Existujú ešte ľudia, ktorí vedia čo je pravá láska?

30. apr 2022

Existuju este ludia, ktori vedia co je prava laska? Pre vacsinu mozno snilci, zaslepeni romantici, ci naivne duse? Su este ludia, ktori ked sa rozhodnu niekoho milovat, tak sa mu uplne odovzdaju? Duse, ktore ked sa navzajom sebe odovzdaju, tak nepustaju medzi seba nikoho dalsieho ani len v predstavach? Ze vytvoria medzi sebou tak silne spojenie, ze nedavaju pozornost, predstavy, tuzbu nikomu dalsiemu? Je naozaj v dnesnej dobe tato idea lasky skor poruchou osobnosti?

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
30. apr 2022

Je to subjektivne. Tazko to hodnotit. Mnoho parov,ktore su spolu,by si mohla za takych povazovat,nie? :D

danica2711
30. apr 2022

samozrejme, že existujú. Hľadaj...

jaskolka
30. apr 2022

Áno, existuje také dačo, ale nutne to musí raz tiež skončiť, inak by sa "udusili"vzajomne tou láskou.

ckocka
30. apr 2022

To je pre mňa predstava pekla. Potrebujem voľnosť.

slovakboy
30. apr 2022

Takí akých opisuješ sú zahľadení do seba a závislí na sebe. Okolie z nich veľa toho nemá. Ale zaľúbenci na niečo take majú právo. Nevedia bez seba vydržať nikto iný ich nezaujíma. Je to pekný zaklad na dobrý vzťah. Ale keď bude jeden na druhom stále visieť tak ako v čase zalubenosti tak sa začnú navzájom dusiť. Každý by mal mat aj svoj život a v ňom aj veľa priestoru pre druhého.

autor
30. apr 2022

Preco by z nich okolie nic nemalo? Ja pisem o velkosti, sile, charaktere a intenzite ich vzajomneho prepojenia. A nie, ze sa odrezu od zvysku sveta, ale ze spolocne pracuju na raste ich lasky bez tretej osoby (predstavy, flirtovanie, masturbovanie, chap davat energiu inde ako partnerovi). Pomimo toho normalne funguju v spolocnosti a cim vacsiu lasku maju, tym viac jej okolo seba siria.
Ako ale vidim, taka laska je pre ludi desiva....
A nie nepoznam ani jeden taky par... Dnes uz je tolerovane takmer vsetko okrem fyzickej nevery...

ckocka
30. apr 2022

Tak oprava, predstava že bude ktokoľvek kontrolovať či a kedy a koľkokrát masturbujem je iba smiešna.

autor
30. apr 2022

@ckocka a podla teba je v poriadku robit si dobre pri predstave ineho muza ako svojho partnera?

ckocka
30. apr 2022

Akékoľvek moje myšlienky a predstavy sú v poriadku, neviem ako to máš ty.

autor
30. apr 2022

@ckocka ja to mam tak, ze ked svojho partnera skutocne milujem, tak tuzim len po nom.

ckocka
30. apr 2022

Ja po tom svojom tiež túžim a milujem ho už skoro 25 rokov, no a pri tom mám dokonca aj erotické sny o iných mužoch.

autor
30. apr 2022

@ckocka ja tomu nerozumiem ako je to vobec mozne. Pre ludi je teda sex iba pud?

aurora33
30. apr 2022

Áno existujú 🙂

ckocka
30. apr 2022

Sex je pud. A ten ošiaľ sladkej lásky a motýliky v bruchu sú evolučně vyvinutou pomôckou aby sme ten pud naplňali.
Je v poriadku tomu podľahnúť a dať niekomu svoje srdce, ale ešte lepšie je ponechať si kúsok rozumu.

stanulienkat
30. apr 2022

To čo opisuješ ty, to je prvotná zamilovanosť. Tento stav, čo opisuješ-neviem si predstaviť, že by vydržal napríklad 10 -15- 20 rokov... Možno by som sa z toho aj zbláznila.😁

terry658
30. apr 2022

My sme niečo takéto zažívali s manželom pred svadbou. Ale je to len chvíľkové. Nie je to skutočná láska, je to iba predstava ako by sme to chceli. Láska je o niečom úplne inom. Tieto romantické chvíle sú krásne ale v bežnom zivote..... sú dôležitejšie veci..... Už len mať deti by pokazilo túto tvoju predstavu....

bennn
1. máj 2022

Keď som to skúšal, nikdy to nefungovalo a vždy z toho bolo len niečo čo nechceš zažiť. Teda bolesť. Nemá zmysel hľadať nejakú lásku. Úplná strata času, nervov, peňazí.

autor
2. máj 2022

@bennn asi to bude tym, ze taka laska je uz pre ludi desiva a nie splnenym snom....

terry658
2. máj 2022

Definícia lásky, to bude ten problém. To čo popisujete v úvode je úvodná fáza lásky, po nej prichadza fáza hľadania chýb resp. človek si začne chyby na tom druhom všímať. A až po tejto fáze prichádza k pravej láske, ktorá nikdy neopustí, nezradí, je tým najkrasnejším miestom na zemi, ten moment rozumieť si bez slov, vedieť vycítiť to, čo ten druhý potrebuje, čo cíti, po čom túži. Väčšina párov sa rozvedie v tej druhej fáze a nedojde na koniec, keď to začína byť skutočne nádherné.