Je lepšie sa vo vzťahu prispôsobovať, alebo si žiť podľa seba?

mvo
27. mar 2023

AHOJTE,
Asi tu je niekde podobny clanok,....

Ja napisem ten svoj, a ak mate - nazor, budem rada,...ja sa uz neviem pohnut.

Mam vztah s partnerom vyse rok a pol. Nie je to jednoduche, povedala aby som skor narocnejsie,...A chcela by som poct nazor nato - po akej dobe je vhodne aby sa zreli, dospeli partneri k sebe nastahovali a skusili si spolocny zivot? Problem je aj to, ze partner je v zahranici,...pracuje tam od pondelka do piatka,....som ukratena o tu cestu piatok ked ide z AT domov ,....a to iste o cestu v nedelu z SK do AT,....Ide k sbe na byt, nie ku mne domov,.....niekedy je vikend iba o tom ze sme spolu,...nic sa nestiha. Niekedy sa ani nestihneme vidiet, lebo pracuje na rodicovskom dome,....Vzdialeni sme 115km od seba.
..... mam pocit ze tymto systemom mi uteka zivot,...
Mam sa zamerat na seba? , sport, kamarati,...ci sa snazit mu prisposobit ako sa mi bude dat? Ak sa prisposobujem, nie som spokojna, pretoze vsetko co chcem pre seba mi uteka, sport, kamarati , moja rodina,........lebo viem, ze robim za nas oboch, a neviem do kedy to takto pojde,...ak sa ho spytam, co bude dalej,....je nervozny.
Ked sa snazim si plnit program,...citim ze to berie tak, ze nanho kaslem,....

Nie je s nim zas uplne lahka debata, spokojny je vtedy ak nic neriesim,...a prisposobujem sa,...tvrdi ze robi maximum, v tom ako sa prisposobuje on ku mne,...mne to vsak nestaci,...je to malo casu,...pre mna,...

Lenze mne v hlave ide dokola,....ze do kedy to mama takto tahat? Ok? Dva? Do kedy?

Vdaka za vase nazory

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lady_hurts
27. mar 2023

@mvo myslím si, že sama poznáš odpoveď. Vo vzťahu by sa mali snažiť obaja, mám pocit, že snaha o spoločný čas ide len z tvojej strany. A rok a pol spolu prakticky nie ste, keďže je väčšinu času odcestovaný. Ja by som to vzala z kratsej cesty a venovala sa svojim záujmom, hľadala iného partnera.

toskanka
27. mar 2023

V jeho živote nie je pre teba miesto. Práca v zahraničí, práca na jeho dome. Vidíš sa tu niekde? Nie, nemohla by som takto dlhodobo fungovať.

anita6666
27. mar 2023

@mvo dokedy? Donikdy! Už včera bolo neskoro riešiť tento nezmysel! Áno,venuj sa sebe a ries seba.

minilla
27. mar 2023

Sama si si pekne odpovedala: "Ak sa prisposobujem, nie som spokojna.. Ak cosi riesim, priatel je z toho nervozny." Nechaj ho ist svojou cestou a uvolni miesto vedla teba pre niekoho, kto bude s tebou chciet travit cas a budete podobne naladeni. Aktualny partner sa tak nejavi.

miriam11
27. mar 2023

@mvo Ty si tuším v živote nebola zamilovaná a nerušis ake to je. V tomto vzťahu láska absentuje. Na co ti je tento vzťah, ktorý ťa doslova obťažuje? Ak človek miluje, spraví aj možné a nemožne,aby bol s danými človekom spolu, je s ním rád, teší sa, nemyslí co mu treba kde robiť, bez výčitiek a zlého svedomia si spolu plánujú voľné aktivity, aj práce. Keď to takto necitis, skonči to prosím, lebo toto co predvadzate budúcnosť nemá.

