Hádky v manželstve

15. apr 2022

Myslela som si že mňa sa to týkať nebude 😏mám super muža . Má veľa práce aj kôli úveru to ťahá všetko sám . Ja som na MD . Všetko sa zbehlo rýchlo .teraz po pár rokoch sme sa narýchlo rozhodli mať svoje bývanie ..doteraz sme boli v podnájme a šetrili." Aj keď som pracovala, nedalo sa moc toho šetriť. Viem že ma muž toho dosť ale myslím si už to medzi nami chladne. Po práci sa neponáhľať domov. Ide za kamošom ,viem oddýchnuť..ale aj ja som ko. Prestala som mu robiť jesť a obsluhovať,no zas začal pýtať to odomna. Takže nestačí že navarim musím doniesť pod nos a vôbec ..
Vieme si tak hnusne do očí povedať 😢kedysi by ma to ani nenapadlo .
Rozhovor by pomohol? Ale neviem či by bol úprimný.

janai1
15. apr 2022

No tak akože chlap ťahá všetky financie sam - nové bývanie, dieťa atď.... A ty mu ani nenavaríš večeru keď príde z práce? 🤦‍♀️ No tiež by som sa domov neponáhľala

sasa1310
15. apr 2022

však sa rozveď a zariaď si vlastné bývanie sama. A ťahaj to ty a uvidíš, čo je to. Asi by si mala ísť do práce, aby na všetko nebol sám.

0silvia0
15. apr 2022

To obsluhovanie pod nos mi nie je jasne

caroline_
15. apr 2022

@janai1 ona sa cely den stara o dieta a domacnost,nevala si doma sunky pred telenovelou,preco by mala vsetko robit sama

janai1
15. apr 2022

@caroline_ no moc sa o tu domácnosť nestará keď ani navariť nevie

autor
15. apr 2022

@janai1 navarim ale nenosím už popod nos

autor
15. apr 2022

@janai1 jasné každý deň robím iné druhy jedál ..takže netreba hneď sa chytať všetkého

autor
15. apr 2022

@caroline_ dve deti mám no s mužom tri..ak to tak vezmem

0silvia0
15. apr 2022

Co znamena popod nos? Ze pan velkomozny si vyzaduje nalozit jedlo, odlozit po nom riad? Nevie si sam nabrat jedlo, ci?

janai1
15. apr 2022

Píšeš ze si mu prestala robiť jesť... Tak čo teda?
A čo myslíš tým popod nos? Neviem, ale pre mňa je normálne nabrať na tanier aj partnerovi

autor
15. apr 2022

@0silvia0 áno .ja som sprostá asi a tak som si naučila. Raňajky obed večere všetko prinesiem.a riady neumyva že to je moja robota 😒hej cítim sa za to všetko akoby som mala slúžiť..zatoze mam rodinu môžem byť rada

caroline_
15. apr 2022

@janai1 tak tiez je rozdiel nabrat, a nabrat polozit s priborom fakt doslova pod nos,vsetko k tomu priniest a potom aj odniest a umyt a to vkuse dookola

caroline_
15. apr 2022

No my to mame tiez tak,muz pracuje , ja sa staram o domacnost,takze robim VSETKO,ked som pracovala resp ked znova nastupim do roboty robime veci cca 50 na 50,ine je ked si na materskej,raz to dieta mate spolu tak sa mate aj spolu starat,nie si stroj

autor
15. apr 2022

@janai1 aj mne to bolo normálne pokiaľ to nezačala byť moja povinnost z jeho strany. Aspoň mi to tak vyhodil na oči že on zarába a doma je všetko namne aspoň že niečo robím.

