Dlhoročný vzťah verzus myšlienky na iných

18. aug 2023

Rada by som nazory od ludi ktory maju fungujuce dlhorocne vztahy, zeny ale aj muzi prosim, a nepodvadzaju.
Dajme tomu ze mam pred 40tkou +-, 3 deti a 15rocny fungujuci vztah. Ano obcas to nie je ruzove, ale svojho muza milujem, zatial sme za cele nase spoluzitie nemali ziadnu vaznejsiu krizu.
Sex nam funguje, az niekedy sami nad sebou krutime hlavou, ze 15 rokov a stale nam to v posteli klape. A to neprehanam, fakt aj co sa tyka frekvencie aj kvality.
Neviem ci ma muz podvadza a ani to nezistujem, o tom to nie je.
Skor ma zaujma ako vydrzat tu monogamiu? Ja som nikdy nebola promiskuitna, vseho vsudy som mala za cely zivot 4 partnerov, vzdy som bola loajalna. ALE, vzdy, pri kazdom partnerovi uz od zaciatku, som mala taky problem, ze som mala chut aj na inych. Nikdy som nikoho nepodviedla, naozaj nikdy, na to nemam ani svedomie ani sebavedomie. Ale cely moj dospelacky zivot mam problem s tym, ze sa mi paci viac muzov, niektori ma fakt velmi pritahuju a je to jedno ci je to sused, predavac, niekto na ulici alebo niekto koho poznam. Rozmyslam ci je to nejaky moj psychologicky problem, alebo ci to tak mame vsetci. Svojmu muzovi sa s tym samozrejme nezverujem, nechcem v nom vzbudzovat zbytocne podozrenia a paranoje. Ja naozaj nepodvadzam, z moralneho hladiska,ako matka aj ako zena. Ale myslim si, ze keby som chlap, asi by som bola extremne promiskuitna.
Tak strasne sa bojim, ze by som bola schopna byt neverna, ze sa radsej s ziadnym chlapom nebavim normalne.skor odmerane, nesmejem sa na vtipoch, neflirtujem ani v praci ani nikde.vsade ma maju za sucharku s ktorou sa neda ani srandovat. Nie je to problem poslednych rokov, naozak niesom znudena panicka domaca.je to moj celozivotny problem.proste zbadam chlapa, ktory sa mi paci a uz mi v hlave vsetko mozne 🙈hlave aide

rebrambora
18. aug 2023

Mame 10-rocny fungujuci vztah, presne ako opisujes, ale s tym rozdielom, ze sa aj o toto myslienkovo delime.
Cisto na spestrenie tak raz do roka swingers club. Su stale PLNE roznych ludi alebo trojka a podobne. Kazdy ma preferencie ine, je mi jasne, ze niekoho to pohorsi, ale nijako nas to neoddialilo, praveze naopak.

autor
18. aug 2023

@rebrambora toto u nas nepripada do uvahy, je fajn ze mate tak otvoreny vztah ze dokazete takto fungovat.ale u nas to nehrozi.ja by som chcela aby vsetko zostalo tak ako je, nechcem sa o mojho muza delit a verim ze ani on by sa nechcel delit o mna. Necitim sa ani byt neukojena alebo take nieco 🤭 praveze sa snazim zo vsetkych sil tieto svoje myslienky potlacat.ja som vo vztahu spokojna, len neviem ci je toto normalne alebo ci mam sama nejaky problem.ci je to tak nastavene spolocnostou ze sa mi zeny tvarime ze sme nastavene na monogamiu, pretoze vieme ako sa to berie u muzov...vidime to v kazdej druhej diskusii.. alebo ci je normalne ze s tym aj my zeny bojujeme.ja teda fakt bojujem.nehovorim ze by som pretiahla kazdeho kto ide okolo, ale proste. Ak chlap povie ze sa otoci za peknou zenou a ze by si dal povedat a bla bla tak ja to mam tak isto az na to ze som zena.a fakt neviem ci je to normalne