emm_i
27. mar 2023

Napíšem ti môj príbeh. Stretávala som sa od leta s mužom, tiež pracovne vyťažený, videli sme sa len cez víkend aj to na chvíľku, niekedy ani to nie. Toto trvalo zopár mesiacov, keď som nehučala, bolo všetko fajn. Ale nedalo sa budovať vzťah, keď ten človek s tebou tráviť malo času.
Na mňa prišla frustrácia. A zrazu nečakane prišiel muž, ktorý má záujem so mnou byť takmer každý deň. Píšem takmer každý, pretože on má aj svoje záľuby, rešpektuje aj moje záľuby, kamarátky, šport, no napriek tomu za mnou príde po práci, ideme na výlet, cítim z neho, ze je v mojej prítomnosti rád a že so mnou nie je nasilu.
Myslela som, že nezažijem pocit, keď muž bude chcieť byť rád so mnou ako ženou, tráviť so mnou zmysluplne čas (výlety, šport a pod.).
Ako napísala jedna žena vyššie, ak muž chce, nájde si čas, a je rad s tou ženou 🙂 a bude to úplne iný pocit. Pretože budeš na ňom vidieť, že je s tebou rád, ze je pri tebe uvoľnený a že to nie je silené 🙂

mvo
autor
27. mar 2023

@miriam11lenze ja mam volu planovat, aroim prve posledne pre neho,...vybavujem mu veci,...snazim sa zistiti aky ma program, a co pre neho mozem urobit,..ale to je len tu v BA. Ked on je v zahranici,...ked polozim otazku,....kedy sa vidime,...odpoved je neviem,...lebo ju nevie,...ja sa pytam do kedy sa da tolko prisposobovat, obmedzovat svoje aktivity, svoj zivot a zivot aj svjho dietata,...svoej rodiny, na ukor toho, ze chcete byt s milovanym clovekom? aspon tych par hodin? A ked mu polozite po 15 mesiacoch otazku, o spolocnom byvani,...aspon o pokuse, abyste sa nemuslei kazdy vikend aj sdietatom balit a zas vybalovat,...stoji to naozaj vela namahy a usilia,....ja som stastna ze s nim mozem byt,...ale je to na ukor vsetkeho,...mojej rodiny,...tazko sa to pise,....nie je nikde navod ako to davat dohoromady,...ale zena by mala vediet aspon to ze ta snaha,...bude mat vysledok,....u mna to tak zial nie je,....neviem co bude,...a ak sa spytam,...je zle,...ciitim sa len unavena,...a rozladena, ked za nimaj s dietatom pridem, lebo sme tak dohodnuti a sme unho v byte a len cakame, kym si na nas najde cas,...vieme prist aj neskor,...len jeho odpoved je neviem,...neviem kedy to dokoncim,...neviem kedy sa vratim,...a su veci o ktorych ani len netusim,...a riesia sa az ked som tam,...nie sme rodina, v jednej domacnosti,...ja mam svoju a on svoju. Neviem ci si porozumela,...asi skor nie,....

emm_i
27. mar 2023

@mvo ešte reagujem, odpoveď NEVIEM, MOŽNO, UVIDÍME som počula veľmi často. Ver, taký chlap skutočný záujem nemá. Ak chlap chce byť s tebou, urobí preto všetko, lebo CHCE a váži si jej čas, prítomnosť 🙂

mvo
autor
27. mar 2023

@emm_i dakujem,..ja to tak aj citim,...on mi aj ovpoveda ze travi so mnou vsetok jeho volny cas,...co je naozaj pravda,....lenze je toto zivot? ma to tak byt? par hodin? ako pises aj ty, nema,...a aj napriek tomu ze ho naozaj aj uprimne lubim,...nech si tu pise kazdy hluposti,..... Praca sa da zmenit, pre muza asi jednoduchsie ako pre zenu s dietatom.....je taky problem zmenit bydlisko, presunut sa?....vytvorit novy domov? On sa boji, ze sa zopakuje minulost,...vsade vidi vykricniky,...ja rovnako,...ale idem vpred,...menim veci za pochodu,..tak aby som vyhovela,...bola co najviac s nim,...a to je zrejme aj moja vina, moja chyba,...lepim tie diery,.... cas si bezi ako splasenen kone, rychlo a stale...

