Ako udržiavate vzťah s mužom pri bábätku?

majlo1234
16. dec 2021

Pardon za boby nadpis, ale neviem to lepsie pomenovat😀 my mamicky vieme, ze vztah po narodeni dietata dostane zabrat, rovnako aj my, cely zivot sa otoci na ruby. Mate nejake tipy, ako popri babatku udrziavat vztah? Osobne som velakrat strasne unavena, cez den lietam okolo dietata, a vecer, ked je muz doma, nemam uz vela energie na neho. Ale samozrejme sa snazim ho nezanedbavat, vypocut aky mal den, obcas ten sex(ajo bezdetni sme mavali sex minimalne par krat za tyzden, teraz pri trojmesacnom babatku je to skor raz za dva tyzdne, znizilo sa mi libido-hormonmi alebo nedostatkon spanku, neviem😌) sama viem, ze pre muzov je to tiez narocna zmena. Takze by som mozno potrebovala vidiet vzory u inch rodin/zien, ako zvladli toto vybalancovat.

zuzuliennka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzuliennka1
16. dec 2021

@majlo1234 v prvom rade zapojit aj muza do starostlivosti, moze napr. kupat.
A hlavne si to vy dvaja medzi sebou vykomunikujte. Co funguje u jedneho paru, nemusi u vas.
Je normalne, ze dieta vztahom poriadne otrasie a v podstate sa ukaze, aky pevny je a ako to ustojite. Musite si najst novy system vsetkeho, prisposobit sa, neskor sa to zas da doporiadku, do novych kolaji 🙂

akinom0077
16. dec 2021

@majlo1234 v prvom rade by ti mal pomahat trochu aj ked on pracuje...zapojit ho do domacich prac

majlo1234
autor
16. dec 2021

Vdaka za odpovede. Ti chlapi…on mi pomoze, ak je doma a ma vela casu. Ale teda primarne je prec, raz za dva tyzdne chodi na sluzobky na tri dni, obcas chodi na ryby/kavu s kamosmi. Cize si vacsinou vsetko porobim sama, ak to chcem mat hotove hned🙄😌viem, zw je to chyba, ale uz je to tak roky, asi by bol v soku, ak by som ho zacala teraz perovat. Aj s malym sa pohra, prebali ked treba, ale kupat povie ze sa boji, kocikovat bol par krat…nechcem zas, aby to vyznelo, ze sa vibec nezapaja, on ho postrazi aj na dve hodiny, ale ja zas len vtedy idem na nakup/postu/k lekarovi, cize moc nemam psychohygienu
Este dodam, ze maly je plne dojceny, takze velmi od neho odchadzat aj tak nemozem

henriettak
16. dec 2021

tak ako si ho opísala, vyzerá, že funguje celkom dobre. no ako mama máš každý deň plnú hlavu vecí okolo bábätka upratovanie varenia, proste je normálne, že sa táto sféra trocha zmenila a nie , že by nebolo chuti, no človek si radšej koľko krát oddýchne ak má možnosť

ivangeline
16. dec 2021

A cas pre seba. Kazdemu vyhovuje inac. Niekto kazdy vecer. Raz za tyzden. Ale bavte sa o inom ako domacnosti/detoch/praci.

slovakboy
16. dec 2021

@majlo1234 je potrebné si to uvedomiť - obaja - že je to normálne. Keď ochorie niekto z vás, keď bude mat muž v 50tke rovnaké zníženie libida, tak tiež budete sa musieť prispôsobiť. Ono sa to všetko vráti neskôr a netreba sa toho báť že je to trvalé. Berte to ako momentálny stav a manžel by mal pomôcť tebe tým, že bude zdržanlivejší a že pochopí keď sa ho nebudeš pýtať na to ako sa mal celu hodinu. On teraz keď pomôže tebe, tak stupne aj jeho hodnota v jeho aj v tvojich očiach v tomto vzťahu. Tvoja otázka znie ako udržiavate vzťah ale pýtaš sa aj na sex. Moja odpoved: udržiavate vzťah aj bez sexu. Alebo s menšou frekvenciou sexu. Asi som ťa sklamal ale nenúť sa do toho čo nejde. Libido nenaskočí lusknutím prsta ale isto sa vráti. Môžete sa však mierne prinútiť si robiť dobre vzájomnou pomocou.