anonymanonym
18. aug 2023

Nemaju to tak vsetci. Teda hovorit mozem jedine sama za seba, a ja to tak nemam. Vztah viac ako 10 rocny a mame za sebou aj fakt vaznu hnusnu dlhu krizu. Ale nikdy ma ini chlapi nelakali. Jasne, pozriet sa rada pozriem a pokocham 😊 , ale nejaky naozaj chtic po inom, to som fakt nikdy nemala... Ale vobec neodsuzujem ak to ma niekto inak. Som za to, aby sa taketo veci riesili ferovo. Tj. bud odolavat a zit monogamne alebo sa dohodnut na inej forme vztahu. Vernost je volba, nie povinnost (ale samozrejme z moralneho hladiska vsetko komunikovat a nerobit poza chrbat).
A ano, myslim si, ze vela robi aj nastavenie spolocnosti. Tvarime sa ako keby zeny boli prirodzene tie cudne a monogamne a chudatka muzi prirodzene polygamni a my ich takto tyrame. Co je obrovsky mytus. Vo vede sa hovori o tom, ze aj zeny z xy dovodov (ak ta to zaujima vies si to dohladat) nie su od prirody monogamne. Nemyslim si, ze si nejaka chybna alebo co 🙂

maranta_leuconeura
18. aug 2023

Clovek nie je monogamny tvor. To ze sme sa tak rozhodli zit je dane spolocnostou a nasim rozhodnutim. Nie si divna ani chora, len si pomenovala nieco, co trapi mnoho ludi ale tak ako ty to potlacaju. A ti co to nepotlacaju su vacsinou neverni, lebo sa tiez nedokazu zverit partnerovi, lebo je to neakceptovatelne v spolocnosti vseobecne. A ano, aj keby si sa zverila muzovi, mozes narazit na odpor z jeho strany. Ale ty si poznas muza. Mozno sa zhodnete, zasmejete na tom a budete citit vacsiu blizkost z toho, ze ste sa navzajom otvorili. Nam s muzom velmi takyto rozhovor pomohol, urcite sa nam obom ulavilo 😀 Nie je to divne ani uchylne, je to ludske mysliet na inych.
Potom sa mozete rozhodnut ci tie potreby budete aj naplnat s inymi alebo nie.

mandzula
18. aug 2023

Papier, spolocne deti ci majetky pudy nepotlacaju, potlaca ich len nastavenie spolocnosti a nastavenie v nasej hlave. Podlahnem pudom - mozem prist o vsetko, co som budovala - stoji mi to za to? Byt vernym je casto silno motivovane raciom.

cippi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
cippi
18. aug 2023

Noo mam kamosa taha mu na 50 a ten kazdu suknu pozera a ma frajerku, samozrejme takto sa sprava iba pred chlapmi kamosmi 🙂). A viem, zee neostalo len pri pozerani casto podla toho co hovoril velakrat. Proste chlapi mozno aj ti seriozni naoko maju niekedy divoke myslienky, a keby mohli mat harem naozaj realne lahko, tak beru desiatimi 🙂. Ale spolocnost to blokuje umelo proste. Ale to neznamena ze tie tuzby zmiznu. Myslim, ze muzi maju bezne tuzby po inych zenach, ale so svojimi zenami sa vacsina o tom bavit nejako nebude, az na tie odvazne vynimky, lebo aj zemna musi byt schopna to prijat a to vzdy nejde hladko 🙂

patricia255
18. aug 2023

Ahoj, zdieľam s tebou toto trápenie. Mám to tak naozaj celý život a niekedy mi to fakt prekáža. Práveže moj dlhoročný partner je taký že má oči vždy a vždy len pre mňa, nikdy som na nikoho nemusela žiarliť

Ja som tento problém vždy mala a nikomu som o ňom nikdy nepovedala a keby tu nemám falošné meno tak sa to aj sem bojím napísať 🙈😂

Dokonca raz k nám do práce prišiel jeden nový kolega, ktorý ma strašne zaujal. Mám naozaj vzťah, ktorý mi závidia kamarátky, všetci, veľmi ai rozumieme v každej sfere... A zrazu prišiel tento nový muž, neskutočne ma priťahoval a raz som sa ešte dopočula že on sa o mne vyjadril že som sa mu hneď páčila keď nastúpil k nám...
Vtedy som vedela že si musím proste držať od neho odstup i keď prirodzene by som najradšej šla za ním vždy keď to bolo možné...proste fakt hlúposť

Treba si pripomenúť že keby nebodaj podlahnem tomuto pokušeniu, prídem o krásny vzťah a tento nový objav ma vlastne časom tiež môže začať "nudiť" a znovu príde nejaké iné pokušenie, niekto iný... Čiže treba to len vedieť ovládať, nepodľahnúť

To nové, nepoznané nás vždy láka a predstavujeme si aké by to mohlo byť...
ALE mám radu ktorá pomaha - hľadaj na dotyčnom nedostatky. Znie to hlúpo, ale funguje to.
Ja som si na ňom začala všímať veci ktoré sa mi nepáčili a takého frajera by som ani nechcela... A potom ma to akosi prejde, samozrejme sústredím sa na iné veci hlavne

