Je kondóm dostatočná ochrana?

18. jún 2021

Mam nového priateľa s ktorým momentálne riešime ochranu pri sexe, keďže nemôžem nič hormonálne tak používame kondóm no pri kondóme sa stále obávam, že praskne, zosunie sa a pod. Chcem sa opýtať či kondóm ako ochrana sama o sebe je dostačujúca a nemusím sa stresovať alebo skúsiť ešte nejakú inú formu antikoncepcie?

littlebubble
18. jún 2021

Za mňa nie.

nighttide
18. jún 2021

Ja s priateľom stále používame kondom a zatiaľ nám neprišlo, stále kontrolujeme ci je dobrý, kupujeme len overené značky, dávame si s priateľom na tom záležať tak ani nejde do konca alebo keď pôjde tak hneď vyberie, takže takto to je u nás. Len tvoj priateľ si bude musieť zvyknúť na stiesnený pocit 😅

petamich
18. jún 2021

s uz manzelom sme roky pouzivali kondom a nikdy sme nemali ziadnu nehodu - kazdopadne ziadna forma antikoncepcie nie je 100% aj ked pri tychto mechanickych je asi vyssie percento zlyhania ako povedzme pri hormonalnej ak sa berie spravne

jana005
18. jún 2021

Za 18 rokov používania kondómu sme mali s manželom deti, len keď sme ho nepoužili.
Nikdy sa nezosunul, nepraskol a ani nič podobné.
A to teraz posledné roky používame ten lidlovsky, žiadne drahé značky

kkovacovak
18. jún 2021

Nikdy sa mi s kondómom nestala nehoda a ani bez kondómu. To už ale v dlhodobejšom vzťahu. Ani hormonálna antikoncepcia nie je 100%

ninusa221
18. jún 2021

Radsej kupim drahsie kvalitnejšie ked dieta neplanujem.. objednávame online diskretne..nikdy sa nestalo že by nam praskol alebo sa zosunul

littlebubble
19. jún 2021

Určite neodporúčam Durex thin.Už veľa žien tu spomínalo, že táto ochrana zlyhala.
Nám sa aj zosunul aj praskol skôr a dokonca praskol aj na úplnom konci aj keď sme to vždy kontrolovali.
My sme prezervatív používali len ako dočasnú ochranu inak beriem HAK.Môjmu mužovi sú jednoducho tesné.

Nasadený bol správne len, evidentne je to menšia veľkosť a nevydrží všetko.

Takú istú skúsenosť mám aj s pepino pri ex.

Jediné čo neprasklo boli tie úplne hrubé prezervatívy cez ktoré muž nič necíti a ani žena.

nighttide
19. jún 2021

Ja s priateľom používame durex feel thin a zatiaľ nepraskol

matkahelka
19. jún 2021

urcite ano. kondomy su vseobecne povazovane za najspolahlivejsiu ochranu. ja za 18 rokov svojho sex zivota som nezazila ani zosunutie, ani prasknutie a to teda som mala partnerov s roznymi velkostami a hrubkami.

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
littlebubble
21. jún 2021

@nighttide Tak tomu tvojmu asi nie sú také tesné, ale môj mal až otlak a pri činnosti praskol alebo sa zvliekol.A nie jeden.Niekedy vydržali a niekedy pošli aj 2 po sebe.Vydržali keď sme boli kľudnejší. 🤷

nighttide
21. jún 2021

@littlebubble uf tak to je moc,že mal až otlak

essenceee
22. jún 2021

my ich použivame iba ako spestrenie - vrubkovane, aromaticke, na analny sex (beriem antikoncepciu). Takže zaleži skor na tebe, ako sa k tomu postaviš.

littlebubble
22. jún 2021

@nighttide Úplné bordový krúžok okolo.Začala som brať HAK lebo to je istejšie a nemohla som sa pozerať na to, že ho to bolí.Teraz nedávno sme sa na nejaký čas vrátili ku kondómom lebo som mala pauzu, ale vydržal to len jeden.Mali sme ešte krabičku v záruke.

luciaaaaa
22. jún 2021

Urcite ano. Vo vseobecnosti sa kondomy povazuju za najlepsiu a najmenej "invazivnu" formu ochrany

luciaaaaa
22. jún 2021

@littlebubble nabuduce skuste navstivit sexshop alebo pouzit uja googla. Existuje nekonecne spektrum kondomov, nie kazdemu sadnu kondomy z beznych retazcov. Kondomy sa daju kupit aj extra velkost, aj extra citlivost, aj vrubkovane, aj vonave, aj ...rozne 😄

littlebubble
22. jún 2021

@luciaaaaa Tak tieto vtedy muž kúpil tak sme ich využili.Nám ich inak už ani netreba :D