mvo
autor
27. mar 2023

@emm_i a ja obvykle vsetko v klude, prvy krat, druhy este,...ale ak mam stale prosit o toiste,...tiez hucim,....🙂

muchotrafka298
27. mar 2023

Ja som bola roky vo vztahu, kedy som sa vylucne prisposobovala iba ja. Vsetko sa tocilo okolo toho, kedy moze on, kedy mu to vyhovuje, kedy on chce. Povedala som si OK a neskor mi to neskutocne prekazalo, ze sme chodili na dovolenky len vtedy, ked on nemal pracu a mal volno (co bolo april-jun/zaciatok jula). Teraz by som na to uz nepristupila, lebo kazdy vztah ma byt o kompromise.

retatka
27. mar 2023

@mvo Nechaj teraz aby bol on aktívny a ukázal záujem o Teba .Tam uvidíš odpoved a podľa toho by som sa rozhodla ,či s ním ostanem …Moc sa mu vtieraš.Buď neutrálna ,nevypytuj sa kedy príde ,ži si svoj život .Zdá sa ,že z jeho strany nieje moc záujem .Ak ma chlap záujem ,ver mi ,ten chlap si vždy čas nájde a sám od seba a nie pod nátlakom od ženy .Ten kontakt s tebou je silený.Ak budeš na neho tlačiť ,skôr či neskôr pôjdete od seba .Keď už zo začiatku vzťahu ma takýto vlažný záujem o Teba ,nebude to mať dlhu trvácnosť .

katarinka89
27. mar 2023

@mvo rob to čo ťa robí šťastnou, čakanie na neho a práca za 2och to určite nebude. A potom sa to dorieši aj same- bud pôjdete od seba alebo sa začne inak ku tebe správať.

mvo
autor
27. mar 2023

@retatka dakujem, ja to tak aj citim. Ze je rada na nom. A za prilis tlacim. Ale zas nemam 20! Mam 47. A predstava, ze to takto bude este par rokov......velmi ma to unavuje, dva byty, dve domacnosti. Cestovanie.
Ale dakujem. Je cas to nechat na nom.... Neviem kolko casu treba,... Mozno je uz aj neskoro. Ukazala som, coho vsetkeho som schopna, kolko sa viem prisposobit... Je si je mnou az velmi isty....

mvo
autor
27. mar 2023

@katarinka89 niekde tam vzadu mi to aj tie kontrolky hovoria,... Takato som bola na zaciatku... Robila som co ma bavilo a neriesila jeho.... Ale to som ho este nelubila. 😊 Bola som este nad vecou. V pohode... Snazim sa vratit k tomu co mam rada ... Inliny, bicykel,... No dostavam potom od neho vycitave spravy... tipu... Stalo sa nieco? Ked sa neozvem... Hned ci do par minut... Ked niekde som a vie to... Ked cvicim a hned neodpoviem. Ked korculujem. Sama som si na vine. Lebo tak fungujem. Vsetko riesim naraz. Aj v praci. 😊 Som ten tip. Neviem sa tak hrat s ludmi... Robim prvé , posledne... 🙄

mvo
autor
27. mar 2023

@muchotrafka298 ano vztah je o dohode, raz ty, raz ja. Ale to ze pracuje vonku a nie je z BA som vedela, ked som s snim zacala... A ja sa s tym, ze zijeme kazdy v inom meste a on pracuje cez tyzden v zahranici, bud zmierim. Co mi nekde... Alebo sa snazim o kompromisy, ktore on nechce. Ci sa ich boji....