Takže je to o nastavení mysle a viem aké to je ťažké

autor
19. aug 2023

@patricia255 dakujem za uprimnost, som rada ze sa necitim v tomto sama. No vies co, ja to nemam tak ze sa mi paci jeden konkretny chlap. Skor ma proste obcas niekto zaujme, a nemusi byt uplne ze pekny. Na jednom sa mi pacia ruky, na druhom hlas, treti je niecim zvlastny...neviem to vysvetlit, ale proste sa mi to sta a az m
pricasto .a pri tom moj chlap je moj vysnivany typ, jeho ked som zbadala tak sa mi kolena podlomili, srdce rozbuchalo az mi prislo zle.a paci sa mi doteraz a velmi si vazim to, ze je moj.ked som si nasla novu oracu, potesila som sa ze mam skaredeho sefa, hned som si povedala ze super, tu mi nehrozi ze by som po nom tuzila. No casom sa ukazalo ze sa mi extremne paci jeho sebavedomie, a robilo na mna dojem to, ako ho bavilo ucit ludi to, co on vie.normalne som zo seba nechapala.ale nikdy to z mojej strany nie je nejaka romanticka tuzba.len ciste fyzicka

autor
19. aug 2023

@cippi a poznas aj taku zenu?lebo o to mi ide, ze u chlapa sa to berie ako normalna vec, mna zaujma ci to tak maju aj zenu.a hlavne ma zaujma ako tomu ludia odolavaju

autor
19. aug 2023

@mandzula asi tak nejak... tiez by mi bolo luto rozbit rodinu pre potesenie.preto to nerobim a dufam nikdy neurobim. Ale z mojho pohladu rozumiem ak je chlap, ktory zenu podvadza a pritom tvrdi ze ju miluje a ze chce byt s nou. Neviem ako by som sa zachovala keby to robil moj chlap, ale zacinam verit tomu, ze takto niektory ludia naozaj funguju. Len u zeny by to bolo nemyslitelne, skandalozne

autor
19. aug 2023

@maranta_leuconeura moj muz bol velky suknickar kedysi, fakt dovolim si povedat velmi pekny chlap.a vies ako sa hovori, ked davaju, tak ber.podla mna fungoval na tomto principe 😅.mne sa niekedy nechce verit ze nastupom mna a rodiny sa to stoplo..nehovorim ze by mi to nevadilo, ak by v tom pokracoval.to neviem teraz posudit, ale nedokazala by som mu povedat o mojom probleme.myslim ze by mohli nastat 2 scenare.prvy, ze by mu to nevadilo a spustil by sa,lebo by mal pocit ze je to dovolene a tam neviem ci by sme to ustali.skor nie. Druhy scenar by mohol byt ten, ze je naozaj prepnuty do rezimu rodiny, ze ma svoje odbehane a tymto by som u neho velmi klesla.bral by ma za nevybujacenu, povrchnu, a zacal by byt podozrievavy,stratil by doveru.a to by sme tiez neustali

mandzula
19. aug 2023

@autor no vies, ak milujes, nechces stratit, teda nebudes riskovat, takze ja, naopak, ludom, co podvadzaju a tvrdia, ze miluju, nerozumiem, lebo stavaju sexualnu pritazlivost nad lasku.

maranta_leuconeura
19. aug 2023

Tak mozno len zijes v iluzii toho aky je skvely a za chrtom moze mat ine (alebo na ne minimalne mysli tak ako ty), pretoze obaja sa bojite o tomto spolu hovorit, lebo ,,ten druhy by to nepochopil a odsudil ma" 🙂 tak ti prajem aby si sa to nikdy nedozvedela

cippi
19. aug 2023

No neviem o tomto sa otvorene so zenami nerozpravam, ale poznam online takto nejake zeny co su vydate a napr tuzia po inych muzoch a nielen pisomne 🙂. Kolko ich je celkovo neviem. Urcite vsak viem ze zeny su aspon naoko odolnejsie a zvacsa ked tuzia dokazu to stopnut, lebo nie su nastavene tak silne na lov ako muzi. Je vsak mozne, ze to len dobre skrvaju, lebo vdaka tomu, ze sa pohybujem medzi zenami dost, viem, ze vela zien rado flirtuje minimalne aj zadanych, ked su medzi muzmi. A v dnesnej dobe sa muzi a zeny stretavaju viac ako kedysi, aj sa mozu kontaktovat aj online, tak rizika su vyssie. Proste prirodu niekedy neoklames 🙂). Moze sa tu hovorit ako by to malo byt, kazdy je moralista ale aj moralisti mozu uskocit paradoxne 🙂. Ako sto percentne za ziadneho cloveka nedam ruku do ohna, kedze sa spravame casto iracionalne, povieme nieco a urobime opak, a to robim aj ja a vidim to takmer u kazdeho. Tak ako mozem povedat, no mne sa toto nikdy nestane stopercentne, neverim 🙂

