Bola som neverná. Mám sa priznať manželovi?

16. feb 2022

Ahojte, prosím Vás o nejaké povzbudenie, alebo aj odsúdenie. Napíšem svoj príbeh.. S manželom sme spolu 10 rokov ako manželia, žijeme v šťastnom manželstve, kde sa občas vyskytne nejaká tá hádka.. Problém nastal v lete, začal mi písať jeden neodbytný rodinný priateľ.. Písal mi komplimenty, to, aká som úžasná, jednoducho mi trochu pomotal hlavu, zo začiatku som to brala ako celkom fajn zábavku, až sa mu nejako podarilo "oblázniť" mi hlavu.. A teraz ku kameňu úrazu: dvakrát som sa nechala od neho nahovoriť , aby sme skočili niekam von... Boli sme vonku a v oboch prípadoch to viedlo k bozkávaniu, z jeho iniciatívy, ale ja som sa tým bozkom nebránila.. Potom som si ale uvedomila, že to , čo robím je veľmi zlé a povedala som mu, nech ma nechá žiť šťastne so svojim mužom, nech ma viac nekontaktuje a odvtedy mám pokoj, odvtedy nenapísal, poslednou správou sa somnou rozlúčil tým, že si želá len moje šťastie a že na mne videl, že muža milujem... Lenže teraz mám hrozné výčitky voči manželovi, celé dni od rána do večera mi táto nepríjemná spomienka behá v hlave , neviem sa na nič sústrediť, neviem nič robiť, pretože ma nič nebaví, nechutí mi jesť, proste sa cítim ako troska.. Ako keby som svojho muža podviedla, hoci som to zastavila skôr, ako sa to stihlo naozaj zrealizovať.. Vykecala som manželovi o tom, že mi písal, aj o tom, že sme sa stretli, ale o tých bozkoch som nemala odvahu mu povedať.. Je možné, že ma to časom prejde a bude sa mi žiť ľahšie???? Alebo ako zabudnúť na tie bozky? :/ Bola to najväčšia chyba v mojom živote, poučila som sa, nikdy to nezopakujem, ani v najhoršom sne... Veľmi ma to mrzí kvôli manželovi...Ďakujem za vaše názory, som z toho naozaj zúfalá..Mám sa o tých pár bozkoch zmieniť pred manželom, alebo radšej nie?

zdenka11081983
16. feb 2022

Za to, ze ty mas výčitky, neublížuj muzovi, tým ze mu povies, ze si sa cmagala s iným chlapom. Sebe akože ulavis a jemu ublížis. Naco to je dobre? Výčitky si mala mat vtedy. Tak to v sebe uzavri a nekaz si manželstvo. Manžel Ti nemusí odpustit. A nedramatizuj, stane sa to hockomu. V živote sa horšie stáva.

ella_price
16. feb 2022

Čo si urobila už nevrátiš. Keď mu to povieš, akurát tak mu ublížiš. Proste ak máš tamto uzavreté, snaž sa to uzavrieť aj v sebe a zapracuj aby vaše manželstvo bolo naďalej v pohode.

nikpa
16. feb 2022

Nie, nehovor mu to. Len mu to ublíži a naštrbi to jeho dôveru k tebe a to môže mať horšie následky ako tie bozky.

bajka16
16. feb 2022

Ak si myslíš že urobíš dobre keď sa priznás tak si to výhod z hlavy. Keby mu to povieš ten chlap ti už v živote nebude veriť. Buď rada že je to ako to je a vydychni si teraz kým to nevie.
Btw milujem tie reči typu "poblaznil mi hlavu ani neviem ako" . No je to tvoja hlava pamätaj ty vieš veľmi dobre o čo išlo tebe a čo si robila.

dzulli1980
16. feb 2022

Ak si chceš rozbiť manželstvo, povedz mu to ... máloktorý chlap by to toleroval a tváril sa, že sa nič nestalo.

h2
16. feb 2022

Veď už si manželovi povedala, že Ti písal, aj že ste sa stretli. O bozkoch si nevravela. Ak mu to teraz povieš, s tým, že predtým si to tajila, stane sa to, že Tvoj manžel bude čakať, kedy príde rozhovor č. 3, na ktorom mu povieš, že si s dotyčným spala. Lebo ako má veriť tomu, že to tak nebolo? Prvýkrát si bozky nespomínala. Ak o nich povieš teraz, bude si myslieť, že mu to priznanie dávkuješ po kúskoch.

mistymay33
16. feb 2022

@zdenka11081983 uplne suhlasim!!! Za to, ze ty mas zle svedomie a vycitky, tvoj manzel nemoze. Autorka. Vysporiadaj sa s tym sama, a neublizuj manzelovi. Vies ako sa hovori, co oko nevidi, srdce neboli. Ak mu to povies, ublizis mu, bude sa s tou informaciiu musiet nejako vysporiadat a nemusi to pre teba a pre vase manzelstvo dopadnut dobre.

mariejenka
16. feb 2022

Radim nepriznať sa. K tomu šťastnému manželstvu...bolo až také dobré,ze ty koza si sa isla na ľad šmýkať,mas len jedno šťastie,ze si si zuby nevyrazila...a dufat ti ostáva,ze sa ten rodinný klenot nepreriekne niekdy.

