Dá sa odpustiť nevera?

4. feb 2023

pekný deň, nedávno som zistila, že ma manžel podviedol
boli sme spolu dokopy 5 rokov z toho 2 roky manželia a pred asi 3 týždňami sa mi priznal, že ma 2x podviedol, prvýkrát ešte tri roky dozadu a druhýkrát pred 3 mesiacmi.
neviem čo robiť, on ma prosí o odpustenie ale ja mu už neverím, nedokážem to, nie že by som ochladla uplne v citoch ale zhnusil sa mi, zničená dôvera aj tie ,,hygienické,, dôvody...no fuj
neviem, stále mi píše, kupuje kvety a všeličo a prosí aby sme ostali nadalej manželia...

zmrzlinka2021
4. feb 2023

Vsetko sa da odpustit, otazna je ta dovera, pretoze ak dvakrat vedome ta podviedol, nebude mat problem ani tretikrat.
Mate deti?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikaszabova
4. feb 2023

Nie, neodpustila by som.

melanta
4. feb 2023

Ja by som neodpustila. Ja potrebujem mať medzi nami dôveru a úctu. Akú úctu má voči tebe človek, ktorý sa rozhodne ťa podviesť? Za mňa žiadnu. Za mňa na neveru neexistuje žiadne ospravedlnenie. S takým človekom by som nežila už ani deň.

autor
4. feb 2023

@zmrzlinka2021 nie, deti nemáme, našťastie

divokykonik
4. feb 2023

No... Za 5 rokov 2x nevera? Veď prvé roky sú tie najkrajšie vo vzťahu, nie ešte myslieť na neveru. Pre mňa by to bol jasný koniec manželstva. Ale aspoň že sa priznal.

autor
4. feb 2023

@elizabet173 obe mi povedal až teraz, o tej prvej som nevedela

veronikaszabova
4. feb 2023

A ty rozmyslal, ze mu odpustis?

queen_mary
4. feb 2023

Nevtusim aky mate vztah, ale ak mne by sa muz s niecim takym priznal, a chcel.to napravit, tak by som ho zrejme vypocula, a mozno by sme skusili terapiu. Hlavne, ak to boli jednorazovky a nie paralelne vztahy.

autor
4. feb 2023

@divokykonik ja som odišla od neho preč, lebo neviem byť v jeho byte, a som u rodičov ale neviem prečo to urobil, nikdy sa nesťažoval, ani som si nič nevšimla

ooo a vraj pri tej prvej bol opitý

autor
4. feb 2023

@veronikaszabova neviem, asi...

kacena4
4. feb 2023

je len na tebe ci a za akych podmienok mu budes verit aj nadalej, ci chces pokracovat vo vztahu alebo nie. otazka znie preco bol neverny, ci to bol atak z druhej strany a on zlyhal a podlahol alebo to bolo na jeho podnet a predpoklada sa aj dalsie zlyhanie, ci to bola ta ista osoba, popr. si kompenzoval nieco co nedostal doma (a nemyslim tym len sex) mozno porozumenie...

autor
4. feb 2023

@kacena4 boli to vraj dve odlišné ženy

autor
4. feb 2023

@queen_mary tak bolo to vraj raz, s tou prvou raz aj s druhou tiež raz

michaela16
4. feb 2023

Ja by som mu už neverila....veď uznaj sama, urobil ti to už 2x a bude v tom pokračovať. Takéto povahy sa nemenia. Píšeš, že nemáte deti, tak to zober z tej kratšej cesty a rozveď sa s ním. Mne by sa po pravde takýto chlap hnusil čo i len dotknúť a nieto s nim zdieľať ešte spoločnú posteľ.

gejb
4. feb 2023

Asi by som odpustila, ale musela by som vidieť ze to veľmi,ale ze naozaj velmi lutuje....a chcela by som vedieť čoho k tomu viedlo... záleží aký máte vzťah.

autor
4. feb 2023

@michaela16 to mám aj ja, hnusí sa mi, že by ma ešte nakazil, alebo čo, lebo viem, že on nemá rad prezervatívy

zmrzlinka2021
4. feb 2023

Za mna - ja by som mu uz neverila. Predstav si situaciu, ze mate uz male deticky, padas na hubu a on "podvedie". Proste pre mna je takyto typ chlapa nedoveryhodny.

Odpustila by som mu (kvoli sebe), ale asi by som nechcela v tom vztahu pokracovat.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkazocele
4. feb 2023

@autorka otázka je prečo ti to povedal teraz? to len tak na teba spustil, keď ste večer ležali spolu v posteli? Nechápem ten jeho dôvod ☹ Lebo svedomie to nemohlo byť...

pribinak
4. feb 2023

Nedá sa odpustiť a ani zabudnúť, kto tvrdí že áno, tak klame sám seba

jaskolka
4. feb 2023

Nie. Ani jednorazovú by som nevedela odpustit, nie ze opakovane. Po 2 rokoch vzťahu ta podviedol? Veď to ešte mal byť po uši zaľúbený, a nie s inou skočiť do postele? A ze bol opitý? To je ako vysvetlenie? 🙈🙈
Chceš žiť v neistote už navždy, či to neurobí znovu? A na 99,9 %to urobí, proste ak niekto nedokáže byť verný, tak bohužiaľ...
Sama píšeš, že aa ti hnusí, neveríš mu, načo v tom pokračovať? Deti nemáte, to je našťastie pre vás, tak ma tvojom mieste by som volila rozchod.

autor
4. feb 2023

@zmrzlinka2021 tiež mi to napadlo, že odpustiť, aby som sa nezožierala, lebo odpustenie nemá nič s tým, že sa vrátim k nemu

autor
4. feb 2023

@jaskolka ❤ chápem, ale vkuse ma otravuje...kvety,správy...blbosti

queen_mary
4. feb 2023

@pribinak a pritom tolko parov tak existuje. A kolkokrat prekonanie niecoho takehoto vztah posilni, upevni, a posunie na trosku iny level. 😊 ale zalezi teda od toho, aky mate vztah, dovera, porozumenie, atd atd. 🙂

autor
4. feb 2023

@gejb tak všetko bolo pekné, rozumeli sme si, nemali sme tajnosti, ani neviem o tom, že by mi klamal v dačom aj v posteli sa nesťažoval, aj kvety nosil aj darčeky, parfémy všetko možné, dovolenky sme pochodili a zrazu toto

zmrzlinka2021
4. feb 2023

Presne tak.
Odpustas kvoli sebe, aby si si to nedrzala v sebe a mala to v sebe poriesene. Nie kvoli nemu. A uz vobec nie kvoli zachrane vztahu.

gejb
4. feb 2023

Posli ho urcite na testy...a možno aj ja by som si vyžiadala a nech to on zaplatí... nech pochopí ze ohrozil nielen vzťah ale aj zdravie vas oboch..

autor
4. feb 2023
katkazocele
4. feb 2023

@queen_mary tak tak, nič nie je krajšie ako Nevera a jej blahodárne vplyvy na posilnenie , upevnenie a posunutie vzťahu na inú úroveň 👏 (sarkazmus)