esmet
27. mar 2023

@elizabet173 z výpredaja 🤣🤣 to ma pobavilo, tiež mam teraz takého z obchodu všetko za 1€ 🤣🤣

mvo
autor
27. mar 2023

@esmet A je nam toto treba? Sme na tom, tak zle ? Ano sme.... 😊😊

sense
27. mar 2023

Chlap/žena (v tomto prípade chlap) ktorý odpovedá na konkrétne otazkx, možno, neviem, uvidíme, nemá skutočný záujem.
Vyrovnaný vzťah má byť o kompromisov a nie o neustálom prisposobnovani sa... A hlavne ak to prispôsobovanie je len z jednej strany

mvo
autor
27. mar 2023

@sense pochopila som. A citim, ze muz ak ma naozaj zaujem. Rieši. Nehada sa s partnerkou o tom kde budu. A nebude si davat podmienky. Ja som si vsak uz teraz dala.... Vdaka vam. Tu. A aj mojej sestre. Nepopustit zo stanoveneho. Neposuvat hranice... 😊 Ďakujem

toskanka
27. mar 2023

Uviedla si vek, 47 rokov. Prečo si nenájdeš muža, ktorý už má vybudované svoje zázemie, nemusí sa trepať do roboty do zahraničia, opravovat rodičovský dom. Je veľa mužov v tvojom veku, ktorí hľadajú partacky na šport, voľný čas. Ty s týmto mužom nebudujes rodinu, spoločný domov. Sa ti čudujem .... som približne v tvojom veku a na toto by ma veru nikto neprehovoril.

miriam11
27. mar 2023

@mvo teraz, keď si detailne popísala ako to je, mám naopak pocit, že jeho obťažuje vás vzťah. Neviem, tiež by som tak nevedela fungovať, išiel by k vode....

mvo
autor
27. mar 2023

@toskanka adi preto, ze slub sa sluuubi a hlupy (v tomtonoripade ja) sa teší. Zo zaciatku ma braval. Sluboval... Verila som... Vraj sa da vela vevi ked sa chce... Som naletela? Vetila ze v 47 sa to da zmenit. Zalubit. Mat partnera... Nebyt na vsetko sama.... Ale je naozaj fajn to tu citat. Ked vam buchnu ine zeny do oci holy fakt. Ja to aj niekde vo vnutri viem...... Ale priznat si to je tazsie...

mvo
autor
27. mar 2023

@miriam11 ano. Aj ja mam ten pocit, posledne tyzdne... ze to držím nasilu. Ze iniciujem, prosim, kricim... A nespim 😊

mvo
autor
27. mar 2023

@miriam11 a ja mam ten pocit, ze ho obtazujem. Akonahle mam poziadavku byt s nim. A vyslovim ju nahlas a pytam sa kedy... A tym padom som si aj sama odpovedala...

katarinka89
27. mar 2023

@mvo ja už som teraz pochopila jednu vec, ktorú som si tu na MK čítala pred nedavnom: niečo v zmysle, že žena sa dožije dlhšie keď nemá partnera. Niečo na tom bude.....

muchotrafka298
27. mar 2023

@mvo ja som si to priznat nevedela alebo skor nechcela som vidiet veci tak, ako boli. Prezila som tak dlhe roky a teraz je neskoro to lutovat. Cele roky som sa prisposobovala, on pracoval tiez v zahranici, zarabal tam nenormalne peniaze. Tak OK, som si povedala, ze ved to robi aj pre mna..nerobil, cele roky klamal a co bol super for, vlastne som za vsetko mohla ja sama. Preto to aj pisem, aby si to prehodnotila, kym je cas a nestravila roky s clovekom, ktory o teba nestoji.

retatka
27. mar 2023

@mvo A koľko on má rokov ?A ty chceš budovať s ním rodinu ,spoločné bývanie ?Zrejme on o taký vzťah nemá záujem .Veď si ho nechaj na trávenie voľného času ,keď budete mať čas ,stretnete sa ,ak nie nevadí .Netreba visieť na mužovi a byť od neho závislá .Máš 47 rokov, je ti to treba v tomto veku ?

