@motolica najkrajší ľudia pochádzajú z Angoly. Krásne vysoké postavy, svalnatí muži a nádherne ženy. Tak im to tam geneticky vyšlo.

motolica
27. aug 2022

@slovakboy je to možné ,netušim🙂 to ma ten Barbados napadol len z toho dôvodu,že niektoré cigánky mi pripomínajú Rihannu , tmavá pokozka a nenormálne oči zelené ,to ja neviem čo je to za mix ,ale vydaril sa 🙂

vanda323
27. aug 2022

@slovakboy Áno, závisť medzi Rómami je obrovská....
Ja tiež keď som medzi svojimi kričím tancujem smejem sa....
A najradšej má keď prídem niekde so čakárne ľudia si myslia že som biela, a v zápätí príde nejaká Romka a začneme sa spolu v našej reči 😂😂😂

vanda323
27. aug 2022

@motolica Si zlatá, ale nieee nemám žiaden blog 🤗
Možno raz....🥰

mimka1402
27. aug 2022

@vanda323 Vedela som, že ma nesklameš a prídeš ako na zavolanie. 😘
Super si to priblížila. A hlavne úprimne a autenticky. 😊

monillia
27. aug 2022

@vanda323 Ja by som si tiež veľmi rada prečítala, porozmýšľaj 😉

sszuzu8
27. aug 2022

Fakt to tak je 🙂 videla som to xkrat na vlastné oci. Žena podvádzala a už bola svetoznáma štetka a muž ten chudák. Vyhodili ju z domu. Muž podvádzal za každým rohom a bol frajer žena mu odpustila a žili akoby sa nič nestalo. A toto nebol jeden pár. Bolo ich oveľa viac 😂

vanda323
27. aug 2022

@monillia Aj možno by to bolo vhodné ako relax 🤗🥰

vanda323
27. aug 2022

@mimka1402 Tak snazim sa byť úprimná ak niečo také píšem aby ľudia vedeli ako to naozaj je...
Tebe ďakujem si milunka ❤️