Citové vyhorenie v manželstve

21. júl 2024

Ahojte ,asi ani nejdem k vám po radu ,ale ja ss nemám komu vyrozprávať , s mužom sme spolu 5r .. z toho 3manzelia ..máme dcérku .. ide o to že ako otec je úplne super ,k malej je ukážkový stará sa o nu od narodenia je proste ten čo by sa o nu najlepšie postaral ako vie ..ide však o to že js sim dosť komplikovaná povaha ..ten chlap proste sa mi v živote nepýta ,nedotýka sa ma ,slovo sko milacik ,láska ,to sim nepočula už teda riadne dlho ..chápem že v kuse maka aj sa trápi v práci ,ale prosím vás ..podľa mňa to každá žena potrebuje ,pohladenie ,lásku ,cit .. on po obyčajnej hádke ms ignoruje ,nikdy za mnou nepríde ,ja vtedy mám také nervy , ale on si ide kľudne spat proste ,ja zas nezaspim ak sme pohadani …chcem od neho kúsok nehy ,dotyku ,lásky …proste ..nevie mi to dať ..viem ,sú horšie problémy ,ale ja zas toto považujem za citové vyhorenie v manželstve , veľa veci musí byt po jeho ,ja sa môžem aj na hlavu postaviť proste..ja už neviem .:neviem sko ďalej ,neviem byt bez neho a zaroven chcem ,nechcem sa hadat pred malou príde mi to už moc ..sama neviem proste niesom s tým človekom už šťastná .:mali ste niekto niečo podobne ..ako to dopadlo nakoniec ? Ja mám pocit že ss mu vi všetkom vnucujem len …

viera
22. júl 2024

Vo vztahu mas byt ŠŤASTNÁ a nie NEŠŤASTNÁ…Byť tebou už dávno ťahám preč aj s malou…

kubo654
22. júl 2024

Muz sa vzdava stastia kvoli rodine, zena rodiny kvoli stastiu.

anketkarka
22. júl 2024

@kubo654 to si ako myslel? Každý môže nájsť šťastie v rodine. Ak chce. Členom rodiny musí záležať na tej rodine a jednotlivých členoch.
@autorka keď o sebe vieš, že si komplikovaná povaha, aj manžel je komplikovaná povaha, tak musíte viac máknuť na tom, aby ste ,,hrali" v prospech rodiny a nie proti nej. Keď sa na tom vedome nemaká, tak akoby vám na tom nezáležalo, aby to fungovalo. Obaja musíte chcieť.

mkiss
22. júl 2024

Ak chcete vzťah a lásku budovať naďalej tak jedine spoločne chvíle a veľa komunikácie otvárať aj tie zle témy a budeš prekvapená ako veci vníma on ako ti

fiorka
23. júl 2024

Muži sú nastavení inak ako ženy. Možno by si to mala zobrať z druhého konca, pretože jeho nezmeníš, ale môžeš zmeniť svoj prístup. Keď potrebuješ viac dotykov, lásky, nehy začni prvá ty. Potrebuješ objať choď za ním a prituľ sa, potrebuješ počuť niečo pekné choď a povedz mu to. Aby manželstvo fungovalo je potrebné na ňom neustále pracovať a nie len čakať, že ten druhý vytuší naše potreby. Nevzdávať to len skúsiť pozerať na veci inak a hľadať možnosti a prostriedky ako veci zlepšiť. Držím palce

