Ako vnímať mužovu ,,kamarátku"?

24. sep 2022

Ahojte,

poslednú dobu sa dosť hnevám na muža. Minule mi jedna naša známa povedala, že videla muža na obede s výrazne mladšou ženou ( žijeme v menšom meste, takže stretnúť niekoho nie je problém ), tak vyzvedela, kto to bol, nevedela som, manžel podniká v rôznych veciach, tipovala som to na účtovníčku/kolegyňu...neriešila som to nijak extra, ale keď som sa ho potom večer doma spýtala, povedal, že áno, bol s kamoškou, že sa kamošia a občas takto vybehnú von napr. na obed. Predtým mi o nej nikdy nehovoril, nikdy takúto kamošku nespomenul. Povedal to normálne, pokojne, žijeme podľa mňa príjemným pekným životom, máme 3 zdravé deti, dobré podmienky, on je dobrý manžel aj otec. Na druhej strane mi začala táto jeho kamoška vŕtať v hlave.
Myslíte, že preháňam?

zmrzlinka2021
24. sep 2022

Nevidim nic zle na tom ist na obed s kamoskou, kamosom.

V com ti to dievča prekáza? Ak to chapem spravne, osobne ju nepoznas.

autor
24. sep 2022

@zmrzlinka2021 Samozrejme, že na tom nie je nič zlé, obaja máme kolegov, kolegyne v prácach, aj kamošov, kamošky, väčšinou sa medzi sebou poznáme, stretávame...ale túto slečnu nepoznám, nemal potrebu mi o nej povedať, tak z toho som ostala kus prekvapená. A dievča má 20 rokov, môj muž 37, tak aj to ma prekvapilo, či si má s tak mladou ženou čo povedať...

veverickav
24. sep 2022

Ano, aj ja by som ostala prekvapena. Kde sa zrazu nabrala? Odkial sa poznaju?

ivangeline
24. sep 2022

Druhy krok,i ked neprijemny...vyjadrit jasne svoje pocity manzelovi a cakat na reakciu.

bluka2
24. sep 2022

Keď je dobrý otec a manžel, žiadny citový chlad medzi vami a v podstate sa nič nezmenilo, nejaká kamoška by ma ani netrápila

autor
24. sep 2022

@veverickav spýtala som pri tej téme, povedal, že na jednej akcii ( manžel pracovne chodí sem-tam na nejaké akcie ), že ona tam predvádzala šaty a dali sa potom do reči...

gertrudaosem
24. sep 2022

Tak 20 to je ešte decko 🤣 tá by sa asi mala kamarátiť so seberovnymi... No je to také zvláštne

autor
24. sep 2022

@bluka2 žijeme myslím ako dobrá rodina, nepociťujem zmeny, veľa pozerá do mobilu, ale to už dlho predlho, kedže tam rieši aj časť pracovnej agendy...

gertrudaosem
24. sep 2022

@bluka2 nie raz sa stalo že vzťah vyzerá úplne v poho z každej stránky a zrazu koniec kvôli niekomu inému. To, čo si myslíš, veru nie je záruka .. sama som zažila. Pri chlapovi (ale aj pri žene) treba sa mať vo vzťahoch stále na pozore. Dôveruj ale preveruj 👍😉 nikdy nevieš

autor
24. sep 2022

@gertrudaosem Veď nad tým sa zamýšľam aj ja, nechcem robiť drámu, kde netreba, ale s tak mladým dievčaťom?

nikpa
24. sep 2022

Keby sa zrazu pri mojom 37 ročnom mužovi zjavila 20 ročná ,,kamoška,, tak by som sa mala sakra na pozore. Nie že robila scény ale radary by boli v strehu 🙂 ja som niečo podobné zažila. Muž možno v tom zo začiatku je nevinne ale neskôr môže podľahnúť, čo prosím ťa od neho môže asi 20 ročná chcieť? Peniaze alebo sex. A druhá vec je, že muži tiež niekedy nevedia čo od dobroty.

