Chcem odísť od priateľa, ale on sa mi vyhráža

13. máj 2024

Chcem odísť od priateľa, ale on sa mi vyhráža, že ma dokaličí, zabije a podobne. Som zúfalá. Väčšinu nášho vzťahu som prežila v strese a strachu z každej maličkosti, ktorú som mu mala oznámiť alebo keď sa niečo nepodarilo. Neviem čo mám robiť. Dôkazy, že sa mi vyhráža nemám.

majlo1234
13. máj 2024

Poradna Alexis napriklad, pracuju s takymito pripadmi a budu ti vediet poradit 🙂 drz sa

veronika2316
13. máj 2024

Pozri sa ak je takýto zabije ťa aj vo vzťahu. Dufaj že sú to len sprosté vyhrážky určite od takého chrapuna odíď a buď šťastná zdover sa niekomu odíď na čas ale chod od neho toto nie je normálne môžeš podať aj trestné oznámenie

lindusss2016
13. máj 2024

Zapni si nahravanie zvuku v telefone a zacni s nim rozhovor, hned budes mat dokazy a rovno na policiu.

medda_beda
13. máj 2024

@lindusss2016 Až na to, že naše zákony viac chránia šikanovateľa než toho čo sa potrebuje brániť.
Nahrávku nemusia uznať.

beata_k
13. máj 2024

Najdi si podnajom, ked bude v praci tak sa pobal. V praci vezmi aspon tyzden dovolenku.

3petka
13. máj 2024

Keď nebude doma odíď. Príprav si to tak, že budeš rýchlo pobalená.
Ak sa ti teraz vyhráža je dosť možné že ti ublíži aj keď s ním ostaneš a väčšinou je to tak že majú len silácke reči.

syslik81
13. máj 2024

nemas bratov,kamaratov alebo neakych silnych chlapov co tam budu pri tebe ked sa budes balit? nekomunikuj s nim po telefone len spravy nech mas dokaz..ale takyto pajaci maju kopu reci a skutek utek.. zbal sa a chod ... co bude budes riesit az to bude ak vobec

lindusss2016
13. máj 2024

@medda_beda to mas odkial? Ak sa jedna o ohrozenie zdravia alebo zivota, tak nepotrebuje suhlas s nahravanim. Riesilo sa toto uz v mojom blizkom okoli a na zaklade toho sa vybavil aj zakaz styku a to sa ani muz nevyhrazal zabitim.

tenerifka
13. máj 2024

@medda_beda nemusia uznat co? Ak jasne ukaze dokaz trestneho cinu (vyhrazanie zabitim)? Ci treba cakat na ozajstny fyzicky dokaz?
Ak by mala video, ako ju mlati, tiez to neuznaju, lebo ho nahravala bez jeho vedomia?
Ak by existovalo video, kde ju zabije, tiez to neuznaju, lebo ho niekto nahral bez jeho vedomia?
Kto rozhoduje, ktory trestny cin moze byt nahraty bez vedomia pachatela a ktory nie?
Znovu opakujem, vyhrazanie je tiez trestny cin

medda_beda
13. máj 2024

@tenerifka A prečo to hovoríš mne? Mňa policajt vysmial keď sa frajer vyhrážal známej, dokonca ju skopal či mu chceme chudáčikovi zničiť život, že je mladý.
Mali by to uznať v takom prípade, ale či to aj uznajú.

medda_beda
13. máj 2024

@lindusss2016 Mali by to uznať, ale ja som sa zase stretla s prístupom policajta ktorý niečo také vážne nebral.Nakoniec sa aj obeť stiahla.
Preto píšem, že v tejto krajine je možné všetko.

stanulienkat
13. máj 2024

Mate deti? Ak nie, mas to jednoduchsie. Chod na policiu, ze sa ti cygeaza smrtou a trvaj na zapise. Chod ho udat zakazdym, nech sa mu zapisy hromadia.

medda_beda
13. máj 2024

@tenerifka Všetko záleží od situácie, kontextu ako to polícia vyhodnotí či sú to reálne vyhrážky.Možno si to len vypočujú a vyhodnotia to inak.
Vedľa mňa sedí policajt bývalý ktorý riešil aj tieto situácie.

barborachors
13. máj 2024

asi nie si prva ktorej sa vyhrazal takze smer policia a oni si ho uz vezmu na starosť. Je to magor od takého rýchlo preč.

janickacrazy
13. máj 2024

@medda_beda Bohužiaľ máš pravdu, takých prípadov bolo dosť, kedy polícia nič neurobila, dokonca ešte obet vysmiali alebo odhovárali, že ved sa vlastne nič nestalo. Ale treba to skúsiť, snáď narazí autorka na normálneho policajta, ktorý ju bude brať vážne.

nisia
13. máj 2024

Kontaktuj organizaciu zena v tiesni pomozu ti maju advokatov, socialne pracovnicky,cely skoleny personal pomahaju zenam ktore zazivaju nasilie fyzicke alebo psychicke, pomahaju zenam zaradit sa do zivota ak si "odkazana" na chlapa vedia pomoct. Spolupracuju s policiou.

https://www.zenavtiesni.sk/

natiblaskova
13. máj 2024

Keď nebude doma vezmi si to najdôležitejšie par veci do kufra a migaj! S nejakým známim bratom otcom s hocikým sa prídeš zbaliť úplne. U nás to ku koncu bolo také, že nás zamikal keď išiel preč a telefón mi vzal.

karolinakr
14. máj 2024

Presťahovat sa-na druhy koniec republiky, alebo do ineho štátu