Intímny problém

10. jún 2023

Dobrý večer prajem... Mam taky dost veľký problém, nemám chuť na sex. Absolutne. Niekedy mavam ak mam plodne dni, ale to je iba tu chvíľu. Je mi to strašne ľúto a robim co mozem aby sa mi chcelo ale nechce sami. Po celom dni s dcerkou som rada ze mam "cas na seba" lahnem do postele, pozriet si serial, alebo film...cely den som snou ja, nesťažujem sa, zvykla som si, chodime spolu do obchodu, vsade proste sme spolu, manžel robieva do 6-8vecera...
S manzelom sme 15 rokov, je pravda ze ten sex nebol nikdy nejak casty, komunikujeme super, nehadame sa chvalabohu rozumieme si, ak je problém dame kompromis...ale ten sex mi vadi strašne. Teda mne by nevadilo ze ho nemame ale myslim na manžela samozrejme...Mala som pred pôrodom endometriózu, takze ma sex kedysi bolel.... Mavam aj "lahsiu" depresiu, stale premyslam nad somarinami, myslim negativne, robim z komara somara, sem tam panicke zachvaty... moze toto cele pramenit z tychto problémov? Alebo sme si proste nesadli chemiou? Ja ani neviem kde mozem toto riešiť za kým ísť? Ďakujem za rady

vanilkovazmrzka
10. jún 2023

V prvom rade - vies isto, ze manzelovi ten sex chyba? Bavili ste sa o tom?

divokykonik
10. jún 2023

Ja mám aj endometriózu, aj epizódu ťažkej depresie a napriek tomu rada sexujem. Ale môže to byť aj tou depresiou u teba. 🙂 Ja by som bez problémov zašla za sexuologičkou, keby mám nejaký problém, ale to som ja.

autor
10. jún 2023

@vanilkovazmrzka tak nebavili sme sa priamo, ale teda pride za mnou do spalne alebo da najavo ci nepridem za nim...

vanilkovazmrzka
10. jún 2023

Tak ak ti zalezi na jeho potrebach, mozes ho predsa uspokojit aj inymi sposobmi 🙂 podla mna je celkom normalne, ze nemas chut ja sex tak casto, to sa stava, aj zenam aj muzom. Hlavne je, ze ti zalezi na tom, aby aj on bol spokojny, mozes teda skusit toho sexuologa, alebo nejake afrodiziaka :D

domkakvet
10. jún 2023

Ano moze to byt aj z toho, ze myslis na negativne veci a aj z toho, ze si unavena, treba si oddychnut, ak sa da, tak daj dieta k starym rodicom aspon na tyzden a negativnych myslienok sa zbavuje tazko, ale nejako to skus, lebo sex je dolezity v manzelstve.

rorino
11. jún 2023

Sexuológa vyhladat

hankm
11. jún 2023

V prvom rade, vy ste spolubyvajuci, nie ste partneri. Ak si sex nemala rada vcelku rada ani pred tym, teraz pri dietati a saturovanej potrebe rozmnozit sa, ho najdes velmi tazko. Sama pises, ze mas max tak v plodnych dnoch...to je klakson ktory trubi, ze je cas mnozit sa. Ty si nastavena na sex iba na plodenie a nie na "zabavu, rozkos, uvolnenie, oddych". U teba sex nema ziadnu inu funkciu. A nikdy nemal. Len si to "trpela" kym neprislo dieta. Po dalsie, chlap 14h denne v praci.... ocividne chut vcelku ma, nedostava. A ty uz citis a vies, ze je ohrozena tvoja stabilita, bezpecnost a hmotne zabezpecenie. Co moze byt spustacom depresie. Podvedomy stres, ktory pri prirodzenej tendencii k depr (dodrbany chemizmus mozgu) sluzi ako triger k depresivnym atakom. Je skoda, ze si za celych 15+ rokov nefokazala v hlave upratat, ze pre teba cele to divadlo okolo partnerstva bolo iba cakanie na dieta. Neporozumela si svojmu telu a psychike. Otazka, nebolo by ti lepsie samej? On moze byt vzdy otcom, aj tak sa dietatu venuje max cez vikendy. Dcera ani nezisti, ze ste od seba. A ty sa zbavis problemu so sexom, odpadne ten podvedomi stres a tym.padom mensia sanca na depresivne ataky.

autor
11. jún 2023

@domkakvet problem je ten ze moji rodicia strazit nechcu, ledva postrážila ked idem k lekarovi, max hodinka... A svokra tiez nieje nadsena, mala je aktivna a nezvláda ju.. 🤷🏻‍♀️

domkakvet
11. jún 2023

Tak ku kamaratke, alebo ku krstnej, ak ani tie nemozu, tak nejaku pohladat.