ninka30
24. sep 2022

Ach, tieto "kamarátky"... Môj názor, žiadna nevinná kamoška to nebude. 😐 ( osobná skúsenosť)

misana84
24. sep 2022

No 20 ročná sa len tak nekamosi s 37 ročným… 17 rokov je sakra veľký rozdiel!

autor
24. sep 2022

@misana84 Aj o tom som komunikovala s mužom. Povedal mi len toľko, že jemu príde ako vyspelá a normálna baba...

mimka1402
24. sep 2022

Akože, ja nie som o moc staršia od tej slečny, ale i napriek tomu, že si rozumiem s výrazne staršími, tak by mi toto prišlo čudné....Ak som spoznala zadaného chlapa, tak veľmi rýchlo som chcela spoznať aj jeho priateľku aby o mne vedela čo som zač a nemala zbytočné úvahy a neistoty. Takto, keď si o nej nevedela a doteraz ju nikdy nespomenul tak je to za mňa čudné.. Hlavne až takýto vekový rozdiel si neviem úplne predstaviť aby to bolo hm na nejakej nevinnej úrovni i keď slečne to môže imponovať. Ja by som ju na tvojom mieste chcela osobne spoznať a navrhla manželovi nech niekedy príde na návštevu a navrhla aj kedy a snažila si ju spriateliť.. Možno naozaj to je nevinné a iba v ňom hľadá staršieho "brata", ak by to nejako odmietol tak by mi to prišlo ešte viac čudné.

k1k1na
24. sep 2022

najdi si 20 rocneho kamarata a uvidis ako si muz rychlo uvedomi, ze to divne je))

11iva11
24. sep 2022

Myslím, že tvojmu manželovi hlavne dosť imponuje kamarátstvo s 20-ročnou.

marca12
24. sep 2022

Aj mne by blikali radary napr. preco neviem,ze vybehne von so slecnou,ktoru spoznal na nejakej akcii. Kamosky tolerujem,o ktorych viem. Taketo tajne stretnutia by mi vrtali v hlave. Nemas,co velmi spravit,jedine mu doverovat. Mne by sa nechcelo hrat na detektiva a sliedit,ale je dobre vsimat si jeho spravanie a zvyky. Snad ma dost rozumu

denisa0504
24. sep 2022

A na tie obedy ju pozýva on? Platí za ňu? Aj to sú otázky ktoré by ma zaujímali a hlavne prečo ti o nej nepovedal sám, ale dozvedáš sa o nej od iných... Keby to je nevinné, tak ti ju spomenie. Ak si tak dobre rozumejú a trávia spolu dosť času 🤦

yoxinka
24. sep 2022

Ja mám kamarátov, mužov, ale so všetkými sa poznám 10 a viac rokov, poznáme sa od strednej, z výšky. O všekých môj muž vie, občas sa stretávame. Teraz mám taký intenzívmejší pracovný vzťah s mužom, ten je síce o 10 rokov mladší, ale má ženu a dieťa, keď sa bavíme mimo práce, je to o tej žene a dieťati, na kávy spolu nechodíme, je možnosť, že pôjde na kávu s mojím mužom, lebo mali by si čo povedať k nejakým veciam, môj muž sa tomu venuje, chalan by potreboval poradiť. Takže toľku ku kávam. S 20ročnou šťandou by sa môj 38 ročný muž nemal o čom baviť. Myslím, že tvoj chlap má nejakú krízu stredného veku a mega mu imponuje záujem 20tky. Mňa osobne by to minimálne znepokojovalo.