cippi
19. aug 2023

A muzi, tam pola mna ide o prilezitost, niektory muz nevie ako so zenami tj ma prilezitosti menej, iny to vie jeho moznosti sirsie, jeden robi s chlapmi, iny v zenskom kolektive 🙂. Jeden moze byt v zahranici tam to nik neukontroluje a ak to vie so zenami a ma vysoku chut, no nebol by som si isty ze takyto muz, ked mu tonik nezisti nikdy, bude sekat dobrotu. Co bola raz nachytavka na youtube testovali zeny ako, ze muzovi povedia na ulici nahodnemu, ze pod chcem sex. Tak hadam aj dobra 3/4 vyzerala aj ze by sla 🙂). Naopak mozno 10 percent zien by hned slo 🙂. Tuto pekne boli vidno rozdiely muz vs zena 🙂. Tuzby zeny a muzov su ine, zeny mozu mat tuzby, ale maju velku odolnost, muz jeho ochota is len tak si zaskotacit je uplne na inej urovni 🙂. A bez potreby citov v pohode. V tomto su neporovnatelne rozdiely. Takze zena nemoze chciet, ze vsak ja odolavam tak preco by aj on nemal 🙂. Toto sa neda rovnak muzske a zenske zmyslanie, a muz nebude zena myslenim nikdy. Muzi idu haremovo vo vacsine pripadov, ked si chcu uzivat, proste nemaju problem mat aj 5 zien, ktore o sebe nevedia a hladat dalsie. Zeny skor chcu vacsinou jedneho milenca a hlbsi milenecky vztah. tu je vidno ten rozdiel.

marca12
19. aug 2023

Aj ja to tak mam. Pacia sa mi muzi aj ma pritahuju,ale som k nim odmerana a nedokazala by som podviest. Akurat tak v duchu si pomyslim kadeco. Podla mna si uplne normalna zena,nemaj preto vycitky.

autor
19. aug 2023

@mandzula vies co ja som si tiez vzdy myslela ze laska je o oddanosti, loajalite, vernosti atd. Mala som asi 18, rocny vztah a silnu chut na ineho, tak som sa radsej rozisla,aby som mohla sexovat s tym inym a nikomu tak neublizila.lenze to bolo ciste len o sexe,velmi mi to vyhovovalo, ale zaroven mi chybal ten predchadzajuci po citovej stranke. Na druhej strane to bolo velmi oslobodzujuce, uzivat si s niekym a vediet pri tom ze nie si viazana k nemu. Ako hovorim, mala som 4 chlapov, prevazne dlhodobejsie vztahy a nikdy som nebola neverna. Vzdy extremne loajalna, ako aj teraz.ale cim som starsia, tym si viac uvedomujem ze by som chcela tu volnost. Lenze na to uz je neskoro ked mas deti a muza.proste sa to vo mne bije a ja sa stale drzim a odolavam.a ako som uz spominala, svojho muza milujem a je pre mna aj fyzicky velmi pritazlivy, aj v postely je to az podivuhodne,ze po takej dobe stale super.preto tomu sama moc dobre nerozumiem

autor
19. aug 2023

@cippi no podla tychto komentarov mam asi muzske zmyslanie, ktore ale neprejavujem navonok. Radsej sa tvarim ze ma ostatni chlapi nezaujmaju 🙈

autor
19. aug 2023

@maranta_leuconeura aj to je mozne, cas ukaze.. uz som bola aj v takych stadiach, ze by som aj rada na nieco prisla,aby som si tym mohla ospravedlnit pripadnu neveru z mojej strany.ale to su veci ktore potom potlacim samozrejme.a zatial som na nic neprisla