nini1978
16. feb 2022

Neviem,ťažko radiť.
Áno,spontánne ta napadne,"nehovor mu nič"
Ale nie všetci vedia v sebe dusiť ten pocit viny,ktorý ako autorka opisuje,jej nedovoľuje žiť normálnym bezstarostným životom.
Proste to človek potrebuje priznať a tým sa ukončí aj pocit viny,ide sa ďalej
Okrem iného...čo ak tomu chlapovi prepne a v jeden krásny deň to porozpráva on ?

radacak
16. feb 2022

V pravom rade,vôbec si nato nemala pristúpit aby ste sa stretli.Aj ja som mala v práci kolegu, ktorý lichotil dokonca mi aj napísal pár krát aká som kočka keď videl fotku na fb.No tým to haslo ,poďakovala som a ďalej konverzáciu nerozvijala... Manžela milujem, sme spolu 14 rokov a nestojí mi to zato.Nerob druhým to,čo nechceš aby robili tebe🤷.Ale v tvojom prípade by som asi nič nepovedala.Neviem ale ja by som bola na tom tak isto ako ty.Ja by som sa trápila a nedokázala by som to tajiť.Na mne by to videl že sa niečo stalo

derdia
16. feb 2022

Chces odpustenie ale necakaj ho od cloveka ktory ta miluje.. Vyzaluj sa fararovi a Bohu...a odpusti si, hod to za hlavu, lebo si pokasles manzelstvo

janickacrazy
16. feb 2022

"Zatloukat, zatloukat, zatloukat." 😉

banderaska29
16. feb 2022

otoč si to - ako by si reagovala ty ? áno, možno by si to hodila po čase za hlavu, ale totálne by Ti to narušilo tvoje vnútro, tvoju dušu. dôveru voči nemu.. stalo sa- nevrátiš to. môžeš si ale sama sebe sľúbiť že to bolo prvý a posledný krát.. rob tvojho manžela šťastným venujte sa jeden druhému a buď rada že ho máš.. ♥

mariejenka
16. feb 2022

Normálne mam na teba nervy😃...co potom by mal tvoj muz! Tak hlúpo sa nechať zviesť na pekné reciciky, lichôtky... musel byt tvoj typ, páčiť sa ti ten kamarát. Ako neviem si predstaviť,zeby mne tersz zacal písať,volat..trepnem, muzov bratranec,ze aka som,a pod na kávu? Neviem,ci deti máte, nepíšeš,ale mna by to urazilo,co si to dovoľuje, vydatú z rodiny motať, ... A to niesom pruderna.

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
macekovam
16. feb 2022

ano.. treba mu to povedat.. a nechat na nom nech to aj on spracuje,... a prerusit kontrakt s ,,rodinnym priatelom,, a zacat odznova

derdia
16. feb 2022

@mariejenka ja si zase neviem predstavit, ze by sa mi manzel teraz priznal, ze minuly rok a neviem co este.. Brala by som to ako podvod, vsetko odvtedy co bolo.... A uz aj vsetko potom.

beataxxx
16. feb 2022

V ziadnom pripade mu to nehovor, co si predstavujes,ze Ti na to povie?Ake mile,ze si sa s niekym bozkavala?Zbytocne si pokazis vztah a Jeho zranis.horsie by bolo,keby sa to prevalilo, bud rada, ze to takto dopadlo a rychlo na to zabudni

macekovam
16. feb 2022

@beataxxx ale co.. treba mu to povedat.. ulavi sa aj jej .. a on to spracuje.. ved sa v podstate take hrozne hrozne nic nestalo.. PO.. VE.. DAŤ

autor
16. feb 2022

@macekovam áno, tiež si myslím, že to nebolo nejaké príliš hrozné...Dnes to na neho vybalím a už nech sa deje , čo sa má...

macekovam
16. feb 2022

presne tak.. uvidis ze sa ti ulavi.. a si uprimna hlavne.. nepovedat znamena tahat ho za nos.. klamat..Ked bude zle tak mu povedz ze musis byt uprimna.. ze aj on by ti to urcite povedal.

luccija
16. feb 2022

V žiadnom prípade by som mu to nepovedala.Bude si myslieť, že ktovie čo mu ešte klameš nakoniec povie, že si s ním aj spala či mu to chces o ďalšieho pol roka povedať?Keď to takto kuskujes...potrebuješ mať pri hádke vykricane, že čo si spravila?nerob z toho drámu a nechaj si svoje tajomstvo

autor
16. feb 2022

@macekovam dám potom vedieť, ako to dopadlo.. Nechcem a naozaj neviem vedľa neho žiť a fungovať s tým, že som ho tak špinavo oklamala...

macekovam
16. feb 2022

@luccija ved nech povie co chce.. nech pusti emocie.. ventil.. ona mu klamat nebude.. povie pravdu..

banderaska29
16. feb 2022

pokazíš Vám celý vztah. ešte od Teba odíde lebo si bude myslieť, že si ho s ním aj podviedla sexuálne...

macekovam
16. feb 2022

ano.. mas pravdu..

autor
16. feb 2022

@luccija Ja to musím urobiť... Naozaj neviem s tým žiť...

martul
16. feb 2022

@macekovam Vážne?! Vy musíte mať veľký voľný vzťah....
Ona podvádza manžela, lebo áno aj bozk je podvádzanie a v podstate sa nič nestalo?!!!

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
beataxxx
16. feb 2022

Moses vela pokazit, nerob to, viem o com hovorim, vztah su velmi krehka zalezitost, ked mu to nepovies,nic sa nestane, ale ked sa priznas trebars aj s placom , necakaj, ze bude k Tebe mily a ze to pochopi a vsetko bude ako predtym…..nebude…….