danieli
24. sep 2022

Nam sa takato kamoska prehnala cez manzelstvo, no dnes by mi svietil cerveny majak pred ocami stretnut nieco podobne, nejde to dobrym smerom proste zvlast za okolnosti, ktore si uviedla,ˇ

autor
24. sep 2022

@marca12 Tiež nesliedim, nejdem robiť ani detektíva a podobne, len si nejako viac všímam, či mi niečo nie je podozrivé...a je to len nedávno, čo sa vraj poznajú, preto to vraj nejako nespomenul...správa sa normálne, aj teraz cez víkend išiel s deťmi k babke, vždy keď je mimo domu, zavolám mu, vždy dvihne, odpíše, ku mne je pozorný aj starostlivý ako predtým. Spýtala som ho, či mi ju ukáže, ukázal mi jej fotku, ktorú ale našiel medzi správami, takže očividne si čo-to aj napísali...mobil ale nechá hocikedy položený hocikde, minule bol na záhrade skoro celú nedeľu a telefón celý čas vnútri v kuchyni položený...

ewka9
24. sep 2022

Mňa by to veru tiež hnevalo..nie som žiadna stíhačka, ale nepozdáva sa mi, že ti ju ani raz nespomenul..skús sa s ním len v pokoji porozprávať a uvidíš 🙂a bola by som trochu na pozore..niektoré ženy sú pekné mrchy a ženatý chlap nie je žiadnou prekážkou.. žiaľ..

nurielka
24. sep 2022

@yoxinka presne to ma napadlo, kríza stredného.. imponuje mu to, nevie čo od dobroty..
@autorka maj sa na pozore..a ani ti ju nespomenul.. no nepripadá mi to že je len kamoška. Úprimne by som sa ho opýtala o čom sú tie debaty s 20 ročnou.. o čom.

lalenka33
24. sep 2022

Kamarástva medzi chlapmi a ženami sú normálne. Aj keď tu je ten vekový rozdieľ dosť výrazný. Nepíšeš v čom presne pracuje tvoj muž. Možno chce mladá ,,kontakty" v prac.sfére. Ale zarazilo ma, že má jej fotku v správach. Načo mu slečna posielala svoju fotku?

123bambula
24. sep 2022

@lalenka33 Tie dve tvoje posledné vety prebehli aj mne hneď hlavou..

bluka2
24. sep 2022

Ja som to písala, lebo som akurát minule náhodou stretla v kaviarni tiež nejakého staršieho muža v podobnej oblasti ako pracujem, prehodili pár slov a našli sme niečo taky menej tradičný spoločný záujem (politiku v Afrike...) a o tom si nepokecam na úrovni so všetkými, tak sme sa ešte 2 krát stretli. Ukázali sme si nakoniec aj fotky detí a tak, vyšlo z toho, že zamestná niekoho, kto u mňa končí, proste celé to tak perfektne vyšlo, že win win pre všetkých a rozhodne som nebola ohrozením pre jeho rodinu, ale že absolútne a tam aj bol stop (komunikáciu o tom novom pracovnom vzťahu som posunula iba im, nie som ani pri tom). V celom ani náznak nejakej "romantiky" a tiež sme boli na normálnych verejných miestach

svokrinjazykmonika
24. sep 2022

No mne blikajú všetky kontrolky aj za teba. 🙀

misana84
24. sep 2022

@bluka2 ale to je iné… vy máte rodinu, biznis…bolo to pracovno- nepracovne…tá 20 nemá ani deti ani svoj biznis…stretli sa na akcii kde predpokladám robila nejakú hostesku a nalepila sa na podnikateľa…ja to tak vidím… ale nemusí byt nič medzi nimi… zatiaľ, preto partner nič neskrýva ale to bude otázka času…podľa toho aky má slečna zámer a či pán podľahne

misana84
24. sep 2022

Autorka moja rada znie… teraz sa venujte svojmu manželovi na 120% aby mu nič v manželstve nechýbalo… myslím jedlo, romantika, sex všetky stránky… aj vy vždy upravená a pre neho krásna aby nepodľahol 20tke ktorá asi po ňom vyštartovala