cippi
19. aug 2023

Tak to máš problém ako verím, že ženy sa lepšie kontrolujú, ale určite majú chúťky aj na iných, netuším ale percento však, možno obrovské😁. Ono naj byť slobodný potom, lebo potom sa to bije proste .že jedna strana chce iného a na druhú sa cítimv okovach aby som držal pravidlá. Myslím, že je aj časť ľudi čo proste si chce užívať, len stretne niekoho hej a ide do vzťahu napr, ale to užívanie v nich ostane, a keď vzťah sa dostane do stereotypu po čase, ťa divoká stránka ide na povrch viac a viac😁. Ako iné je keď môžeš ujsť vyhnúť sa ale, keby si bola napr na opustenom ostrove s dotyčným mužom vystavená mu dlhšiu dobu asi časom neodolas a myslím, že tento problém by mali viaceré čo sa musia premáhať silovo aby odolali, takéto ženy by neodolali pri dlhodobému vystaveniu sa narusitrlovi pokoja😁. Preto myslím, že veľa žien dokáže tie stupit vedľa ak keď môžu tvrdiť opak napr. Ono iné je keď človek nie je stále vystaveny tomu lásku a može odísť a iné keď je s lákadlom niekde napr zavretý a ešte osamote, tam ťa odolnosť by sa asi menila rôzne😁

mrva
19. aug 2023

Tiež poviem sama za seba: vzťah cez 20 rokov a nikdy ma nelákali inú muži. Mala som xy príležitosti aj počas “manželských kríz”, ale nikdy ma to nelákalo.

lavender94
19. aug 2023

Tak za mňa, mám to úplne rovnako ako ty. A nevidím na tom nic zle. Nikdy som nepodviedla a ani to nemám v pláne a moje sexuálne túžby držím len v teoretickej rovine a tak mi to vyhovuje. Nemyslím si, že by som kvôli tomu môjho muža milovala menej alebo že by mi niečo pri ňom chýbalo. A asi aj keby mám možnosť žiť v otvorenom vztahu, nejdem do toho. Ale tiež ma to kedysi frustrovalo, kým som si uvedomila, že sexuálne fantázie absolútne neodrážajú realitu

wildria
20. aug 2023

@patricia255 boze stotoznujem sa, konecne to niekto povedal za mna 😃sme proste ludia len🙂

karolinakr
20. aug 2023

Muži nemaju škrupule a neplaču do vankúsa, ked niekoho podviedli..Ženy sa vedia samotyrať, ako niekoho pobozkali, dobre že nejdu k psychiatrovi, muži to beru zlahka, obručka nie je pre nich dôvod na ukončenie flirtovanua. Ked som mala 19, tak 9z10 muzov mi ponukol sex na diskoteke, boli starši a samozrejme zadaní, s frajerkou alebo ženou, ani sa tym netajili...Takže ja mam na mužov davno nazor vytvoreny
Ked muži zahybaju, musia s niekym zahybat a ten niekto su ženy, a ked je dajme tomu 90% ludi v manželstve, alebo partnerstve,spoločnej domacnosti, s kym ti chlapi zahýbajú?
Pozeravala siprogram Cheaters? Tam to je pekne vykreslene, rôzne situacie..Ludia by chceli vsetko, aj lasku aj muža aj deti aj sex aj milencov aj slobodu..🙂 a to nejde

janie7
26. aug 2023

Nie, nie si v tom sama, aj my máme s manželom dlhoročný vztah a on ma oči stále iba pre mňa no ja mávam kučeravé myšlienky dosť často najmä keď je náklonnosť opätovana, či už to bol bývalý kolega, anesteziológ alebo náš dobrý kamarát. Takže áno je to podľa mňa normálne a keby existoval mužský hárem, tak tam mám minimálne 5tich chlapov ☺️

pipistrel13
3. okt 2023

@cippi som zrejme podla mnohych idealistka,ale clovecenstvo predsa nie je o pudoch..
myslim,ze ak by sme dali ludom na vyber,zit volne a nemat zazemie,vztah a pod.,volili by to druhe a ta mensina,ktora berie prve,by sa nemala nikdy viazat...
ono je to tak,ze chcem si aj kade tade vrznut,ale chcem mat doma aj zenu a deti a zazemie,to nie je o pudoch,ale o egoizme cloveka dnesnych cias...
nie sme prirodzene monogamny,mozno,ale aj kedysi zili v tlupach,v ktorych praktizovali sex viaceri spolu,ale slo o zachovanie rodu (vacsinove pravo mal alfasamec) a ak tu ideme argumentovat tym,ze sex je pud,je to prilis prizemne,ano je,ale roztahovat nohy a zasuvat na par minut rozkose s kymkolvek,coze ja viem,ci je toto skutocne uspokojenie cloveka...