Bývame spolu ako dvaja nájomníci. Nie ako partneri

ibas
11. máj 2022

Ahojte.
Chcem to veľmi skrátiť poprosím vás o názor.
Sme spolu 8 rokov mame dve deti. Druhé bude mat čoskoro rok. Nemáme absolútne žiaden intímny vzťah ale ze nič. Príde z prace ani sa nepozdravime keď tak len čau a čau. Bavíme sa spolu iba nutné veci nič také co bolo v práci aký si mala deň. Keď sa ho aj náhodou spýtam ako bolo v práci odpovie mi : teba moja práca nezaujíma. Jedine co robí ze zabezpečuje rodinu. Iné nič. Co sa mňa týka nula bodov nič ho nezaujíma.
Keď spíme spolu 3x do roka. S malym spim zvlášť v izbe oddelenej. Nemám záujem s nim byť. Viem ze mam blok voči nemu ze AJ z mojej strany je problém. Ale myslím si ze keď muž nechce je to oveľa väčší problém. Ďakujem za vaše názory.

loliki
11. máj 2022

@ibas Neviem, čo sa stalo, ale skús to znormalizovať. Váž si to, že sa stará o rodinu. Aj keď momentálne spíš so synom, snáď si nájdeš čas a spôsob ako sa k nemu raz za mesiac pritúliť. Aj tebe bude dobre aj vášmu vzťahu by to prospelo.😉

luccija
11. máj 2022

@ibas a kedy sa to tak pokazilo po 2 dieťati?a zaujíma Ta jeho práca?Možno si mysli, že Ťa nezaujíma...

ibas
autor
11. máj 2022

@luccija zabudla som napísať ze to trvá minimálne 3 roky.

tosomja
11. máj 2022

@ibas aký názor chces?
Ja som tak žila od kedy som porodila, každým dňom, týždňom, mesiacom...to bolo horšie až prešli 4 roky a podviedla som ho. A neľutujem. Mám novú rodinu, mám deti, muža, a on je sám naďalej, v svojej bubline. On má odmietal a ja som si zvykla. Bola som len žena v domácnosti, potom matka, čo chodí do roboty a z roboty, muž doma ako vzduch, ani ahoj, ani úsmev, dotyk nič. Tiež som spala s dcérou, nezaujímalo ho nič. Ani to, že si píšem s inými. Ani to, že som sa vyhovárala na časté odchádzame z domu, ani to, že som zrazu šťastná. Zobudil sa až keď som mu povedala, že odchádzam. No už bolo neskoro.

ibas
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matullienka
11. máj 2022

@ibas môžem sa spýtať keď takto žijete už 3 roky na čo ste si robili druhé dieťa? Či chceme žiť takto obaja do dôchodku? Ja tomuto nechápem neklame nám to a namiesto riešenia problému si urobíme druhé dieťa

tosomja
11. máj 2022

@ibas vymazala si správu. Nestihla som prečítať

karolinakr
11. máj 2022

@matullienka ked spolu nespavaju ako sa im to podarilo

lintu
11. máj 2022

"...teba moja práca nezaujíma". Chcelo by to pohľad aj partnera. Zjavne by mal k téme tiež, čo povedať. Jeden problém s druhým a ste tam, kde ste. Chcete byť vôbec ešte spolu? Možno najvyšší čas ukončiť to obojstranné trápenie.

wig
11. máj 2022

Myslím, že obaja čakáte na toho druhého, že tu letargiu pretrhne... že jeden druhého vykúpi z nečinnosti a oslobodí od pasivity. Chce to len trochu chcieť... chcieť toho druhého a tešiť sa z neho...na neho! Trápi ťa to tak začni kľudne ty! Usmej sa naňho, dotkni sa ho, pobozkaj ho a konverzácia bude hneď na inom stupni. Verím, že sa to dá, aj keď sa to zdá nemožné pre naše presociolizované egá...

wig
11. máj 2022

@matullienka
Druhé dieťa je v takýchto prípadoch väčšinou pokusom o reštart vo vzťahu a robí to veľa párov. Niektorým to výjde, iným zasa nie a motkajú sa ďalej okolo seba... 🥴

dominok33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matullienka
12. máj 2022

@wig áno už som takéto,, záchrany " vzťahov videla na vlastné oči. A potom je najlepšie plakať čo ona 2,3 deťmi sama bude robiť lebo najmladšie ešte nechodí do škôlky a podobne

katarinka89
12. máj 2022

@tosomja tak toto si super napísala a hoci nie som za neveru, ale urobila si v tomto prípade dobre. Taky človek ktorý nemá záujem nič riešiť .....ťahá so sebou dole aj partnera... . 👏

katarinka89
12. máj 2022

@karolinakr 3krat za rok

saxana000
12. máj 2022

Vrat sa do manzelskej postele to ze si mama neznamena ze prwstavas byt manzelkou.a ozaj cim skor.pribliz sa k nemu chyt ho za ruku pohladkaj ho daj mu pusu napis sms hicikedy cez den pomalicky sa musite priblizit inak pojdete od seba este dalej.zaujimal.by ma jeho nazor

nuci616
12. máj 2022

Tak takýto stav trvá u vás veľmi dlho, do kedy sa budete obchádzať? Asi by bolo ok pre vás oboch keby ste si sadli a nejako sa to pokúsili vyriešiť tak či onak.

janickacrazy
12. máj 2022

@ibas do poradne ho asi nedostaneš, čo? Môžeš ísť aj sama, získaš nestranný pohľad na vás vzťah, možno ti to pomôže ujasniť si priority. Druhá vec, či by si zvládla odísť a živiť deti sama?

adkadz81
3. mar 2023

@ibas A co to odstartovalo? Preco ma muz nazor, ze Vas jeho praca nezaujima? Vyjadrili ste sa tak niekedy? Mali ste problem komunikovat spolu?Preco Ja si myslim, ze toto by ste mali riesit s odbornikom.Urcite Vam poskytne iny nezaujaty pohlad na vec..Vyhoda dnesnej doby, ze to viete urobit aj cez skype, cez telefon, online.Skuste zavolat Majke Michnovicovej-emocionalne uzdravenie.Urcite Vam pomoze.Prajem Vam, aby sa situacia obratila na dobre cim skor.