luckabim
24. júl 2024

Fuuuu, uplne vam rozumiem. Akoby som citala svoj vlastny pribeh v zaciatku mojho vztahu. Ja som sa takto snazila ozivovat nase manzelatvo 21. rokov… momentalne som sa viac menej rozhodla pre rozvod. Problem je ze dnes mame nie jedno ale viac deti… cize odchod je narocnejsi… ale vnimam to tak, ze som mala odist davno.
Cloveka ktory to ma takto nastavene sa zmenit neda a je jendo ako velmi sa budete vy snazit. Ja som zial ani pri vsetkej snahe nedokazala nemat potrebu po hlbsom vztahu a traveni spolocneho casu… neznosti atd v podstate vsetko co ste opisovala vyssie aj vy… u mna sa to preklopilo neskor do uzkosti a az vtedy ked som zacala chodit na terapiu som dokazala pomenovat veci… roky som sa vsak snazila na maximum akceptovat ako to ma on, az som sa dostala do stavu ze som to nedavala. Viac som si nemohla skomplikovat zivot. Dnes to vidim tak, ze som mala odist davno. Kym som mala jedno dieta alebo ziadne, alebo aj dve…. A najst si muza kt to ma podobne ako ja. Tak ci onak dnes vidim, ze takto zostarnut nedokazem. Narobilo to v konecnom dosledku vela zleho aj detom… a ja vidim zeby som to nedala a ochorela ak by som mala ostat v takomto vztahu. Vazim si ho za vela veci… ale mam to proste inak a nevladzem takto.
…. Je na vas ako sa rozhodnete, ale je mozne ze u neho sa to nikdy nezmeni…. A vas to tak ci tak neprestane trapit.
Ale rozhodnutie bude vzdy na vas… to je jasne. Mrzi ma ze mne niekto pred rokmi nepovedal ODIT s jednym dietatom to vpohode das a toto nebude fungovat.:-/

makodob
24. júl 2024

Mala som také manželstvo a pomohol mi Ježiš, úplne zmenil a naplnil naše manželstvo ❤️

karolinakr
24. júl 2024

@luckabim môžem sa spytat, ako berie muž rozvod? mrzi ho to či v sebe chybu nevidí?

janette2021
26. júl 2024

Povedala by som mu tak vážne, aby pochopil, že to musím vážne: Buď manželská poradňa, alebo časom rozvod, lebo takýto vzťah dlho nevydržím.
Uvidíš, ako sa k tomu postaví.

stanislavicenka
26. júl 2024

@autorka nechcem zlahcovat tvoje prezivanie, ale vzdy mam z takychto tem pocit, ze my zeny neskutocne vela rozmyslame. A uplne nespravnym smerom.
A do toho este cakame, ze nam to muzi budu vidiet do hlav a citat myslienky. Nastastie nezijeme v tureckej telenovele.
Nechcem povedat, ze je nieco zle na tvojom vnimani, ale stale je to pohlad z jednej strany. Muzi su jednoduchi, nevrtaju sa tolko vo veciach, vztahoch🤷

luckabim
29. júl 2024

@karolinakr tazko povedat… sme v zaciatku debat o rozvode… je to narocne cele… prechadza vsetkymi fazami od hnevu, po neakceptaciu toho co sa deje…a ano mal aj fazu kde uznal dovody preco som sa tak rozhodla… riesenie vsak nenavrhol… aby sme to zvratili…
Fakt netusim, aky bude final vysledok ked uz sa zacnu riesit veci skrz pravnikov…. Zatial je to naozaj ako na hojdacke…
Som zvedava co prinesie cas…

luckabim
30. júl 2024

@stanislavicenka nepodcenovala by som to co pise… nevravim ze mi zeny niekedy neprehaname, a nevidime veci “privelmi dramaticky” ovplyvnene “telenovalami” len… vztah je o vzajomnom raste a vychadzani su v ustrety a komunikacii. Ano nech sa snazi si to vykomunikovat… a mozno prehodnotit vsetky ocakavania… ale uplne ignorovat to co popisala by urcite nemala a rozhodne by som to nepodcenovala … ano vo vztahu ma byt aj zena aktivna… bez debaty ked nieco potrebuje… muzi obcas potrebuju veci jasne po lopate pocut…. Ale i tak… to co popisovala mne osobne neprislo ako banalita.

babca01
12. aug 2024

Často čítam, že muž sa nezmení..muži sú už raz takí..tak ak bol taký, prečo ste mali dieťa, svadbu? Ja nechápem...na začiatku to nevadilo, zrazu je z toho problém a dôvod na rozvod? Treba sa zamyslieť, či sa nezmenil váš postoj, či nie sú zrazu vaše očakávania iné..To nie je kritika, ale ozaj je potrebné sa na to pozrieť z každej strany.

luckabim
16. aug 2024

@babca01 kolko rokov ste vo vztahu? Lebo pisete akoby ste bola vo vztahu velmi kratko…. Lebo ak by ste aj mala stastne manzelstvo alebo vztah dlhodobo ten kto si uz nieco odzil … vie pochopit co pise…. Aj ked ano zamysliet sa nad otazkami co ste pisala nikdy nie je na skodu…
Sebareflexia je vzdy dobra vec.