sissy27
15. apr 2022

Veď si to vymeňte - ty do práce a všetko financuj a muž nech zostane doma s deťmi. Oboch vás to niečo naučí a možno si konečne začnete vážiť aj toho druhého…

autor
15. apr 2022

@sissy27 ano je to o vážení si jeden druhého a myslím že mňa si už neváži. Aj som mala kovid s malou a neutekal zamnou bol s kamarátmi..sama som si musela robiť všetko .to ma zarazilo a je mi s toho smutno. Ani len posratý čaj ..a ževraj mi nič nebolo povedal

thoughtfulweirdo
15. apr 2022

Celkom sa čudujem tým komentárom 🤷🏻‍♀️ mne teda ani náhodou nepríde normálne, aby žena mužovi každé jedno jedlo nachystala a doniesla pod nos a potom všetko po ňom upratala. Samozrejme, že keď je žena doma a muž v práci, žena navarí. Aj naložiť mu na tanier, keď nakladá aj ostatným je normálne. Ale aby si chlap nevedel svoj tanier s lyžicou odniesť do drezu a aspoň doň pustiť vodu, to teda nepochopím. A teda ja som aktuálne na RD, manžel pracuje a financuje domácnosť, ale umyť si riad nielen po sebe zvláda bez problémov, veď má dve ruky 🤷🏻‍♀️

terina25
15. apr 2022

Tiez som mala takeho manzela ako ty. A uz je byvaly....

sasa1310
15. apr 2022

@thoughtfulweirdo komentáre boli po prvom príspevku mimochodom, kde napísala, že už jedlo nepripravuje

autor
15. apr 2022

Keď odmietam ísť na návštevu k rodine ..tak počúvam pripomienky aká som ..že musí byt všetko podľa mňa.. není mi s toho dobre potom si neverím že robím dobre .ide o to že svokra neuvidí malú to je hrozne (čo nemôže prísť ) ..ale to že ja som unavená ,kojim stále nonstop to nikto nepochopí ..iba tak žena ženu matka matku ..ale len prispôsobiť sa musím aby boli Happy .

thoughtfulweirdo
15. apr 2022

@sasa1310 Veď v úvodom príspevku je jasne napísané, že už mu nestačí, že navarí, ale musí mu doniesť pod nos. Čiže navarené pánko má, ale očakáva aj obsluhu.

autor
15. apr 2022

@sasa1310 možno to vyznelo inak ako som chcela napísať .. jasné že varím ,musím ..aby sme mali čo jesť ..ide o tu obsluhu

sasa1310
15. apr 2022

@thoughtfulweirdo ja tam vidím, prestala som mu robiť jesť. To, že navarí, ešte neznamená, že to je aj pre neho...ale ďalšími komentármi, je to už jasné

thoughtfulweirdo
15. apr 2022

@sasa1310 Tak mne to bolo zrozumiteľné už z úvodného príspevku 🤷🏻‍♀️ ale ak viacerým nie, beriem to teda tak, že problém je v porozumení, nie v pohľade na úlohu ženy 😁

autor
15. apr 2022

Ďakujem vám za odpovede . To je cele čo som chcela napísať .
So zvedavá ako bude dnes, keď sme sa povadili . Ja už ani neviem kôli čomu..jaaj .🤷nechala som škrupiny od vajec na linke čo som mu urobila praženicu aj sebe..zatiaľ s chystala na kúpeľ babu .
Tak začala tak u v kuchyni p..že si neviem po sebe upratať.. prisahám že upratujem len ja .🙏
Už ma to vytočilo do boha . Nemá má za nič

janai1
15. apr 2022

Toto milujem keď niekto nenapíše všetko do príspevku ale potom postupne dopisuje podľa odpovedí iných 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Autorka keďže si nám prezradila viac jeho by som už dávno do riti poslala...

deti95060810
15. apr 2022

pozri ... ukáž dobrú vôľu a jedlo mu na ten stôl dones. Však to je už najmenej doniesť. Ďaleko viac práce je s varením... Nemá zmysel sa hádať na blbostiach....
ja môjmu aj kávu donesiem a on si leží na gauči...🙂 potom si ku nemu sadnem a spolu kecáme ....

stulrajterova
15. apr 2022

@janai1 byvate s nou? PISE, ze nenosi pod nos..

stulrajterova
15. apr 2022

Nooo uz by fakt vedel kolka bije...moze si varit sam...ked nedokaze byt tolerantnejsi, napomocnejsi...tak odlozim skrupiny do kompostu...podakujem za jedlo

terina25
15. apr 2022

@deti95060810 a co on je jej dieta ze ho ma obsluhovat ako sluzka?