Harmonický vzťah

14. jan 2023

Pekný večer dámy, čo sú podľa Vás kľúčové hodnoty/veci/situácie, na ktorých sa musíte s partnerom zhodnúť, aby vzťah dobre fungoval?
Napr. ak muž hľadá ženu, čo varí a upratuje a on si rieši "mužské" veci, ale žena nerada varí, skôr, či neskôr dôjde ku konfliktu.
Čo sú podľa Vás 3 kľúčové determinanty určujúce harmóniu vo vzťahu?

dzulli1980
14. jan 2023

Každý vzťah je, okrem lásky, vášne atď., o dôvere, tolerancii, schopnosti robiť kompromisy, jednoducho prijať toho druhého takého, aký je ... jednoducho zabudnúť na svoje ego a uvedomiť si, že už nie som JA, sme MY.

deedol
14. jan 2023

(nie nutne v tomto poradi)

- kde chceme zit (dom/byt, mesto/vidiek, SR/inde)
- postoj k financiam (spolocne/samostatne, kolko minat a na co, kolko setrit a naco)
- deti ano/nie, pocet, postoj k vychove, miera zapojenia sa do vychovy
- sex a vsetko s nim spojene
- postoj k poriadku a upratovaniu, miera zapojenia sa do prac v domacnosti
- schopnost komunikovat, otvorenost
- predstavy o traveni volneho casu (aktivny vs. pasivny clovek)

keby som sa este zamyslela, urcite by mi toho napadlo viac, ale musim ist pracovat 🙂
ides pisat clanok?

euka210
14. jan 2023

Laska a komunikacia
Rovnake hodnoty
Zhoda v zakladnych otazkach potrebnych pre dalsi spolocny a rodinny zivot

minarova22
14. jan 2023

Vedieť sa porospravat
Tráviť spoločne voľný cas
Vedieť si priznať chybu

elia9
14. jan 2023

Láska a Intimita
Rovnaké hodnoty
Vernosť

daniela2202
15. jan 2023

Neexistujú, každý človek je iný, a môžeš splniť všetko, aj tak nemusí byť spokojný

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
portret7
15. jan 2023

Láska, úcta, rešpekt, kompromis, potlačenie ega, tolerancia

marca12
15. jan 2023

Harmóniu urcuje rovnaka vlnova dlzka. Dvaja si musia sadnut,to sa neda vysvetlit. Musia sa vediet tolerovat,respektovat,vediet ustupit,prijat toho druheho. Ked je tam toto vsetko,tak potom chlap hladajuci zienku domacu,sa uspokoji aj s nesikovnou gazdinou 🤣

wiw8
15. jan 2023

Hodnoty, financie, travenie volneho casu a taketo veci, to je taky zaklad, aj ked jasne, ze mnohokrat je to vo vztahu o kompromisoch, lenze tie musi byt ochotny robit aj jeden aj druhy.