dilino
27. mar 2023

Zbytočne sa nepros.Kašli naňho vidiš sama že zaujem nemá.Keby mal tak ťa kontaktuje a váži si ten váš kratký čas travený spolu aj ked len cez víkendy.Píšeš že je to na teba veľa 2 domácnosti.Co vieš robiť u neho ked je 1 týždeň preč.Načo to robiš.Je si istý tebou preto nič nerieši.Nikdy nebudete spolu bývať nemá zaujem aj ten malo čas čo by ste mohli mať pre seba ide robiť na nejaký dom.Ak by ťa ľúbil chcel by byť s tebou a s tvojím dieťaťom a nie vždy ma len výhovorky.A ked sa snažiš dopatrať pravdy alebo chceš niečo TY tak je veľmi nervozny.Myslíš si že v zahraniči nikoho nemá zdravý chlap vydrži týždeň bez sexu no to pochybujem.Podľa mňa jemu je tak dobre a nerieši len seba teba len vtedy ked niečo potrebuje ako pišeš vybaviť vtedy áno úrady a tak.Ale čas si pre vás nechce najsť.U mňa veta uvidime neskôr ako čo bude je iba to aby si si myslela naivne že to bude dobre.Nikdy by som neprosila chlapa o nič a nečakala na svätého dindy.Nikdy ťa nebud chcieť zbytočne sa trápiš.Ukonči to určite si nájdeš ale takého ktorý bude mať na teba čas a nie že budeš doslova žobrať aby si s ním málo času mohla traviť a vždy vyberie všetko iné len nie teba.TY u neho nie si vôbec dôležita ak by ťa miloval a mal rád správal by sa ináč.Ja by som to na tvojom mieste skončila.Uplne ho prestala kontaktovať a keby sa ťa vyčitavo opýtal čo sa stálo tak ja že nič a dalej by som ho ignorovala.Len aby si nebola prekvapena že po čase by TI povedal že ON už zo zahraničia domov na Slovensko nepôjde už ostane tam žiť.Nájdi si tu chlapa ktorý tu pre teba a tvoje dieťa bude a bude ťa brať a mať rad taku aka si a nie donekonečna vyčkavanie na niečo čo nie je realne.Po týždni si ho koľko užiješ za víkend 3 hodiny a potom zasa čakať týždeň ved to je o ničom keby si mala okolo 20 rokov no pochopim ale nie zrelu ženu v najlepšich rokoch predpokladam s veľkym dospelým dieťaťom.Never nikdy ťa nebude chcieť to ON iba nema gule aby TI to na priamo povedal.Nenechaj zo seba robiť služku jeho byt poupratovať navariť nejaký ten sex a to je cela potreba pre neho ináč by musel ísť do reštaurácie zavolať upratovačku to stojí peniaze a tak našiel prepáč hlúpu čo sa o všetko postara ON ma s toho same vyhody ešte aj vybavuješ za neho a TY máš čo raz za týždeň potešenie na 3 hodiny no moja to nie je žiaden vzťah iba ON to drži lebo má všetko čo potrebuje a zadarmo.A TY TY s toho nemáš nič iba obyčajnu nádej s ktorej nebudeš mať časom nič.ON nič nechce to nie je láska tam vydí len seba a nikto ho nezaujíma ani TY v skutočnosti s tebou ani nikdy nebude žiť a bývať pod jednou strechou.Nebud naivna skonči tento nevzťah ktorý TI nič nedava iba berie.Máš na lepšieho ktorý o teba bude mať záujem a nie len vtedy ked má problémy a záujem ON ale ked máš problémy TY tak to riešiť nechce.Zbytočne to nenaťahuj a ukonči to čaka ťa čosi lepšie.