zuzuliennka1
16. dec 2021

@majlo1234 no hlavne si to treba v sebe tak nejak “prenastavit” a nemat prehnane ocakavania 🙂 pre matky s malymi detmi doma je psychohygiena prave ten “vylet” na postu, na nakup - sama 🙂 tak to proste je 😄 uz to nie je o vyletoch na wellnesy, ked sa vam zachce, ale to neznamena nic zle, len sa treba nastavit a prisposobit. Dieta rychlo podrastie, neskor ho mozete davat aj tvojim rodicom/svokrovcom ako novopecenym starym rodicom na strazenie, aj na noc a urobite si s muzom aj takto viac casu pre seba 🙂

majlo1234
autor
16. dec 2021

@zuzuliennka1 presne, obcas mam v sebe taku nechut😅ze jemu sa zivot akoby nezmenil, stale ma vsetku volnost a ja som priviazana doma k babatku😀 ale pravda, aj tie nakupy potravin uz beriem ako najlepsi vylet na svete, ked nemusim ist s dietatom

Uvidime, ako sa to bude postupne zlepsovat, uz aom mu navrhla, ci nechce spavat s malym sam, a ja ho budem len kojit, viac krat som pocula, ze to pomaha a babatka spia lepsie, ak necitia”mliecko”.
@slovakboy Pytam sa aj na sex, kedze je to samozrejme dolezita cast vztahu a stve ma, ze sa mi do toho tak nechce a nwmam z toho radost. A chlapovi to urcite chyba.

slovakboy
16. dec 2021

@majlo1234 chápem ťa. Štve ťa že to nie ja ako pred tým ale neboj sa to sa vráti. Áno muz to ma celkovo ľahšie ako ty preto by ti mal pomôcť.

ailiba
16. dec 2021

@majlo1234 myslím, že momentálne fungujeté úplne normálne. Babo je ešte veľmi malé, asi viac sa nateraz nedá. Postupom času bude babo samostatnejsie a vy zladenejsi. Veci sa utrasu. Veru, ten sex bol pred babom iný, viac času a energie... Bude to lepšie, aj keď ešte istý čas nie oveľa. Je to náročné obdobie pre vzťah, držím palce.

bennn
16. dec 2021

Podľa mňa to je proste tak, o dieťa sa treba starať, a dieťa chce predovšetkým matku. Potom keď už bude mať nejaký režim a bude väčšie tak sa dá zase cez voľno niečo podniknúť.

mrva
16. dec 2021

@majlo1234 popravde? neviem... mame 5 deti. Teraz najmladsi ma 9 mesiacov. A vecer je ten cas, na ktory sa cely den tesim. Na to, ked si vecer lahnem na gauc manzelovi na kolena, on ma pohladka po vlasoch, ja mu poviem, aky sme mali den my, on porizprava mne, co zazil. Niekedy si len tak zapneme film alebo serial a len tak tisko kazdy odpocivame. To su tie chvile, na ktore myslim, ked som uplne k.o. Noekedy zaspim hned po dvoch pohladkaniach, niekedy sa to zvrtne na sex. Ako sa nam obom chce. To su pre mna tie najkrajsie chvile dna. Ale casu spolu travime, samozrejme viac. Min. hodinova prechadzka denne, lebo by nam onak zomreli chrbaty, ale to okolo poslakuju deti, rozpravaju jeden cez druheho, chcu sa nahanat a po. Tak to za spolocny cas nas dvoch nepovazujem. Ani spolocne varenie, upratovanie, ucenie s detmi. To su rodinne aktivity. To spolocne mame vecer.

janickacrazy
25. dec 2021

@majlo1234 no pokiaľ kojis, tak môžeš mať zníženú chuť na sex, časom to bude snáď lepšie, keď bábo trochu podrastie, podľa mňa fungujete celkom fajn, u nás sa dosť osvedčil aj sex ráno, keď sme boli ešte obaja svieži 😂

lenka1993
25. dec 2021

Ohľadom sexu poviem za seba že s jedlom rastie chuť 🙂. A v prvom rade nezabudnúť že si aj manželka nie iba mama 🙂. Nemôže cakatvseci prádlo denne a sex 5x týždenne ale urobiť si chuť aspoň 3x do týždňa a venovať manželovi aspoň rozhovor 🙂